teretana i proteini..
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: teretana i proteini..

Primećen član
    Učlanjen
    29.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano teretana i proteini..

Pozdrav

imam pitanje u vezi proteina, naime, koliko je zdravo piti proteine, jer sam cuo (!) da "sire" srce, da nisu zdravi...mnogo cega sam cuo, ali ima li iko "strucan" da kaze je li stetno po zdravlje da se piju "prirodni" proteini (valjda iz nekih biljaka il sl, ne sjecam se tacno sta mi je ortak pricao)?

Idem u teretanu odavno, ali pravio sam mnogo pauza, isao sam 2 mjeseca(april -maj) , pa onda pravio pauzu preko ljeta (jun-avgust) ( mada sam ponekad uradio par vjezbi,cak i desetak dana isao u teratanu, kad uvatim slobodnog vremena), onda kad se raspust zavrsio, isao mjesec ipo, dok nije pocela zima (oktobar-februar) . i evo od februara opet idem aktivno...

Da li mi preporucujete da pijem proteine? moram da nabijem kilazu (a.k.a. misicnu masu).....da dalje ne duzim...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5973

Podrazumevano Re: teretana i proteini..

Iskreno..svi koji nesto piju kazu da su to 'prirodni' proteini..a izgledaju uzas..i ne samo izgled..tikovi covece..ne znam zasto zelis nabiti kilazu..ali uz kvalitetnu ishranu..meso..jaja..riba..mleko i sl..mozes i bez toga.

Ističe se fresh&clean (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Smile Re: teretana i proteini..

Stručan nisam, iskreno, mogu da ti prenesem ono što znam.
    Prvo, ako imaš neke nedoumice, konsultuj se sa lekarom, mada kod proteina koji se prave do surutke, prave se i od belanaca u prahu ali su dosta lošiji. Možeš da koristiš slobodno. Na pr mojoj majci je lekar preporučio korišćenje surutke, ali u prahu, jer obnavlja ćelije, čisti organizam. Proteine koje bi ti hteo da koristiš su slični donekle,ja trenutno koristim Ultimate Whey supreme koji sadrži visok nivo BCAA. Imaš raznih. Ako si u bg idi do Čumića, AMG sport, momci su ok i preporučićeti najbolje.
    I oni će te najboje uputiti, nećeš pogrešiti.

Zainteresovan član ghostprophet (avatar)
    Učlanjen
    06.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Re: teretana i proteini..

chak i da uzmesh proteine slaba vajda od toga ako ne odrzhavash redovnost treniranja... a za to koliko su zdravi ili ne, ne znam odgovor

Slične teme

1. Proteini ili ne?
    Autor cvele2 u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 17.10.2006., 11:49

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •