GLAS VAPIJUĆIH U SRBIJI

Ilinoida

Domaćin
Poruka
4.843
Tanka je ljuska jajeta, ali je još tanje strpljenje onih koji ne mogu da gledaju dalja poniženja. Moj narod je nekada hodao uspravno i nije se plašio nikoga jer je to narod slobodarskog duha. Lažu svi oni koji me uče da na Kosovu nema ničeg više što meni pripada i da nemam šta da tražim tamo.

Možda bi trebala da ljubim američku zastavu dok ulicama šetam, da promenem naziv Srpskih fabrika "Bambi", "Merima", "Zorka" u "Kondoliza", "Solana" ili "Bler". Možda bi trebala klešem holivudske petokrake po srpskim ulicama gde će na svakoj zvezdi na pločniku pisati ime jednog Amerikanca! Ili možda da donesem svež nameštaj od srpskog trešnjinog drveta i farbam zlatom njihovu velelepnu ambasadu....Ali ja znam da i sve to kada bih činila to ništa ne bi promenilo, oni bi i dalje bili oni isti ušljivi Amerikanci, oni isti balegari, gnjide koji su pobili Indijance, oni koji su danonoćno bombardovali i ubijali na desetine nevinih ljudi, reke krvi mogle bi poteći od njihove "dušebrižne pravde", oni koji su iskorišćavali Srpsku pamet u toj istoj Americi, oni koji bi i Bogu rekli da treba da uđe u EU jer je tamo mnogo lepše nego u Raju!

I još se u Srbiji postavljaju pitanja o zahtevu za kojekakvim zasedanjima u "BIG APPLE", da li će da zasednu o pitanju Kosova...ili neće.....mi još uvek pregovaramo o takvim stvarima dok oni uveliko kuvaju sledeću čorbu, već se izjasniše da će da prime Hrvate i Albaniju u EU....Neka čudna pravda dolazi iz "BIG APPLE", ta ista jabuka kojom su se mnogi zadavili ko god da je zagrizao....
Mašemo mi papirima....mašemo.....a oni već uveliko šalju vojnike....a mi mašemo papirima.....kao da smo u nekom bunovnom snu i nikako da shvatimo da su nas već opkolili sa svih strana.....čereče moju zemlju....balegari....gmizavci....ljudi manji od mrava.....a ja moram da ćutim i povučem reč ako mi slučajno iz srca izleti "JA VOLIM SRBIJU! OVO JE MOJA ZEMLJA!", jer će me odmah proglasiti "nacionalistom".....
Ovo vreme me podseća na vreme kada je živeo jedan mislilac koji je rekao: "Dajte mi jednu rečenicu, a ja ću već naći način da njenog autora obesim!".
Ne znam više i nisam sigurna da li ja uopšte živim u demokratiji ili u diktaturi, gde se skupila grupica ljudi koji me obaveštavaju preko tv ekrana da se ovde narod ništa ne pita, ovde odlučuju oni koji su sebi dali za pravo da misle u ime celog Srpskog naroda.

Tražimo od "ubica indijanaca" i svega plemenitog i časnog, da nam kažu "Gde su Srpske granice?", a njih baš briga i za Srbiju i Srbe, a kamoli za Srpske granice, oni poznaju samo granicu u sopstvenom umu a to je "ne diraj Američke krugove i interese". A njihov interes je da porobe častan i slobodarski narod, jer mi smo nacija koja se okupatorima ne pokorava, što smo u prošlosti i pokazali. A njihovi ciljevi idu ka tome da nas porobe, pre svega naše umove i slobodne misli, da postanemo "ekonomsko roblje" za kojekakve evropske banke i druge evropske i svetske institucije koje će se ugnezditi ovde. Da slušamo EXIT umesto Srpske frule i trube, a našoj omladini će usput na tim koncertima prodavati nove vrste LSD....itd...Učiće nas kako je uz EVROPSKE ZVEZDE mnogo lepši život nego uz PRAVOSLAVNI KRST!
Pokušavaće da porobe naše Srpske duše, jer pravoslavna vera je ono što hoće da nam razore! Ako se ne okrenemo ka sebi, svojoj veri, kulturi, istoriji, tradiciji, čuvanju svog nacionalnog identiteta, postaćemo lak plen za one koji žele da po Srbiji šetaju SENKE a ne SRBI!
 
Илиноида, свака ти част, натера ми сузе на очи... одох док ми дежурни олош не пробуди бес.

НЕЋЕМО ПАСТИ, НЕЋЕМО ПОСТАТИ ГМИЗАВЦИ... НЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Свака част за текст
--------------------------------------------------------------------------
Злочин је слабост, а не снага.
Злочинац је слабић, а не јунак.
Зато сматрај свога злотвора увек
као слабије од себе, па као што се
не светиш детету, не свети се ни
злотвору. Јер он није злотвор по
снази него по слабости.
Тим начином гомилаћеш снагу у себе,
и бићеш као море које се не излива
да потопи свакога дерана
што се у њ баца каменом.

Свети Николај Велимировић
 
Дом наше светиње и наше красоте
у ком Те славише оци наши, изгоре огњем,
и све што нам беше драго потрвено је.
Хоћеш ли се на то уздржати, Господе?

(Књ.Прор. Исаије, 64:11-12)


ово је погодан цитата за наше време
 
Жива Истина . Фруле и Трубе уз Православни Крст плус да се прикоље нешто , ма то онај Белгијанац или јЕнглез може само да сања .

А у "BIG APPLE" сам купиЈо конп , и ево ради ко сат 3 године , гасимо га на монитор само .
 
Свака част за текст
--------------------------------------------------------------------------
Злочин је слабост, а не снага.
Злочинац је слабић, а не јунак.
Зато сматрај свога злотвора увек
као слабије од себе, па као што се
не светиш детету, не свети се ни
злотвору. Јер он није злотвор по
снази него по слабости.
Тим начином гомилаћеш снагу у себе,
и бићеш као море које се не излива
да потопи свакога дерана
што се у њ баца каменом.

Свети Николај Велимировић
Svaka cast za citat.
 
Свака част за текст
--------------------------------------------------------------------------
Злочин је слабост, а не снага.
Злочинац је слабић, а не јунак.
Зато сматрај свога злотвора увек
као слабије од себе, па као што се
не светиш детету, не свети се ни
злотвору. Јер он није злотвор по
снази него по слабости.
Тим начином гомилаћеш снагу у себе,
и бићеш као море које се не излива
да потопи свакога дерана
што се у њ баца каменом.

Свети Николај Велимировић


Idem pre neki dan gradom da kupim detetu bojanku kad oćeš!

Nikolaj Velimir - 80 dinara
Bojanka za decu - 250 dinara


Mislim se u sebi, u čemu je razlika??
 
A jel ovaj Kroasan LDPR _ Zirinovski !
Samo je on tako lud !

Ало ја нисам у ЛДПу нити гласам за њих . Наступам самостално . Ево на овој теми се слажем са горе

написаним 1. постом . и писем ћирилицом , плус циркам кајсију и гледам Ренџерс Вердер . Јбт могу и ја

да будем патриЈота , али и цирке и то се рачуна .

И Сунце ти шта промаши Шкот !
 
Idem pre neki dan gradom da kupim detetu bojanku kad oćeš!

Nikolaj Velimir - 80 dinara
Bojanka za decu - 250 dinara


Mislim se u sebi, u čemu je razlika??

Па у томе да ти провоцираш без разлога...а на себе само муку товариш, мене нећеш изнервирати


Чувај се да те мрзитељ добра не увече у незахвалност
и роптање, јер ћеш тада све изгубити.

(Св. Јован Кронштаски)
 
Па у томе да ти провоцираш без разлога...а на себе само муку товариш, мене нећеш изнервирати


Чувај се да те мрзитељ добра не увече у незахвалност
и роптање, јер ћеш тада све изгубити.

(Св. Јован Кронштаски)

Ej E-Mojsije, ajd oladi malo.
Izadji malo napolje pa se svadjaj sa prodavcima oko cene edukativnih štiva.

Nadji poslanicu Rimljanima i o ogoljivanju muške duše.
Kako beše išao taj trip?
 
Ej E-Mojsije, ajd oladi malo.
Izadji malo napolje pa se svadjaj sa prodavcima oko cene edukativnih štiva.

Nadji poslanicu Rimljanima i o ogoljivanju muške duše.
Kako beše išao taj trip?

Шта је теби? Што се нервираш човече..какав је то јалијашки језик на форуму...иди мало попи пиво и куллирај...

Чувај ум од незнања, јер му незнање не дозвољава да види истину.

Свети Никодим Агиорит
 
Шта је теби? Што се нервираш човече..какав је то јалијашки језик на форуму...иди мало попи пиво и куллирај...

Чувај ум од незнања, јер му незнање не дозвољава да види истину.

Свети Никодим Агиорит

Pa ja baš čuvam um od neznanja - zaboravih kako beše pičila poslanica Rimljanima?
Daj malo brate pikanterije... ovo ti dosadno...
 
Свака част за текст
--------------------------------------------------------------------------
Злочин је слабост, а не снага.
Злочинац је слабић, а не јунак.
Зато сматрај свога злотвора увек
као слабије од себе, па као што се
не светиш детету, не свети се ни
злотвору. Јер он није злотвор по
снази него по слабости.
Тим начином гомилаћеш снагу у себе,
и бићеш као море које се не излива
да потопи свакога дерана
што се у њ баца каменом.

Свети Николај Велимировић

Izgleda da je ponekad potrebno ovo citirati više puta za neke pojedince.
 

Back
Top