nebakterijska upala prostate

Imam 30g. Imao sam vise puta upalu prostate,bio sam kod 3 urologa i lecili su me antibioticima ukljucujuci i inekcije.

Cim prestanem da pijem lekove ili primam inekcije gotovo odmah mi se vrati upala,odem kod urologa,opet lekovi...i sve tako u krug.

Neznam da li je ovo nebakterijska ili hronicna upala ili sta vec.
Da li je neko imao takvih problema?
 
Hrnocni tok bolesti znaci da ces zauvek imati tu bolest.U toku zivota ce dolaziti do povremenih remisija i egzacerbacija sto znaci,simptomi ce se javljati i nestajati.
Ako je u pitanju nebakterijska upala,ne znam cemu antibiotici,to je potpuno besmisleno.
Zato pitam,odakle znas da je nebakterijska,da li ti je to lekar rekao pa ipak dao antibiotik?
 
Hrnocni tok bolesti znaci da ces zauvek imati tu bolest.U toku zivota ce dolaziti do povremenih remisija i egzacerbacija sto znaci,simptomi ce se javljati i nestajati.
Ako je u pitanju nebakterijska upala,ne znam cemu antibiotici,to je potpuno besmisleno.
Zato pitam,odakle znas da je nebakterijska,da li ti je to lekar rekao pa ipak dao antibiotik?

Nije mi doktor rekao da je nebakterijska ali...

Primao sam 10 dana "lendacin", jednu ujutro, jednu uvece i bilo je ok, onda sam odmah nastavio terapiju sa "visiner"-om i "Prostamoil".Dok sam primao lendacin bio sa ok a kada sam presao na ove "visiner" i "prostamol" odma mi se vratila upala.

Jedan doktor je na snimku video da imam oziljak i kaze da je to od prethodne upale a drugi doktor je video da imam kamen u prostati(kalcijum) ali da nema potrebe da ga lecim jer on kao ne izaziva tu upalu.
 
Urinokultura ,spermokultura,brisevi i analize krvi pokazale su da nemam bakterije.To sam radio vise puta pa iako se nekad ustanovi prisustvi nekih bakterija u manjem broju doktori ne daju terapiju jer jetaj broj u granici normale.Imam 70 godina pa otezano i cesto mokrenje prihvatam kao cestu pojavu i kod mnogo mladjih muskaraca kao posledicu uvecane prostate.Ultra zvukom je ustanovljeno da velicina prostate ne zahteva hirusku intervenciju.Da kazem i da mi je PSA u granicinormale.Moje smetnje i tegobe ogledaju se i peckanju posle mokrenja,noge su mi hladne narocito tabani,kao da stojim na ledu,neprijatan osecaj iritirajuci nagoh da izbacim ejakulat.Urolozi imaju nekako povrsan i sablonski pristup pregledima tako da odnjih nisam video neku vajdu.Sam sam zakkljucio da sam jedom prehladom zaradio upalu koja je postala hronicna isada imam ove muke.Dali neko ima slicne probleme i dali je uspeo da ih ublazi jer ne verujem da mogu da se izlece.
 
Da,dijagnoza je BHP iodgovor na moje zalbe je da takomora da bude uz preporuku da uyimam neki lek za lakse mokrenje.Zbunjuje me da jedan dr u preporuci leka negiga drugog.Preporuceni lekovi pomognu ali ne odklone one neprijatnosti koje sam naveo.Neki od lekova na pr.TAMSOL snizava krvi pritisak i izaziva mi druga nezeljena stanja.Uzimao sam i uzimam razne cajeve ipreparate reklamirane kao prirodni lekovi,ali sa malo i nikakvog uspeha.Izgleda da stvarno mora da se tako zivi.
 
Probajte da uzimate polenov prah, jednu ravnu kafenu kasicicu dnevno (naravno ako niste alergicni na isti). Posle desetak dana trebalo bi da osetite poboljsanje. Ovo znam iz iskustva veceg broja ljudi koji uzimaju ovaj preparat zbog BHP, ali dobar efekat ima i na upalu prostate (znacajno smanjuje tegobe kod vecine ljudi)
 

Back
Top