Preporuci film

Loveless (2017)


Loveless.jpg


BFI2017.jpg


http://www.monitor.hr/clanci/kritika-filma-loveless-nema-ljubavi-u-rusiji/166623/
 

Prilozi

  • BFI2017.jpg
    BFI2017.jpg
    109 KB · Pregleda: 6
Da, i njegov glas a i, kakva god bila njegova uloga, uvek je prefinjen lik. Valjda to ide sa samim njegovim karakterom.

Mala pomoc oko pretrage, filmovi su nesto stariji ali i ja skoro naisla na njih. Mislim da su i na YT postavljeni.


Da prefinjen i sofisticiran (pravi Britanac :D), takve filmske likove uglavnom i trazim u zadnje vreme.
E hvala ti na ovoj preporuci pogledacu ga, koliko vidim triler je u pitanju, deluje zanimljivo. Damage sam vec gledao isto solidan film.
 
captain requests the house of a man and his granddaughter, Jeanne Larosière, a young piano teacher, to lodge with them. The officer, passionate about French culture, speaks perfect French and is also a classical pianist and composer. Every evening he shares his ideals and his passion for France with his hosts, who oppose him with a fierce and unshakable silence, the only way for them to mark their hostility to the German occupation. Jeanne tries to ignore Werner, but the German officer soon infatuates her.

[video=youtube_share;LPvdDkp3nhQ]
 

Back
Top