Patriotizam?

Hahahaha dobra ti ta :P a ne mora ni kod mene bas u dlaku, fleksibilnost je vrlina, +/- 5, stim da je 23 donja granica ;) lol ... ugurat cemo je nekako u uzi izbor :D hehehe
Sve su žene iste...ja skoro zahebavo jedno kineskinju,pitao je da mi pokaže par njihovih hijeroglifa,i sad ne smem da idem u istu radnju,uvek vadi papir i olovku,da vidi šta sam naučio.:mrgreen:
 
Nista drustvo idem da odspavam koji sat, nisam celu noc :) a ti Karlito (crnogorski kume) preslisaj ove drugarice, vidi valja li to sta (ne sumnjam, al sto je sigurno sigurno) pa javi ako su prosle testove kod tebe u "ambasadi", valja vizu 'slat :P LOL heheheheheh
 
Nista drustvo idem da odspavam koji sat, nisam celu noc :) a ti Karlito (crnogorski kume) preslisaj ove drugarice, vidi valja li to sta (ne sumnjam, al sto je sigurno sigurno) pa javi ako su prosle testove kod tebe u "ambasadi", valja vizu 'slat :P LOL heheheheheh


Добро...лаку ноћ...ако се од тебе не огребем за визу, ваља ми мрет...ништа друго ми не преостаје.:-(


...сем можда...патриЈотизма :oops:
 
Nista drustvo idem da odspavam koji sat, nisam celu noc :) a ti Karlito (crnogorski kume) preslisaj ove drugarice, vidi valja li to sta (ne sumnjam, al sto je sigurno sigurno) pa javi ako su prosle testove kod tebe u "ambasadi", valja vizu 'slat :P LOL heheheheheh
E,ne mogu ja da obavim taj zadatak...moja patriotkinja je naoružana do zuba...od satare,pa nadalje je spremila svo potrebno oružje.:(
 
Zanima me sta mislite o ovoj pojavi? Pojedinci su vec osuli paljbu na mene na jednoj temi kada sam samo pomenula da je mozda pametno ici iz ove zemlje!!
A mozda se covek umori od svega sto se ovde izdesavalo poslednjih godina!
Kada bih nekom rekla koliko imam godina verovatno bi mi se smejao - od cega mogu da budem umorna - ali jednostavno je tako!
Vrlo rano sam pocela da se ukljucujem u politicka desavanja ne sto sam zelela vec zbog toga sto sam nesrecnim spletom okolnosti uvucena u to, otac mi je bio na ratistu u Bosni, stric takodje koji se uzgred receno nikada nije potpuno oporavio od svega, nikada nije pricao o tome i mislim da ga to i dan danas jede, otisao je u rat sa 22 godine.
Secam se perioda kada nisu imali da mi daju za kiflu u skoli dok smo sa druge strane gledali svu raskos pojedinih lopova koji su u to vreme ziveli sjajno i sve lepote turbo folka i svega sto nam je tada plasirano.
Onda dolazi bombardovanje ali dobro Srbi smo mi, sve nekako prezivljavamo.
Onda pomislis konacno nam krece na bolje.
Konacno odlazi ONAJ sa vlasti, dolaze bolji i pametniji ljudi i svi smo puni nade i iscekivanja. A opet se nista ne desava, znam sad ce mnogi reci ne moze sve preko noci ali vreme prolazi.
U medjuvremenu moja mama nako 25 godina rada u jednoj firmi ostaje bez posla, zatvorena firma.
Ne zelim da se ovo pretvori u moju zivotnu pricu ( a vidim krenulo je :) ) ali zaista gde je neki kraj. Ja zaista volim ovu zemlju. Ovde su svi ljudi koje volim i sa kojima zelim da budem, ali gde je granica? U svemu tome zavrsavam fakultet i zanima me sta me ceka? Sta ako za nekih godinu dana opet dodje na vlast neko ko ce ponovo da nas izoluje i onda sve ponovo? Iskreno mislim da nije zlocin ako zelis nesto bolje! Znam da nasi ljudi po inostranstvu rade svasta ali mislim da bar za razliku od nas zive mirno...:?:

Ne budi kukavica.....bori se za svoju zemlju.....najlakse je linijom manjeg otpora.

Ko god bio na vlasti ja cu ostati ovde.....zato sto sam ovde rodjen i zato sto su moji koreni ovde.....jednostavno sam vezan za otadzbinu a ne vlast!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Patriotizam je ljubav prema zemlji, a rodoljublje prema narodu. Oba ova primera predstavljaju pozitivne strane (podvrste) nacionalizna.....
Управо...Национализам је добар..али што ови НВО либерали често заборављају да је шпвинизам тај који није добар
 
Управо...Национализам је добар..али што ови НВО либерали често заборављају да је шпвинизам тај који није добар

Socioloska definicija nacionalizna: Nacionalizam predstavlja ljubav prema svom narodu bez uzdizanja svog naroda u odnosu na druge narode.
Sovinizam je uzdizanje svog naroda u odnosu na druge i mrznja prema drugim narodima

Tako da liberali sa svojim recenicama tipa "Treba sputati nacionalizam" pokazuju ocigledno manjak ljubavi prema svom narodu.
 
Ja sam za to da uvezemo patriotizam iz najdemokratskije zemlje na svetu :
xrg806.gif
 
Socioloska definicija nacionalizna: Nacionalizam predstavlja ljubav prema svom narodu bez uzdizanja svog naroda u odnosu na druge narode.

....rodoljublje....
Sovinizam je uzdizanje svog naroda u odnosu na druge i mrznja prema drugim narodima

....tacno, sa naglaskom na drugi deo....


Nacionalizam je nastao sa pojmom "Nacija". Predstavlja teznju naroda da zivi u nacionalnoj drzavi, odnosno da se drzavne granice poklope sa nacionalnim.......
 
Nacionalizam je nastao sa pojmom "Nacija". Predstavlja teznju naroda da zivi u nacionalnoj drzavi, odnosno da se drzavne granice poklope sa nacionalnim.......[/QUOTE]

To je jedna od politickih definicija... Nije ni toliko bitno, slazemo se da je u svakom pogledu da je dobro.
 
Nacionalizam je nastao sa pojmom "Nacija". Predstavlja teznju naroda da zivi u nacionalnoj drzavi, odnosno da se drzavne granice poklope sa nacionalnim.......

To je jedna od politickih definicija... Nije ni toliko bitno, slazemo se da je u svakom pogledu da je dobro.[/QUOTE]

Lepa je ideja sve dok se naslanja na rodoljublje i patriotizam.....
 
U Americi se mnogo vise radi nego u EU i po zadnjim procenama kad se uracuna koliko prosecan amerikanac provede na poslu reg. radno vreme + prekovremeno i znajuci da vecina ne uzima odmore (godisnje) da bi se tako dokazali na poslu i jedne godine se pomakli na lestvici, onda dolazimo do zakljucka da vise rade nego japanci.

Ima ljudi koji imaju neku ideju pa uspeju i uzmu milione, ali to je jedan u 100000, odredjeni strucnjaci uzimaju dobru kintu ali moraju da budu VRH u svom' poslu i poneki privatnik zavisno od toga sta radi i ako te godine ta "industrija" cveta, ostali su svi od prvog do prvog i ako si jedna od te (vecine) a jos u stranoj zemlji....bolje bi ti bilo da nikad nisi ni pocela tu temu.

Na zapadu ces da uspes ako dodjes kao dete (klinac) ili ako se ovde rodis a nisi budala pa nesto uradis po tom pitanju, ako si stariji sa diplomom mozes da obrises dupe da imas 3 doktorata ako ti se ostale kockice ne poklope, znaci da strucnjaci iz te branse trebaju i da su trazeni, a da si ti TATA u svom poslu, u suprotnom sedi tu gde i jesi, ne zamaraj mozak sa politikom i sta ce biti sutra, vec zivi lepo u svom gradu i svojoj zemlji, radi koliko mozes i sto bolje mozes, uzivaj u porodici, prijateljima, praznicima, odmorima i svemu sto zivot nosi, baci TV u djubre i ne misli da je "zapad" Hollywood.

konačno da se složim sa tobom! baciti tv i raditi i nema frke. nema posla nemozes da zivis normalno odma glasas za drugoga i caos
jes kad bi to sve bilo tako prosto da se sve to ne začini emocijama i istorijom i raznim teorijama zavere i sl.
vidi se da ne zivis ovde brate moj!
 
Nigde nije sjajno i kao sto sam vec rekla ne sanjam ne znam kakvo bogatstvo. Ne plasim se da radim i zelim da radim ali samo hocu adekvatnu naknadu za to, ne par hiljada eur vec samo da se zivi pristojno. I kao sto sam vec rekla svi mi zelimo MIR i nista vise!
Ne verujem da se bas neko ko ode odavde razbija od para na bilo koji nacin ali mislim da kad dodje kraj meseca zna sta je zaradio i koliko ima na raspolaganju.
Mozda gresim jer nemam zaista licno iskustvo u radu u inostranstvu:?:

На западу ћеш за једну кафицу да попијеш морати да платиш 10 евра.
А и не мораш да глумиш некакву "скромност" ако ти је баш толико стало до новца буди предузетник/приватник/бизМисмен-ка, значи радиш за профит а не за плату, имаj своју фирму, свој бизМис и тако то. :)
 
Завршаваш факултет економију? Ето предлог: можеш да полажеш да добијеш лиценцу за портфолио менаџера, испит је 2000 страна али портфолио менаџери имају плате 3000 до 5000 евра у Србији и за оне које имају лиценцу портфолио менаџера увек има посла.
 
Za ove sto sanjaju americke snove,raspisan je konkurs: PLATA 10000 DOLARA,STANARINA I HRANA BESPLATNA,MESTO BORAVKA NIJE NEKA VUKOJEBINA TIPA AJDAHO ILI TEKSAS,VEC DREVNI I EGZOTICNI GRAD BAGDAD!!!
 

Back
Top