Photoshop ludorije

@Sasa
Isparavi me ako gresim,ali ti si se sa ono fotkom,da tako kazem,igrao,onako iz zeze isprobavao.

@Kaja
Prirodno je da neces tudje podatke sa flajera i vizitki pustiti u opticaj bez njegove saglasnosti.
Ja se oko svoga sto sam postavila ne plasim,umem izaci na kraj sa situacijom.Osim toga,postoji i krsenje zakona o intelektrualnoj svojini.Kao sto sa ja npr.zastititla svoj proizvod u zavodu.

Da, sto sta ti nije jasno ?
 
Sada me interesuje druga stvar ako neko zna ?
Ovaj decko sto je postavio mnogo dobrih tutorijala ,,hazablad'', je objasnio kako se radi kao ona zemlja. E ja sam uradio nesto slicno da probam umem li i kako ide, sada me interesuje postoji li mogucnost da preko ove planete ubacim nekakav tekst tamnije narandzaste boje ??? Ako moze kako to da izvedem, zna li ko ?
Ali bila bi fora da nebude obican tekst nego da ima nekakav efekat naprimer onaj WIND. Moze li to ?


Sale,veruj mi,ne farbam te,Anciger ima jako dobre tutorijale,multimedijalne na engleskom.
Osim ako ti je bas zapelo,da ti neko uradi ili posavetuje.To je opet stvar jer ljudi imaju volje,vremena i raspolozenja
 
Ja samo nerazumem jednu stvar, sta hoces da kazes sa tim ,,Anciger-om'' ?
I da ima to sto kazes, kako bi mi dao i zasto ?
Ja samo pitam ako neko zna kako da ubacim slova preko zemlje, nista vise ?
Stvarno nerazumeme sta hoces da kazes, i zasto imas predstavu da mislim da me farbas, stvarno nemam pojma sta pricas. Ajde pojasni malo. Oces ?
 
Mislim da sam ovu temu otvorio pre godinu dana i niko ni slovo da napise ko zna koliko ... :D Drago mi je da je ipak zazivela :D




Folio Highlights


1078242-large


982516-large


986039-large


951253-large


919874-large


904889-large


932345-large


Trenutno nemam zezancije koje sam nekad pravio al kad budem nasao vremena da odradim po koju rado cu postaviti...





...
 
Poslednja izmena:
Ja samo nerazumem jednu stvar, sta hoces da kazes sa tim ,,Anciger-om'' ?
I da ima to sto kazes, kako bi mi dao i zasto ?
Ja samo pitam ako neko zna kako da ubacim slova preko zemlje, nista vise ?
Stvarno nerazumeme sta hoces da kazes, i zasto imas predstavu da mislim da me farbas, stvarno nemam pojma sta pricas. Ajde pojasni malo. Oces ?

Nisam video o kakvoj se zemlji radi ali u svakom slucaju moraces da vorpujes slova kako bi se uskladila bilo kakvoj pozadini... Da li kao resterized type ili nekim od postojecih sablona to je vec na tebi... Wind efekat mozes postici na vise nacina... tj na bezbroj. Probaj recimo da dupliras lejer od tih slova, onda na donji dodaj noise koliko zelish pa potom motion blur i usmeri pravac.... A onda napravi efekte na duplikatu koji je ispred i imash kakav takav wind efekat. Naravno ima mnogo boljih nacina ali su takodje mnogo komplikovaniji i zahtevaju puno vishe vizuelizacije od onoga sto ja ovde mogu da ti pruzim... tj. moje vreme
 
Zemlja, na predhodnoj strani, nazovi zemlja mislim to sam se ja nesto zezao i najvise lici na zemlju prekrivenu lavom ili tako nesto.
Nista mi nevredi da mi to pises, jer nemam pojma u sustini na sta mislis, jedino bi mi pomogao kada bi imao da mi das ili me uputis gde ima stvarno dobrih fora i tutorijala ali na Srpskom. Jer mora da mi pise sta da radim, nisam uopte strucan u PS.
 
Sale ,htedoh ti objasniti,ali sam se predomislila.Necu ti nista reci,ni uputiti te.
Nemoj se slucajno naljutiti,ovo je tvoga dobra radi,da bi se osamostalio.Moraces malo kliktati i citati po temama sam.Ne mogu ja,ili neko drugi umesto tebe.
Te ne znam ovo recite mi,kad ti se kaze,ne razumem sta je,gde je ovo,a kako je ono.
Izdvoji vreme za sebe,posveti se i naci ces na temama korisnih informacija.Ovako ispadas lezilebovic,a ja sam duboko uverena da ti to uopste nisi.Ajde potrazi sam,pa javi sta si nasao,i tako...............
Pozdrav od mene
 
Zemlja, na predhodnoj strani, nazovi zemlja mislim to sam se ja nesto zezao i najvise lici na zemlju prekrivenu lavom ili tako nesto.
Nista mi nevredi da mi to pises, jer nemam pojma u sustini na sta mislis, jedino bi mi pomogao kada bi imao da mi das ili me uputis gde ima stvarno dobrih fora i tutorijala ali na Srpskom. Jer mora da mi pise sta da radim, nisam uopte strucan u PS.

Tutorijala na srpskom tesko da ces naci... Zasto bi to neko uopshte i pravio? Najbolji sajt za tutorijale na koji sam ja naiso je http://www.good-tutorials.com/

Pogledaj probaj pa se izveshti... Na kraju krajeva nije ti ni potrebno bogzna kakvo poznavanje engleskog jezika. Prati ono sto narator radi i to je sve. Ja bi ti preporucio video tutorijale da trazish... Pa ukljucish psh. a na drugoj strani video i pauza / Tab / arbajt isto shto i baja s videa i to je to... Ajd imam neke knjige za Fotosop na srpskom pa cu ti ih ovde okaciti ...
 
Ha, ha, ha ustvari hahahahaha. Pa ovo nije normalno, isao sam na ovaj sajt sto si mi rekao i video dva postupka, ustvari ostavio ih u Operi i ja otvorio PS, i polako korak po korak cas gledam na operi, cas ovamo i pokusavam da uradim nesto. Uzeo sam ova dva primera ,,How to Create an Ice-cold Poster with 3D Text'' i ,,Vista Styled Text''.
I sto je najzanimljivije znas sta se desilo ?
Deslilo se to da sam se iznervirao i otero sve u p.m., znaci nema sanse da prokljuvim sta se tamo radi, ako neko ko se slabo razume i PS moze, skidam kapu, svaka cast.
E vidis zato mi treba ako ima nesto na Srpskom i sto detaljnije objasnjeno, da malo udjem u stos, posle nece biti tolika muka, ove naprimer tutorijale sto je postavljao hazablad sam savladao, treba mi nesto malo ali malo komplikovanijem ono tamo je puki san za mene trenutno. Ako mozes ti postavi to sto imas na Srpskom pa da pogledam.
 
Evo ovo ce ti biti sasvim dovoljno za nekakav pocetak. Sve citaj i prodji...

http://rapidshare.com/files/173515290/photoshoptrikovi.PDF

http://rapidshare.com/files/173556059/PhotoshopTutorijali.pdf
jos jedna...

Upravu je Ivana. Nije ovde mesto da ti to ostavljam... Sledeci put na tutorijali ;)

Skinuo sam obe, nisam imao vremena da listam jer necu nista na brzaka nego na tenane.
Bio sam kod drugara i gledali smo na netu, video tutorijale, koji mogu da kazem, fascinirali su me, sta sve ljudi rade, to je cudo. I mogu ti reci da nije bas toliko komplikovano, mnogo je lakse kada gledas kako neko nesto radi i objasnjava, nego kada citas i pratis uputstva. Ali ja imam Dial-up tako da od toga nema nista (uzgred kod njega sam skinuo ovu od 30MB). Najvise me je iznenadilo kada (na zidu ima jedna lampa), i nesto tamo klikce i tako to i samo nema lapmpe, ili kada napravi dim i tako te stvari....
Videcu ovo sto si mi poslao pa javljam utiske.
HVALA.
 
@sceliano
nije hobi, posao je, evo vec 14 godina :D
malo crtanje u corel-u, malo chetkice razne, malo raznorazni photoshop Afekti i sve zajedno spojeno u photoshopu :)
trakica je jednostavan objekat sa ferlaufom umesto solid color... nishta spec... drzhachi takodje...

@sasa6
stvarno nemam vremena da idem u detalje sa objashnjenjima, malo je guzhva oko nove godine...
probaj da kombinujesh razne programe nemoj se drzhati samo photoshopa to ti je moj savet...

btw. tek posle sam skapirao da sam pogreshio... u drugom redu AYS je trebalo da ide u cyan-u i S da se okrene da bi bila komplet pricha


zaboravih... hvala obojici :)
 
Poslednja izmena:
Jeste.
Meni se svidjaju i ostali sto je postavio.Kao i tvoji.Stujem talenat.Naravno kao u svemu treba prakse,ali bez talenta nista.
Oni tutorijali sto sam ih pominjala,ako ste citali,jako su mi se dopali.Nisu nesavladivi naravno.Ali su namenjeni ljudima koji se time bave i imaju svrhe sedeti i uciti.
Ja imam posao druge prirode,pa bi mi bilo smesno sedeti i na prazno strebati trikove.Zapravo bavim se proizvodnjom marinirane recne ribe(sto ste mogli i zakljuciti iz etikete)snabdevam ugostiteljske objekte.Hotele,restorane,etc.Moram se pohvaliti,ali izmedju ostalih i Intercontinental.........A Photoshopujem kad stignem, i tako............
Pozdrav svima
 
Poslednja izmena:
Jeste.
Meni se svidjaju i ostali sto je postavio.Kao i tvoji.Stujem talenat.Naravno kao u svemu treba prakse,ali bez talenta nista.
Oni tutorijali sto sam ih pominjala,ako ste citali,jako su mi se dopali.Nisu nesavladivi naravno.Ali su namenjeni ljudima koji se time bave i imaju svrhe sedeti i uciti.
Ja imam posao druge prirode,pa bi mi bilo smesno sedeti i na prazno strebati trikove.Zapravo bavim se proizvodnjom marinirane recne ribe(sto ste mogli i zakljuciti iz etikete)snabdevam ugostiteljske objekte.Hotele,restorane,etc.Moram se pohvaliti,ali izmedju ostalih i Intercontinental.........A Photoshopujem kad stignem, i tako............
Pozdrav svima


... :D Pa i ja sam direktor marketinga pa za hobi uvek nadjem vremena. Nije toliko bitno koliko vremena potrosish vec kako, tj. koliko kvalitetno pristupash samom hobiju. Fotosop iako naizgled obiman nije toliko komplikovan program. Sat vremena dnevno i za mesec dana naucish mu svaku funkciju. E kasnije krece kombinacija istih i to traje onoliko koliko maste i kreativnosti imas... Inace program ko program nije preobiman u odnosu na neke druge... Dobra stvar je sto je fenomenalan za kasnije kombinovanje s drugim programima i sto mozes sto se tice grafickog dizajna da napravish bukvalno sta zamislish. Bukvalno! Samo treba vremena i maste....

@Baraba
Ja se dizajnom bavim iz hobija... Dodushe dosta dugo pa neki radovi mogu da zavaraju.
Kroz svoje nekadashnje i sadasnje poslove primenjivao sam to umece u dosta prilika pa otuda i kontinuitet u ovom hobiju. Inace sve me ostalo drzi pa prodje :D ... Ok... Ukoliko imash neki projekat slobodno postavi nekakav brief pa mozemo eventualno probati da pomognemo cisto oko ideje... ;) Naravno koliko kome vreme dozvoljava...
 
... :D Pa i ja sam direktor marketinga pa za hobi uvek nadjem vremena. Nije toliko bitno koliko vremena potrosish vec kako, tj. koliko kvalitetno pristupash samom hobiju. Fotosop iako naizgled obiman nije toliko komplikovan program. Sat vremena dnevno i za mesec dana naucish mu svaku funkciju. E kasnije krece kombinacija istih i to traje onoliko koliko maste i kreativnosti imas... Inace program ko program nije preobiman u odnosu na neke druge... Dobra stvar je sto je fenomenalan za kasnije kombinovanje s drugim programima i sto mozes sto se tice grafickog dizajna da napravish bukvalno sta zamislish. Bukvalno! Samo treba vremena i maste....

Ja nisam samo marketinga.Ali dobro to nije toliko ni vazno.Ipak sam za liberalniju varijantu,u kontekstu,da svako sebi odredjuje kako ce i na koji nacin rasporediti vreme,i sta mu je prioriitet.Za photoshop mi je jasno,jer za ono sto sam pravila u kombinaciji sa corelom mi je trebalo malo.Sto se tice kreativnosti i maste,i to se vremenom razvija.Ja sam otvorila photoshop pre dva meseca otprilike prvi put.Dok se recimo po tvojim radovima vidi,da se godinama bavis time.Da,vreme je takodje presudni momenat,iako kad vidim doticne nam ucesnike na forumu kako se z********* , sa slicicama rapidnom brzinom, pojam vremena je relativna stvar:lol::lol:

U kojoj delatnosti si zastupljen u domenu marketinga,posto pretpostavljam da ove reklamne fore ne radis za dzaba??Obzirom da radis sto se iz prilozenog vidi,za ino trziste...............
 
Poslednja izmena:

Back
Top