...ASTRALNA PUTOVANJA...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ona:
Кулиража:
NaraYan:
Кулиража:
ona:
Potpuno mi je bliska ova tema buduci da sam i sama dozivela svoj prvi izlazak iz tela pre vise godina i to na jedan posve neobican nacin,tokom seksualnog odnosa,tj,u trenutku orgazma. Jednostavno, videla sam sebe i svog partnera ,dole na krevetu, i posmatrala nas, kao neko sa strane da posmatra, a onda me je nesto povuklo nazad u telo i sta reci....to me je iskustvo veoma zaintrigiralo i od tada sam mnogo toga eksperimentisala i dozivela u vezi sa AP, i ne samo sa njom vec i mnogo dublje...Pozdrav
Izgleda je to bio samo los sex pa si mozda tokom istog zaspala i sanjala malo neobicne snove?
Ili te pak drmno adrenalin pa nisi znala gde se nalazis?
Bas da bezis tokom sexualnog odnosa, e zaista mnogo bisera ovde ima.

Ili su ljudi toliko razlichiti :?: :?: :?: :?
Pa vidis mozda je i to.
:!: :!: :?: :?:

:roll: :?
 
Cesto nocu,posetim jednu velicanstvenu planinu u Evroregionu.Pricaju o njoj svasta.Kolaju glasine...Na njenom vrhu je velicanstveni zamak u kojem se sastaju Odredi Bele Svetlosti...Savetovanja...druzenja...pripreme i ucenja...
Astralna putovanja su neminovnost,pokusajte da procitate knjizicu Rozenkrojcera koju je napisao C.W.Leadbeater zove se Astralni svet u izdanju naklade Mije Cazina iz 1935god.Krasno stivo.
Prijatno putovanje. :wink:
 
elendil:
Cesto nocu,posetim jednu velicanstvenu planinu u Evroregionu.Pricaju o njoj svasta.Kolaju glasine...Na njenom vrhu je velicanstveni zamak u kojem se sastaju Odredi Bele Svetlosti...Savetovanja...druzenja...pripreme i ucenja...
Astralna putovanja su neminovnost,pokusajte da procitate knjizicu Rozenkrojcera koju je napisao C.W.Leadbeater zove se Astralni svet u izdanju naklade Mije Cazina iz 1935god.Krasno stivo.
Prijatno putovanje. :wink:
Pa vidis i ja ponekad kad mi je dosadno ragledam slicice koje imam u racunaru i kad naletim na vise slicica iste stvari iz razlicitog ugla ako se dovoljno udubim zamisljam sebe tamo...ali to su ipak samo slicice i masta
 
ona:
E kriticari,kriticari...........ima ovde nekih koji se ocigledno bolje snalaze u prizemnijim stvarima ali imaju potrebu da budu savetodavci i u onim stvarima koje ne mogu ni da pojme a kamoli da prihvate.
U pravu si.Ti ograniceni mali umovi sve zele da shvate,da pipnu,da razumeju.Da je logicno,"stvarno"i naucno dokazano.Jad i beda. :?: :idea: :?: Ni ne slute JEDNOSTAVNOST savrsenstva. :D
 
Pellav:
Svedite se na naucnu f.Ovo nije forum misticizam. :roll:
Ne vidim zaista u čemu je tu problem :?:
Ovo je sjajna tema i očigledno ima puno zainteresovanih, pa kome se ne sviđa ne mora ni da čita :!:
Inače, u AP sam imala prilike da se uverim da postoji. Istina, nikakva konkretna korist od nje ne postoji, ali je zaista lepo i prijatno iskustvo. :)
 
vihor:
Pellav:
Svedite se na naucnu f.Ovo nije forum misticizam. :roll:
Ne vidim zaista u čemu je tu problem :?:
Ovo je sjajna tema i očigledno ima puno zainteresovanih, pa kome se ne sviđa ne mora ni da čita :!:
Inače, u AP sam imala prilike da se uverim da postoji. Istina, nikakva konkretna korist od nje ne postoji, ali je zaista lepo i prijatno iskustvo. :)
Bravo,
Evo konacno primera inteligentnog razumevanja ove teme. Tema je interesantna, posebno sto sposobnost izdvajanja svesti iz [fizickog]tela nije privilegija samo "upucenih" i njihovog ulaska u druge dimenzije ili "svetove", vec je mnogi ljudi spontano dozivljavaju tokom sna,na primer.
Naravno ima mnogo onih i u vecini su, koji AP poricu ali to je stvar njihovog pristupa i razumevanja, jer ako nesto ne vidimo ne znaci da i ne postoji.
 
Ja sam AP, nažalost, doživela nesvesno... gotovo protiv svoje volje, pokušavajući da dokučim nešto drugo. U početku čak nisam ni bila svesna šta sam doživela dok nisam pročitala nešto na temu AP i kada sam pronašla sebe u nekim od tih priča, shvatila sam o čemu se radi.
Nekako mi je uvek dan prekratak da bih mogla tome da se posvetim malo ozbiljnije, tako da još uvek nisam došla do stepena kada bih mogla AP da doživim svesno.
Postoji toliko toga neistraženog što bih volela da spoznam, ali smo nažalost uhvaćeni u mrežu svakodnevnog života i jako malo vremena nam preostaje da bi mogli ozbiljnije da se posvetimo ovoj tematici.
Draga 'Ona' drago mi je da delimo slično mišljenje i pošto idem na odmor nadam se da ćeš za 2 nedelje i dalje biti tu da bi mogle da razmenimo iskustva.
Puno te pozdravljam !
 
ona:
E kriticari,kriticari...........ima ovde nekih koji se ocigledno bolje snalaze u prizemnijim stvarima ali imaju potrebu da budu savetodavci i u onim stvarima koje ne mogu ni da pojme a kamoli da prihvate.
:D Sasvim se slazem!!!Polovina ljudi ovde nema pojma o chemu pricha,prave se da neshto znaju o ovoj temi i troshe vreme za koje bi mogli da prochitaju neshto korisno o Astralnim projekcijama!!! :roll: :shock:
:lol: :o AP nisu neki tamo snovi u kojima vi vidite sebe kao neko sa strane i tako to,to su gluposti,a i pored toga AP mora biti svesno i namerno postignuta da bi se tako zvala,a za ostale stvari slichnog tipa postoje drugi nazivi!!!
Prochitala sam ovde dvadesetak puta da mnogi od vas tvrde da su "doziveli" AP,da,da kako da ne :? :roll: !!!Po tome sudeci svaki drugi covek na svetu ume da se projektuje i svi to rade toliko chesto,da vishe uopshte ne moraju da pokrecu svoje fizichko telo :lol: :lol: :wink: !!!
Dajte ljudi prochitajte neshto pre nego shto dodjete ovde da se izblamirate :lol: :oops: ,chast izuzecima koji stvarno neshto znaju :wink: (a takvi su retki)!!!
 
Dakle kao sto se da videti "Mala Bela vestica" je ocitala dobru lekciju svima onima koji smatraju sve sto se pise na
temu ,ezoterije,magije,okultizma,paganizma itd, za nebuloze i mastarije. Svi oni zbog svog spiritualnog slepila i unutrasnje nezrelosti negiraju tajna ucenja a da pri tome pojma nemaju o onome sto osudjuju kao "glupost"
Pa jos su Stari Egipcani u svojim misterijama govorili o covekovom dvojniku koga su zvali "KA".O postojanju covekovog [astralnog]dvojnika poznato je u svim Istocnim i Zapadnim ezoterijskim tradicijama koje imaju svaka svoje metode SVESNOG izdvajanja/razdvajanja suptilnog od grubog tela. Svako ko je upucen u neko od ovih tajnih ucenja zna da je sediste svesti nije u fizickom telu..........
 
...vec u krunskoj chakri.Ali draga Ona,kome mi sve to govorimo?Najradije bih svima preporucio za pocetak g.Zoricu Kuburovic i njenu prelepu knjigu Skola za vile.A zatim Kitara i plocu Ki.Trebace jos dosta godina da covecanstvo udje u cetvrtu vibracionu ravan.Do tada cemo krciti put sebi i nama slicnim...
 
elendil:
...vec u krunskoj chakri.Ali draga Ona,kome mi sve to govorimo?Najradije bih svima preporucio za pocetak g.Zoricu Kuburovic i njenu prelepu knjigu Skola za vile.A zatim Kitara i plocu Ki.Trebace jos dosta godina da covecanstvo udje u cetvrtu vibracionu ravan.Do tada cemo krciti put sebi i nama slicnim...
:) Vidi,vidi ko nam se pridruzio,pa gde si ti Elendile, lutas li Homoljskim planinama u potrazi za cudesnim :?: Vidim aktivan si i u ovozemaljskim aktivnostima povodom okupljanja "generacije iz '60-tih",lepo nema sta kad hoce ljudi da se druze.
No, da se vratimo temi....Znas, to oko preporucivanja knjiga nije po meni nacin da ljude [naravno koje to privlaci] zainteresujes da saznaju a mozda i nesto vise na ovaj nacin. Nemoj pogresno da me shvatis ali iz dosadasnjih komentara[osim par izuzetaka]ljudi koji ovde imaju potrebu nesto da iskazu ne shvataju da postoje i neki drugi ljudi koji nisu iskljucivo usmereni samo na ono sto se da "materijalno videti i doziveti". Svakako "Mi" koji smo [pored svog spoljasnjeg zivota] u potrazi za unutrasnjim vrednostima zivota i pravim razlogom svog postojanja, tesko da mozemo otvoreno govoriti o svojim traganjima a da ne pricam iskustvima 'obicnim" [ovim ne vredjam vec samo izdvajam]ljudima oko sebe jer i sam znas kako na to vecina gleda...nadam se da razumes.Kad sam bila "mala i zelena" htela sam svoje spoznaje podeliti sa onima koji su mi bili bliski, ali sam nakon par takvih ucinjenih gluposti shvatila i osetila na svojoj kozi i dusi da smo svi mi ljudska bica tako razliciti kako spolja jos vise iznutra. Nakon nekoliko godina napravila sam jos jednu gresku sa kojom sam definitivno shvatila kako stvari stoje i koja pravila moras postovati na putu samospoznaje. Da budem jasnija radi se o tome sto pocnes vremenom da se druzis sa ljudima slicnim sebi i pomislis bas kako je to ono pravo....kad ono "malo sutra". Ni medju spiritualnim tragacima nije nista bolja situacija nego medju obicnim ljudima. Sujeta,zelja za dominacijom, egoizmi,mnogobrojne male ljudske slabosti i pakosti, zavisti,kvare [kao musice dobro vino] svo osecanje uzvisenosti i pripadnosti necem dubljem i visem od svakodnevnog ljudskog zivljenja.

Oni koji su u traganju za samim sobom, ne bi trebalo da kloniraju svoje duhovno Ja u spoljasnjem svetu da bi se tim njihovim spiritualnim klonovima drugi divili i govorili kako su oni jedini i pravi... Odmah sam se setila svoje prve izdaje koju sam dozivela kao sasvim mala devojcica kad sam otkrila da je Deda Mraz prevara :D

Nazalost vecina koje ovakve stvari zanimaju nemaju pojma da je "mnogo vukova u jagnjecoj kozi"...
Gledam teme koje se postavljaju i odgovore na njih...medjutim opustim se kad shvatim da se sve to uglavnom dozivljava kao jedna decija zabava i nacin da ljudi zadovolje svoje razlicite potrebe, meni licno je ovo jedna vrsta opustanja nakon svih obaveza koje mi namece moj spoljasnji zivot. Ljudi treba da shvate jednu klucnu stvar a to je da vecinu stvari koje cine pokrecu njihovi vlastiti strahovi :!: Svako ko iole pregleda teme koje ljudi postavljaju na forumu uvidece koliko je usamljenih,tuznih, depresivnih,pa cak i ljutih,iako vecina to nikada nece priznati jer mnogo je lakse okruzivati se raznoraznim laznim osecajima i dozivljajima sigurnosti negoli se okrenuti svom unutrasnjem bicu i krenuti putem na kome ce se [za pocetak] razvijati osecaj SAMOPOSTOVANJA. Na zalost vecina ljudi ne samo da ne znaju KO STVARNO JESU vec se i plase da to i otkriju a ako kojim cudom i dodju do tog otkrica nece moci to da otkriju jer ce drugi pomisliti da "sa takvom osobom nije bas sve u redu".

Sve ovo sam imala potrebu da kazem bez obzira sto mnogi nece ,ne zele ili vise zelim da verujem da ne mogu da shvate o cemu mi to ovde pricamo. Cinjenica je da svim ljudima potrebna ponekad podrska ili paznja i da zato ne bi trebalo nikoga ,vredjati, nepostovati u iznosenju stavova ili ubedjenja jer uprkos tome svidjalo se nekome ili ne a ne moze se svima ugoditi trebamo se svi drzati pravila lepog,kulturnog i inteligrntnog ponasanja u ovakvoj vrsti komunikacije. :D :!:

A tebi Elendile buduci da slusas i muziku preporucila bih ti nekoliko dela u kojima ces cuti ono sto je iza muzike i sto povezuje telo,um i duh onoga ko je slusa sa kosmickom energijom.
-KLAUS SCHULZE:Body Love
-TANGERINE DREAM:Fedra
-KITARO: Ten Kai[Astral trip]

Svi mi tragamo za istinskom ljubavlju ljubavi,unutrasnjim mirom,oslobodjenjem i malo osmeha u ovome svetu :lol: :lol: :lol:
Probudite se iz zemaljskoga sna i ugledacete pred sobom put oslobodjenja... :!: :idea: :!:
 
Pellav:
Svedite se na naucnu f.Ovo nije forum misticizam. :roll:

IZVINI ALI NE BIH SE SLOZIO SA TOBOM :!:
Mnoga SF dela preplicu u svom sadrzaju fantastiku i zivotnu stvarnost ukljucujuci chesto i mistichno,magijsko,dakle ezoterichna shvatanja prirode ljudskog bica i uranjaju u arhetipsko i nadzemaljsko. Dovoljno je samo prochitati na primer SF trilogiju ]tj,prve tri dela "DINE"[ Uh bash nezgodno-kako objasniti sa SF stanovishta prisustvo ezoterichnog klana "Bene Gesarit" sveshtenica oko kojih se vrti celokupna radnja u jednom kultnom SF delu kao shto je "DINA".
Neki drugi autori chak idu dotle da manje ili vishe otvoreno iznose svoja "vidjenja " metoda koje razvijaju i ubrzavaju evolutivni razvoj i shirenje svesti u blizoj ili daljoj buducnosti. Tako da kad chitam odredjena dela SF-a nameche mi se jak utisak nauchnog misticizma.
Jasno je da svaki novi proboj u dozivljaju nechega pa i u SF-u, [onima koji ne mogu da prihvate da chovek ne razvija sebe samo u tehnoloshkom vec i spiritualnom pravcu]izaziva standardne otpore i predrasude.
I zato podrzavam sve one koji imaju shta da kazu na temu ne samo AP vec spiritualnog razvoja generalno, da daju svoj doprinos ovde kad vec nema poseban forum za ezoteriju, misticizam,okultno itd, jer koliko se da videti iz prilozenog ima ovde onih koji imaju [znaju] sta ozboljno i pametno da kazu na ove teme kao shto ima i nas koji bi da o tome saznamo vishe. :D
 
Svako vremensko razdoblje nosi sa sobom metode i nacine oslobadjanja duse. tzv. tehnike. u vrijeme starih grka i egipcana provodila se magija kultivizacije osobnosti koja je naucavala da se od svijeta ne moze pobjeci vec se ravno kroz sredinu mora doci do svijeta svijetla. dakle osvjescivanjem, dizanjem nacina zivota na visi nivo. na taj nacin svim osjetilnim organima prosirivale su se sposobnosti. materija je sudjelovala u uzdizanju covijeka-kultivizacijom.
Još ranije, na istoku, koristila se metoda cijepanja licnosti. ishrana, asketizam, tehnike disanja (kako to zvuci poznato, ha ), koncentracija, kontemplacija,seksualne,ekstaticne tehnike......koristene su kako bi se u covjekovoj cetverostrukoj osobnosti(materijalna, eterna, astralna,mentalna)postigao rascjep. na taj bi nacin kandidat svojom voljom odvajao materijalno tijelo sa njegovim eternim dvojnikom od finijih nosaca. :!: Svjesno je putovao u visa podrucja. ucio, spoznavao dublji smisao ali to je samo jedan od nacina.
Bile su to faze na putu koje su prethodile samoj spoznaji covekovog istinskog bica...i bila su to razdoblja koja su prethodila danasnjem dobu. Dakle nasi preci iz proslosti koji su ostavljali svoje nasljedje zapisano u vremenu bili su nosioci svjetlosti koji su posredstvom proslosti omogucili novu buducnost i tako sebi omogucili u kasnijim[danasnjim vremenima] "lakse probijanje kroz fizicku inkarnaciju. Da nije tako danas bi mnogi od nas koji ovo pisemo goreli na lomacama :twisted: Medjutitim zahvaljujuci nasim "akcijama"u proslosti eto nas na ovde na forumu :lol:

Za danasnjeg covjeka stare metode kultivizacije ili cjepanja osobnosti su uglavnom budalastine i ostaci primitivizma a ne metode spasa. Glavni problem je zbog konstantno sve jaceg vezivanja za materiju. Uprkos svem otporu prema spiritualnom razvoju jedini put k oslobodjenju zapadnog covjeka lezi u promjeni osobnosti. "onaj koji bude htio izgubiti svoj zivot, sacuvati ce zivot". Odnosno za razliku od metode starih grka "odozdo prema gore"-kultivizacijom, nastajanje novog bica odvija se odozgo prema dolje... temeljna promjena. sposobnost misljenja, astralno tijelo, etersko te rodjenje u mateijalnom tijelu....a onda zna se ponovo nastavljamo dalje ,tamo odakle se prekinulo putovanje u nasoj poslednjoj inkarnaciji :!: Eto,i ja dadoh svoj skromni doprinos u prilog shvacanja onoga o cemu ovde neki ,upuceni pojedinci pisu.
Bok....
 
"In terms of the visible world, Setian magicians use magic to gain those things they need. But as the physical manifestation appears, the states of being it brings with it prompt the Setian to Work again because the new state of being requires new manifestations.
Those things brought through art of magic are destabilizing. One can never solve one's problems through magic - one can only create new platforms from which growth wil be required."

"The seven faces of darkness"
 
"In terms of the visible world, Setian magicians use magic to gain those things they need. But as the physical manifestation appears, the states of being it brings with it prompt the Setian to Work again because the new state of being requires new manifestations.
Those things brought through art of magic are destabilizing. One can never solve one's problems through magic - one can only create new platforms from which growth wil be required."

"The seven faces of darkness"
 
Ja isto verujem u astralna putovanja.Svako jutro se vozim punom trolom broj 29,i to je jedno jako astralno putovanje jer narod bas bazdi i bas bas carobno vonja.Jos ako je neko pored mene jeo luka,a proslo pola dana vec u 8 ujtru pa se stoka najela luka,tada dozivljavam sve cari astralnih putovanja i astralnih projekcija.Tada mi zivot prolazi pred ocima,a jos ako mi neki matorac kine u facu,dozivljavam orgazam.Da li se to i vama desava?
Pozdrav...astralne dusice
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top