Fokner
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Fokner

Zainteresovan član Mintaka (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano Fokner

Sta mislite o ovom piscu? Ja sam zaljubljenik u njegova dela.

Iskusan quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    428

Podrazumevano Re: Foker

O kom ti piscu u stvari govoriš? Na drugoj temi spominješ Buku i bijes, čak kažeš da pišeš maturski rad, ali pisca sve vrijeme zoveš Foker. Tu knjigu, i mnoge druge odlične, napisao je Vilijam Fokner. Fokner, ako mislimo na istog pisca, meni je među najdražim piscima. Šta si još od Fokenra čitala, osim Buke i bijesa Ja, recimo, volim i Divlje palme. Ima i dosta zanimljivih novela, kao Medvjed, na primjer.

Domaćin Sokolica_M (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano Re: Fokner

Dodah ''n''...
    Hvala na sugestiji, i meni beše čudno...

Ističe se Isus33 (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Fokner je jako dobar pisac. Uvijek sam volio citati njegove romane. Za mene najbolji je Absalom, Absalom ili Absalome sine moj, zavisi od izdanja. Ali medju boljima su i Sartoris, Uljez u prasinu, Svjetlost u avgustu...

Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Greska Fokner, naravno (brzi prsti).
    Nisam primetila da sam napisala Foker (omg)
    Citala sam "Sartoris", "Dok lezah na samrti", "Buku i bes", "Svetlost u avgustu", "Svetiliste", trenutno "Absalom, absalom". Tacnije, tema mi je "Tok svesti u FokNerovim romanima", interesuju me tudja razmisljanja o njegovom delu ; zbog toga sam i otvorila ovu temu!
    Poslednji put ažurirao/la Mintaka : 08.03.2008. u 16:37

Iskusan quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    428

Ako ti je tema tok svijesti pokušaj da nađeš novelu Medvjed, originalni naslov bio bi Lov na medvjeda, ali mislim da je prevod objavljen samo kao Medvjed. I tu primjenjuje istu tehniku toka svijesti kao i u Buci i bijesu.

Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Hvala, na peporuci. Potrudicu se da pronadjem. Ja sam zaista fascinirana takvim nacinom pisanja. Sve do 4. godine sam osecala da nesto hvali romanima koje sam citala, a kad sam pristupila Foknerovim knjigama, shvatila sam i sta je to. Zbrka, fantasticna sposobnost prikazivanja karaktera, a i cela ideja o okrugu Joknapatof, su me prosto odusevili. Najbolje od svega je sto cesto moram da se vracam na neke delove, povezujem, sama zamisljam i trudim se da sastavim sve te slike koje je on ispremestao. Vec imam u glavi ceo koncept maturskog. Tipa, objasnjenje romana toka svesti tokom svesti. Znam da je to jedan opasan pokusaj, ali bas mi se reskira. Profi se svidja ideja.
    Zasto Quentin Quentine ?

Zainteresovan član kod958 (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio Mintaka Pogledaj poruku
    Hvala, na peporuci. Potrudicu se da pronadjem. Ja sam zaista fascinirana takvim nacinom pisanja. Sve do 4. godine sam osecala da nesto hvali romanima koje sam citala, a kad sam pristupila Foknerovim knjigama, shvatila sam i sta je to. Zbrka, fantasticna sposobnost prikazivanja karaktera, a i cela ideja o okrugu Joknapatof, su me prosto odusevili. Najbolje od svega je sto cesto moram da se vracam na neke delove, povezujem, sama zamisljam i trudim se da sastavim sve te slike koje je on ispremestao. Vec imam u glavi ceo koncept maturskog. Tipa, objasnjenje romana toka svesti tokom svesti. Znam da je to jedan opasan pokusaj, ali bas mi se reskira. Profi se svidja ideja.
    Zasto Quentin Quentine ?
    .......Čega do četvrte godine?

Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Molim?! A to za hvali.. Pa, da.. Ceo dan loopam, nemam pojma sta mi se desava. Cak sam i na takmicenju briljirala! Ne zamerite mi.. Brzi su mi jezik i prsti od pameti. :shock:
    Poslednji put ažurirao/la Mintaka : 08.03.2008. u 21:25

Ističe se Isus33 (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Ako te vec interesuje tehnika toka svijesti onda obavezno citaj i Virdziniju Vulf a prije svega njen roman "Talasi".

Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Znam, rekao mi je profesor.. I za Dzojsa, ali trenutno nemam vremena za njih ..

Zainteresovan član Лилит (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Procitajte Foknerovu pripovetku "Ruza za Emiliju" - Dikensov motiv ("Velika iscekivanja"), ali mislim da je bolja od romana V. Foknera.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •