SVAKO JE ODRAZ NAS SAMIH, JER ONO ŠTO VIDIMO U DRUGOJ OSOBI, VIDIMO U SEBI

Moj argument bi bio:
1. zlom imenujemo nešto što ne priznajemo, što gledamo sa velikim neodobravanjem, mržnjom i drugim negativnim osećanjima
2. dobrim imenujemo nešto što odobravamo MI
3. u svokom postoji i dobro i zlo, samo zlo u sebi ne priznaje svako.
4. što ne priznajemo, to ne odobravamo i mrzimo, pa ga projektujemo na druge....
Nisam filozof, ali ....
 
Ja bih to preformulisao u :

Ono sto najvise mrzimo kod sebe samih, to najpre vidimo i najzesce osudjujemo kod drugih

u tom smislu ja prepoznajem projekciju kao mehanizam kod drugih ljudi, pa bogami i ovde na forumu.

Ово болдовано је тачно.

То је оно што код других осуђујемо. (Много овде на форуму говоримо о себи а да тога нисмо ни свесни. :mrgreen:)

Али то није све... и не може се назив теме преформулисати у ово што си рекао...

Питање је да ли смо способни да код других видимо нешто што сами не поседујемо...:roll: нешто што нисмо у могућности да упоредимо...:rolleyes:
 
Ma ja mislim da uopste nije tacno da kod drugih vidimo to sto sami posedujemo. Rekao bih da je to jedna od onih izjava koje zvuce mnogo pametno, ali ne stoje...

Да.. и мени се понекада учини да мислим...:mrgreen:

Зашто ти то звучи много паметно? :rolleyes:

Заправо је сасвим једноставно. :D
 
Bi li to malo pojasnila..? Recimo - kad neko stvara sliku sam o sebi?

To je najmanje sto neko ko projektuje stvarnost moze da uradi. To moze skoro svako ako se malo potrudi. Mislila sam na projektovanje stvarnosti od strane natprosecno inteligentnih koje se ostvaruje tako sto se gleda u buducnost kroz ljude. Znam kako ko nosi i ispunjava svaki dan za danom pa mu ubacim neku smernicu i tako ubacim putem lancane reakcije smernice svima koji su mi potrebni za projekciju nekog dogadjaja i taj dogadjaj se odigra u buducnosti.
 
''Тражим нешто а не знам шта је то...'':roll:

Не разумем.

Baš tako - Tražim nešto a ne znam šta je to.
Tražim zato što mi nedostaje.
A ukoliko i pronađem to "nešto", često ne umem da ga prepoznam pa ni definišem. Čak i onda, kada se prepoznamo u tuđim očima, nije nam uvek jasno ŠTA smo videli.
 
Baš tako - Tražim nešto a ne znam šta je to.
Tražim zato što mi nedostaje.
A ukoliko i pronađem to "nešto", često ne umem da ga prepoznam pa ni definišem. Čak i onda, kada se prepoznamo u tuđim očima, nije nam uvek jasno ŠTA smo videli.

Шта рече? :mrgreen:

Дај Борац... уозбиљи се...:D

Ако ниси свестан да нешто посоји не можеш ни да га препознаш ни да га тражиш... једноставно то за тебе не постоји... а још мање може да ти недостаје...
 
Шта рече? :mrgreen:

Дај Борац... уозбиљи се...:D

Ако ниси свестан да нешто посоји не можеш ни да га препознаш ни да га тражиш... једноставно то за тебе не постоји... а још мање може да ти недостаје...

:lol::lol::lol:
Ali si, recimo, svestan da ti nešto nedostaje.
Ne moraš uopšte da znaš šta je to.
Btw, vrlo sam ozbiljna.
Nisi nikad osetila da ti fali nešto a ne znaš šta?
 

Back
Top