Маратонци на Теразијама

Strela

Elita
Poruka
17.244
Ових дана у ПНТ-у врило је као у кошници јер се дешавала аудиција за представу "Маратонци", за ансамбл
улоге, као и за улоге Кристине, Мирка, Ђенке и Билија Питона.
Ову црну комедију Душка Ковачевића, али овога пута у форми мјузикла, режираће Кокан Младеновић, кореографију ће радити Мојца Хорват, а музику потписују три композитора, један од композитора је Зоран
Христић...
Тандем Кокан - Мојца, показао се веома успешним у пројекту "Чикаго". Биће занимљиво видети хоће ли
поновити претходни успех и на овом пројекту, као и то, како ће се једна црна комедија прилагодити музичкој форми...
 
I bilo je vreme. Na repertoaru su im već duže vreme jedne-iste predstave, a sa Milenkovom smrću i povlačenjem svih predstava u kojima je igrao situacija je još teža. Ipak razumem ih u potpunosti.
Ne znam da li ovde može da se napravi analogija sa baletom "Ko to tamo peva" u Narodnom i da li je to bila inspiracija za pretvaranje komedije, ovog puta u mjuzikl. Kolega čija je ćerka bila solistkinja baleta kaže da je taj balet jedan od najzahtevnijih i da su igrači najviše povreda doživeli upravo pripremajući ovaj balet. Još kaže da je to bukvalno "čudo" u smlislu pokreta koje izvode i da ga treba obavezno pogledati (ako mu je verovati na reč). Nema razloga da ni ovo ne uspe u potpunosti.
 
Pa, dobro... Mada bih ja mnogo više volela neki strani mjuzikl. Do sada me nijedan domaći nije nešto dojmio.
A i više bih volela da angažuju Juga nego Kokana.

EDIT: Kad sam još malo razmislila setila sam se da je ''Alan Ford'' u stvari bio super. Samo se nadam da ovde neće biti previše pretenciozni jer se radi o tekstu Duška Kovačevića.
 
maratonci?vrlo riskantno

Да. Биће ту разних проблема, а један од проблема је подела, која је добрим делом базирана на
гостујућим глумцима, па ће то све бити јако тешко да се усклади... Можда ће моћи да се игра 3-4
пута месечно, што је јако мало да би се исплатио један овако скуп пројекат...:|
 
ajoj... jadna devojka. Gledala sam je nekad davno na audiciji za ''Cigane'' i bilo je to veoma tužno. :(

Ne znam, ne bih baš rekao. Vesna Paštrović ima svoj profil na Facebook-u i možeš da pogledaš fotke koje su malo slobodnije. Ima nekih i sa Ade Bojane pa pretpostavljam da joj takve uloge tj. scene ne padaju teško.
Mada OK bespredmetno je dalje raspravljati o tome 8)
 
Ne znam, ne bih baš rekao. Vesna Paštrović ima svoj profil na Facebook-u i možeš da pogledaš fotke koje su malo slobodnije. Ima nekih i sa Ade Bojane pa pretpostavljam da joj takve uloge tj. scene ne padaju teško.
Mada OK bespredmetno je dalje raspravljati o tome 8)

:smile: Nisam mislila na skidanje u predstavi. Gledala sam je na audiciji za ''Cigane'' i tada se nije skidala (mada nije bila daleko od toga), nego se ponašala kao da je na nekim psihoaktivnim supstancama. Zato sam je i primetila i zapamtila joj ime. Bilo mi je mnogo žao jer sam mislila da devojci nešto fali i mislila sam da će samo da je ismeju i dodatno ponize, međutim, ona dobi ulogu. :)
 
Данас на конференцији за штампу, уочи премијере "Маратонаца", догодило се нешто крајње неуобичајено,
да не кажем скандалозно.

Наиме, конференцији за штампу није присуствовао нико од глумаца ПНТ-а, протагониста представе, који
глуме Топаловиће: Иван Босиљчић, Јанош Тот, Драган Вујић, Душко Радовић, Владан Савић...

Били су присутни поред дирeктора Вукобратовића и аутора Душка Ковачевића, редитеља Кокана Младеновића,
кореографкиње гошће из Словеније Мојце Хорват, само гостујући глумци.

Шта мислите зашто... ?!
 
Poslednja izmena:
Niko još nije objavio komentar o predstavi na forumu?
Evo razmišljam kako da napišem ono što hoću a da ne ispadne negativno. Predstava ima jedan krupan i nerešiv problem. Ali ajde prvo o lepšim stvarima.
Topalovići u predstavi primetno liče na one iz filma, naročito glumom a neki i izgledom. Bosiljčić je briljirao, sav je smotan, a izvanredan je i Janoš Tot. Vujke je standardno dobar. Đenka (Marko Živić) je potpuno drugačiji i trebalo mi je dosta vremena da ga razumem, u početku mi se činio kao promašaj ali nije tako. Bili Piton (Ivan Jeftović) za razliku od Zokija Radmilovića ne izgleda tragikomično i nije kukavica.
Manji broj scena je sličan sa filmskim. Neke počnu kao na filmu pa krenu u novom pravcu, a neke scene su potpuno nove. Ima i novih fora koje je publika dobro prihvatila, a ima i onih klasičnih bez kojih se ne može, mada u poređenju sa istima na filmu izgledaju izlizano.
E sada to što sve kvari - MUZIKA. U predstavi je čak 25 pesama, od kojih po mom mišljenju samo 2 mogu da prođu. To nisu pesme za mjuzikl, nisu pevljive i nisu baš melodične, da ne govorim o tome kako nema šanse da se upamti nijedna melodija ni iz jedne pesme. Samo jedna melodija koja se vrti kroz ceo film ne može da se poredi sa svim pesmama iz predstave.
To je naravno krupan problem. Da je u pitanju neka scena, ili deo scenarija ili nečija gluma, moglo bi da se ispravi, ali kako promeniti muziku? Nikako. Ipak mjuzikl bez dobre muzike ne ide. Mislim da su sve pesme originalne (3 domaća kompozitora) i razumem da danas u sveopštoj krizi ideja nije lako napraviti i jednu dobru pesmu a kamoli njih 25. Ali jednostavno to nije to.
Sveukupna ocena predstave 3+.
 

Back
Top