FIZICKI IZGLED

Na mršavost uglavnom ukazuju Merkur, Blizanci i Devica.

Na "elegantnu popunjenost" Venera, Jupiter, Mesec, Rak, Ribe, Bik...

Skladno građeni bi bili Sunce, Ovan, Strelac...

Znači ako je nečiji podznak Blizanci, vrlo je verovatno da je osoba mršava. Isto i ako ima Merkura na podznaku ili vladara podznaka u konjunkciji sa Merkurom, ili je vladar podznaka u Blizancima ili Devici.

Ukoliko je neko npr podznak Bik, sklon je gojenju, posebno ako se u to umešaju aspekti Venere i Jupitera, a ponekad i Meseca...

U principu, Mesec, Venera i Jupiter proširuju, Merkur usitnjava. Tu bi se mogao uključiti i Saturn mada Saturn bi pre ukazao na sirotinjsko mršavilo ili na anoreksiju nego na prirodnu mršavost... A sa druge strane, Saturn može da da krupne kosti, jes da to nije "elegantna popunjenost", ali u oku posmatrača može tako da se učini.
 
U principu, najlepši bi bili ljudi čiji je podznak Vaga ili Strelac. Takođe aspekti Venere i podznaka ili Venere i Meseca dodaju na lepoti. Vodeni podznaci nisu baš među lepima, da ne kažem ono drugo... Naravno, ovo je polazno pravilo, kao što rekoh, Venera može da ulepša, ali zavisi i kako je ta Venera položena... Jupiter takođe daje simpatične ljude, ali i sklonost gojaznosti....
 
U principu, najlepši bi bili ljudi čiji je podznak Vaga ili Strelac. Takođe aspekti Venere i podznaka ili Venere i Meseca dodaju na lepoti. Vodeni podznaci nisu baš među lepima, da ne kažem ono drugo... Naravno, ovo je polazno pravilo, kao što rekoh, Venera može da ulepša, ali zavisi i kako je ta Venera položena... Jupiter takođe daje simpatične ljude, ali i sklonost gojaznosti....

podznak strelac, Sesquisquare Venus,
mesec u ovnu, 5 kuca, konjukcija sa venerom i marsom, trine uran, Quincunx S. Node
venera u ovnu, 4 kuca , konjukcija sa mesecom i marsom, trine uran
jupiter u vodoliji, 2 kuca, Ascendant Sextile Jupiter, Square Pluto, Sesquisquare MC

...koliko sam lepa na skali od 1 - 10 ...mozda postavim sliku ako pogodis :)
 
Poslednja izmena:
Postoji izvesna podela na "lepe i ružne" znake
Prema toj podeli,lepi znaci su svi vazdušni (blizanci,vaga,vodolija),kao i devica i prva polovina strelca. Blizanci,vodolija i devica su ljudski znaci,pa mi je logično da takvi znaci budu lepi. Ne bih znao na osnovu čega se došlo do zaključka da je lepša prva polovina strelca (životinjski deo) od druge polovine (ljudski deo),kao i zašto jedan instrument kao što je vaga spada u lepe znake.
Venera vlada i bikom i vagom,ali bik recimo spada u ružne znake (pošto je životinjski)...
 
Naravno da ima veze sa genima, ali se i nasledjen izgled vidi u natalu... a moras priznati da ima ljudi koji imaju jako lepe roditelje a oni bas i nisu nesto privlacni sto se izgleda tice i obrnuto naravno, znaci radi genetika ali rade i planete...
 
...ako ima kazi mi bar boju ociju

andreanatal.png
 
Mislim da sam cula od jednog astologa pre par godina na tv-u da su ljudi sa Ve u raku jako lepi...
Ja malo procackala pa videla da npr. Andjelina Dzoli i Ceca Raznatovic imaju tu veneru, moj bivsi decko ima Ve u raku i jaaako je zgodan i izuzeno lepu glavu ima,.... meni kao racici jako je zao sto imam ve u devici a ne u raku. :(
Сама Венера није довољна и јако је битно какве аспекте прави, а и какав је владар прве куће и шта је смештено у првој кући....:)
Иначе, Венера у Раку, напротив, даје ружњикаве.:D

...a venera u ovnu?
Опет аспекти...Венера у Овну ће дати оштрије црте лица, истакнутији нос...али ни не мора..

podznak strelac, Sesquisquare Venus,
mesec u ovnu, 5 kuca, konjukcija sa venerom i marsom, trine uran, Quincunx S. Node
venera u ovnu, 4 kuca , konjukcija sa mesecom i marsom, trine uran
jupiter u vodoliji, 2 kuca, Ascendant Sextile Jupiter, Square Pluto, Sesquisquare MC

...koliko sam lepa na skali od 1 - 10 ...mozda postavim sliku ako pogodis :)
Венера и Месец у коњункцији- ако је женско, онда је макар симпатична, ако не лепа.
Добар и лош аспект Месеца и Венере је један од аспеката који даје предиспозицију за лепоту...па онда погледаш који је знак у питању, па комбинујеш са описом датим за тај знак.:)

Venera u Vagi... još u konjukciji sa Plutonom... :mrgreen: :manikir:
Идеално за фатално заљубљивање.:)...и јака харизма...не мора да буде лепота.

ajde onda visinu i tezinu :)

...ma sta god ako ista iz natala mozes da procitas a tice se izgleda
...mozda sofija zna :think:
Купи књигу од Мила Дупора- Астрологија, љубав и секс...ту имаш лепо описано шта је карактеристично за који знак што се тиче изгледа...и онда све слажеш као слагалицу...тако је у астрологији.:)
 
Шта те лажу?
Да си лепа? :)
Не верујем да те лажу...а ти, ако се добро сећам си Шкорпија...па још ако имаш тај аспект Ве0Пл...сигурна сам да си имала или ћеш имати бар једно фатално заљубљивање .
И то је супер...нема много људи прилику за тако нешто у животу.;)
 
nasla sam i ja da su kao skorpije najruznije, znam samo 2 skorpije i obe su bas lepe... i to da taj mars u ovnu znaci ostre crte lica i veliki nos nije tacno :)
Значи, немаш оштре црте лица и наглашен нос.:)
Добро, да знамо.;)

Није лако изглед проценити.
Ја познајем астролога који уме да одреди тачну позицију младежа на телу, а камоли изглед, али она има 20 година искуства искључиво бављења астрологијом.
Тако да...:)
 
Horoskopski znakovi nemaju veze dal ce neko biti lep.. To je uglavnom nasledno. Ali moram se sloziti sa jednim odavde da su blizanci na prvom mestu po lepoti bili musko ili zensko... Ali opet kazem to nije toliko bitno.
 

Back
Top