Da li vam je pisala EPS ?

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.580
Juce u sanducetu nadjoh vrlo detaljno i citljivo objasnjenje od EPS zasto cemo placati vise struju.
U stvari placacemo vise , ali to necemo, zato sto cemo placati manje i u stvari isto, a oni nama cine uslugu jer mi njim placamo i pri tom smo mi povlasceni a oni su divni sto drze monopol...
E bas tako je jasno napisano.
To je nesto kao posledica onog sto su ljude zamajavali da potpisu da poklanjaju svoje strujomere njima a za uzvrat ne dobijaju bas nista ali zato su velikodusni prema njima.
E, kao sto je ovaj post haotican, tako je haoticno i obavestenje koje smo dobili.
 
he, dobio sam.. objasnjenje ko za mentole.. narocito su me iznervirali objasnjenjem kako nema razloga za strah od obracunske snage.. obracunska snaga je (da vam prevedem po naski) je snaga koju maksimalno mozete potrositi u roku od sat vremena.. a oni to nigde izricito ne kazu, da bi vas sto vise zbunili.. i onda naprave racunicu da vam dokazu kako to nema razloga za strah.. saberu snage vise uredjaja ukljucenih istovremeno i kazu: eto vidite, to je manje od 11,04 kW.. nismo zaboravili ni ves masinu, a mozete ukljuciti i klimu..
ali, u cemu je zajeb? zajeb je u tome sto oni nemaju nacina da vam izmere tu obracunsku snagu, nemaju merac koji bi rekao: e ovaj sat ste prisisali obracunsku snagu, vec potrosnju mogu da vam izmere samo na mesecnom nivou.. a ako premasite 350 kWh, sto je zelena zona, vi placate dodatnih 80 din za potrosenu obracunsku snagu.. el kapirate? podelite 350 sa 31 i dobicete 11,66 kWh dnevno.. dakle nesto malo vise od dozvoljenih 11,04 kw, ali ne na sat, vec dnevno..
a ja bih stvarno voleo da naprave tu jednostavnu matematiku po kojoj nema razloga za strah da cete trositi manje od 11,66kWh dnevno i time necete premasiti obracunsku snagu niti uci u plavu zonu.. bem im mamu lopovsku..
 
Dok nas zamajavaju politikom i stvaraju atmosferu straha i panike redovno nas pljackaju sa svih strana pri tome nas besramno lazuci kako smo jos pri tome i povlasteni....Jadni smo, to je vise nego jasno nama koji vidimo, ali postoje nesrecnici koji svoj balvan u oku ne primecuju ali truncicu u tudjem- e, to je vise nego primeceno i prokomentarisano. Dok se ne latimo kuke i motike, ili stapova i poteramo one koje mi placamo, a pri tom nas pljackaju nevidjeno nista nama nece biti bolje. A gore od ovoga, na zalost, jos uvek postoji...:(
 
struja u Srbiji je jeftina
odnosno da budem precizan manje skupa nego u EU
strujomer bi valjda i trebao da bude u nadležnosti EPSa
to kupovanje pa poklanjanje opreme je odavno praksa kod potrošača na visokom naponu
da li će vam se više svideti naplata na mostu ili na ćupriji je manje važno
 
vd:
struja u Srbiji je jeftina
odnosno da budem precizan manje skupa nego u EU
strujomer bi valjda i trebao da bude u nadležnosti EPSa
to kupovanje pa poklanjanje opreme je odavno praksa kod potrošača na visokom naponu
da li će vam se više svideti naplata na mostu ili na ćupriji je manje važno

Neko ko se razume, konacno...
Strujomere moraju da preuzmu po Zakonu, to im je zakonska obaveza e ne pitanje necijeg hira ili volje.
Vise se ne kupuje pa poklanja oprema, samo su duzni da odgovaraju i bazdare merila a samim tim i da garantuju tacnost merenja, i zato moraju da imaju vlasnistvo nad merilom kao i mogucnost da mu pridju.
Ovo sa merilima nema nikakve veze sa poskupljenjem struje...
 
vd:
struja u Srbiji je jeftina
odnosno da budem precizan manje skupa nego u EU

ma rekao bih da je to obicna fama.. evo sajt hrvatske distribucije, pa uporedite cene.. http://www.hep.hr/ods/kupci/tarifni.aspx
ebes ono sto nasa distribucija kenја po novinama.. za zelenu zonu je ok.. jesmo jeftiniji.. za plavu smo vec tu-isti, a ako uletimo u crvenu-daleko smo skuplji.. njih ne jebu sa zonama.. a hrvatska je najskuplja od zemalja u okolini..
 
Cena potrošnje po kWh je smanjena za neku paru, ali zato je tu nova stavka u računima NAKNADA ZA MERNO MESTO (88,62 din. + Pdv), plaćaju svi mesečno bez obzira da li u tom mesecu imate ili nemate potrošnju.
Obračunska snaga-njen iznos zavisi od ugarđene amperaže. Ko nema ugrađene limitatore, a ima trofazni priključak, ukoliko mesečno troši do 350 kWh obračunska snaga će iznositi 6,9 kw (što odovara aut.osiguračima od 10 ampera) što iznosi 163.87 din. bez Pdv-a.
Ukoliko je potrošnja veća od 350 kWh, obračunska snaga je 11,04 kilovata (što odgovara osiguračima od 16 ampera) i za to će plaćati 262,20 din+Pdv.
Potoršači sa monofaznim priključkom, obračunska snaga (bez obzira na potrošnju) mesečno iznosi 5,75 kilovata, što u dinarima iznosi 136,56 din+Pdv.
 
Ukoliko je potrošnja veća od 350 kWh, obračunska snaga je 11,04 kilovata (što odgovara osiguračima od 16 ampera) i za to će plaćati 262,20 din+Pdv.

ponovi ga ti ko papagaj.. to objasnjenje je upravo obmana potrosaca o kojoj sam pricao.. i laik pomisli da je razumeo, a u stvari nista razumeo nije.. potrosac moze da potrosi tih 350 kWh, a da nijednog trenutka nije angazovao tu propisanu snagu od 11,04 kW.. neka drzi uredjaj snage 0,5 kW ukljucen non-stop mesec dana i potrosice 360 kWh.. a oni te rebnu kao da si u jednom trenutku angazovao 11,04 kWh.. gde je tu logika.. aj da su ugradili limiter od 16A , pa da je limiter odreagovao, to bi bilo u redu.. ali ovako, na osnovu cega te lupaju po usima?
 
Juce u sanducetu nadjoh vrlo detaljno i citljivo objasnjenje od EPS zasto cemo placati vise struju.
U stvari placacemo vise , ali to necemo, zato sto cemo placati manje i u stvari isto, a oni nama cine uslugu jer mi njim placamo i pri tom smo mi povlasceni a oni su divni sto drze monopol...
E bas tako je jasno napisano.
To je nesto kao posledica onog sto su ljude zamajavali da potpisu da poklanjaju svoje strujomere njima a za uzvrat ne dobijaju bas nista ali zato su velikodusni prema njima.
E, kao sto je ovaj post haotican, tako je haoticno i obavestenje koje smo dobili.

:lol:

A ja mis'la da je to savet kako da štedimo, kao u vreme restrikcija :lol:
 
ponovi ga ti ko papagaj.. to objasnjenje je upravo obmana potrosaca o kojoj sam pricao.. i laik pomisli da je razumeo, a u stvari nista razumeo nije.. potrosac moze da potrosi tih 350 kWh, a da nijednog trenutka nije angazovao tu propisanu snagu od 11,04 kW.. neka drzi uredjaj snage 0,5 kW ukljucen non-stop mesec dana i potrosice 360 kWh.. a oni te rebnu kao da si u jednom trenutku angazovao 11,04 kWh.. gde je tu logika.. aj da su ugradili limiter od 16A , pa da je limiter odreagovao, to bi bilo u redu.. ali ovako, na osnovu cega te lupaju po usima?

Jednom godišnje kupac može da traži od ED da mu se smanji obračunska snaga i da plati troškove ugradnje i osigurače (njihovu nabavku).Svi potoršaći imaju mogućnost da do 31. decembra 2009. sami podnose zahtev za ugradnju aut.osigurača snage koja njima odgovara.
 

Back
Top