philips satin ice

Srta vam je ovih dana? Gde god se okrenem - nesto oko depilacije. Valjda prolece.
Elem... Ja takodje imam najjednostavniju varijantu Philips-a, koristim ga godinama i to zimi jednom nedeljno, leti na par dana (majka priroda je bas bila darezljiva prema meni kad su dlake u pitanju, a ovako ih ni ne vidim a cela "procedura" ne traje dugo), sto znaci bar tri puta cesce od "normalne" osobe i nikako da se pokvari pa da kupim neku savremeniju verziju! Salu na stranu, taj aparat je bio otkrice koje mi je stvarno resilo vrlo ozbiljan problem.
Verujem da su jednako dobri slicni aparati i drugih proizvodjaca (znam da Cepter i Braun rade na istom principu), ali posle ovog iskustva, ja ostajem verna Filipsu...
 
a da li ovaj depilator moze da se koristi i za bikini zonu, ispod pazuha, nausnice (predpostavljam da moze, ali cisto da proverim)...? i koliko dugacke treba da budu dlake? par milimetara ili malo duze? hvala na odgovorima! :)
 
sandra_ns:
a da li ovaj depilator moze da se koristi i za bikini zonu, ispod pazuha, nausnice (predpostavljam da moze, ali cisto da proverim)...? i koliko dugacke treba da budu dlake? par milimetara ili malo duze? hvala na odgovorima! :)

Generalno on moze da se koristi svuda... Mada je za lice malo neprakticno. Bar meni.
Za sve ostalo je - super. Inace, "hvata" i vrlo male dlake, krace od onih koje vosak uspeva da pocupa. Pozdrav
 
Ja verujem da je dobar imam u planu da kupim neki aparat za depilaciju pa ako se ovde "pokaze" mozda se odlucim bas za njega.Koliko otprilike su u Srbiji depilatori neki bolji, koji mogu da se koriste i za predeo bikini zone kao i ispod pazduha..Pozdrav svima :D
 
palcica!:
Ja verujem da je dobar imam u planu da kupim neki aparat za depilaciju pa ako se ovde "pokaze" mozda se odlucim bas za njega.Koliko otprilike su u Srbiji depilatori neki bolji, koji mogu da se koriste i za predeo bikini zone kao i ispod pazduha..Pozdrav svima :D
Zanima me da li stvarno depilator sme da se koristi za zonu ispod pazuha,pa i bikini.Ne preporucuju bas zbog zlezda ispod pazuha.Sta vi znate o tome,jer bi to resilo moj problem.Dakle,da li se sme?
 
cene se strasno razlikuju u zavisnosti od toga gde ga kupujes, da li placas gotovinom ili na rate, ali recimo da je izmedju 50 i 100 evra... naravno ulogu igra i to koji model je u pitanju.
Sto se tice cupanja dlacica ispod pazuha, licno to ne upraznjavam. Stvarno mi nije nikakav problem da to resim brijacem. Nisam kompetentna da odgovorim da li skodi, ali pretpostavljam da nije bas bezazleno zbog pomenutih zlezda... A i prilicno je bolno (jednom sam cak i probala)
 
Da li je neko koristio zepter depilator,i da li je on bolji drugih?
I zasto je bolji ako jeste?
I koliko kosta ako ga neko ima?
Jos nesto,da li je tacno da dlacice urastaju kod onih koje koriste depilator?
Cula sam da se to desava,mada se meni desavalo i od depilacije toplim voskom,samo retko.
Hvala vam unapred na odgovorima
 
Anonymous:
Da li je neko koristio zepter depilator,i da li je on bolji drugih?
I zasto je bolji ako jeste?
I koliko kosta ako ga neko ima?
Jos nesto,da li je tacno da dlacice urastaju kod onih koje koriste depilator?
Cula sam da se to desava,mada se meni desavalo i od depilacije toplim voskom,samo retko.
Hvala vam unapred na odgovorima
Tacno je da dlacice urastaju vise nego koriscenjem neke druge vrste depilacije.Mada... ja govorim za moj slucaj.Dugo sam koristila vruc vosak i onda kao ajde da pobam sa depilatorom.Dala dosta para i na kraju - Uzas. Posle samo drugog tretmana dlake su mi bile urasle u troduplom broju nego do tada. Zato sam se vratila dobrom starom vosku i sad nemam problema a on stoji u fioci zaboravljen.
Vosak kristim za sve delove tela( noge, butine i intimne delove) osim za pazuh.Tu je dobar i brijac.Depilator je dobar po meni onako za hitnu upotrebu na brzaka kad nemate vremena za tretman vrucim voskom. Ono, sad svako ima svoje iskustvo i merila zato najbolje probati i videti sta vam najvise odgovara. Pozdrav
 
Unapred se izvinjavam ako neko misli da sam dosadna i delujem "sveznajuca" ali sam u dugogodisnjem ratu protiv dlacica sto-sta naucila, i samo iznosim ta saznanja...
Dakle... Imala sam priliku da vidim (i probam)i Cepterov depilator i, da budem iskrena, nisam primetila nikakvu razliku u tome kako funkcionise (naravno, dizajn se razlikuje), ali je bio vise nego duplo skuplji. Ne znam kakve su cene sad, a i u medjuvremenu su se pojavili novi modeli sa raznim dodacima koji sigurno uticu na cenu. Pitaj nekog ko prodaje Cepter.
Na istom principu radi i Braunov depilator.
Za Filips sam se opredelila iz sentimentalnih razloga prema pomenutoj firmi, a i u tom trenutku je bio najpovoljniji...
Buduci da se dlacice cupaju iz korena (isto kao i voskom) ne vidim razlog da se kao posledica koriscenja aparata pojavljuje veci broj uraslih dlaka nego inace...
 
mislite...?:
palcica!:
Ja verujem da je dobar imam u planu da kupim neki aparat za depilaciju pa ako se ovde "pokaze" mozda se odlucim bas za njega.Koliko otprilike su u Srbiji depilatori neki bolji, koji mogu da se koriste i za predeo bikini zone kao i ispod pazduha..Pozdrav svima :D
Zanima me da li stvarno depilator sme da se koristi za zonu ispod pazuha,pa i bikini.Ne preporucuju bas zbog zlezda ispod pazuha.Sta vi znate o tome,jer bi to resilo moj problem.Dakle,da li se sme?

Ja sam isprobala sve depilatore i definitivno philips je najbolji,zato ga i hvalim...brz,odlicno cupa a ne kida dlake...ima dodatke za manje povrsine tipa bikini zone ,ruku i pazuha.
Ja licno depiliram podrucje ispod pazuha,i ako vecina mojih kolega ima stav protiv tpoga ja sam na sebi isprobala i...zlezda ima koliko i na preponama a svi ih depiliraju,druga stvar dok sam skidala dlacice ispod pazuha ziletom malo,malo desavale su se infekcije dlake jer koliko god svaki put uzimali cist zilet to nije bas sterilno,koza ispod pazuha mi je bila kao muska brada...blagi uzas.
Onda sam nasla dobru kozmeticarku...danas imam 3 dlake koje iscupam sama pincetom,infekciju od kad depiliram tu zonu nikad nisam dobila,limfna zlezda mi nikad nije odreagovala.Depilator mislim da nije za to podrucje iz cisto anatomskih razloga,nije ravna podloga pa se ustines aparatom...za sve ostalo ga toplo preporucujem.
 
e, ja sam bas ovih dana kupila filipsov aparat i to da bih ga koristila prvenstveno ispod pazuha, a sad vidim da se ne preporucuje! do sada sam se uvek brijala, ali kao sto dr kaze zbog infekcija i estetike, htela sam da predjem na neko dugotrajnije resenje, tipa epilacije. jos sam cula da dlake ne moraju da budu dugacke kao kod depilacije.
e, sada moja pitanja bi bila:
1. posle brijanja koliko treba da prodje dana pre epilacije odnosno koliko treba da su dugacke dlake? je l' moze 2, 3 dana posle brijanja? 'oce ih aparat uhvatiti?
2. da li dr definitivno misli da je bolje ne koristiti epilator ispod pazuha?

i da ponovim do sada sam depilirala samo noge, sve ostalo sam brijala, i htela bih sto pre da koristim masinicu!
 
da, zaboravila sam da pitam sta je sa bikini zonom. je l' sme to da se epilira? i da li je lakse i lepse nego depialcija, (brijanje da i ne spominjem)?

hvala na odgovorima!
 
Ma skida dlake koje imaju svega par mm ali se izgrebes,bar sam ja imala taj problem na pocetku,zavisi kolko su jake dlake a moje su bile blagi uzas...zato je jednostavnije uraditi depilaciju tog dela kod kozmeticara voskom u 2 ,3 tracice..sad,posle 10 godina depilacije nemam sta da cupam.
 
gigule:
a jel' probao neko Hair free gel?

Negde sam to vec pominjala... Cini mi se da sam procitala i suprotno misljenje.
Koristim ga oko godinu dana i sigurna sam da deluje, odnosno da dlake rastu sporije i redje. E sad... Koliko ce proci vremena da potpuno nestanu - ne znam. Dakle, ako imas strpljenja pokusaj.
 
dr:
zlezda ima koliko i na preponama a svi ih depiliraju,druga stvar dok sam skidala dlacice ispod pazuha ziletom malo,malo desavale su se infekcije dlake jer koliko god svaki put uzimali cist zilet to nije bas sterilno,koza ispod pazuha mi je bila kao muska brada...blagi uzas.
Onda sam nasla dobru kozmeticarku...
Zdravo
Zanima me sta si primenjivala kod kozmeticarke,epilaciju ili depilaciju toplim voskom,koji tretman?
Kazes da nemas vise problema,volela bih da cujem kako si ih resila?
Hvala puno
 
Posto sam kao i svaka luda tinejdzerka dohvatila brijac,noge su mi bile u uzasnom stanju,celu srednju skolu nisam mogla da skinem se u suknju,kao muska brada,takve su mi bile dlake.E onda sam krenula kod kozmeticarke na depilaciju,tada je bio aktuelan topli vosak ,to je bilo pre nekih pa 10 godina,onda sam presla na hladni vosak,sve u salonu naravno...isla sam jednom mesecno i nisam nista drugo koristila ,ni kreme,ni zilet...e onda su dlake pocele malo pomalo da se istanjuju i da postaju svetlije.KOzmeticarka mi je stavljala nakon svake depilacije neke ampule protiv urastanja dlaka.Kada su se dlake dovoljno istanjile,kupila sam philipsov aparat za depilaciju,a imam ga vec nekih 6 godina(probala sam i braunov i epi lejdi...)ali ovaj je najbolji.
Sadasnja situacija je da ja svoje dlake ne vidim,kada se depiliram to moram da radim pod izvesnim uglom u odnosu na svetlo jer ih jedino tako mogu videti ili ih osetim pod rukom.
Zaista samo obicna depilacija i nista vise.Doduse prosle su godine ali opet od necega moras krenuti.
 

Back
Top