Naučna ili epska fantastika???

Naučna ili Epska???

  • Naučna Fantastika

    glasova: 10 35,7%
  • Epska Fantastika

    glasova: 17 60,7%
  • Ne volim fantastiku

    glasova: 1 3,6%

  • Ukupno glasova
    28
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tesko, zaista tesko pitanje, bar za mene, zato mislim da necu da glasam. A komentar:
Naucna fantastika - nesto od toga i moze da se desi, kao sto se mnogo toga i desilo i napravilo, tj. izumelo, a sto je dugo bilo tema SF-a.
Epska fantastika - pa nista od nje ne moze i nije se desilo, niti ce se desiti, zato je misterioznija u neku ruku.
Volim oba. Eto tako. Pozdrav.
 
Ne mogu ovako da biram. Volim individualno da glasam. Ima perfektnih knjiga SF,ali ima i neverovatno dobrih knjiga EF. Primer:
R.R.Martin, epska fantastika,a smara aj zdravo. Dok Hronike Ambera su SF,a knjiga je extra.
Drugo: WoT je EF,a Hiperion je SF. WoT je 1000% bolji.
 
s025.gif
 
Epska realnija???:shock::rolleyes:
Zmajevi i čarobnjaci su ti realniji od kosmičkih brodova i ostalih tehničkih kerefeka???
Zmajevi nikada nisu postojali niti će postojati, osim ako ih mi ili neka druga inteligencija ne napravimo, ali onda je to već naučna a ne epska fantastika.
Stvari iz dobre NF su moguće ili barem nisu nemoguće, dakle realnije su od fantastike. To je i glavna razlika između ova dva žanra.
 
Epska realnija???:shock::rolleyes:
Zmajevi i čarobnjaci su ti realniji od kosmičkih brodova i ostalih tehničkih kerefeka???
Zmajevi nikada nisu postojali niti će postojati, osim ako ih mi ili neka druga inteligencija ne napravimo, ali onda je to već naučna a ne epska fantastika.
Stvari iz dobre NF su moguće ili barem nisu nemoguće, dakle realnije su od fantastike. To je i glavna razlika između ova dva žanra.

da,naravno da je moguce......Sto kaze Druzila iz Crnog gruje:za 192 nebom ce leteti metalne ptice i bacaće užarene lopte
a030.gif
....ali epska je epska
a115.gif
.....bar po mom misljenju!!!!!!!!!
 
Epska realnija???:shock::rolleyes:
Zmajevi i čarobnjaci su ti realniji od kosmičkih brodova i ostalih tehničkih kerefeka???
Zmajevi nikada nisu postojali niti će postojati, osim ako ih mi ili neka druga inteligencija ne napravimo, ali onda je to već naučna a ne epska fantastika.
Stvari iz dobre NF su moguće ili barem nisu nemoguće, dakle realnije su od fantastike. To je i glavna razlika između ova dva žanra.

Znas kako epska fantastika je mesavina istorije i mita(plus jos 362stvari)...
Tako da volim da verujem da je nekada postojalo nesto takvo,
ili da postoji u nekom paralelnom(sf) svetu...
Dakle najbolji je spoj oba...:rolleyes:
(Ali iznad svega po mom misljenju je horor i najrealniji...)
 
Ne spejs-opera, već čista naučna fantastika - bilo koja nauka, prirodna ili društvena pa priča o tome šta bi bilo...

Epska me podseća na bajku plus serijali bez kraja...Nemam ništa protiv, ali je meni mnogo izazovniji pravi SF.

Npr. pisac se bavi logikom pa napiše priču Dijabologika i u kratkoj formi napravi čudo.

Ne čini li vam se da ovi serijali epske liče na predugačke bajke za veliku decu ???
 
Ne spejs-opera, već čista naučna fantastika - bilo koja nauka, prirodna ili društvena pa priča o tome šta bi bilo...

Epska me podseća na bajku plus serijali bez kraja...Nemam ništa protiv, ali je meni mnogo izazovniji pravi SF.

Npr. pisac se bavi logikom pa napiše priču Dijabologika i u kratkoj formi napravi čudo.

Ne čini li vam se da ovi serijali epske liče na predugačke bajke za veliku decu ???

Ne samo to,vec pisac koji pise ef,kad mu ponestane ideja moze jednostavno izmisliti legendu o baba-sijalici koja poseduje prsten neverovatne i cudesne moci.
U cistom nf-u to bas i ne moze tako :D
 
Nije bas tako ne moraju knjigu da otegnu ko gladna godina,
mada se za ovaj nestanak ideje slazem,
a to je posebno dokazao Stiven King u Mracnoj kuli...
ja nekim glupostima tu ne mogu da se nacudim...
Tipa objasnjenju sta su vukovi kale...
Ili Suzaninoj demonskoj bebi i demonu u njenoj glavi i sestom delu...
 
Ne samo to,vec pisac koji pise ef,kad mu ponestane ideja moze jednostavno izmisliti legendu o baba-sijalici koja poseduje prsten neverovatne i cudesne moci.
U cistom nf-u to bas i ne moze tako :D

Zaista je tako. I uostalom,sto vise EF knjiga citam,sve mi vise lice jedna na drugu. Ali......opet,to je epska fantastika. Posto su mi vukovi omiljene zivotinje a zmajevi omiljena mitoloska bica,.....EF je preovladala.:lol:
 
Nije bas tako ne moraju knjigu da otegnu ko gladna godina,
mada se za ovaj nestanak ideje slazem,
a to je posebno dokazao Stiven King u Mracnoj kuli...
ja nekim glupostima tu ne mogu da se nacudim...
Tipa objasnjenju sta su vukovi kale...
Ili Suzaninoj demonskoj bebi i demonu u njenoj glavi i sestom delu...
Zaista jeste istiskivanje od kraja 5 do samog zavrsetka.Ali kad se uneses u pricu u stanju si da progutas sve :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top