Kada je pravo vreme za radjanje? Sa koliko godina?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

kristina krstic

Početnik
Poruka
1
Drage dame,

Prvenstveno zelim da vam cestitam 8.mart i pozelim da dugo trajete srecne, nasmejane i zadovoljne, jer zivot samo kao takav ima smisao..

Potom bih vas zamolila da odvojite koji trenutak i date mi svoje misljenje o tome kada smatrate da je pravo vreme za radjanje, sa koliko godina, uz obrazlozenje naravno..
Volela bih da pored toga navedete i vase godine..
Moje intresovanje za upravo ovu temu pokrenula je potreba za izradom jednog malog istrazivanja kao obaveze na faxu (studiram psihologiju), a za ispitivanje ove problematike neophodno mi je vase misljenje, pa vas molim za pomoc.

Zahvalna unapred

Kristina Krstic
 
Pravo vreme je individualno. Svakako nastupa onda kada žena završi školu, nađe muškarca koji joj odgovara, ustali svoj položaj u društvu, malo proživi i prolunja. Mislim da je idealno vreme negde posle 25-te.
Takođe smatram da je posle 35-te već kasno za rađanje prvog deteta, jer tada već postajemo umorne i nervozne.
 
mislim da je potpuno individualno i da je psihicka(fizicku podrazumevam), emocionalna spremnost za taj poduhvat najvaznija. spremnost da se postane roditelj i da budes najbolji sto mozes. za nekog je to 20, 25, 30 godina. za mene licno (trenutno imam 28 ) nije pre tridesete zato sto pored gore navedenih stavki imam potrebu da se pre toga bar donekle profesionalno ostvarim. da sredim jos po koju kockicu u glavi, jos malo se edukujem po tom pitanju (roditeljstva) itd...
 
Potom bih vas zamolila da odvojite koji trenutak i date mi svoje misljenje o tome kada smatrate da je pravo vreme za radjanje, sa koliko godina, uz obrazlozenje naravno..
pa nije to bas tako, kada MI smatramo da je pravo vreme, zna se kada je pravo vreme za radjanje, ne?
ali nek ti bude, ja sam decu rodila sa 28 i 32 godine, dok sam zavrsila fakultet itd., mislim da sam mogla i ranije, oko 25., ali ne zalim se ni ovako...
 
Mene je mama rodila sa 24 godine. Njena sestra (moja tetka) joj je rekla da je luda sto tako rano radja decu. Ona je svoje dete rodila u 37-oj. Sada nema toliko strpljenja za nju, ima i zdravstvenih problema a devojcica ce jos mnogo godina zavisiti od nje. Moja mama i ja kafenisemo zajedno, idemo u shoping i druzimo se. Sada je tetka okrenula plocu, govori joj da je bila pametna. :lol:
Ne znam sta je pravo vreme, ne valja ni prerano ni prekasno... Ali tako nesto se ne planira tacno u godinu, to se desi. :p
 
Sa 21. sam rodila prvo dete...cerkica sad ima sest meseci,za jedno dve godine cu sledece
i pravo da vam kazem muz mi je super...imamo oboje posao,stan...mislim da ne treba cekati 30 godina da sazris...mada neko sazri tek tada...
sa muzem sam vec cetiri ipo god zajedno...od toga god dana tj malo manje u braku...
i jos nesto da vam pravo kazem...moja majka me je rodila u 22. god i nema bolje stvari na svetu nego imati mladu majku...bolje ce te razumeti svakako...
ja cu imati 27.god kada budem imala dvoje ili daj boze ako budemo mogli troje i najstarije dete ce mi poci u skolu...
Milina...
Da vam ne pricam kakve lepe planove imamo za doba kad deca odrastu,a mi budemo jos mladi...
ma milina
Mislim da je najbolje za prvo dete pre 25-te godine...
 
Pravo vreme mislim da ne postoji.Svaka zena ''zna''na neki nacin kada je pravi trenutak da postane majka.
Ja sam rodila dete sa 25 godina,i sigurna sam da je tako trebalo da bude,ni godinu pre,a ni kasnije.
Iskreno mislim da posle 35 godina ne treba radjati decu i iz zdravsrvenih razloga,a po nekom mom misljenju mozda je na neki nacin i kasno.
Tako da ja sigurno jos dece necu imati.
 
Znam ljude koji su usvojili devojčicu a oboje su imali preko 50. Wow eno je živa, zdrava, i vesela, i zove ih mama i tata.

Stvarno ne vidim zašto neko mora da bude istrošen i njanjav sa 35 godina, to mi nekako otužno. Yebote upucajte me onda odmah :|

Tema - ne znam, valjda je od 25 do 30 poželjno sve nakrkati, al' ja tako nešto ne planiram bar još 10-ak godina (ili ne planiram uopšte) tako da se sve opet svodi na lične pretenzije. Valjda svi znamo za te biološke preduslove. Mada, ako se nastavi ovim tempom, (biološke) granice će se vidno pomeriti i to ubrzo.....
 
Znam ljude koji su usvojili devojčicu a oboje su imali preko 50. Wow eno je živa, zdrava, i vesela, i zove ih mama i tata.

Stvarno ne vidim zašto neko mora da bude istrošen i njanjav sa 35 godina, to mi nekako otužno. Yebote upucajte me onda odmah :|

Tema - ne znam, valjda je od 25 do 30 poželjno sve nakrkati, al' ja tako nešto ne planiram bar još 10-ak godina (ili ne planiram uopšte) tako da se sve opet svodi na lične pretenzije. Valjda svi znamo za te biološke preduslove. Mada, ako se nastavi ovim tempom, (biološke) granice će se vidno pomeriti i to ubrzo.....

I ja mislim da je najbolje od 25 do 35.
Ipak mislim da se te bioloske granice nece bitno pomeriti.
Tela su prosto tako projektovana da stare, a starimo i u glavi i vise nismo tako sposobni i voljni za velike obaveze koje deca namecu.
 
mislim da je dobro biti mlada majka jer onda mnogo lakse podnosis sve sto dete nosi i sto podrazumeva,plus koliko mi se cini,mladi roditelji redje imaju tendenciju da totalno razmaze dete i naprave debila od njega...znaci mozda negde od 25 pa do trideset i neke...
sad sto se mene tice,ne mogu da garantujem niti da planiram nista.niti cu decu da pravim "jer mi doslo vreme" niti znam da li zelim da ih imam :neutral: mada narednih godina definitivno nista ne planiram,imam mnogo drugih ideja na umu koje nameravam da realizujem...i tako..
 
Znam ljude koji su usvojili devojčicu a oboje su imali preko 50. Wow eno je živa, zdrava, i vesela, i zove ih mama i tata.

Stvarno ne vidim zašto neko mora da bude istrošen i njanjav sa 35 godina, to mi nekako otužno. Yebote upucajte me onda odmah :|
Tema - ne znam, valjda je od 25 do 30 poželjno sve nakrkati, al' ja tako nešto ne planiram bar još 10-ak godina (ili ne planiram uopšte) tako da se sve opet svodi na lične pretenzije. Valjda svi znamo za te biološke preduslove. Mada, ako se nastavi ovim tempom, (biološke) granice će se vidno pomeriti i to ubrzo.....

Лекса опет чита нешто што нигде не пише....:roll:
 
ja imam 25, i nemam decu.
bioloski i zdravstveno, mislim da je za prvo najbolje prvo dete recimo od 24 do 28/30 . sve pre toga mi je rano i kasno, i fizicki i psihicki.
ali na zalost, tako nesto ne moze tek tako da se namesta. treba naci i odgovarajuceg partnera sa kojim hoces decu, sto je po mom misljenju najvaznije. posao i karijera mogu i sa detetom i bez .
 
Pa i nije baš da ne piše.

Нико не пише да је ''истрошен и њањав'' него да биологија, једноставно, чини своје. То је чињеница против које можемо да се бунимо колико хоћемо, али неумитна је!

Да жене од 50-60 година треба да рађају децу - природа би нам дала ту могућност.

(Само ми немојте сад као аргумент извлачити из рукава екстремне примере трудноће у педесетој! )
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top