Auto pijaca - Zrenjanin

:lol:
auto pijaca se vec jedno godinu dana, mozda i vise, nalazi iza eko pumpe, kod glavne pijace, i radi nedeljom

iz pravca bg -a kada predjes nadvoznjak picis samo pravo, pratis glavni put, i sa desne strane ces videti eko pumpu. odma ispred pumpe skerenes desno i ides malo pravo, ulaz ti je odma pored pumpe

koji auto prodajes?
 
:lol:
auto pijaca se vec jedno godinu dana, mozda i vise, nalazi iza eko pumpe, kod glavne pijace, i radi nedeljom

iz pravca bg -a kada predjes nadvoznjak picis samo pravo, pratis glavni put, i sa desne strane ces videti eko pumpu. odma ispred pumpe skerenes desno i ides malo pravo, ulaz ti je odma pored pumpe

koji auto prodajes?

Da u pravu si, zaboravio sam... Ali mislim da se tamo vozila prodaju nedeljom!
 
Imam jednog Yugića, i odlučio sam da ga prodam... Šta treba da znate o njemu:

Yugo 55, 91 godište;
Prvi sam i jedini vlasnik vozila;
Limarija - trula višnja - prva farba - odlično stanje - nikada ništa nije rađeno;
Motor u odličnom stanju - polugeneralka pre 2 godine;
Ima i plin, međutim nije atestiran, ali posedujem sve potrebne papire (atest boce i isparivača)
Registrovan do marta sledeće godine.
Garažiran svih 17 godina.

Dakle, zaista dobar auto, prodajem ga samo zato što mi se ukazala prilika da kupim novi.
Cena 1250evra fixno.

Pa ako neko želi da ga udomi, neka mi se obrati.
 
Specnaz, nemoj da se uvrediš, ali to će da može samo u snovima. Moj matori prodao Jugo '89. godište sa atestiranim plinom, ofarban ceo, sređena limarija, motor urađen sa garancijom i sve za 950e. Još je imao i muziku sa 4 kvalitetna zvučnika. Prvi vlasnik. Pa ti proceni...
 
Znaš kako, ja činim da snovi postanu java!
Šalim se... I onako ne očekujem da ga prodam preko interneta.
Neko ko bude došao da ga vidi, će se jednostavno zaljubiti i moraće da ga kupi.
A evo, ja se obavezujem da ti javim za koliko sam ga prodao.
 
"Čuda se ne dešavaju u suprotnosti sa prirodom, već samo u suprotnosti s onim što je nama poznato kao priroda" - Aurelije Avgustin.

Kao što obećah, evo me...
Ukratko:
Prodah jugića po ceni od 1.2k (onoliko koliko sam u startu i tražio).
Da stvar bude "neverovatna", prodah ga prvom čoveku koji ga je pogledao.

Naime, jedan taksista s Bagljaša odlučio je da kupi auto sinu. Došao, pogledao, za 10min doveo mehaničara, pitao me da spustim cenu, rekoh: "pokušao bih još malo s obzirom da je oglas svež", u toku razgovora me 2x zvali povodom oglasa, ponovo me pitao da spustim i u tom trenutku nailazi još jedan potencijalni kupac, ne želeći da propusti "priliku" taksista odlučno: kupujem! I tako bi...

Taksisti želim sreću, nadam se da će ga auto služti, verujem, nije pogrešio.

Da li je čudo ili ne, ili snovi postaju java, odlučite sami.
 
Poslednja izmena:
E sada, ono što je meni jako interesantno, jeste to što u razgovorima sa mnogim prijateljima i ostalima a povodom prodaje vozila sam naišao na ono " Toliko? Mnogo je! "

Pitanje je, zašto ljudi tako reaguju? Nijedan s kojim sam razgovarao nije neki vrsni poznavalac vozila, neki su imali zastave i ranije koje su prodavali za oko 600 evra, ali ipak se "usuđuju" da kada im kažem da je cena mog tolika, oni će na to: "pa to je kao 2x moj, nema šanse"

Moje mišljenje jeste, da se većina ljudi svesno a najčešće nesvesno sebe pronalazi u ulozi potencijalnog kupca i "precenjivanje vozila" - ja bih rekao objektivna cena, doživljava kao svojevrsnu uvredu i reaguje na taj način!

Ovo ne važi samo za prodaju vozila, već za generalno sve odnose sličnog tipa, a posledica svakako težnje ka sticanju što bolje pozicije u vertik.društ. hijerarhiji na osnovu mat. bogatstva.

Ili drugim rečima, niko (ili retko ko), kada bih recimo rekao da prodajem auto po 600evra, ne bi rekao "e, pa to je malo, pokušaj više", ali svi će reći (ili bar pomisliti) da je cena previsoka, iako je ponekad objektivna.

Nisam siguran da će svi razumeti...
 
Poslednja izmena:
Obzirom da mi je sfera delovanja prodaja usluga i proizvoda, ne bih se složio sa tobom. Bar ne u lično ime. Znači, nisam tip koji se nešto cenka, tako da mi je ciganski obaranje cena tek tako. Pogotovo ako nemam nikakve veze ni kao kupac a još manje kao prodavac.
Znači na tvoju cenu od 1200 sam ja dodao jedno 100 eur na konto prevoda (mada realno pojma nemam, možda je i više), dok uradiš neki servis, staviš nove gume, malo utegneš 100-200, (Bogu hvala, kod Juga ceo život utežeš nešto), nakarika se dosta. I onda pogledaš da za dogovorljivih 2000 eur u oglasima imaš otprilike 10 Astri F '92.(sa plinom, 82ks) koje su Boing 747 za Juga... valjda ti je jasna moja pozicija. Iako ne kupujem nijedan ni drugi. Samo pokušavam da budem realan. Ja bih ti od srca poželeo da ga prodaš i za 10k ako možeš.

Rezime: sa moje tačke gledišta, koja je više nego potkrepljena činjenicama, teorija ti ne pije vodu.
 
Pazi ovako:

Znači na tvoju cenu od 2000 sam ja dodao jedno 150 eur na konto prevoda (mada realno pojma nemam, možda je i više), dok uradiš neki servis, staviš nove gume, malo utegneš 500-600, nakarika se dosta. I onda pogledaš da za dogovorljivih 3500 eur u oglasima imaš otprilike 10 recimo fordova tih i tih(sa plinom) koje su Boing 747 za Astru...

Znači na tvoju cenu od 3500 sam ja dodao jedno 200 eur na konto prevoda (mada realno pojma nemam, možda je i više), dok uradiš neki servis, staviš nove gume, malo utegneš 800-1200, nakarika se dosta. I onda pogledaš da za dogovorljivih 5000 eur u oglasima imaš otprilike 10 recimo golfova tih i tih(sa plinom) koje su Boing 747 za Forda...

i sve je začarani krug.

Razumeš? :)
 
S druge strane, neki često zanemaruju suštinu vozila. Vozilo je primarno sredstvo koje služi da te preveze s tačke A do tačke B. Rekao bih nažalost, danas je automobil pre svega oličenje materijalnog statusa (toliko sam kucao o ovome da ne želim više).

Neki su jednostavno svesni da raspolažu s određenom količinom novca, takođe veruju da će slično stanje zadržati i u budućnosti, i stoga se odlučuju da kupe jeftinije vozilo.

Jedna razvodna kapa za Yuga košta 250 dinara a za Opel kadetta 650, iako je i jedno i drugo obična pidžava plastika ovo drugo košta toliko samo iz razloga što je reč o "boljem" autu. Kablovi za Yuga su 400din a za kadetta 1200din a identični!!! Samo im se ulazi razlikuju. Isti je slučaj sa ostalim delovima. Neki ljudi jednostavno ne žele da plaćaju, nazvao bih porez na luksuz.

Jer, recite mi, šta to može bitnije Kadett, ili neko drugo vozilo a ne može Yugo?

Evo recimo, moji su se odlučili za novu Astru koja je otprilike 10x skuplja od onoga za koliko sam prodao Yuga. Ali pitanje je da li je taj auto 10x "bolji" od Yuga??? Odgovor je jednostavan, naravno da nije.
 
Pazi ovako:

Znači na tvoju cenu od 2000 sam ja dodao jedno 150 eur na konto prevoda (mada realno pojma nemam, možda je i više), dok uradiš neki servis, staviš nove gume, malo utegneš 500-600, nakarika se dosta. I onda pogledaš da za dogovorljivih 3500 eur u oglasima imaš otprilike 10 recimo fordova tih i tih(sa plinom) koje su Boing 747 za Astru...

Znači na tvoju cenu od 3500 sam ja dodao jedno 200 eur na konto prevoda (mada realno pojma nemam, možda je i više), dok uradiš neki servis, staviš nove gume, malo utegneš 800-1200, nakarika se dosta. I onda pogledaš da za dogovorljivih 5000 eur u oglasima imaš otprilike 10 recimo golfova tih i tih(sa plinom) koje su Boing 747 za Forda...

i sve je začarani krug.

Razumeš? :)
:dash:

:rotf::rotf::rotf::rotf: :hahaha::hahaha::rotf:

:super:


:worth:
 
S druge strane, neki često zanemaruju suštinu vozila. Vozilo je primarno sredstvo koje služi da te preveze s tačke A do tačke B. Rekao bih nažalost, danas je automobil pre svega oličenje materijalnog statusa (toliko sam kucao o ovome da ne želim više).

Neki su jednostavno svesni da raspolažu s određenom količinom novca, takođe veruju da će slično stanje zadržati i u budućnosti, i stoga se odlučuju da kupe jeftinije vozilo.

Jedna razvodna kapa za Yuga košta 250 dinara a za Opel kadetta 650, iako je i jedno i drugo obična pidžava plastika ovo drugo košta toliko samo iz razloga što je reč o "boljem" autu. Kablovi za Yuga su 400din a za kadetta 1200din a identični!!! Samo im se ulazi razlikuju. Isti je slučaj sa ostalim delovima. Neki ljudi jednostavno ne žele da plaćaju, nazvao bih porez na luksuz.

Jer, recite mi, šta to može bitnije Kadett, ili neko drugo vozilo a ne može Yugo?

Evo recimo, moji su se odlučili za novu Astru koja je otprilike 10x skuplja od onoga za koliko sam prodao Yuga. Ali pitanje je da li je taj auto 10x "bolji" od Yuga??? Odgovor je jednostavan, naravno da nije.

Prvo, zanemario si neke važne činjenice. Kad kupiš Astru, tu ni 2% nema utezanja kao na Jugu. Pričam ti provereno, jer sam vozio oba auta. U stvari, ni na jednom autu nema utezanja kao na jugu. Dalje, Tačno je da je kapa za Juga 250, ali za životni vek one jedne za kadeta, na Jugu ćeš promeniti 10 komada, veruj mi.
Treće, Astra je 10x bolji auto od Juga.
Četvrto, dok nisi vozio novu Astru ili bilo koji nov auto strane proizvodnje određeni period, nisi kompetentan da donosiš takve zaključke, jer prosto nisi video drugu stranu i rasuđuješ ne racionalno.
I konačno, kada budeš godišnje prelazio 40k kilometara, pitaću te da li vidiš razliku između Juga i stranaca. Pa čoveče, kad odvezeš Juga 300km u jednom danu, glava ti se raspada od promaje, leđa te bole, listovi otpadaju. A kad odeš npr. Pežoom 1000km na more u istom danu, prosto izađeš iz auta i odeš da se kupaš (osim ako ti se ne spava ako si vozio noću, naravno). I ništa te ne boli.

Za kvarove na jugu mogu da ti dokumentujem, obzirom da imam jednog novog, kupljenog maja ove godine
- baca ulje na čepu, ručice na vratima i ručice za prozore smo menjali jedno 8 komada
- sedište vozača je propalo
- šoferka curi
- kočnice nam posle 10.500km na zadnjim točkovima ne koče.
- bruji ko da nema auspuh, a sve je celo
- auto troši neverovatnih 8-9L benzina ili 10L gasa na 100km, a ima samo 55ks. Strašno.

Sa druge strane, Astra sa 23k km za 6 meseci nema nijedan jedini kvar. Pri tome troši 50% manje goriva od Juga (u gradu oko 5,5l dizela).... Prostom matematikom dolaziš da je cena eksploatacije Juga nakon 4-5 godina daleko veća od Astre ili sličnog auta iz klase, pri čemu nemojmo zaboraviti da je Jugo 2 klase ispod Astre i njegov direktan konkurent je Opel Agila, Fiat Panda ili Chevrolet Spark, koji koštaju oko 30-40% više od Juga, a bar tri puta manje troškove eksploatacije imaju.
 

Back
Top