Šta je sad pametno raditi Srbiji i Srbima?

Darksis

Primećen član
Poruka
698
Sta je sad pametno raditi? Suludo bi bilo da se pravimo kao da se nista nije desilo i da imamo normalan odnos sa EU-om i drzavama koje su priznale Kosmet. Isto tako je suludo odbaciti EU i oslanjati se samo na Rusiju.

Mislim da je najbolje rjesenje da neko vrijeme pricu o ulasku EU ostavimo po strani. Ionako je ulazak u EU cisto politicko pitanje i sve ce ove zemlje uci u paketu.
Treba trajno obustaviti bilo kakve pregovore Srbije ulazak u NATO zbog moralnosti, dostojanstva i finansija a Srbija treba da stvara sposobnu, opremljenu profesionalnu armiju. Izgradnju gasovoda treba ubrzati. A Srbija treba da pokusa da sto vise siri privredne veze sa nezapadnim zemljama kao sto su Rusija, Kina, Juzna Koreja, Japan, Juzna Afrika, arapske zemlje... Nijedna arapska zemlja nije priznala Kosmet niti ce ga priznati.
Srbija treba da stvori takve privredne uslove koje ce biti najbolje u okruzenju, dok jos nije clanica EU jer ce onda Brisel sve odredjivati, tako da Kinezi, Korejanci...grade fabrike iz kojih ce moci da snadbjevaju EU, Rusiju...posto sa objema Srbija ima ugovor o bescarinskom izvozu a nijedna zemlja nema to oboje.

A kad jednom postanemo clan EU onda treba na lijep nacin vracati im sve zlo sto su nam ucinili.
Isto tako, treba sto vise otezati zivot Albancima na Kosovu, isto na fin nacin i pustiti da se EU bakce sa siromastvom, kriminalnom...
 
Mi treba da uđemo u savez sa Rusijom, kako bi imao ko da nas zaštiti jer u protivnom oni će nas raskomadati. Njihov plan je slabljenje i dalje cepkanje Srbije i neće se otkačiti od toga dok ne završe misiju koju su započeli, zbog toga nam treba Rusija inače je gotovo sa istorijom srpskog naroda na ovom području.
 
tako je. mi treba da udjemo u savez sa rusijom ako zelim da srbija nastavi da postoji. u suprotnom EU + Amerika ce nas raskomadati i od Srbije nece nestati nista. A narod koji nema svoju drzavu osudjen je na nestanak i asimilaciju.

To se sprema nama Srbima ako udjemo u EU. Nestanak i asimilacija.
 
Није ти лош предлог - али га је тешко остварити због марионета на власти.

e te tvoje marionete na vlasti je dosad odrzavao vojislav kostunica. ako i opet posle ovih izbora udje u koaliciju sa njima on ce za mene biti politicki mrtvac.

eto ti meni reci sta je srbiji donela dobro koalicija DSS-DS u ovih 8 godina?

jeste sacuvali crnu goru? jeste sacuvali kosovo? jeste nas uveli u EU? jeli nam ukinula EU vize?

samo ste podelili funkcije tj plen i nista vise...
 
e te tvoje marionete na vlasti je dosad odrzavao vojislav kostunica. ako i opet posle ovih izbora udje u koaliciju sa njima on ce za mene biti politicki mrtvac.

eto ti meni reci sta je srbiji donela dobro koalicija DSS-DS u ovih 8 godina?

jeste sacuvali crnu goru? jeste sacuvali kosovo? jeste nas uveli u EU? jeli nam ukinula EU vize?

samo ste podelili funkcije tj plen i nista vise...

Исувише поједностављујеш, а закључци су ти потпуно без везе.
 
Srbija je podeljena na dva dela, koji imaju oprečne ciljeve i saveznike, šta će Srbija raditi na dalje teško je reći, sve zavisi koja struja pobedi, mada i to je diskutabilno, ne verujem da će ijedna struja potpuno pobediti, što znači da ćemo se kretati negde između EU i Rusije.
Srbija je oduvijek podijeljena drzava..na ovaj ili onaj nacin.
Zavisno kojoj "struji" sluzi (ovo sluzi citaj doslovno) tako se i stvari u Srbiji i odvijaju.
 
Исувише поједностављујеш, а закључци су ти потпуно без везе.

sta to pojednostavljujem?

za sve sto je u ovoj drzavi lose uradjeno a to je gubitak crne gore, kosova, rasturanje vojske , za sve to odgovornost snosi tvoj kostunica jer je on dopustio djelicu dinkicu i tadicu da rade od ove drzave sta god hoce.

zar nije kostunica bio predsednik SRJ kada je izgubljena crna gora? zar nije bio premijer kad smo izgubili kosovo?

moras da shvatis da je on jedan vrlo nesposoban politicar, nesposobniji i od milosevica , koji je do sada sto je radio - sve pogresno uradio.
 
Mi treba da uđemo u savez sa Rusijom, kako bi imao ko da nas zaštiti jer u protivnom oni će nas raskomadati. Njihov plan je slabljenje i dalje cepkanje Srbije i neće se otkačiti od toga dok ne završe misiju koju su započeli, zbog toga nam treba Rusija inače je gotovo sa istorijom srpskog naroda na ovom području.


Jel to neki nastavak onog saveza iz '99?

Ono Rusija, Belorusija i Srbija?

Ja sam za uspostavljanje privrednih veza sa Venecuelom, Kubom, Severnom Korejom i Iranom! Ipak su to vodece svetske ekonomije! Po svaku cenu izbegavati ove blize zemlje!

Koliko smesnih ideja ovde moze da se nadje! Ali kladim se da ce neko od osovine zla u toku izbora pokupiti neku ideju odavde!
 
sta to pojednostavljujem?

za sve sto je u ovoj drzavi lose uradjeno a to je gubitak crne gore, kosova, rasturanje vojske , za sve to odgovornost snosi tvoj kostunica jer je on dopustio djelicu dinkicu i tadicu da rade od ove drzave sta god hoce.

zar nije kostunica bio predsednik SRJ kada je izgubljena crna gora? zar nije bio premijer kad smo izgubili kosovo?

moras da shvatis da je on jedan vrlo nesposoban politicar, nesposobniji i od milosevica , koji je do sada sto je radio - sve pogresno uradio.

Kosovo smo izgubili '99, nemoj da zamenjujes teze!
A kako smo to izgubili Crnu Goru? Oce ljudi svoju drzavu i treba da je imaju! A i za to je zasluzna osovina zla iz devedesetih! Zlobo kao i kralj Aleksandar hteo veliku drzavu pa smo svuda popusili! Mada ima jos ovih za granicu Kavlovac-Kavlobag-Vivovitica!
 
Kosovo smo izgubili '99, nemoj da zamenjujes teze!
A kako smo to izgubili Crnu Goru? Oce ljudi svoju drzavu i treba da je imaju! A i za to je zasluzna osovina zla iz devedesetih! Zlobo kao i kralj Aleksandar hteo veliku drzavu pa smo svuda popusili! Mada ima jos ovih za granicu Kavlovac-Kavlobag-Vivovitica!

jedini koji zamenjuje teze ovde si ti.

kosovo nismo izgubili 99te nego 2008. 2008 su usledila prva priznanja nezavisnosti kosova. Do 2008 kosovo je bilo deo srbije pod upravom UN.

demokrate su izgubile kosovo

demokrate su izgubile crnu goru.

demokrate su pokrale i opljackale ovu zemlju.

demokrate su najgora vlast u istoriji ove drzave i nacije.

to je moje misljenje i nece se promeniti.
 
Mi treba da uđemo u savez sa Rusijom, kako bi imao ko da nas zaštiti jer u protivnom oni će nas raskomadati. Njihov plan je slabljenje i dalje cepkanje Srbije i neće se otkačiti od toga dok ne završe misiju koju su započeli, zbog toga nam treba Rusija inače je gotovo sa istorijom srpskog naroda na ovom području.

' 94, ' 95, ' 99, ' 2003

Rusija nas je ostavljala na cedilu kad god je mogla, i osim moralne podrške (koja na terenu vredi pisljiva boba) ništa konkretno nije uradila!

Upravo zbog toga Srbija nikada ne sme da uđe u savez sa Rusijom, niti sme da se osloni samo na njenu podršku!

P.S: Čast ruskim dobrovoljcima koji su se borili i ginuli uz nas na ratištima!
 
Исувише поједностављујеш, а закључци су ти потпуно без везе.

ja samo hocu da kazem da vi u DSS-u treba konacno da se opametite i shvatite da ste od 2000te do danas vodili katastrofalnu politiku time sto ste isli u koalicije sa DS-om.

Srbija sa tom politikom nije imala nista drugo do poraze i padove. Ponizenja i maltretiranje.

zato su ovi izbori u maju za vas biti ili ne biti. znaci ili cete pogledati u nazad, sagledati svoje greske i odluiciti da vise nikad ne budete u koaliciji sa DS-om i da zajedno sa SRS usmerite srbiju prema rusiji , ili cete zavrsiti kao SPO.

na vama je da odaberete. vi ste taj tas na vagi izmedju DS i SRS-a . Pa kako odlucite tako ce vam biti.

Imali ste 2003 godine preko 20% podrske a sada ste dosli koalirajuci sa tadicem na 7% . mislite o tome . upropascujete sopstvenu stranku koaliranjem sa DS-om i biraci vam odlaze neki ka SRS-u a neki ka DS-u.
 

Back
Top