Strašne priče

Inspector

Aktivan član
Poruka
1.372
E ovako prvo da kazem svima o cemu se radi... Naime ceprkam ja nesto po kompu ovih dana i nadjem nesto sto sam skupljao sa ovog foruma jos odavno kad sam bio klinac a to su Strasne Price Forumasha Krstarice.... Doduse ima tu par pricica i sa drugih foruma ali uglavnom su price kopirane sa ovog foruma ... Stvarno ne znam o kojim temama je bilo rec i da li te teme postoje u arhivama ovog dela foruma ali svejedno vredi podsetiti se startih forumashkih rasprava vezanih za paranormalne pojave :) ! Ja sam kao klinac sve to lepo kopirao u word i sacuvao (meni se to tada ucinilo vrlo simpatichno) pa reko da podelim sa vama celu zbirku iovako mi ne treba ;) .

EVO I PRICA IMA IH DOSTA PA VI KOMENTARISITE POSLE STAVLJACU TO PO DELOVIMA :

PART I :

- Beograd, pre jedno sest-sedam godina...Komsinica S. tog jutra, kao i obicno, na posao krece oko 5h.Rano je, nikog nema na ulici...no, prolazeci pored kuce njenog komsije T. iznenadila se kad ga je ugledala tako rano, na ulici, ispred njegove kuce...Pozelela mu je dobro jutro i produzila na posao, a komsija je samo klimnuo glavom u znak pozdrava...Bilo joj je malo cudno to,pricala je kasnije, ali nije se ni preterano uzbudjivala zbog toga...Bilo kako bilo, vrativsi se tog dana s posla, saznala je da je komsija T. umro tu noc oko 2h, u bolnici...E, to je vec bilo nesto sto je uplasilo gospodju S. Ako je on umro - i to jos u bolnici, tu noc, kako je ona njega onda videla to jutro?... Dugo vremena jos posle toga, komsinica S. nije smela sama da prolazi tuda, pogotovo ne kad ide na posao u 5h...

- Video, osetio, prizivao dosta puta...nekoliko nisam najbolje prosao....evo trazio si opis...dobices ga....jedini duh koji se pojavio i od tada nikad ih vise nisam prizivao na taj nacin....je izgledao ovako....stoji na zemlji, nije providan , stvara se niodkuda, ima prilicno jak glas, sav je u posekotinama i ranama, jedna shaka mu je otkinuta i iz nje ide krv i zile se pruzaju, i u pocepanom odelu je....Ako ne verujes PROBAJ P*CKO dacu ti TACNO kako se radi pa isprobaj ako imas muda da osetis stvarno strah..jos nesto ako budes smeo nikako mu se ne smej jer se moj jedan drug smejao pa je leteo 5 metara unazad...znaci dacu ti tacan nacina na koji ces da uspes ovo shto sam ja uspeo...jel moze? ali da stvarno uradis a da ne bude da samo kazes da si uradio i da nije nista bilo.....nemoj da seres zato shto duhovi postoje i mozete svi vi glupani koji zive u zamisljenom svetu da kazete shta god hocete !!!

- E ovo se desilo meni, odnosno u mojoj kuci. Moze da se opise jednom recenicom: Mi sedeli u sobi i eksplodirala cinija u kuhinji.
Cuo sam da je nesto puklo i otisao u kuhinju, i ta cinija je bila u delovima, sigurno nekoliko stotina sitnih delica, pretvorila se u srchu. Sve ostalo posudje koje se susilo sa tom cinijom je ostalo celo, nista mu se nije desilo.... sa obzirom na to da je stajalo pored sporeta, proverio sam da li je ukljucen, ali je bio iskljucen, sve hladno, tako da to nema veze sa toplotom. Najcudnija stvar je sto je cinija bas explodirala... cak i da sam je uzeo i bacio na patos iz sve snage, ne bi se onako raspala. Objasnjenje - ne postoji, uzimajuci zakone fizike u obzir.

- Ova druga stvar je vrlo verovatna da je samo prica u selu, i nije se desila nikome koga ja poznajem, dakle mozda je istinita a mozda i ne.
Kada je jedan covek isao ulicom u tom selu, zastao je na jednoj krivini da zapali cigaru. Cim je zapalio, neko mu je istrgao cigaru iz ruku i pala je u baru pored, jednu jedinu tu u okolini. On se covek naravno u... i.... nemam pojma sta je uradio, iskreno! Posle je otisao u selo i saznao da je neki covek na toj krivini vozio traktor, zaneo se i pao, a traktor pao na njega i ubio ga, pa je sada njegov duh tu.
Dakle, ovu drugu sam ispricao samo da bih ispricao, verovatno nema istine u ovome

_____________________________________________________________________________________________________________

- Kada je drug od mog brata (znam da zvuci glupo i neuverljivo, ali je istina, ja sam siguran u to jer poznajem njega), dakle, kada je isao kroz jedan tunel, cuo je iza sebe korake. Bila je noc. Kada se okrenuo, video je jednog dedu dosta udaljenog od njega, kako hoda prema njemu. On je nastavio da hoda napred, i kada se ponovo okrenuo, deda je bio odmah iza njega! Na svega nekoliko metara, a tu razdaljinu niko nije mogao da predje za to vreme. On se covek u*ro ko i svako drugi i krenuo da trci napred. Posle nekoliko sekundi se okrenuo, cuo korake mnogo glasnije, kao da su njegovi, ali dedice nigde nije bilo, a nije imao gde da ode, pogotovo za tako kratko vreme!
Poenta ove price je da postoje neke stvari koje nauka ili fizicki zakoni ne mogu da objasne, isto kao i ovaj deda, sta god on bio, mogu postojati i vise sile ili kako ih mi nazivamo, duhovi.


- Za ovo ne znam gde i kad se desilo tacno, ali znam da je istinito i da takodje ne moze da se objasni. Naime, postojao je jedan most u selu, koji je delio to selo na dva dela. Moj drug je tek dosao u selo kod prijatelja, i svratili su u kafanu, njih nekoliko. Oni su svi tu ziveli. Jedanput su mu ponudili 10 evra da predje most na biciklu i da se vrati se. Nije bila poenta u tome da on zaradi 10 evra, nego da predje most i dodje nazad. On je prihvatio, iako je mislio da su pokusali da ga zeznu nekako. Kada je uzeo bicikl i dosao do mosta, video je crnu macku kako stoji na sredini mosta i gleda ga. On se covek u*ro, ali reko sta, mozda je slucajnost, ajde da predje. I on prodje macku, opkrene se i - nema je. Za to vreme je i mogla da ode. Kada je okrenuo bicikl da se vrati, video je belu macku kako stoji na istom mestu kao crna, ne sredini mosta, izmedju ta dva dela sela. Covek nije znao sta da radi, sacekao je malo, i resio da predje most zmureci, pa ako je pregazi pregazi, ako ne ne, bar se vratio ziv. Zazmurio je, presao taj deo, i sad nije ni smeo da se okrene, samo se vratio do njegovih prijatelja, koji su mu kasnije ispricali da se to desilo apsolutno SVAKOM ko je ikada u to selo dosao, ukljucujuci njih.

- Sedeli smo svi u sobi u kojoj je bilo telo i cekali smo da ga iznesu. Kada su prisli moj teca i jos neki covek da podignu sanduk (kada su uhvatili sanduk) flasa fina sa police je naprsla od jednom sama od sebe, i to ne u nekom neravnom obliku, vec je flasa bila polomljena po duzhini.U istom tom trenutku su se otvorila vrata od te sobe i uso je hladan vazduh. Ovo je stvarno za razmisljanje i mogu vam reci da ja verujem u duhove i da nisam klinac balavi.
______________________________________________________________________________

- Ja probao. Uspesno. Bilo nas je cetvoro i trajalo je dva ili tri meseca, nekoliko puta nedeljno. Radili smo sa casom i bilo je super. Barem na pocetku. Na kraju su se desile neke ruzne stvari zbog kojih smo zauvek prestali da se igramo s tim. I danas kad se sretnemo niko od nas ne spominje te akcije. Tesko mi je da pricam o tome, i ne misli mi se na to i jedini razlog zbog kojeg ovo pisem je da ti kazem - niposto se ne igraj s tim! Znam da ti ovo deluje preterano ozbiljno ali bas me briga, rekao sam ti.
______________________________________________________________________________

- Pre jedno 10-tak godina u drustvu sa oko 6-7 ljudi pokusali smo da prizivamo duhove. Metoda: casa i slova. Bilo je i suvise uspesno. Ne rado se secam toga, ali cu ti ipak reci ono sto nam se desilo. Cele noci su slike po kuci padale same od sebe sa zidova. Nas sedmoro ih je kacilo i one su neshvatljivo padale. U jednom trenutku je dunula neka promaja i pozatvarala su se sva vrata. Ostali smo u sobi iz koje nismo mogli da izadjemo celu noc, jer je brava sa druge strane misteriozno ispala. Najinteresantnije od svega sto smo ostali zatvoreni bas u toj sobi u kojoj smo prizivali duhove. Nikada u svom zivotu nisam vise bila preplasena. Secam se jos i toga da su sutradan, posto je sve proslo, ljudi imali razlicita iskustva u toku te noci (razni glasovi, dahovi i sl.) Kasnije sam to probala jos jednom u drugom drustvu (bila sam ono, mlado, ludo i nedokazano) i to iskustvo je bolje da ne pricam, jer je zbilja ostalo moja nocna mora do dan danas. Ipak bih ti preporucila da se ne igras sa time, iako deluje interesantno, ipak ostavlja posledice.
 
PART II :

- Duhovi. Ukoliko sa ozbiljnošću možemo upotrebiti ovakvu reč, upotrebljavamo je samo jer je nemoguće opisati ovaj događaj na bilo koji drugi način. Ako postoji naučno objašnjenje za neverovatan sled događaja u kući u Mlinskoj ***, nama nije poznat, a u moru mišljenja i sudova koji su ga ispratili, niko nije dao racionalno objašnjenje natprirodne pojave koja je opteretila porodicu Đ. I da ponovimo za one koji se ne sećaju šta se desilo 10. jula 1992.

Porodica Đ. koja živi u svojoj kući u Mlinskoj 132 spremala se da promeni tapete i sredi svoj dom. Trebalo je da 9. jula to i urade sa već kupljenim tapetama ali su primetili da se neko našalio sa njima, ili da su ukradene, pa je posao odložen za sutradan.

Sutradan, bio je petak, Nenad (1961.) je sa drugom Goranom skidao stare tapete, kada je počelo da se dešava nešto neobjašnjivo. Sitni, otprilike veličine oraha, komadići crepa su padali oko njih a da nisu mogli da primete odakle padaju. Nikako nisu mogli da vide kako komadići lete, samo kad padaju. Prva pomisao je bila da ih neko gađa sa okolnih kuća, pa su zaključili da se deca igraju. Međutim, neko je nastavio sa gađanjem pa su obojica izašla napolje da vide ko se neukusno šali. Nije vredelo, komadići crepa su padali bez prestanka. Nenad poziva komšije da provere da li su njihova deca učesnici ove glupe igre, ali se brzo pokazalo da deca ne stoje iza ovoga i dvorište kuće počinje da se puni zainteresovanim svetom. Dakle, sve što se dalje dešava dešava se pred velikim brojem ljudi, odraslih i iskrenih.

Da bi prekinuli ovo maltretiranje Đ. pozivaju policiju i ubrzo stiže patrola. I policiji je prvo palo na pamet da je u pitanju dečji nestašluk, i srećom nije ovo olako shvatila već su pregledali okolne kuće. Naravno, u njima nije bilo nikoga. I policija polazi ka kolima, jer je u međuvremenu padanje predmeta prestalo, i kad su policajci već bili kod kapije, ono se nastavlja. Što je neobičnije, umesto komadića crepa sada i u samom stanu padaju predmeti. Čaše i šolje sa sudopere su pale na pod a da u stanu zaista nije bilo nikoga. Sijalica u hodniku se nekako izvila iz ležišta i slomila o pod. Tad je postalo jasno da je vrag odneo šalu i da se svakako ne radi o dečjoj igri.

Padao je prvi mrak a dvorište Đ. se punilo uznemirenim ljudima. I pred svim tim svetom je je jedna tacna izletela iz kuće u kojoj nikog nije bilo, i što je najbitnije, u koju se nije moglo ući sem iz dvorišta. Nekoliko puta je porodica proveravala svaki kut kuće da li je neko u njoj, ali nikog nije bilo, a njih je bilo strah da se duže zadržavaju u njoj. Pored ostalog, komšiji Lazaru Đ., pred noge je iznenada pala kutija sa pomadom koju je Jelena Đ. (1970.) čuvala u svojoj sobi na noćnom stočiću. Jelena je uzela kremu i vratila je u svoj sobu na isti stočić, bez obzira na sve krema je skupa i nije želela da je baci. U međuvremenu je njen i Nenadov otac Ljubiša otičao u crkvu i doneo osvećenu vodu, želeo je da poprska kuću, osveti je. Ali, to ni malo nije vredelo, ista krema je ponovo izletela u dvorište. I što su svi istakli, nijedan poredmet nije viđen dok leti, samo bi se čulo kako se tupo spušta pred noge nekom u dvorištu. Kao da je u pitanju tvrdoglavost, Đ. su ponovo vratili kremu i ona je i treći put izletela iz kuće!

Ovo je bio dug dan za Đ. Jelena je očigledno bila najhrabrija i odlučila ja de ne dozvoli nečemu da je celog dana proteruje iz kuće, zato je ušla da skuva kafu. I tada se nešto prosto pomamilo. Iz ormara koji je bio u kuhinji počela je strašna lupnjava i Jelena se prenerazila. Okupljeni su otvorili ormar i, naravno, nisu našli ama baš ništa.

Porodica Đorđević jedino želi da zaboravi ovaj događaj, koji je bukvalno nedeljama trajao u njihovoj kući, naravno, sa mnogo manjim intenzitetom. Odgovor na pitanje, šta se to dešava u njihovoj kući nikada nisu dobili ni naslutili. Ljudi govore da su u pitanju duhovi, da su deca pravila šegu sa starijima, mnogi čak smatraju da se radi o običnoj prevari. Iskreno rečeno, sve je to moguće, ali samo ako se ne znaju činjenice. A jedine činjece su te da nikakve dece nije bilo u kući niti su mogla da pored tolikog sveta u dvorištu stalno ulaze i izlaze. Takođe, prevara u kojoj bi učestvovalo 50-tak ljudi i nije moguća i deluje naivno, pogotovu ako se u nju uključuje i policija. Na vama je da odredite stvarnu paralelu događaja u Mlinskoj 132. Ukoliko to možete pišite nam.

U jednoj radio emisiji u kojoj smo govorili o ovom pitanju, javio se slušalac koji je izneo predpostavku da je razlog u tome što je ta kuća podignuta na groblju, ali je pukla telefonska veza i on se više nije uključio do kraja emisije.

Izvor : 016info.com !
______________________________________________________________________________

- U blizini Jagodine ima razna sela e sad ima neka krivina u brdu za neko selo zovu je kriva cuprija to je nizbrdica sa dosta krivina itd..... da ne opisujem mesto, price sto sam cuo su cudne na tom mestu kada prolazis staju satovi mobilno telefoni gube signale kvare se kola staju kao da se pokvare i tako slicni fenomeni, pricao nam jedan lik sto drzi teretanu da je tu prolazio kolima i da su mu kola odjednom stala i morao je da ih gura jedno 2km, a prica mi ortak kada je tu prolazio bicklom lanac mu je jednostavno pukao i mora je pesice da se vraca

- Pricao nam jedan decko koji je ziveo u jednom selu u blizini jagodine u kojem su se desavale cudne stvari a najvise sa nekim vilama on je tamo imao traume itd...... Kaze ovako igrao se ispred kuce savio se da uzme nesto sto mu je ispalo i kada je podigao glavu video je sets vila oko njega zle vile pocele su da mu pricaju nesto i on je poceo njima da prica deda je video njega kako prica ali vile nije video ali znao je da su one posto se svima to tamo desava, ovaj pruzi ruku da pipne vilu deda rece nemoj ovaj poce da place i deda je upalio sibicu i krenuo ka njemu i vile su se razbezale.

- Prica mi ortak posao njegov deda za selo biciklom i pocela je neka jaka oluja na pola puta i on je pao sa bicikle i ujtru se probudio na gorblju kako lezi u tom selu u koje je krenuo i lice mu je bilo garavo, a do tog sela gde se on probudio ima da se ide jedno 3 sata biciklom ali on se seca samo da je pao i probudio se tamo i lice mu je bilo garavo.

- Ovako prica mi ortak posao njegov deda u selo i do sela ima valjda 3 ili 4 mosta nebitno
kada je stigao do prvog mosta cuo je kako mjauce macka i pocela je neka oluja kada je presao most nista sve ok, a pre oluje pricali su mu ako mu se to desi da ne psuje da ga ne zadesi proklestvo, dodje on do drugog mosta isto cuje macku i oluja opet, stigao do zadnjeg mosta vidi macku na mostu i opet oluja predje on sve to i stigne kuci udje u kucu i njegova zena pocne da place kaze jel nisi psovao on kao ne pogleda se u ogledalo lice mu je bilo garavo kao da je spavao na ugalj. Bas cudno.

- U srcu netaknute živopisne prirode na severozapadu Rumunije nalazi se manastir u kome kao da je vreme stalo, a u tom skrovitom i posvećenom kutku nalazi se fascinantna ikona "Fecioarei Lacrimande" (Bogorodica u suzama), koju godišnje posećuje na stotine hiljada vernika i turista.

U rekonstruisanom manastiru od drveta u mestu Nikula, 450 kilometara zapadno od Bukurešta, tokom godine se sliva reka ljudi, a najviše hodočasnika stiže u avgustu, u dane verskog praznika Uspenija Presvete Bogorodice (15. avgusta). Oni dolaze da se poklone Bogorodici u suzama, da je dotaknu, poljube, upale sveću ili ostave zavetnu poruku kraj nje, verujući u njene isceliteljske moći o kojima se ispredaju legende. Letos je na taj praznik više od 100.000 vernika došlo da vidi Bogorodicu u suzama u manastiru koji datira iz 17. veka, a odatle su odneli više od 10.000 litara blagosiljane vode.

Mihaela Atiteji svake godine dolazi s mužem i ćerkom koju je rodila pošto se, kako kaže, prethodno usrdno molila Bogorodici da postane majka. Bogorodici u suzama se najviše obraćaju oboleli od raka i epilepsije, a legende pričaju da su mnogi posle toga izlečeni.

Ikonu je, zapravo, za grčko-katoličku crkvu uradio sveštenik iz mesta Iklod, u eparhiji Gerla-Kluž u Transilvaniji, a onda ju je Rumun Joan Kuopsa 1691. doneo u pravoslavni manastir posvećen Svetoj Mariji, u mesto Nikula. Osam godina kasnije, u leto 1699, ikona Bogorodice je prvi put proplakala, a suze su joj neprekidno tekle 26 dana i noći, od 15. februara do 12. marta.

Dolazili su ljudi da vide to čudo, ali i predstavnici vojske i vlasti da zavire u svaki kutak ne bi li otkrili neku prevaru. Vlasti su čak naredile da se ikona prekrije kako se ne bi videle suze, ali je taj veo već sutradan bio toliko mokar da se morao cediti.

Katolička crkva je više puta slala specijalne komisije da ustanove kakvo se čudo zbiva sa ikonom Bogorodice koja je proplakala u pravoslavnom manastiru. Zagledali su je, slušali svedočenja i zaključili - Bogorodica zaista plače.

Čudotvorna moć ikone je otkrivena 1701, kada je jedna slepa seljanka progledala pred Bogorodicom u suzama. O mnogim takvim slučajevima postoje pisana dokumenta, potvrđene dijagnoze, izjave svedoka - piše na Internetu. Mesto Nikula je od tada postalo sastajalište bolesnih i ubogih, ali i umetnika, "selo slikara" i turistička destinacija u novije vreme.

Izvor: Glas Javnosti \ Tanjug
______________________________________________________________________________

- Jedan covek je bio na dragocvetacko jezero da peca i cuje on nesto ide kroz vodu i nista i odjenom je cuo kao deciji plac (obicno pricaju da drekavci kada vicu sta znam imaju glas kao deca) on se okrene iz sebe pogleda nema nikoga i koliko se okrenuo nesto mu je skocilo na ledja i pocelo da ga grebe on se onesvestio u probudio se u sred sume kako sedi na drvetu.

- Danas mi je drugar ispricao da je njegova pokojna baba videla zenu u crnini, sa kapuljacom, pored vrata sobe pre nego sto je umrla. Druga osoba kojoj je ova to rekla nije videla nista.
 
PART III :

- Zanimljivo je to sa zenom u crnini.....Kada sam bila u drugom razredu osnovne skole ,bili smo na rekreativnoj nastavi kod Manastira Bogovadja...Spavali smo kod manastirskog kompleksa.....Ja se razbolela i imala temperaturu...Secam se da ,kada su jedne veceri ,svi otisli da veceraju ,ja sam ostala sama u ogromnoj sobi (sve devojcice su spavale u istoj sobi ),a soba je bila u prizemlju .Kucao je neko na prozor.Ja sam ustala ,onako pod temperaturom i otvorila prozor.Napolju je bila neka zena u crnom ,sa crnom kapuljacom ,podsecala je na casnu sestru.Rekla je "pozovi zorana j...." (navela je njegovo prezime).TO mi je bio drug iz razreda.Ja sam se onako umorna ,vratila u krevet ,nakon par minuta ,dosle su devojcice sa vecere i ja sam im rekla da je mama od Zorana dosla da ga poseti i da ga pozovu (predpostavila sam da mu je to mama,jer mi je to bilo jedino logicno,a i normalno je bilo da klince od 8.godina posecuju roditelji na rekreativnim nastavama).Devojcice su ga pozvale ,pozvale su i ucitaljicu,ali "Zoranovu mamu" nisu mogli da pronadju........nigde......E,sad dali sam ja to umislila od temperature,jer nemam pojma sta da mislim ,s obzirom na to da niko nije video tu zenu sem mene....Mada mi je i dan danas sveza slika u glavi .....ne znam.
______________________________________________________________________________

- Danas mi je pricao drug njegov brat kad je bio u vosjci na kosovu uhvatilio su drekavca kaze mali je kao lisica i svaki deo tela ima od razlicite zivotinje cak ima i delove gde ima perije ima ostr nokte i siljate zube obicno napada sa ledja kaci se coveku na ledja posle napada covek se budi na sasvim drugom mesto od mesta napada.
______________________________________________________________________________

- Ne znam da li je neko cuo za pricu o Bloody Mary, ili ti tzv Krvavu Mariju?!
Fora je da ostanes sam u kuci sa jos jednom osobom(ortak-ortakinja) uzmes svecu i malo vece ogledalo(koje verovatno vec imas u kupatilu) udjes u kupatilo sam( a ortak-ortakinja budu ispred vrata kupatila)zapalis svecu stanes sa njom pred ogledalo i 13 puta izgovoris Bloody Mary, Posle 13 puta ona se pojavljuje!!! E sad znam dosta prica na ovu foru sa Bloody Mary ,ali evo jedne ne tako licne!!!
Odlucili mi (moje drustvo i ja ) da isprobamo legendu, i ortakinja pristala da ona prva udje u kupatilo i sve gore navedeno uradi.A ortak da je ceka ispred vrata, a mi ostali isped ulaznih vrata...
Posle par minuta culi smo vrisak, pokusali da udjemo u kupatilo ali vrata su bila zakljucana, kada smo uspeli da provalimo ona je lezala na podu sa krvavim otiscima od noktiju na licu!!! Posle par dana ona je izgledala sasvim normalno kao da se nista nije desilo, u sta smo posumnjali da je sve isfolirala!!! Ali smo se pravili ludi, da bi nam ona tek 2 godine kasnije rekla da je samu sebe isekla - koja pacenica!!! ALi nema veze tih nekoliko minuta adrenalin nam je skocio do maximuma , sto je veoma gotivan osecaj.....
Imam jos neke price , nisu dosadne kao ova , ali dok se setim....

- Evo jedne price koja je, verovali ili ne istinita, ali mozda ste je culi negde:
Sedelo drustvo u kafani do kasnih sata i pocne neka prica o grobljima, a jedan od njih kaze kako nikad ne bi smeo u ove sitne sate da ode na groblje. Naravno javi se drugi koji tvrdi da tamo nema nista strasno i da moze da ide u groblje u bilo koje doba. Povede se rasprava uz kojekakve jezive pricice o tome i padne opklada da lik ode u groblje i tamo negne na sredini groblja ukuca ekser u krstacu da bi ujutru imao dokaz da pokaze drustvu. Nadju oni i cekic i ekser, tip to ponese, sedne u kola i ode do groblja. E, kad je stig'o tamo, a ono mu malo jeza, ali sta ce opkada je opklada. Zaputi se on pun strepnje i naculo ovolike usi, stigo nekako do sredista groblja, sav napet naso krstacu i poceo da cuka ekser, prvo oprezno, a potom sve jace obaziruci se oko sebe da ga "nesto" ne iznenadi. Kad je ukuc'o ekser njemu lakne, okrene se i podje nazad, kad oseti da ga "nesto" vuce snazno za kaput. Covek se usro i od strave nije bio u mogucnosti ni da se okrene da vidi sta je to, nego pocne da trci iz sve snage, saplicuci se i padajuci, dok je iza sebe cuo paklenu buku. Na kraju je nekako pobegao iz groblja, skinuvsi prvo kaput, ili mu je "nesto" strglo sa njega. Jedva upali kola, i vrati se u kafanu, a kad ga drugovi vide ostaju zapanjeni, covekova glava je bila skoro skroz bela, na groblju je posedeo. Isprica im on sta je bilo, i sacekaju jutro, pa svi krenu u groblje, jer ujutru sve zle sile odlaze. Stignu tamo, kad ono krstaca iscupana iz zemlje, a za nju prikucan covekov kaput!! Jadni lik od straha nije primetio da kroz kaput ukucava ekser u krstacu, pa kad krenuo, a imao osecaj da ga neko vuce, a buka koju je cuo dok je trcao, je bila udaranje krstace koju je vukao od grobove, a pretrpeo je toliki stres da je od toga skroz osedeo u trenutku.
______________________________________________________________________________

- Drekavac- Drеkаvаc је zаprаvо dušа umrlоg nеkrštеnоg dеtеtа, kоја nоću lutа i drеči i оvо vеrоvаnjе је nаrоčitо pоznаtо u Šumаdiјi. Drеkаvcа је vеоmа оpаsnо srеsti i vidеti јеr nа kоgа, pri mеsеčini, pаdnе njеgоvа sеnkа, tај ćе sе rаzbоlеti i umrеti.
Sа drеkаvcоm је srоdаn, vеrоvаtnо i idеntičаn, mаcаrul
______________________________________________________________________________

- Nocu, oko 23h, vozio je smederevskim putem prema Vinci. U autu je bila njegova zena ( na prednjem sedistu ) i brat ( pozadi ). On je odjednom zakocio. U cudu su ga pogledali i brat i zena i pitali zasto je kocio.
- Pa, upravo je zena presla ulicu!
?!!?
Objasnjavao im je da je zena presla drum, opisivao da je bila u kaputu, da je imala maramu na glavi, bila je pogurena....Dzaba! Niko je nije video osim njega.On je zakocio da nju propusti...
Ali...prica se tu ne zavrsava. Sutradan je na tom istom mestu sleteo beli jugo!
Da li je ovo bilo upozorenje, da smanji brzinu, sta li?
______________________________________________________________________________
 
PART IV :

Ali evo jedna pricica..isli dva moja frenda jako dobra u jedan tunel nije bas istrazen mracan i onog tipa ko lavirint jakooo jezovito mjesto i idu oni svrljaju kad odjedanput u potpunom mraku cuju jak udarac ko da je neko zalupio limenim vratima i u tom trenu pukne zarulja na njihovoj lampi kaze mi frend da nezna ali se toliko ..... da je poceo po mraku da bjezi i uspio nekako izaci van tunela..e sad slucajnost ili ..
______________________________________________________________________________

Bili mi na rodjosu kod ortaka,napili se narawno budale i sad imam jedno km shetnje do kutje,ali jedwa stojim na nogama.Idem ja idem...i padnem,budala,i onesvestim se...e sad,ne setjam se tachno kako se to desilo ali do kraja zhivota tju pamtiti njegovo lice...prishao mi je u oprezno,poput nekog pustinjaka , sav uvijen u marame i razne tunike,i oprezno me pipnuo po chelu...osetio sam kao da mi neshto sisa iz mozga sve,ali na neki nachin bilo je prijatno...josh neshto shto mi je bilo upadljivo jeste da njegove ochi jednostawno nisam mogao da vidim...gledao sam tachno u njix i nisam mogao da ix vidim...kao da su ix moje ochi izbegavale...nosio je tamnu kapuljachu,i mislio sam da tje da me opljachka ili shta vetj...zatim je izvukao veoma malu bochicu i polio me sa 2-3 kapi iz nje po chelu,stomaku i ramenima (krst?)...Onda sam zaspao...Ujutru sam se probudio kutji,u krevetu,tjale mi je rekao da sam doshao veoma zbunjen i izbechen u ochima i da sam odma legao...veoma sam siguran da ovo nije bio ni san ni udeo alkohola u krvi,jasno se setjam dodira dog choveka,njegovix noktiju,mirisa,nevidljivih ochiju,mirisa technosti kojom me polio..

Evo jos jedna od mene, mada poputno objasnjena prirodnim fenomenima
idemo kroz selo (backi maglic) nas troje drugar, moja devoja i ja, nocu, ne radi im ulicno osvetljenje...2-3 ujutro, mi isli po pivo...
na sred puta ja vidim onaj zbun sto se kotrlja na vetru, medjutim, on u mraku, osvetljen mesecinom izgleda kao mali trol za rogovima...gledam ga ja....gleda on mene....kad, ovaj drugar, uradi ovako ustima mojoj devojci cpcpcppcpspspps....ja to cujem i pod utiskom onog mog trola userem se i skocim 2 metra u vazduh
dobro, nije bas misterija, al je zanimljivo kako ljudski mozak moze svasta da izmisli kad je dokon
______________________________________________________________________________

Evo i jedne pricice. U selu moje drugarice na jednom putu stalno se desavaju saobracajne nesrece. Nista ne bi bilo cudno da se to ne dogadja svakog 6.9..... poslednji udes je bio 2004 (tako da i tu imamo jednu 6). nije jasno zasto ljudi jednostavno slete u kanal jer je tu pravac. Jedan covek koji je srecom preziveo udes (jedan od retkih) kune se da je video coveka u sesiru i da je zato skrenuo. Zena koja zivi pored tog puta takodje se kune da je jednom videla coveka u sesiru kada se desila saobracajna nesreca. Postoji prica da kada su Partizani hteli da proteraju Nemce veliki broj su njih pohvatali i bas na tom mestu ih postreljali pa sad postoji prokletsvo.
I za one hrabrije, cula sam jednu pricicu. Navodno ako zelite da saznate za koga cete se vencati, kada je pun mesec, skinete se goli, sve zamracite, upalite svecu i stanete ispred ogromnog ogledala i umesto vaseg lika pojavi se lik buduceg supruznika. Naravno, ja to nisam isprobavala jer sam jos mlada da bi me srcka strefila a i ne bih da osedim!
______________________________________________________________________________

Prica ide ovako:
Ortakova keva (zive u selu pored BG-a,blizu Avale) se vracala kuci sa posla nocu (jer radi u seoskoj kafani) i na putu do kuce je morala da prodje kroz neki sumarak (ili vocnjak,nisam bas razumeo).Dok je prolazila videla je u mraku pored staze na par metara udaljenosti siluetu omanjeg coveka ili deteta i vec se jako uplasila(znate kako je zena sama,noc...) i ubrzala korak.U tom trenutku je zacula bebin plac i ubrzala korak jos vise kad joj je nesto skocilo na ledja i pocelo da je grebe.Sreca sto joj je kuca bila blizu i ona je nastavila da trci i doziva ukucane koji su potom izasli napolje i pritrcali da joj pomognu i cudno stvorenje je odmah nestalo.Ne mogu da kazem da je prica 100% istinita ali znam da je zena imala strasne ogrebotine po ledjima i tu noc je totalno osedela.
______________________________________________________________________________

Pričala mi baba da se desilo jednom mom dedi pre 50ak godina.
Išao je volovskim kolima seoskim putem, noć, bez osvetljenja i sl. Video je jagnje kako se igra kraj puta, zaustavio volove, uzeo jagnje počeo da ga mazi i ponovo krenuo kolima. E sad, kao što to biva, počeo je da priča jagnjetu, malo jagnje, mekano.. I tako je dok je mazio, pitao: "Jeli jagnje, a gde je tvoja nana?". Tu je jagnje okrenulo glavu prema njemu i pitalo: "A gde je tvoja nana?" iskočilo mu iz krila i zagubilo se negde.
______________________________________________________________________________

Prelazio je most isto volovskim kolima i volovi su na sred mosta stali i nije mogao da ih natera da krenu. Udarao ih, vukao, oni su jednostavno stajali nepomično. Onda je seo na kola i dok je tako terao prekrstio se i rekao nešto tipa "Bože pomozi". I volovi su tog momenta krenuli. E sad, ne sećam se da li mu je neko posle rekao, ili je on čuo glas da mu je rekao: "Da se nisi prekrstio završio bi u pooku, i ti i volovi".
 
PART V FINAL :

E sad, ovo mi je pričao deda i cenim da je 100% istina pošto je bio ozbiljan čovek.
Vraćao se sa igranke kući. Društvo se razišlo a on je bio na oko 100 metara od kuće. I sad, nije se on plašio, ali... Video je devojku obučenu u belo sa plavom kosom kako stoji između njega i njegove kuće. Nije mogao drugim putem da se vreti pa je išao prema njoj pa šta mu bude. I kada se približio video je da su to jednostavno daske od ograde, samo što je komšija taj dan postavio tri nove i srednja daska je bila malo veća pa je davala utisak glave, a iza su bili 'kuruzi Pa je ona kosica ili brada (kako se već zove) ličila na kosu devojke.

Sledeći trip, isto se deda vraćao sa igranke, sa društvom i odjednom je jedan mladić iz njegovog društva počeo da viče kako nedaleko od njih, ispod višnje (mislim) stoji čovek bez glave. E sad, fazon je bio da je samo taj mladić to video i niko drugi. Deda se kleo da je ovaj bio toliko unezveren da nije mogao da odglumi. Fazon je bio da su morali da prođu pored tog drveta, ali pošto ovaj nije smeo i pored tolikog društva, išli su drugim putem. Još nije utvrđeno šta je to bilo

Kad je bio klinac, sa bratom se vraćao kući. Bio je mrak, sitni sati. I kad su prišli kući vide čoveka kako stoji na stepenicama. Stoji i ne pomera se. Sad.. svetlo je bilo upaljeno u kući al nisam siguran da li je bio neko. I oni ne smeju da uđu, ***, nepoznat čovek na vratima. I kao, zvižde, čovek ništa... Zovu, viču.. čovek non stop u istom položaju. ***.. morali su da uđu, skupili hrabrost. I kad su prišli skapirali su da je to senka od kaktusa koji je keva kupila taj dan. Veliki kaktus i ono, cvet gore kao šešir
______________________________________________________________________________

Isti ujak. Išao da okopava kukuruz (ili šta već da radi sa njim). I ostali su on i komšija njegov do kasno. E sad, ne sećam se tačno priče, uglavnom komšija je otišao po traktor valjda, a ovaj ujak ostao sam. I sad, ovaj je čekao jedno sat vremena, komšije nije bilo i iz kukuruza se čula velika lomljava, kao da medved prolazi kroz njega.. Znači, nije mogao biti nikakav pas niti bilo šta sl. I približavalo mu se brzo. I šta će čovel, usrao se i počeo da beži, izleteo na put i posle par minuta naiđe taj komšija sa traktorom. I nisu smeli da se vrate da završe posao, već su sačekali do ujutru.

Ova prica je istinita 100%. Radi se o mojoj rodjaki i ne bih sigurno lagala.
Devojka je bila normalna, ekstra student, sve strava i odjednom devojka pukneeee.....
Sta ce njeni, gde ce vodili je ja mislim kod milion nekih vracara da vide sta se desilo normalnoj devojci. Na kraju odvedu je kod jedne nase poznate bioenergeticarke (o njoj su i novine pisale) i ova kad je videla pocne da se dere kako ova (moja rodjaka) nije za nju nego da joj nadju katolickog svestenika da joj cita neke molitve i jos neka cuda. Nadju oni tog svestenika, i kad je on ocitao molitve ona ostavi pare na ikonu ili tako nesto i krene kuci i zaspi u kolima. Odjednom se probudi i kaze ocu kako je njena baba (pokojna) uzela one pare sa ikone.
Uglavnom ona je sa drugaricama prizivala duhove, navodno ju je opsela njena pokojna baba, i posle dugog niza godina kada joj je ovaj svestenik ocitao molitvu devojka se vratila ui normalu. naravno male posledice su ostale ali je mnogooooo bolje.
______________________________________________________________________________

P.S Ko je sve ovo procitao svaka mu cast a svaka i meni ! Sta sam ja sve skupljao :) he he....
 
Svaka mi cast... :)
Ima zanimljivih prica, ali sve su tipa "pricao mi brat da je rodjak njegovog druga cuo od strica kako je njegova baba kad je bila mala upoznala jednog decka koji joj je ispricao sta se desilo njegovoj sestri i njenoj drugarici..."
 
Uu, ove price su uzbudljive, 'thrilling' :( . U 80% njih uopste ne sumnjam. Sasvim je moguce da se dogodilo.

- Danas mi je pricao drug njegov brat kad je bio u vosjci na kosovu uhvatilio su drekavca kaze mali je kao lisica i svaki deo tela ima od razlicite zivotinje cak ima i delove gde ima perije ima ostr nokte i siljate zube obicno napada sa ledja kaci se coveku na ledja posle napada covek se budi na sasvim drugom mesto od mesta napada.

E ovi drekavci su zanimljivi, meni se cini da su to neka vestacki stvorena bica koje se proizvode u laboratorijama.
I moguce je da coveku ubacuju chip u mozak ili negde, kao i taj 'pustinjak' na celo tom coveku, implantiraju neki chip.

Uporedite sa oim informacijama.
http://www.galaksija.com/projekat/plavaplaneta6.htm

Opisana su stvorenja koje se deru kao mala deca, a ko zna sta su zapravo. Neka vestacka klonirana bica, hibridi.
 
wow, exxxxxtra priče, zavrti mi se u glavi... E i ja verujem u 75% njih, e sad ja obožavam da slušam takve stvarčice ali nisam pokušavala i neću ništa da radim sa prizivanjem, valjda ništa ne može da mi se desi što ovoliko iščitavam ovakve teme i pričice... A? sta vi mislite... Tripujem ljudi, spavamupaljenog svetla i sa mačkom... Bu
 
Ovo se meni desilo u školi na hodniku pomalo zvuči ludo ali istina. Naime nisam imao čas te sam hodao po hodniku sa drugom, kad odjednom se začuše krici
iza ćoška kao neke praistorijske ptice tako da objasnim, potpuno jezivi. Mi smo mislili da se neko zafrkava sa nama pojurismo u taj dio hodnika kad nema nikoga ali je zvučalo kao da dolazi iz hodnika a ne iz učionice, ali dobro nismo obraćali pažnju. Ali najzanimljivije slijedi, kad sam legao da spavam sanjao sam taj dio hodnika i opet se čuju krici u snu pojurismo kad imamo šta vidjeti. U vazduhu metar od poda ledbi providni kostur kičme i na kraju glava neke životinje (lobanja) providna, nema noge ništa samo kostur kičme i glave ali ledbi i kreće se prema nama a mi u bijeg. Uđosmo u učionicu i banusmo nasred nastave. A sad ovo ispričah drugu šta sam sanjao koji je bio samnom kaže da je ISTO sanjao i rekao mi je da ga lobanja podsjeća na mikroraptora praistorijske ptice. Kada sam je pogledao sliku te ptice na internetu bila je maltene isti oblik glave poput lobanjoe u snu. Ostali smo zaprepašteni.

Zašto se ovo desilo. zna li iko novi sam član samo zbog ovoga.

Naime ovo se dogodilo u srednjoj školi u Hecegovini (nebih navodio grad). Istina živa Ozbiljan sam potpuno
 
A ovo mi je baba pričala i sigurno je istina zato što je ozbiljna bila siguran sam. To je bilo 1971g u selu Ulinje Hercegovina, naime bilo je sve pokriveno snijegom ona je išla u goste sa mojim đedom. Đed je išao naprijed pravio prtinu a baba iza njega i prolazili su pored groblja, malo su prošli groblje a babu uhvati osjećaj
da je nešto iza nje, ona se malo uplaši i okrenu čisto instiktivno kad neki čovjek ide za njima ali nešto nije u redu kao da nije išao već "klizio" po snijegu i bio je providan ispod koljena, klizio je jer uopšte nije pomjerao noge odnosno pravio napor da probija prtinu jer je bio poveliki snijeg.
Baba se okrenula prestravljena i moli đeda da požure ali mu ne govori šta je iza njih posle se odmah okrenula kada toga čovjeka nije bilo.????????
Kaže da je taj misteriozni čovjek imao kafene pantalone, i neki kafeni sako bio je malo sijed. Kaže da joj se nije učinilo a godinu dobro pamti zbog ovoga.
A bilo je veče i još se podobro vidilo. Kako ovo objasniti ?:dash:
 
Sigurno se nekome od vas učinilo nekad da vas je neko zvao ili da ste čuli neki glas ali nikoga nije bilo u blizini, ovo me isto zanima ima teza da je to
zbog toga što taj glas dolazi iz druge dimenzije zbog kratkog spoja sa ovom, ili objašnjenje da je to zbog neznam nekog odraza moždanih ćelija u mozgu.
Mada mi ova prva teza koliko i druga zvuče ludo i nevjerovatno sumnjam u to. Ali meni je ostao u sjećanju jedan ovakav dogadjaj u osnovnoj školi.
Kad sam se vraćao sa fizičkog u svlačionicu sa drugovima posjedali smo po klupama koje su bile odma uza zidove a ja sam sjeo u sami ćošak i tu se otegla
priča o raznim temama kako je ko igrao dao golova znate već, nismo se odma presvlačili no smo odmarali, ja sam skinuo majcu i onako znojav nisam odmah
obukao duks nego odmarao kada me neko odjednom dozva imenom i reče mi "obuci se" glas je bio nepoznat i dopirao je iza mene. ALI KAKO kad iza mene samo zid udaljen nema centimetar a gas je došao sa plafona iza mene na visini iznad glave kako već da se izrazim. GLAS je bio JASAN, NEPREPOZNATLjIV
zanimljivo je da sam se okrenuo i gledam drugove ali niko baš niko od njih siguran sam nije mi to rekao nit je iko to čuo normalno nisam govorio njima jer svatam da bi mi neko to ponovio ili me gledao u oči dok bi mi to govorio. Uostalom koga bi bilo briga oću li se ja obući ili neću nismo nigdje ni žurili ostao sam ukopan 2 minuta i posmatrao iza mene plafon ali ama baš ništa mi nije jasno.

Da bude jasno nema susjedna svlačionica niti ikakav susjedni prostor do naše svlač. da bi neko drugi u njemu mogao razgovarati ionako je dobra zvučna izolacija. Dobro sam to provjerio i nije mi se učinilo. Neznam zašto se to desilo ali ta poruka da se obučem neznam ni sam svega mi to je baš čudno jel to zbog toga što sam se onako znojav mogao prehladiti neznam. Nešto kao Anđeo čuvar neznam. Ali ima tu nešto. Ovo je živa istina.
i još nešto glas je bio blag sa povišenim harmoničnim tonom kao da ga izgovara smirena osoba, muški glas znam jer se razlikovao od naših u svlačionici.
 
A ovo mi je baba pričala i sigurno je istina zato što je ozbiljna bila siguran sam. To je bilo 1971g u selu Ulinje Hercegovina, naime bilo je sve pokriveno snijegom ona je išla u goste sa mojim đedom. Đed je išao naprijed pravio prtinu a baba iza njega i prolazili su pored groblja, malo su prošli groblje a babu uhvati osjećaj
da je nešto iza nje, ona se malo uplaši i okrenu čisto instiktivno kad neki čovjek ide za njima ali nešto nije u redu kao da nije išao već "klizio" po snijegu i bio je providan ispod koljena, klizio je jer uopšte nije pomjerao noge odnosno pravio napor da probija prtinu jer je bio poveliki snijeg.
Baba se okrenula prestravljena i moli đeda da požure ali mu ne govori šta je iza njih posle se odmah okrenula kada toga čovjeka nije bilo.????????
Kaže da je taj misteriozni čovjek imao kafene pantalone, i neki kafeni sako bio je malo sijed. Kaže da joj se nije učinilo a godinu dobro pamti zbog ovoga.
A bilo je veče i još se podobro vidilo. Kako ovo objasniti ?:dash:

Laze baba.
 
хахахаха могуће, али сам вазда тражио да ми прича а и она је то стално хтјела причати, и ја сам после мислио да ме само жели забавити. Занимљиво је да је стално имала озбиљно расположење и да могу препознати кад лаже а кад не лаже. Али ми је исто дјед ово потврдио јер говори како је видио престрављену тај дан. Хехехехе опет је све могуће.;)
 
Dolazi...
Prvi put je tamo,
korača putem, sve okolo mrtvo
tama nad zemljov vije, normalno mjesto nije,
stare tajne nepoznate,
krije.
A pred horizontom ravnim
kuća,
odana vremenima davnim,
tamnija od tame
a po njoj od vremena rane,
okolo mrtvo drveće
a ponjemu vrane.
Strahotni zvuk od njih se čuje,
sve to nešto poručuje.

Po koji put je u toj kući,
radoznala glava ga mori,
od želje gori
da sazna tajne kuće
uklete, stare,
oronule.
Ali ga jeza hvata,
kad sa fotoaparata,
SLABAST....
u vrtlogu oči i usta,
okolo magla gusta,
slaba.
To je utvara.
Slika izazva mu strah,
želja se ugasi odmah,
koračo više nije
u te prokletije.
 

Back
Top