Rusia:Odnosi izmedu NATO-a i UN treba da se grade na prin-cipima medjunarodnog prava

Majka Rusija

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
323
http://www.ruvr.ru/main.php?lng=scr&q=6447&cid=66&p=06.03.2008 Ambasador RF u Alijansi Dmitrij Rogozin izneo je ovo gledište na konferenciji «Pred samit NATO-a: šanse i granice širenja na istok» koju je fond «Konrad Adenauer» organizovao u Berlinu. On je na početku svog govora pozdravio učesnike foruma u ime šefa ruske diplomatije Sergeja Lavrova.
Rogozin je optužio NATO za radnje na Kosovu prema okolnostima, shodno principu revolucionarne celishod-nosti, bez mandata UN i uprkos normama medjunarodnog prava. To je opasan princip – smatra ruski ambasador. — I upravo u Berlinu treba govoriti o tome. Krvlju naroda sveta stekli smo pravo da živimo prema normama medju-narodnog prava i niko ne sme da ih krši, čak i ako žar-ko želi to. Ako počnete kretanje uz crveno svetlo semafora, ne ljutite se kada vas u bok može da udari veći kiper-kamion – rekao je Dmitrij Rogozin.
NATO je za Rusiju čudan partner – nastavio je on. – Rusija ima dobre bilateralne odnose sa članicama Alijanse – SAD, Francuskom, Nemačkom itd. – Ali kada se sve ove zemlje ujedine u NATO-u, to je najveći problem za rusku bezbednost – objasnio je političar i dodao da je psihološki aspekat odnosa prema Alijansi u Rusiji, na žalost, negativan.

06.03.2008 copi pasta Da li ovo sa udarom kiper kamiona znači moguću upotrebu sile ili samo služi kao igra reči u sporu između Rusije i Nata oko Kosova?
 
Da li ovo sa udarom kiper kamiona znači moguću upotrebu sile ili samo služi kao igra reči u sporu između Rusije i Nata oko Kosova?

Razumljivo je da Srbija kao mala i siromasna zemlja strepi u strahu sta ce biti ako upotrebi vojnu silu!Iskustva su nam poprilicno negativna iz razloga mesanja velikih zapadnih mocnika na balkanu koji su unistili Srbiju,pogotovo ekonomski!
Totalno mi je nerazumljivo za Rusiju koja ima vojne kapacitete,da ne moze ostrije da reaguje na krsenje medjunarodnog prava i direktno da zapreti vojnom intervencijom!
Oni sve nesto okolisaju,igra reci ili neke pantomime!Kada budu direktno zapretili mislim da ce se stvari promenuti na bolje a ovako ispadaju neozbiljni!
Evo,ja cu da im dam predlog recenice za kulturnu pretnju:"Ako se odluka o protivpravnoj odluci jednostranog prograsenja Kosova bezpravno podrzi od strane zapadnih drzava,Rusija ce biti primorana da stiti medjunarodno pravo vojnom intervencijom i na taj nacin povrati izgubljenu teritoriju jedne suverene drzave Srbije!!"
Mislim de je sada jasnije.........hehehe........a ne tu neki kamioni,avioni......hehe! :mrgreen:
 
Razumljivo je da Srbija kao mala i siromasna zemlja strepi u strahu sta ce biti ako upotrebi vojnu silu!Iskustva su nam poprilicno negativna iz razloga mesanja velikih zapadnih mocnika na balkanu koji su unistili Srbiju,pogotovo ekonomski!
Totalno mi je nerazumljivo za Rusiju koja ima vojne kapacitete,da ne moze ostrije da reaguje na krsenje medjunarodnog prava i direktno da zapreti vojnom intervencijom!
Oni sve nesto okolisaju,igra reci ili neke pamtomime!Kada budu direktno zapretili mislim da ce se stvari promenuti na bolje a ovako ispadaju neozbiljni!
Evo,ja cu da im dam predlog recenice za kulturnu pretnju:"Ako se odluka o protivpravnoj odluci jednostranog prograsenja Kosova bezpravno podrzi od strane zapadnih drzava,Rusija ce biti primorana da stiti medjunarodno pravo vojnom intervencijom i na taj nacin povrati izgubljenu teritoriju jedne suverene drzave Srbije!!"
Mislim de je sada jasnije.........hehehe........a ne tu neki kamioni,avioni......hehe! :mrgreen:

a da budemo ipak malo promucurniji ako se vec bavimo amaterskim scenarisanjem?

da su kojim slucajem rusi ovako reagovali pri americkoj, isto tako protivpravnoj intervenciji u viijetnamu, izgubili bi hladni rat.

i danas, kao i onda, pobeda ce biti konacna samo u slucaju ciste igre, u granicama koje je sama evroeatlantska geopoliticka i geoekonomska kultura propisala.
 
a da budemo ipak malo promucurniji ako se vec bavimo amaterskim scenarisanjem?

da su kojim slucajem rusi ovako reagovali pri americkoj, isto tako protivpravnoj intervenciji u viijetnamu, izgubili bi hladni rat.

i danas, kao i onda, pobeda ce biti konacna samo u slucaju ciste igre, u granicama koje je sama evroeatlantska geopoliticka i geoekonomska kultura propisala
.
Да, само жао ми је што то нећу доживети.;)
 
u kom smislu? pa krah amerike dozivljavamo vec cirka oko otprilike shacometrijski - 40 godina, od 67-me, 68-me, kada su kapitulirali u hladnom ratu. ili mislis na nesto drugo?
Они док пропадају повлаче за собом многе.
Мислила сам на правду која се односи на нас Србе.
Много су нас добро средили.:cry:
Плашим се да се нећемо извући.
Пола владе је прозападно и на њиховом платном списку, треба се ратосиљати те беде...јој хоће ли овај Коштуница више направити ту владу са Радикалима? ( ово је , наравно, реторичко питање ;) )
 
a da budemo ipak malo promucurniji ako se vec bavimo amaterskim scenarisanjem?

Nema sta vise da se taktizira i ceka!Rusi i srbi su izasli iz klasicnog dikatorskog sistema 90-ih i koliko toliko demokratski napreduju!Sada vise nema komunizma i nerazvijenog socijalizma i treba napraviti ugled i balans u svetu!
Mislim kada bi se raspisao referendum u Rusiji sa pitanjem: "Da li ste saglasni da Rusija pomogne Srbiji vojnom intervencijom i zastiti medjunarodno pravo?!" da bi preko 70% gradjana glasalo ZA jer vise i slepci primecuju da su Rusi zaboravljeni u svetu i iskljuceni iz medjunarodnih kombinacija! :roll:
 
Mislim kada bi se raspisao referendum u Rusiji sa pitanjem: "Da li ste saglasni da Rusija pomogne Srbiji vojnom intervencijom i zastiti medjunarodno pravo?!" da bi preko 70% gradjana glasalo ZA jer vise i slepci primecuju da su Rusi zaboravljeni u svetu i iskljuceni iz medjunarodnih kombinacija! :roll:

ne, ovo nije tacno. ni povodom referenduma ni povodom 'zaborava'. nema nikakvog razloga da iko o ovakvim stvarima razmislja. to je klasicno provokatorstvo namenjeno 'proletarijatu'. sve i bez tih parola ide u ispravnom smeru.
 
u kom smislu? pa krah amerike dozivljavamo vec cirka oko otprilike shacometrijski - 40 godina, od 67-me, 68-me, kada su kapitulirali u hladnom ratu. ili mislis na nesto drugo?

uh, kako nas uche pogreshno. i ova varljiva, prevtrljiva realnost....a ameri zapravo izgubili. kapitulirali.

obavesti sve, pls.

ameri porazeni u hladnom ratu.

naravno, ne sumnjam da je rech o jednom nekom transcedentnom porazu, koji samo ruska plamena dusha moze da pravilno spozna i ustanovi.
 
uh, kako nas uche pogreshno. i ova varljiva, prevtrljiva realnost....a ameri zapravo izgubili. kapitulirali.

obavesti sve, pls.

ameri porazeni u hladnom ratu.

naravno, ne sumnjam da je rech o jednom nekom transcedentnom porazu, koji samo ruska plamena dusha moze da pravilno spozna i ustanovi.

petre, kao i obicno, puno pricas a malo razmisljas.
ako imas neki problem sa tim postom - obidji ga. nije za decu.
 
petre, kao i obicno, puno pricas a malo razmisljas.
ako imas neki problem sa tim postom - obidji ga. nije za decu.



није моје да се мешам али ако разумем нову патриотску теорију завере :twisted:СССР победио УСА +НАТО.:arrow: па зато се и УСА распала на Казакстан,Таџикистан,Азербејџан,Узбекистан,...стан....стан,...стан,

или ја то грешим:P
 
evo jos jedan... a ti zeko-peko, imas neko konkretno pitanje, ili si samo onako ustao da pikis, pa resio da i pokakis?

ма не васпитачица ми дозволила да мало седнем за комп па ето да те питам.:roll:

ко се оно распао Амери или Руси :twisted::?:

и ко је главни шериф на планети Земљи:twisted::?:
 
ма не васпитачица ми дозволила да мало седнем за комп па ето да те питам.:roll:

ко се оно распао Амери или Руси :twisted::?:

и ко је главни шериф на планети Земљи:twisted::?:

ko se raspao, reci ti meni?

ko je serif na planeti zemlji?
 

Back
Top