Šta ćemo ako Kosovo prime u MMF, Svetsku banku...

nesha t.

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.885
Pošto trenutno kroz SB ne mogu progurati, Kosovo za sada nema šanse da bude članica UN. Međutim, u MMF i Svetskoj banci Rusi nemaju pravo veta, a Amerikanci zbog velikog ulaganja imaju presudnu kontrolu. Šta ćemo ako tamo prime Kosovo? Isto pitanje bi važilo i za sve druge organizacije, recimo sportske. Da li ćemo mi onda izaći iz svih tih organizacija ili ćutati i gunđati? Šta vi mislite?
 
Pošto trenutno kroz SB ne mogu progurati, Kosovo za sada nema šanse da bude članica UN. Međutim, u MMF i Svetskoj banci Rusi nemaju pravo veta, a Amerikanci zbog velikog ulaganja imaju presudnu kontrolu. Šta ćemo ako tamo prime Kosovo? Isto pitanje bi važilo i za sve druge organizacije, recimo sportske. Da li ćemo mi onda izaći iz svih tih organizacija ili ćutati i gunđati? Šta vi mislite?

Kako sta cemo?! :wink: Pa priznati Kosovo pre ili kasnije kao i Sloveniju posle 8 godina
 
За ММФ и не би била нека штета. Сви који су се ратосиљали ММФ-а и њихових "шок терапија" кренуло им на боље. А Светска банка је већ ставила као земљу на своју страницу.

Што се тиче признавања, тај филм нећеш гледати. Словенија за Србе није исто што и Космет, у било ком смислу.
 
Pošto trenutno kroz SB ne mogu progurati, Kosovo za sada nema šanse da bude članica UN. Međutim, u MMF i Svetskoj banci Rusi nemaju pravo veta, a Amerikanci zbog velikog ulaganja imaju presudnu kontrolu. Šta ćemo ako tamo prime Kosovo? Isto pitanje bi važilo i za sve druge organizacije, recimo sportske. Da li ćemo mi onda izaći iz svih tih organizacija ili ćutati i gunđati? Šta vi mislite?


U 99% statuta sportskih saveza stoji da drzava mora biti clanica UN da bi pristupila nekom medjunarodnom sportskom savezu. Postoje izuzecu u nekim manje popularnim sportovima...
 
Pošto trenutno kroz SB ne mogu progurati, Kosovo za sada nema šanse da bude članica UN. Međutim, u MMF i Svetskoj banci Rusi nemaju pravo veta, a Amerikanci zbog velikog ulaganja imaju presudnu kontrolu. Šta ćemo ako tamo prime Kosovo? Isto pitanje bi važilo i za sve druge organizacije, recimo sportske. Da li ćemo mi onda izaći iz svih tih organizacija ili ćutati i gunđati? Šta vi mislite?

samo da te obavestim da vec ucestvujemo na takmicenje u stonom tenisu u kini. nisam upoznat sa tim da li je to takmicenje vec zavrseno [za nas verovatno jeste:lol::lol:] ali mislim da je to bio nas debi.

nasao sam vest

Kosovo učestvuje u svetskom prvenstvu pingponga u Kini

Priština, 22 Februar 2008 (Kosovapress) Vreme 19:06

Pingpongisti reprezentacije Republike Kosova, u petak su putovali za Kinu, gde će učestvovati u svetskom prvenstvu pingponga koji se održava u Gounagzhon, od 24.2.2008 do 2.3.2008. Učesnike prvenstva je pre polaska dočekao premijer Republike Kosova, Hašim Thači koji je poklonio državnu zastavu, koja...
 
samo da te obavestim da vec ucestvujemo na takmicenje u stonom tenisu u kini. nisam upoznat sa tim da li je to takmicenje vec zavrseno [za nas verovatno jeste:lol::lol:] ali mislim da je to bio nas debi. nasao sam vest

Čujem ako prestane onaj sukob u Kolubmbiji da ćete učestvovati na tamošnjem takmičenju u preradi nekih egzotičnih biljaka u beli prah...
I da vam je selektor tima ujedno najbogatiji čovek u zemlji - Ekrem Luka :) :) :)

http://www.blic.co.yu/hronika.php?id=33446
 
Kako se obogatio vlasnik firmi na Kosovu
Ekrem Luka švercer belim robljem
Autor: Tamara Marković-Subota, Uroš Piper | 10.03.2008 - 06:38

Srpsko-albansku mafiju, kao i šverc droge na relaciji Priština-Beograd-Priština, prema podacima srpske policije, kontroliše Ekrem Luka (49), jedan od najbogatijih ljudi na Kosovu i Metohiji.

Najbliži saradnici Ekrema Luke su Isa Baljaj i Ali Haskaj, a evidentirane su i njegove bliske poslovne veze sa najpoznatijim zaštićenim svedokom srpskog pravosuđa Ljubišom Buhom Čumetom, kao i kontroverznim crnogorskim biznismenom Antonom Stanajem, koji je u septembru prošle godine uhapšen u Srbiji zbog međunarodnog krijumčarenja cigareta. Policiji su poznate i veze Ekrema Luke sa organozovanim kriminalnim organizacijama u Makedoniji.
Prema izveštaju srpske policije o organizovanim kriminalnim grupama na Kosovu, Luka je do današnjeg statusa jednog od najbogatijih Albanaca došao zahvaljujići profitu ostvarenom u švercu cigareta, ilegalnom prometu nafte i naftnih derivata, automobila, kao i švercom droge i oružja. Krijučarenje narkotika, Ekrem Luka je ostvario preko narko-mreža u Turskoj, Bugarskoj, Grčkoj, Makedoniji, Srbiji, Crnoj Gori, Albaniji, Italiji i Nemačkoj.
Znatan profit, prema podacima naše policije, Luka je ostvario i krijumčarenjem žena iz Bugarske, Češke i Slovačke, koje su kasnije primorane na prostituciju.
Uključen je i u poslove „pranja novca“, koje se obavlja preko svojih firmi „Albatroniks“ i „Dukađini“. Preko firme „Albatroniks“ izvršen je i izvestan broj transfera novca na račune pojedinih islamskih nevladinih organizacija, koje su u vezi sa islamskim fundamentalistima u Siriji. Ekremov brat Agim Luka suvlasnik je firme „Albatroniks“, preko koje se obavlja najveći deo prometa švercovanih cigareta. Pored toga, kamione „EMK-petrol“ Ekrem Luka koristi za transport naoružanja i vojne opreme, preko Albanije za Makedoniju.
Ekrem Luka samo se jednom našao na meti policije kada su pripadnici Unmika u akciji presecanja glavnih tokova šverca cigareta na Kosovu, kojom je rukovodila italijanska žandarmerija pretresla njegovu fabrika cigareta u Zahaću. Policija je tada zaplenila 280 tona cigareta i privela Ekrema Luku i njegovog partnera Nasera Keljmendija, koji su odmah i pušteni da se brane sa slobode.
Ekrem Luka je poslove razvio u drugoj polovini devedestih godina zahvaljujući saradnji i finansijskoj podršci Selima Šabanija i Salija Nimanija. Danas poseduje fabriku cigareta, pivaru, radio i televizijsku stanicu, više ugostiteljskih objekata i košarkaški tim.
Lukina firma za mobilnu telefoniju „Mobikos“ bila je centar afere u srpskoj javnosti u decembru 2003. godine, kada je potpisala ugovor o poslovno-tehničkoj saradnji sa „Mobtelom“ Bogoljuba Karića. Ugovorom je „Mobtel“ ustupio Lukinoj firmi pravo eksploatacije GSM mreže na teritoriji Kosova, pri čemu je bilo predviđeno da „Mobikos“ plaća „Mobtelu“ 30 odsto neto vrednosti računa svakog korisnika u postpejd sistemu, odnosno 30 odsto vrednosti svakog prodatog osnovnog „Mobiklik paketa“ i 30 odsto vrednosti svakog prodatog vaučera za pripejd sistem.
Afera je izbila zbog opasnosti da je Lukinoj firmi, ovim ugovorom omogućeno prisluškivanje svih telefonskih brojeva 063 mreže.
U međuvremenu je teritorija Kosova i Metohije pokrivena mobilnom mrežom koju drže francuski „Alkatel“ i PTT Kosmeta, a saradnja „Mobtela“ i „Mobikosa“ je prekinuta.

Prljavi poslovi porodice Selimi
Redžep Selimi (37), prema podacima srpske policije, ima veoma važnu ulogu u kriminalnim aktivnostima na Kosovu. Uključen je u trgovinu oružjem, narkoticima i belim robljem.
Sa bratom od strica, Sulejmanom Selimijem, Redžepi je organizovao lanac trgovine narkoticima, kao i oružjem i vojnom opremom koja se koristi u aktivnostima terorističkih organizacija na području Makedonije.
Sa Fatmirom Limajem, Selimi je i osnivač kriminalno-terorističke grupe „Oko sokolovo“ koja se, osim šverca oružja i droge, reketiranja i organizovanja prostitucije, bavi praćenjem i likvidacijom konkurenata u kriminalnim poslovima.
Njegov brat Sulejman (38), zvani Sultan, u vezi je sa kriminalnim strukturama iz Albanije, među kojima je glavni Ismet Osmani, zvani Curi, koji slovi za jednog od vodećih dilera narkotika u zemljama zapadne Evrope.

Blizak Haradinaju i Tačiju
Ekrem Luka, kako se navodi u izveštaju srpske policije, veoma je blizak članovima porodice Ramuša Haradinaja, Hašima Tačija, Agima Čekua i Arbena Džaferija, dok su posebno istaknute njegove veze sa mafijaškom porodicom Eljšani.
 
Pošto trenutno kroz SB ne mogu progurati, Kosovo za sada nema šanse da bude članica UN. Međutim, u MMF i Svetskoj banci Rusi nemaju pravo veta, a Amerikanci zbog velikog ulaganja imaju presudnu kontrolu. Šta ćemo ako tamo prime Kosovo? Isto pitanje bi važilo i za sve druge organizacije, recimo sportske. Da li ćemo mi onda izaći iz svih tih organizacija ili ćutati i gunđati? Šta vi mislite?


Хм, требало би да знаш, да по правилима спортских организација, држава не може бити члан ако није пуноправно призната држава, односно члан УН. Чланство у УН омогућава и придруживање, прикључивање осталим светским и европским организацијама.
Е сад, много пута је било погажено неко право, тако да......

А ово питање шта би било кад би било.....
Могло би да се сачека мало.

За спорстке организације се зна, бар у неко догледно време, да неће примати Косово у чланство. Било скоро. ;-)
 
Šta ćemo ako tamo prime Kosovo? Isto pitanje bi važilo i za sve druge organizacije, recimo sportske. Da li ćemo mi onda izaći iz svih tih organizacija ili ćutati i gunđati? Šta vi mislite?

Samo pojedine sportske organizacije primaju nove clanice a da nisu prethodno postali clanovi UN-a...fudbal, kosarka, odbojka,.....samo neki sportovi, poput rukometa i stonog tenisa ne uzimaju u obzir taj uslov....
 
Mogu da ih primaju gde god oni zazele, ali vazno je da mi njih ne priznajemo i samim tim sticemo pravo na otetu teritoriju.....kada se promeni odnos snaga u svetu nece imati ko da brani vise sipce i tada se KiM vraca pod upravu Srbije......

mene interesira....čisto onako laički...jel to znači da ako ždrijebom izvuku Kosovo i Srbiju da igraju fudbalsku utakmicu.... da Srbija odustane od tekme i time Kosovo ide u sledeće kolo...ili?
 

Back
Top