Parkour-nova vrsta extremnog sporta sad i u zr

da to jeste"ludachko skakanje i pentranje"

cekaj ko si ti? Ja sam Srdjan Suc i zapoceo sam pakour u zrenjaninu a ti ocito ne treniras samnom posto nemas pojma sta je parkour.... Odakle ti prava da dajes pogresne informacije ljudima mi pokusavamo swo vreme da objasnimo sta je parkour i ti tako kazes da je to extremni sport i da je to penjanje po zgradama i swe nam sjebes!!!!!!!!! ... Ako neko zeli da zna vise o parkour-u (prave informacije) nek mi se obrati na www.myspace.com/pakour023 , parkour023@hotmail.com ili na nick Parkour|023 zao mi je na losim informacijama poz
 
a pazi ovo

125-1.jpg


123-1.jpg


1256-1.jpg


124-2.jpg



houp ju lajk it :) he he
 
Ali ajmo sad stvarno... koja je svrha toga?
Sport nije... jer nema takmicarsku duh. Umetnost nije... pametno svakako NIJE.
Bez uvrede, ali meni to izgleda kao kreacija nekoga ko nije sebe mogao da dokaze nekom normalnom sportu, pa mora da izmisli nesto drugo da bi tamo bio kao najbolji... a taj neko je bio mnogo dokon definitivno, cim ima vremena da se pentra po banderama i ogradama. Pa ljudi su davno prevazisli taj nivo kao vrsta.

Izvinite svima koje ovo eventualno vredja, nije nista licno. Zaista. Samo mi nije jasno... prosvetlite me ako gresim.
 
Po mom mišljenju ovo je najbliže nekom "alpinizmu". Gledao sam neke klipove, i zaista sam fasciniran onim što ovi momci umeju. Ne bih ga nazvao sportom, možda više nekom ekstremnom veštinom. Međutim, koliko sam primetio, može biti veoma opasan, zato momci, pamet u glavu, inače će ortopedi imati posla...
 
Ufff, ako ovako nastavite, stićićete do pitanja suštine i smisla svega, a to nekako nećete moći odgonetnuti... ;) . Odgovor je jednostavan, možemo govoriti isključivo u naše ime, pa stoga, pošto je čovek izrazito subjektivno biće, ukoliko nešto nama ne predstavlja vrednost, i ima "manje" smisla od ostalog, ne mora biti slučaj s drugim, kome možda predstavlja više, pa stoga o tome, mislim, ne treba polemisati.

Jedino pitanje, koje se u ovom sl. može postaviti, jeste da li bavljenje ovom "veštinom" može naneti nekom štetu, posredno ili neposredno, ugroziti nekog, ili ga ograničiti u nečemu. Pa sve dok se "parkour" nalazi izvan ove sfere, meni ne smeta, jer smatram, da ukoliko čovek ne uspe stvaralački da se izrazi, prelazi u destrukciju.

Pa stoga, skačite i pentrajte se!!! :)
 
za tvoje postove nam definitivno treba prevodilac.

Каже да би се хвалио тиме када би умео то да ради, нарочито по школи и на часовима. :lol:

А мени је иначе то супер. Сам то не бих могао да радим, али волим да гледам такве акробације. Још поготово кад као позадину ставе неки техно, није оно лоше.
 

Back
Top