Preporuci film

Puppet on a Chain (1971)

Krimic po romanu Alistera Meklina. Zaplet sam po sebi OK, prosek, ali kako je film snimljen, scenografija, fotografija, rezija - uzivancija. Za ljubitelje sedamdesetih obavezno, a mislim da bi i ostali uzivali, fenomenalno su snimili Amsterdam i Holandiju, dobra jurnjava, gotivna moda, prosto u svakom kadru se desava nesto lepo i zanimljivo. Bonus je genijalna jurnjava u motornim camcima. Bas su se potrudili.

hqdefault.jpg

1332198278_5.jpg



1332198278_5.jpg
 
Poslednja izmena:
Veliki sam filmofil i tek sam sad na ovom forumu jer mi je mahom iMDB odrednica za filmove iako im ocene vrlo cesto nisu realne. Bas cu sada da odgledam Geralds Game mada vidim da je neke odusevio a neke skroz suprotno... [emoji16] Pozdrav svima.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
ja mislim da su ocene na imdb bas realne, ne slazem se bas uvek sa ocenom ali obicno je to za jednu ocenu gore-dole realna ocena po mom misljenju.Jedino su nerealno ocenjene one superherojstine ali tu kad kliknemo na ocenu vidimo da od recimo 100k ljudi koji su ocenili, 70k ljudi ispod 18 god je ocenilo sa 10 a ovi stariji sa 4-5 pa ispadne prosek 8.5
 
The Colony (2015) - ništa specijalno, glumačka ekipa strašno iritantna, naročito Ema Votson kojoj je ovo jedna od gorih uloga. Sve se završava tipično holivudski i u zadnji čas. Priča je dobra ali je upropašćena holivudskim glamuralizovanjem.
 
Dobro jutro. Hvala, Emihs.
Odgledao juce Gerald's Game i mogu reci da sam zadovoljan jer nisam previše ni očekivao tako da me fino zabavio.
Odgledao sam sinoc i 1922 (2017) takodje film po romanu Kinga koji je radio Netflix. Gluma u filmu me je ostavila bez reci, savrsena je...To mnogo "vadi" film tako da preporucujem. Fin horror koji cemo zaboraviti za 2 meseca ali svakako nije gubljenje vremena.☺

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
ja mislim da su ocene na imdb bas realne, ne slazem se bas uvek sa ocenom ali obicno je to za jednu ocenu gore-dole realna ocena po mom misljenju.Jedino su nerealno ocenjene one superherojstine ali tu kad kliknemo na ocenu vidimo da od recimo 100k ljudi koji su ocenili, 70k ljudi ispod 18 god je ocenilo sa 10 a ovi stariji sa 4-5 pa ispadne prosek 8.5

Potpuno se slažem... uvek prvo treba pogledati godine ljudi koji su glasali. Kod ozbiljnijih filmova ni to nije potrebno jer su ocene stvarno realne. :ok:
 
ja mislim da su ocene na imdb bas realne, ne slazem se bas uvek sa ocenom ali obicno je to za jednu ocenu gore-dole realna ocena po mom misljenju.Jedino su nerealno ocenjene one superherojstine ali tu kad kliknemo na ocenu vidimo da od recimo 100k ljudi koji su ocenili, 70k ljudi ispod 18 god je ocenilo sa 10 a ovi stariji sa 4-5 pa ispadne prosek 8.5

ocene na imdb imaju mnogo veze i sa politikom...vrhunski filmovi čija je tema genocid nad Jermenima imaju vrlo niske ocene
 
Invisible guest (2016) - Jos jedan odlican film i pravo osvezenje u moru krša Oriola Poala. Napet i drzi paznju do samog kraja. Nisam pogledao mnogo spanskih filmova ali cini mi se da me nijedan do sada nije razocarao.8/10
Wind River (2017) - vrlo mlitavo i sturo, precenjeno, mlako i predvidivo, nista posebno. Doduse film odise zimskom atmosferom sto narocito volim tako da mu zbog toga dajem 6/10
 
001f41e7.jpeg


Knjigu sam ovu citala pre par meseci pa me je zanimalo koliko ce film biti verodostojan i nisam se razocarala. Gotovo su identicno odradili sve kao sto je u knjizi i preneli su na sjajan nacin celokupnu atmosferu. 9/10

91e1Q2-hzAL._SL1500_.jpg


Gledala sam ga vec par puta, ali bih mogla jos zilion. Divna i teska prica, Johnny Depp odlican, ali je Leonardo definitivno zasenio sve i nezasluzeno nije dobio Oskara. 10/10
 
Još jedna preporuka sa Netfilksa, i još jedna adaptacija Kingovog dela:

http://www.imdb.com/title/tt6214928/
"1922"

1922_%282017_film%29.png


Ocene sa IMDB nikad ne uzimam u obzir. U ovom slučaju, "zvanična" ocena ni približno ne odgovara mojim utiscima.
Odličan!

Погледао синоћ,у Кинг фазону је.Све у свему солидан хорор филм са једном дозом "злочин и казна " у себи.
 
41a04d82-537b-483c-8e3d-8acafb571dec.jpg


Skoro nisam gledala nesto sto je ostavilo tako jak utisak na mene. Prica o zeni koja je zbog svoje bolesti (juvenilnog artritisa) konstatno dozivljavana kao cudak i nesposobnjakovic. Zivi sa tetkom koja je ocigledno ne voli preterano i da bi uspela da stekne neku vrstu nezavisnosti i samostalnosti ona se zaposljava kod Evereta koji je isto kao i ona "cudak" na neki svoj nacin, doduse vise je kao neki dzangrizavi samotnjak. Njemu treba zena koja ce da mu kuva i cisti kucu i on angazuje nju. I od tog trenutka mi posmatramo kako se odvija njihov odnos i sticemo uvid u njen talenat za crtanje. Meni su oba lika divna. Ona zato sto nije dozvoljavala da je njen hendikep spreci da radi ono sto voli i bude srecna, a on zato sto je (doduse ne odmah) u njoj video ono sto nisu njeni "najblizi". Jedno drugo su i menjali i dopunjavali istovremeno. Fenomenala gluma i od strane Ethana, a narocito od strane fenomenalne Sally. Velika preporuka. 10/10
 

Back
Top