Druga strana kreveta

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.151
Volite se.vencate se.imate posao oboje.sredite svoj topli dom.kupite kola.vremenom jedno dete u skolu drugo u obdaniste.lepo je,skladno i srecni ste.sve dok jednog dana to sto imate ne krene drugim tokom.komunikacija polako zamire.vise ne cujete jedno drugo.Ne sedate za sto zajedno..ne jedete zajedno.ne idete skoro nigde vise zajedno..svako ima svoj novcanik i svako ima svoje vreme.pred decom glumite da je sve u redu.neki prijatelji vide sta se dogadja a neki opet veruju da je i dalje sve ok..a nije.
Posle ovog uvoda je ono sto me zanima i sta sam htela da vas pitam..:
I pored svega navedenog vi i dalje lezete u isti krevet i ustajete ujutro iz njega toplog.ne tako davno taj isti krevet bio je izguzvan,mokar,pun mirisa i strasti a sada je j.ebeno hladan i kao tudj.
Zanima me sta se dogadja..zasto i dalje nastavljate iako znate da ljubav vise ne stanuje kod vas.sta je to sto vas drzi prikovane u tom hladnom i nadasve tuznom odnosu,braku ili dugogodisnjoj vezi..
 
Ja pretpostavljam da je navika..strah od promene..deca..pre svega vaspitanje..da je porodica ispred sebe..dok se ne pojavii neka osoba koja nas moze trgnuti iz te nocne more..mada ja spavam na desnoj strani kreveta tako da se ovo ne racuna :)
 
A jeste dodje to neka faza otudjenja bas u doba kad su deca obdaniste-skola, kad si jos prilicno mlad (a prilicno vezan posto si verry marry). I nije to da se vise ne volite, jednostavno se pitas i sta sad, jel to to, maximum zivota? Ta faza je prolazna, veruj mi. Kad deca malo poodrastu, kad ponovo dobijes neki svoj space..pronadjete se ponovo. Pa ne umire ljubav bas tako lako.
 
A jeste dodje to neka faza otudjenja bas u doba kad su deca obdaniste-skola, kad si jos prilicno mlad (a prilicno vezan posto si verry marry). I nije to da se vise ne volite, jednostavno se pitas i sta sad, jel to to, maximum zivota? Ta faza je prolazna, veruj mi. Kad deca malo poodrastu, kad ponovo dobijes neki svoj space..pronadjete se ponovo. Pa ne umire ljubav bas tako lako.


Мислим да је ово тачно.

Иначе, ја лично нисам имала прилике да у свом браку дођем до те фазе отуђивања...
 
Imash neki bolji predlog? :P

Interesuju me razlozi a ne predlozi...ni losi ni dobri..verujem da svako ko ostaje u takvom odnosu ima svoje razloge za to..licno bih pre svega vodila racuna da ne dodjem u takvu situaciju a ako bi ipak..procenila bih tada sta mi je ciniti..dogovoriti se sa partnerom i ostati i dalje u svemu ili krenuti u neki drugi zivot..
 
Ja nemam iskustva sa tim, mada cesto razmisljam o tome (sta bi bilo kad bi bilo)...Volela bih da se to nikada ne desi, naravno, jer ne znam da li bih mogla biti dovoljno jaka da se izborim sa tim osecajem, sa takvom realnoscu...mislim da ne bih mogla da budem tu vise...Ali to je moj problem jer brak ne umem da dozivim kao instituciju. Pa cak i ako probam da ga dozivim na taj nacin, ljubav mora biti materijal od koje je ta gradjevina izgradjena i temelj na kojoj pociva.
Vrlo je moguce, da se takve stvari desavaju ljudima koji su skloni idealizaciji...
 
Lakše je srečiti nego lečiti...naravoučenije: ne dozvoliti da do takve situacije dodje, ne shvatati ljubav, muža, brak, štagod, zdravo za gotovo....ubedjena sam da zbog ovakvog stava i dolazi do otudjenja i zahladjenja...
 
...kao da si opisala moje prijatelje.Nju pitam - zašto, a ona mi odgovori hiljadu razloga kako se on promenio, kako on više nije on, kako svako ima svoj *ebeni posao koji od njih zahteva skoro celodnevnu posvećenost, kako je on stalno u kontaktu sa koleginicom(dižu firmu na "noge"),kako ona njega više ne razume...I kako samo što joj nije pukao film pa će ga šutnuti iz stana (ionako ima svoj-kaže)...blablabla...
A sebe ne vidi. Ona ista takva. Kao odraz u ogledalu...
 
kad su meni naisli neki problemi u braku (inace sam panicar i svaka sitnica mi je alarm da je moj brak mozda u krizi) razgovarala sam sa iskusnijim i starijim zenama , citala dosta o bracnom zivotu i svi ti kazu jedno To ti je brak...Imas ove il one probleme, pitanje je koliko mozes da se na njih naviknes... Pocinjem da shvatam zasto vecina brakova opstaje zbog dece mada verujem da je to izgovor kukavicama da raskinu brak kojim nisu zadovoljne i zapocnu samostalni zivot... Naidje period svadja, period u kome nema seksa, period u kome nema love kolko bi trebalo, period u kome on il ona imaju strasno puno posla ili izgube posao i tako...Mislim da iskreni razgovori puno toga resavaju...Samo jos sda nagovorim mog muza da prica o problemima duze od 2 minuta...
 
Interesuju me razlozi a ne predlozi...ni losi ni dobri..verujem da svako ko ostaje u takvom odnosu ima svoje razloge za to..licno bih pre svega vodila racuna da ne dodjem u takvu situaciju a ako bi ipak..procenila bih tada sta mi je ciniti..dogovoriti se sa partnerom i ostati i dalje u svemu ili krenuti u neki drugi zivot..

Naravno da ima i onih koji krenu u drugi zivot, ali oni nisu tema. Mislim da pricamo o ljudima koji su ostali zajedno iako su im odnosi malo zahladneli. Ustvari mislim da to tako izgleda ljudima sa strane. Cim su zajedno verujem da osecaju bliskost mada trenutno mozda ne guzvaju postelju cesto, redje izlaze zajedno i to. Kad si sigurna u neciju ljubav nije vise toliko bitno da svima dajes do znanja da je tvoj, nije smak sveta ako zaspi cim se spusti u krevet. Malo se naviknes, pa se ulenjis. Al, ponavljam, to je prolazni period. Ne moze stalno biti aaa. sem u filmu. Dok god su zajedno, veruj, da im oboma odgovara. I da se vole. Ma kad nekog ne volis koji je to razlog da te natera da zivis sa njim. Ne mogu to biti ni deca, ni kuca. ni novci...
 
Nadam se da necu biti pogresno shvacena, ali mislim da osim ljubavi koja se valjda podrazumeva kada neko ulazi u brak utice i stav prema toj ljubavi. Hvala Bogu, dosadasnje iskustvo mi je fenomenalno, ali i on i ja nas odnos smatramo privilegijom. Potpuno smo svesni da nema svako tu srecu i zajedno negujemo taj odnos kao dragocenost.

Cini mi se da je problem br 1 sto mnogi misle da je dobar brak nesto sto se podrazumeva.
br 2 taj sto tu jedna osoba ne moze nista sama da ucini. Da bi uspelo potrebno je dvoje, a da bi propalo dovoljan je jedan.

Mogu da razumem da neko ostaje u braku koji nije ni dobar ni los.
 
Volite se.vencate se.imate posao oboje.sredite svoj topli dom.kupite kola.vremenom jedno dete u skolu drugo u obdaniste.lepo je,skladno i srecni ste.sve dok jednog dana to sto imate ne krene drugim tokom.komunikacija polako zamire.vise ne cujete jedno drugo.Ne sedate za sto zajedno..ne jedete zajedno.ne idete skoro nigde vise zajedno..svako ima svoj novcanik i svako ima svoje vreme.pred decom glumite da je sve u redu.neki prijatelji vide sta se dogadja a neki opet veruju da je i dalje sve ok..a nije.
Posle ovog uvoda je ono sto me zanima i sta sam htela da vas pitam..:
I pored svega navedenog vi i dalje lezete u isti krevet i ustajete ujutro iz njega toplog.ne tako davno taj isti krevet bio je izguzvan,mokar,pun mirisa i strasti a sada je j.ebeno hladan i kao tudj.
Zanima me sta se dogadja..zasto i dalje nastavljate iako znate da ljubav vise ne stanuje kod vas.sta je to sto vas drzi prikovane u tom hladnom i nadasve tuznom odnosu,braku ili dugogodisnjoj vezi..


sto me nerviraju ovakve teme ISKRENO musko zenski odnosi su najkomplikovaniji i sta mi vise ima da pricamo o tome za to su nadlezni psiholozi, psihijatri i slicni ja to nisam a verujem ni vecina ove zato THE END!
 
Volite se.vencate se.imate posao oboje.sredite svoj topli dom.kupite kola.vremenom jedno dete u skolu drugo u obdaniste.lepo je,skladno i srecni ste.sve dok jednog dana to sto imate ne krene drugim tokom.komunikacija polako zamire.vise ne cujete jedno drugo.Ne sedate za sto zajedno..ne jedete zajedno.ne idete skoro nigde vise zajedno..svako ima svoj novcanik i svako ima svoje vreme.pred decom glumite da je sve u redu.neki prijatelji vide sta se dogadja a neki opet veruju da je i dalje sve ok..a nije.
Posle ovog uvoda je ono sto me zanima i sta sam htela da vas pitam..:
I pored svega navedenog vi i dalje lezete u isti krevet i ustajete ujutro iz njega toplog.ne tako davno taj isti krevet bio je izguzvan,mokar,pun mirisa i strasti a sada je j.ebeno hladan i kao tudj.
Zanima me sta se dogadja..zasto i dalje nastavljate iako znate da ljubav vise ne stanuje kod vas.sta je to sto vas drzi prikovane u tom hladnom i nadasve tuznom odnosu,braku ili dugogodisnjoj vezi..

Zato sto se vole, sredovecni su, vec su se tucali 10 000 puta i izguzvan krevet vise nije prioritet? Zato sto i zivot koji si opisala moze da bude itekako udoban?
Mozda nekoga mrzi da bude seksi i da se trudi svaki dan... mozda postoje ljudi kojima je bas opisano stanje idealno? Sami su, a nisu sami...
 
Zato sto se vole, sredovecni su, vec su se tucali 10 000 puta i izguzvan krevet vise nije prioritet? Zato sto i zivot koji si opisala moze da bude itekako udoban?
Mozda nekoga mrzi da bude seksi i da se trudi svaki dan... mozda postoje ljudi kojima je bas opisano stanje idealno? Sami su, a nisu sami...

Odlično zapažanje.
Svakako ne treba očekivati da posle 15 godina braka ljubav cveta a strast vrca na sve strane.
Ljudi se naviknu jedno na drugo, tela se naviknu, nema posle tolikog broja godina bog zna šta novo da se otkrije o partneru.
I nije to ništa opasno ni strašno. Sve dok ljudi ne počnu da se mrze ili da žive potpuno odvojene živote a i dalje su zajedno.

Naravno, ostaje se u braku koji nije toliko loš. Ne u braku koji totalno ne valja.
A ostaje se jer postoji odgovornost prema deci, koja ne moraju da ispaštaju zbog naše krize srednjih godina, potrage za pravom ljubavlju kad joj vreme nije, i ostalim budalaštinama kojima su ljudi tih godina skloni.
Neko ostaje i zbog toga što je kroz taj brak već dosta toga stekao i stvarno mu se u 45-toj ne počinje iz početka
 
Volite se.vencate se.imate posao oboje.sredite svoj topli dom.kupite kola.vremenom jedno dete u skolu drugo u obdaniste.lepo je,skladno i srecni ste.sve dok jednog dana to sto imate ne krene drugim tokom.komunikacija polako zamire.vise ne cujete jedno drugo.Ne sedate za sto zajedno..ne jedete zajedno.ne idete skoro nigde vise zajedno..svako ima svoj novcanik i svako ima svoje vreme.pred decom glumite da je sve u redu.neki prijatelji vide sta se dogadja a neki opet veruju da je i dalje sve ok..a nije.
Posle ovog uvoda je ono sto me zanima i sta sam htela da vas pitam..:
I pored svega navedenog vi i dalje lezete u isti krevet i ustajete ujutro iz njega toplog.ne tako davno taj isti krevet bio je izguzvan,mokar,pun mirisa i strasti a sada je j.ebeno hladan i kao tudj.
Zanima me sta se dogadja..zasto i dalje nastavljate iako znate da ljubav vise ne stanuje kod vas.sta je to sto vas drzi prikovane u tom hladnom i nadasve tuznom odnosu,braku ili dugogodisnjoj vezi..
..Sve je to nasa ne izostavna stvarnost ili ti reality..nego cinjenica je da ti mene rastuzi....:-(:-(
 
lady nije to stvarnost.. ili bolje, to je jedna stvarnost, imaš milion scenarija..
da se svađate i mirite burno i danonoćno do unedoled..
da on nađe drugu i ode a ti nisi ni shvatila šta te snašlo
da ti učiniš isto
da kad se smorite jedno od drugog počnete da svingujete
da neko od vas pogine dok vam ljubav cveta
da se volite i poštujete do kraja života, da vam oddnos bude prijateljski i topao
i-haj
=)
 
Volite se.vencate se.imate posao oboje.sredite svoj topli dom.kupite kola.vremenom jedno dete u skolu drugo u obdaniste.lepo je,skladno i srecni ste.sve dok jednog dana to sto imate ne krene drugim tokom.komunikacija polako zamire.vise ne cujete jedno drugo.Ne sedate za sto zajedno..ne jedete zajedno.ne idete skoro nigde vise zajedno..svako ima svoj novcanik i svako ima svoje vreme.pred decom glumite da je sve u redu.neki prijatelji vide sta se dogadja a neki opet veruju da je i dalje sve ok..a nije.
Posle ovog uvoda je ono sto me zanima i sta sam htela da vas pitam..:
I pored svega navedenog vi i dalje lezete u isti krevet i ustajete ujutro iz njega toplog.ne tako davno taj isti krevet bio je izguzvan,mokar,pun mirisa i strasti a sada je j.ebeno hladan i kao tudj.
Zanima me sta se dogadja..zasto i dalje nastavljate iako znate da ljubav vise ne stanuje kod vas.sta je to sto vas drzi prikovane u tom hladnom i nadasve tuznom odnosu,braku ili dugogodisnjoj vezi..

nesto su se svi na taj zguzvani krevet skoncentrisali. ja mislim da problem pocinje od stola (ne postoji dzabe porodicni rucak-vecera na zapadu, tada se svi okupljaju komuniciraju, druze). od smanjivanja zajednickog KVALITENO provedenog vremena, a to ne bi trebalo da je samo sex. a na to se svakako moze uticati, zato smatram da ljudi pomalo svesno odluce da se udalje, linijom manjeg otpora, tako je lakse.

nemam takav zivot kakav si opisala, kapiram da deca dosta promene dinamiku odnosa u braku, ali sve je to izbor, da li ces da juris posao, odmaras se sam ili ces se cimnuti da organizujes nesto samo za vas dvoje.

a ako vec dodje do toga zasto ljudi ostaju? pa vervatno im nije lose, ne pate, ne trpe, nisu frustrirani situacijom. brak se pretvara u partnerski odos zajednickog prolazenja kroz zivot, naviku... ali mislim da nije to sve tako bez ljubavi i hladno kako opisujes, jer ako je tako ne verujem da moze dugo da opstane (danas) bez ikakve komunikacije, zajednistva, ljubavi pa makar bez strasti.
 
Odlično zapažanje.
Svakako ne treba očekivati da posle 15 godina braka ljubav cveta a strast vrca na sve strane.
Ljudi se naviknu jedno na drugo, tela se naviknu, nema posle tolikog broja godina bog zna šta novo da se otkrije o partneru
.
Mislim da nije tako.
zaista zasto bi broj godina sa nekim sa kime ste uticao na to da u trenutku kada vas dotekne ne osetite nesto niz kicmu, onaj slatki trenutak iscekivanja dok naginje glavu a vas poljubi. Sta sad, sa nekim koga prvi put vidite ili sa kojim ste od skora to je lepse samo zato sto je novo.
Stvarno ne razumem takav stav
uostalom posle dugog broja godina jos je bolje jer znate sta sve dobroo mpze da sledi posle ovlasnih dodira
 
Moram da Vas malo nasmejem isuvise ste ozbiljni sa postovima....Brak...Mrak...i kako neko rece nema svetlosti bez tame....

Religijska: Brak je čin, u kojem dobivamo jednog mučenika više i jednu devicu manje.

Pravna: Brak je doživotna robija u kojoj osuđeni može biti oslobođen samo zbog lošeg vladanja.

Životna: Nijedna žena ne dobije ono čemu se nada, a nijedan muškarac se ne nada onome što dobija.

Matematička: To je suma gnjavaže, oduzimanje slobode, množenje odgovornosti, deljenje love.

Vojna: Jedini rat u kojem spavamo s neprijateljem.

Filozofska: Brak je mesto gde se uzajamno dele i rešavaju problemi, koje, doduše, ne bismo ni imali da nismo oženjeni!!!!!
 

Slične teme


Back
Top