Tama pada na Srbiju

Ako se formira Vlada SRS - DSS - NS:


  • Ukupno glasova
    154
  • Anketa je zatvorena .

- Дробњак -

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
173
Koštunica hoće Vladu sa SRS

Autor: Željka Jevtić | 11.03.2008 - 19:34


Premijer Vojislav Koštunica i zamenik predsednika Srpske radikalne stranke Tomislav Nikolić načelno su se dogovorili da prave postizbornu koaliciju radi formiranja vlade. Po saznanjima „Blica“, Koštunica je odlučio da objavi pad Vlade i najavi izbore tek pošto je Nikolić izrazio spremnost da posle izbora formira vladajuću koaliciju sa narodnjačkim blokom.

Zamenik predsednika SRS odbio je pre toga ponudu Koštunice da SRS pruži podršku manjinskoj vladi.

Koštunica i Nikolić razgovarali su u prošli četvrtak i petak, a premijer je u subotu objavio da sadašnja vlada ne može da funkcioniše. Današnja sednica, na kojoj je ova odluka i potvrđena, trajala je oko desetak minuta, što je najkraće zasedanje od kako je ova vlada formirana pre deset meseci. U hladnoj atmosferi predloženo je raspisivanje izbora za 11. maj i utvrđen je i upućen predlog predsedniku Republike Srbije za raspuštanje Narodne skupštine.

U narodnjačkoj koaliciji ne žele da govore o periodu posle izbora. Najdirektniji je lider Nove Srbije Velimir Ilić, koji kaže da bi bilo besmisleno da se vlada formira sa istim snagama kao do sada. Portparol DSS Andreja Mladenović naglasio je danas da je princip ove stranke da se tokom kampanje ne govori o postizbornim koalicijama, ali je najavio da će nosilac izborne liste DSS i prvi na listi biti predsednik stranke Vojislav Koštunica.

Odlazak ove vlade karakteriše i da su gotovo istovetno sa njenim padom otpočeli i pregovori o koalicijama. Danas su prvi sastanak imali DS i SDP Rasima Ljajića.
- Ne svodim politiku na piljarnicu i za mene to nije trgovina. Mislim da je Demokratska stranka stožer demokratskih snaga u Srbiji, sa svim svojim manama i vrlinama. U Srbiji nema ničeg boljeg i jačeg od DS. Nije mi primarno koliko ćemo dobiti mesta, iako sam siguran da smo najjača manjinska stranka u državi i možemo i sami zahvaljući prirodnom pragu za stranke manjina. Ali smatramo da su ovo jako bitni izbori, praktično drugo poluvreme predsedničkih izbora, na kojima je jako bitno da demokratski blok pobedi, da ima najviše glasova i da sa tih pozicija uđe u pregovore o vladi. I na tim osnovama pravimo dogovor sa DS - kaže za „Blic“ lider SDP Rasim Ljajić.

http://www.blic.co.yu/politika.php?id=33526


Повратак дакле у ово доба, доба таме и вјечитог мрака, назад у 1993. годину!

attachment.php


Hleb.jpg
 
Dobijaš nadu da će ratovat za Kosovo? Tome se nadaš?

Mora jednom da prestane maltretiranje srpske drzave i srpskog naroda!Srbi nece rat ali ga zapadnjaci namecu vec 20 godina u nazad pomazuci uvek onu stranu koja se sukobi sa Srbijom!
Pitaj jednog nemca ili francuza da li bi isao u rat da ga na ovakav nacin maltretira ceo svet!
U Parizu su zapalili pola grada pre par meseci zbog mnogo sitnijih stvari i to je u redu a kada nasi klinci razbiju dva izloga na nekom butiku ili zapale po koji auto ili konzulat zbog opravdanog nezadovoljstva onda je to svetska tragedija! :x
Doostaaaa viseeeee!!!!!!!!! :cry:
 
Srbija sa ovom koalicijom u sadasnjem geopolitickom okruzenju, sigurno se vraca u 93. godinu.
Laku noc deco.

Hleb.jpg

Divno...
Oduvek sam zeleo da budem dizelas...

Tada sam imao nesto malo vise godina nego ovaj mali sa slike, pa ne osta ni gladan ni zedan... Nemoj da plasis narod sa ovim slikama... Ako dodju radikali ja ostajem ovde. Kao sto bih ostao ovde cak i ako ovde dodju horde crnog alaha.
Znaci sta vam je... ovo je vasa zemlja. Borite se za nju. Ako dozvolite da vam mlitavi kostunica bude diktator onda ste jos vece mife nego sto je on.
 
Alo ljudi, ako se dogodi ova postizborna koalicija - jedino što treba je videti šta će da urade ... U čemu je problem ?

Ja sam 8 godina "bio strpljiv" (hteo ne hteo) da vidim istorijski rasplet i procvat Srbije. Naprotiv, uverio sam se još dublje u svoje sumnje. Za mene je gubljenje vremena da se na vlasti i dalje goozi tzv. "demokratski blok".

Daj da vidimo šta može neko drugi.
 
Alo ljudi, ako se dogodi ova postizborna koalicija - jedino što treba je videti šta će da urade ... U čemu je problem ?

Ja sam 8 godina "bio strpljiv" (hteo ne hteo) da vidim istorijski rasplet i procvat Srbije. Naprotiv, uverio sam se još dublje u svoje sumnje. Za mene je gubljenje vremena da se na vlasti i dalje goozi tzv. "demokratski blok".

Daj da vidimo šta može neko drugi.


upravo tako prijatelju.
 
- Дробњак -
Registrovan korisnik

Učlanjen: 02.01.2008.
Lokacija: Дукља - Зета - Црна Гора - Плужине
*************

Dukljani se plase dolaska Radikala na vlast, gde ces veci razlog da se upravo glasa za njih.
 
hahaha demokrate su se usrale od ove vesti.

evo sad sam otvorio sajt U-92 kad tamo vec 44 komentara na ovu vest i to im je najvaznija vest na sajtu , a tek je 10 ujutro :)
Нарвно да су се усрали...знају шта су радили, знају шта им следује за тај ''поштен'' рад.:mrgreen:

Једва чекам!:-)
 
Dolazak radikala na vlast u koaliciji sa Kostunicom i SPS znaci povratak u 90-te.Dosta su se Srbi napatili 90-tih tako da sto pre treba napustiti ovu usranu zemlju kojom vladaju sujetni politicari.Jedino dobro mesto za zivot ako se desi ovaj scenarijo je Vojvodina.Nece Vojvodina nositi teret Srbije i najverovatnije ce dobiti autonomiju.
 
Dolazak radikala na vlast u koaliciji sa Kostunicom i SPS znaci povratak u 90-te.Dosta su se Srbi napatili 90-tih tako da sto pre treba napustiti ovu usranu zemlju kojom vladaju sujetni politicari.Jedino dobro mesto za zivot ako se desi ovaj scenarijo je Vojvodina.Nece Vojvodina nositi teret Srbije i najverovatnije ce dobiti autonomiju.

Ti mala pakuj kofere i pravac na zapad, za takve mozgove uvek ima mesta na cosku neke ulice. Vojvodina jeste Srbija, a Vojvodina ujedno i ima autonomiju, sada sto ti mozda imas neke vece (separatisticke) apetite je nesto drugo, ali to bi moglo u buducnosti zivota da te kosta (iza resetaka) ;) zato kazem ti ja, kofere i put pod noge. :D
 
tako ste se busali za Kosovo pa je postalo nezavisno i ako pritom retko ko od vas koji se busa u grudi nikad nije ni posetio Kosovo.Naravno da cu da pakujem kofere, dosta su nam unistavali zivot i jos jedne 90-te ne bih mogla da podnesem.Nadam se da ce svi pametni ljudi koji ne zele da protracaju svoj zivot pobeci glavom bez obzira..Vojvodina ili Zapad....videcemo.
 
tako ste se busali za Kosovo pa je postalo nezavisno i ako pritom retko ko od vas koji se busa u grudi nikad nije ni posetio Kosovo.Naravno da cu da pakujem kofere, dosta su nam unistavali zivot i jos jedne 90-te ne bih mogla da podnesem.Nadam se da ce svi pametni ljudi koji ne zele da protracaju svoj zivot pobeci glavom bez obzira..Vojvodina ili Zapad....videcemo.

kao sto ti rece shogun, nista se ne sekiraj , za tebe ce u EU uvek biti mesta i posla na cosku neke ulice :lol: :lol: :lol:
 
tako ste se busali za Kosovo pa je postalo nezavisno i ako pritom retko ko od vas koji se busa u grudi nikad nije ni posetio Kosovo.Naravno da cu da pakujem kofere, dosta su nam unistavali zivot i jos jedne 90-te ne bih mogla da podnesem.Nadam se da ce svi pametni ljudi koji ne zele da protracaju svoj zivot pobeci glavom bez obzira..Vojvodina ili Zapad....videcemo.

Prvo, 90-te se nikada nece vratiti, u to nemoj da sumnjas...
Koliko se secam, u jednom postu si rekla da imas pristojnu platu od koje sasvim dobro zivis,
sto bi onda bezala preko? Zar mislis da ce ti tamo biti lakse?
 
Naravno da je ova politicka kombinacija povratak u devedesete, jednostavno strani investitori ce poceti ubrzano da se povlace,
a investitorima sa Kube iz Indije, Belorusije i Rusije(nasim prijateljima), nece se isplatiti da ulazu u blokiranu i izolovanu zemlju od strane zapada...

beda.jpg
 

Back
Top