Zašto tako malo Srba govori engleski?

pitanje je sasvim realno..pa,zato sto su NEZAINTERESOVANI,sto je opet odraz potrebe koriscenja istog u srbiji!mada,ja smatram da nam je engleski neophodan na svakom koraku..od drustva s kojim sam prosla isti "tretman"u sr.skoli,mozda <od20% moze da komunicira na engleskom(racunam i tarzane)..ucenje jezika zaista zahteva stalnu okupiranost istim
 
suncokreticu nije stvar samo u nezainteresovanosti...
Ovde ljudi rade po dva posla da bi preziveli, a jos i pare da daju na kurseve..Nisi u pravu

Nikada u zivotu nisam isla na dodatne casove,a,opet smatram svoj engl.jako dobrim(oproban i u komunikaciji sa eng.speakers.ima),znanje mi potice iz sr.skole i moje zainteresovanosti kasnije..ako je za utehu,vecina engleza,francuza,italijana ne govori strane jezike
 
Nikada u zivotu nisam isla na dodatne casove,a,opet smatram svoj engl.jako dobrim(oproban i u komunikaciji sa eng.speakers.ima),znanje mi potice iz sr.skole i moje zainteresovanosti kasnije..

Takođe. Pet godina u osnovnoj, četiri u srednjoj, nesinhronizovani filmovi, strana muzika, brateeee i magarcu bi nešto ušlo u glavu, makar neki srednji nivo, samo ako je zainteresovan
 
Based on my experience I can say that lot of Serbian people understand and speak English really well. In my personal opinion you understand maybe more than people in my country /Slovakia/. Anyway, the most important point is the goodwill to understand and I think Serbian people are absolutely great in this :-) On the other hand - it would be very appreciated when English, German etc. people start to learn foreign languages, especially if they plan to visit or live in outland. But it is not such comfortable for them, isn´t it? :-)
Srdacan pozdrav svima :-)
 

Back
Top