Preporuci film

Toivon tuolla puolen (2017)

Jedan je Aki!

ohtersideQ5.jpg



 
Poslednja izmena:
MV5BMTA3NDYzNDE0MjBeQTJeQWpwZ15BbWU3MDc3NjA3MzM@._V1_UY1200_CR89,0,630,1200_AL_.jpg


Inace volim filmove sa zivotinjama, gde su one glavni likovi, ali u ovom filmu nije samo to slucaj, vec prosto prica sama po sebi ima neku posebnu toplinu i potencira to koliko su bitni medjuljudski odnosi, tolerancija i razumevanje. 9/10

capote.jpg


Kao i uvek sjajan Hoffman. 9/10

Reklama_1200X-628px-1.jpg


Neko je pomenuo ovaj film na forumu i hvala mu na tome, jer da nije, nikad ne bih cula za njega, a i ne volim domacu kinematografiju, ali me je sam naziv zaintrigirao. Ovo je jedan od retkih filmova u kome mi se dopadaju svi akteri (mislim na glumu). Obicno mi mahom deluju vrlo amaterski i neubedljivo, sto ovde nije slucaj, narocito je Hana Selimovic bila sjajna. Naravno prica je daleko od realne, sto nam hvala Bogu i fali. Konacno malo bajkovitosti u nasim filmovima, a ne samo neki mrak i depresija. Vrlo neobicna i interesantna prica. 9/10
 
Brimstone (2016)

http://www.imdb.com/title/tt1895315/?ref_=nv_sr_1

Odličan. Ali ne preporučujem onima sa slabim stomakom. Mračan je, težak i brutalan i prikazuje svu izopačenost ljudskog uma..
Što se tiče glumaca - Dakota Fening i Gaj Pirs - sjajni.

Ok. "Palim" torente.....

- - - - - - - - - -

Incendies (2010) - nisam pogledao bolji film mesecima unazad, uopste mi nije jasno kako mi je do sada promakao. 10/10

Predložio sam ga bar 10x na ovoj temi.......
 
Zbog serije koja se emituje, gledao sam ponovo nakon dužeg vremena film ''12 Monkeys'' iz 1995.-te godine sa Brus Vilisom i Bred Pitom.

Ne mogu da verujem da je prošlo preko dvadeset godina.

Film se i dalje solidno drži, ali lagano prelazi u sferu ''Salvador Dali'' razmišljanja, slično kao i SciFi filmovi rađeni 60ih i 70ih što su predstavljali 90ih. Počinje da opada kvalitet.

12-MONKEYS%20VHS%20Cover.jpg

- - - - - - - - -

Film koji se uopšte više ne drži i koji definiše jednu eru Holivuda koja se više nikada neće ponoviti jeste The Whole Nine Yards (2000) sa Brus Vilisom i Metju Perijem.

The_Whole_Nine_Yards_2000_3.jpg


U to vreme takva vrsta humora je bila zanimljiva, a sada je totalni cringe.

Zanimljivo je videti jedan relativno fino prihvaćen film sa relativno ok glumcima tako drastično srozan isključivo zbog vremena. Ovakav film sada ne bi prošao ni u turskoj kinematografiji. :lol:

- - - - - - - - - - - - -

Dalje, zanimljivo je i to da film Gangs of New York (2002) je sve bolji i bolji što više vreme odmiče, što je posebno dobar detalj. Atmosfera u filmu je solidna nakon 15 godina. Čak sadrži humor koji je i dan danas vrlo prominentan.

lars@boavideo.com_20160419_154210_004_resize.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top