Радикали траже смену Костреша!

Ја те не разумем.
Како контраефекат?
Објасни ми.

Zašto praviti veliki problem od malog problema? Mislim da ni u kom slučaju ne treba praviti paralelu između Kosova i Vojvodine ili između Šiptara i manjina u Vojvodini, pre svega Mađara.
Radikalne mere i žestok jezik mogu samo uzburkati talase u Vojvodini, a ne smiriti ih.
Ono što u suštini želim da kažem je da treba biti tih i pametan, a ne bučan i ishitren, to je sve.
 
pa,posto se lale bas puno ne jede zbog kosova,ajde malo da ih uzdrmamo
upravo tako ,a Mircic je ionako dosao iz ***** materine pa mu to posebno smeta ,inace one izjave koje je davao su sramotne pa cak i protivustavne al zna da mu se blizi kraj vlasti u gradu i da mu se raspada stranka pa vise nece moci da krade na veliko pa je nevozan ,doduse mozda se prebaci na republicki nivo pa nastavi sa klepanjem :D
 
Zašto praviti veliki problem od malog problema? Mislim da ni u kom slučaju ne treba praviti paralelu između Kosova i Vojvodine ili između Šiptara i manjina u Vojvodini, pre svega Mađara.
Radikalne mere i žestok jezik mogu samo uzburkati talase u Vojvodini, a ne smiriti ih.
Ono što u suštini želim da kažem je da treba biti tih i pametan, a ne bučan i ishitren, to je sve.

Uopste se ne slazem s ovim. U tome sto kazes ponovo se provlaci ona ideja da se autonomasi ne bune zato sto zele da rasparcaju drzavu, vec zato sto ih neko 'gusi' i 'tlaci'. Povladjivanje takvima i ignorisanje njihovog razornog delovanja je i dovelo do pobune na Kosovu.
Posle se tvrdilo da je pobuna na Kosovu i njegovo otcepljenje rezultat 'tlacenja' od strane Srbije i Beograda. To je idiotski izgovor za svakoga ko zna hronologiju dogadjaja, ali na zalost to ce se upotrebiti kao izgovor i za Vojvodinu. Opet ce Srbi 'sami sebi' biti krivi. Takve pojave je trebalo saseci u korenu. I to jeste veliki problem.
 
А што само Лале? Да ли неко хоће тиме да каже да се Бачвани и Сремци једе око Косова?

А и иначе, Лале се једе око Косова исто као и Шумадинци или Моравци или било ко други у Србији.
Pa Bacvani se isto kao i Lale onako, nije im bas milo al sta sad, a sremci mozda malo glasnije po obicaju al u principu isto :mrgreen:
 
Uopste se ne slazem s ovim. U tome sto kazes ponovo se provlaci ona ideja da se autonomasi ne bune zato sto zele da rasparcaju drzavu, vec zato sto ih neko 'gusi' i 'tlaci'. Povladjivanje takvima i ignorisanje njihovog razornog delovanja je i dovelo do pobune na Kosovu.
.

Kad ovo pročitam i shvatim da ti i tebi slični pozivate u stvari na linč svih ljudi u Srbiji koji nisu srpske nacionalnosti, imam želju da vas sve do jednog najurim iz ove prelepe zemlje. Vi ste užasna sramota za svakog poštenog Srbina i Srpkinju. Upravo je ta i takva politika i dovela do toga da nas više nema u Hrvatskoj, na Kosovu. Šta hoćete: da ponovite te situacije, pa da nas nema ni u Vojvodini, a uskoro ni u Srbiji?

Shvatate li vi gde nas vode takvi ludački stavovi naših vodja? Je li vama jasno da nas s takvom politikom za 100 godina više neće biti, ili vam je svejedno što će vam i deca u narednim decenijama jesti korenje, lečiti se travama, pošto neće imati novca za lekove?
To što na taj način razmišlja premijer, ne čudi, on ionako nema potomstvo, a ne verujem da će ga u ovim godinama ni imati, ali svi vi koji planirate da imate decu, ili ih već imate.....????????????
Kad je vama dosta batina? Kad će vam biti dosta bede, sukoba sa celim svetom. Znaš li kako izgleda situacija kad na Brezovici srpski inspektor u civilu drži uperen pištolj u glavu albanskom dečaku od 10 godina zbog toga što se gurao sa decom na snegu i govori: "Majku vam..... šiptarsku, sve ću da vas pobijem". I sad se čudite što više nema naše vojske i policije na Kosovu????????????????
I očekujete da taj dečak voli Srbe? Kako seješ, tako i žanješ. Znaš za tu narodnu poslovicu? E kako su Srbi žnjeli, tako sad žanju. Samo je velika tuga što nema pameti, pa se u načinu razmišljanja ništa ne menja.
Opet seju isto, samo sad severnije.
 
Kad ovo pročitam i shvatim da ti i tebi slični pozivate u stvari na linč svih ljudi u Srbiji koji nisu srpske nacionalnosti, imam želju da vas sve do jednog najurim iz ove prelepe zemlje. Vi ste užasna sramota za svakog poštenog Srbina i Srpkinju. Upravo je ta i takva politika i dovela do toga da nas više nema u Hrvatskoj, na Kosovu. Šta hoćete: da ponovite te situacije, pa da nas nema ni u Vojvodini, a uskoro ni u Srbiji?

Da si citala bilo koji od mojih postova sa i malo paznje, znala bi da nikada nisam rekao nista ni blizu toga. Ja samo kazem da to sto se desilo na Kosovu nema veze sa necim sto su radili Srbi. To je jednostavno dobra, stara otimacina teritorije.
Isto tako kazem da ce probleme koji ce biti u buducnosti generisani u Vojvodini pokretati isti prljavi motiv. Ko tvrdi da nije tako ili je glup ili se pravi glup.
Jos jednom ponavljam u vezi sa ovim sto sam boldovao u tvom citatu da je strasno kakve ti gluposti meni pripisujes.
 
Da si citala bilo koji od mojih postova sa i malo paznje, znala bi da nikada nisam rekao nista ni blizu toga. Ja samo kazem da to sto se desilo na Kosovu nema veze sa necim sto su radili Srbi. To je jednostavno dobra, stara otimacina teritorije.
Isto tako kazem da ce probleme koji ce biti u buducnosti generisani u Vojvodini pokretati isti prljavi motiv. Ko tvrdi da nije tako ili je glup ili se pravi glup.
Jos jednom ponavljam u vezi sa ovim sto sam boldovao u tvom citatu da je strasno kakve ti gluposti meni pripisujes.
A kakve veze imaju Kosovo i Vojvodina osim sto su bili AP u SFRJ ?
 

Back
Top