AnalognA fotografija, buducnost
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: AnalognA fotografija, buducnost

Zainteresovan član misionar (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano AnalognA fotografija, buducnost

Bavio sam se fotografijom amaterski, za svoju dusu oko 15 godina. Iako sam imao dosta kvalitetnu opremu (leica m4, olympus OM3....) nisam bio zadovoljan nikada u potpunosti fotkama jer nisam imao uslove da samostalno izradjujem fotke. Vreme je proslo, presao sam na digitalnu fotografiju ali sam izasao iz fazona- ne pratim tehniku. Interesuje me da li bi mi se isplatilo da nabavim ponovo nesto od analogne opreme? Kakve su mogucnosti da na primer ispucam neki crno beli klasican film i da ga sa dobrim kvalitetom prebacim na digitalni medijum (CD, DVD) a zatim ga naknadno obradjujem na kompu (Adobe lightroom) u smislu kontrasta, ostrine.Znaci u domacoj radinosti.
    Da li ce se bar narednih 10 godina proizvoditi analogni fotoaparati i filmovi?

Aktivan član danez (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Re: AnalognA fotografija, buducnost

Mislim da ce se uvek proizvoditi, ali sve manje.

A sto bi sve gore navedeno radio sa analognim filmom kad mozes dobiti digitalnu sliku sa mnogo manje muke?

Aktivan član bakyy (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

dobra analogna fotografija (tehnicki deo ) se zasnivao na mukotrpnom radu sa hemikalijama u laboratoriji. Posto to ni ranije nisi radio ne verujem da bi sada kuvao razvijace i razvijao filmove da postignes kvalitet koji bi bio OK da se prenese u digitalnu teh., a ovo sto ti razvijaju u foto radnjama je ispod svakog proseka jer rade sa jednom hemiikalijom bilo koji film da im doneses,(svaki film trazi svoj proces i valja samo prvih nekoliko razvijanja).
    Dakle sto kaze Danez digitalni aparat po finansijskim mogucnostima pa SLIKANJEEEEEEEE

Domaćin Goscica (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Ja nekada davno razvijala filmove u doznama...pa onda fotke na aparat za uvecanje! E, a onda 3 kadice - razvijac, prekidac i fixir...jednom sam tako prosula kod caleta i keve fixir u sobi, po tepihu.Kako je to smrdeloooo, cccccc, kad se setim! :?

Slične teme

1. Krizna područja u svetu analogna Kosmetu
    Autor ilkebgd u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 11.09.2007., 18:55
  2. Digitalna Vs Analogna
    Autor A_B u forumu Satelitska televizija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.01.2004., 22:53
  3. Digitalna Vs Analogna
    Autor A_B u forumu Satelitska televizija
    Odgovora: 2