Chudan Problem sa Hard Diskom

Digitalis888

Početnik
Poruka
37
Ceo stari HD sam formatirao sa drugog novog HD-a na kome je instalirana Vista i hteo na starom HD da instaliram XP.
HD ima 80GB napravio sam particiju od 20GB za XP i stavio da mi se instalira XP.
Prilikom automatskog restarta i ponovnog podizanja dok su se kopirali fajlovi sa CD-a prijavio mi je greshku pa sam ruchno resetovo i ponovo pokrenuo instalaciju XP-a sa CD-a ispochetka.
Formatirao sam ponovo particiju od 20GB iskopirao je fajlove automatski se restartovao sve kako treba.
Medjutim prilikom sledetjeg podizanja dok se josh uvek detektuju komponente posle procesora memorije optike kad dodje do HD-a detektuje ga i sve se blokira i tako stoji non stop.
Netje da udje ni u BIOS sve stoji blokirano a kad otkachim taj HD sve radi normalno.

Moje pitanje je da li je stari HD prso ili josh uvek postoji neki nachin da mu se pomogne ?
 
A pre low level formata jedno pitanje. Da li si normalno Jumperisao hard diskove i tako isto postavio na IDE kabel. Ako koristis jedan IDE kabel za dva diska onda ti MASTER ide na kraj IDE kabla a SLAVE na sredinu.
A low level format se radi preko odredjenih alata (ja koristim ultimate boot disk) i na nacin da samo TAJ disk ostavljas u kompu kojeg formatiras zbog sigurnosnih razloga, i bootujes sa cd-a i tako to ide sad ne znam bas napamet sve korake, al valjda ce i jos neko dati neki savet
 
1. Formatirao sam stari HD zeletji da na njemu instaliram XP i tako imam multi boot mashinu Vista & XP
2. Napravio particiju od 20 GB za XP i pokrenuo instalaciju
3. Priikom kopiranja fajlova sa CD-a pojavila se greshka i ja sam resetovao komp
4. Prilikom podizanja komp se blokira ne moze chak ni da udje u BIOS sve dok se stari HD skroz fizichki ne otkachi

ne moze nishta da se boota blokira se na taj nachin da nishta ne moze da se izbuta dok je prikachen stari HD


Problematichni stari HD je ATA nakachen na master probao sam i slave i dzampere i sve zivo drugi HD je SATA 2
 
Da li si u mogucnosti da probas taj hard kod nekog poznanika, i da pogledas kako se ponasa tamo, ako ni tamo ne radi onda bi jos jedino low level format treba probati, il odneti u neki servis da oni prikopcaju pa da vide sta mu fali. Nemam drugu ideju zasad
 

Back
Top