Razdor u Srpskoj pravoslavnoj crkvi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.831
05 Mar 2008. 21:19 | Izvor: RSE

Razdor u Srpskoj pravoslavnoj crkvi

Episkop raško-prizrenski Artemije reagovao je na izjavu mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija da kosovski Srbi moraju nastaviti komunikaciju sa kosovskim vlastima jer je Artemije sveštenstvu svoje eparhije prije dva dana zabranio komunikaciju sa "nezakonitom misijom EU-a i privremenim kosovskim institucijama".

Artemije je izjavio da je "mitropolit Amfilohije počinio kanonski prekršaj direktno se miješajući u poslove episkopa i eparhije za koju nije nadležan".

Ocijenivši ponašanje mitropolita Amfilohija "neprimjerenim", episkop Artemije je rekao da on sebi prisvaja prava "kao da upravlja cijelom srpskom crkvom mimo postojećih episkopa, što nije dopušteno".

.............................................
Eto, lepo ja rekoh prije neku godinu - Amfi ce postati Veliki Crnogorac sto mi je tada uzeto kao JERES i banovashe me sa ovog foruma (2x) radi takvih izjava. Ali dobro...
"ucimo dok smo zivi" ;) :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
05 Mar 2008. 21:19 | Izvor: RSE

Razdor u Srpskoj pravoslavnoj crkvi

Episkop raško-prizrenski Artemije reagovao je na izjavu mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija da kosovski Srbi moraju nastaviti komunikaciju sa kosovskim vlastima jer je Artemije sveštenstvu svoje eparhije prije dva dana zabranio komunikaciju sa "nezakonitom misijom EU-a i privremenim kosovskim institucijama".

Artemije je izjavio da je "mitropolit Amfilohije počinio kanonski prekršaj direktno se miješajući u poslove episkopa i eparhije za koju nije nadležan".

Ocijenivši ponašanje mitropolita Amfilohija "neprimjerenim", episkop Artemije je rekao da on sebi prisvaja prava "kao da upravlja cijelom srpskom crkvom mimo postojećih episkopa, što nije dopušteno".

.............................................
Eto, lepo ja rekoh prije neku godinu - Amfi ce postati Veliki Crnogorac sto mi je tada uzeto kao JERES i banovashe me sa ovog foruma (2x) radi takvih izjava. Ali dobro...
"ucimo dok smo zivi" ;) :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Pošto si tako prozorljiva možda postaneš pomoćnik patrijarha.:roll:
 
Ima ko o tome misli, samo se vi opustite, makar u crkvi vlada red i upravo jedinstvo u različitosti i hijerarhija i crkveni propisi i sankcije itd. i td., sve je regulisano, tako da vi radite svoj posao, a oni će svoj.

Što rekao naš patrijarh Pavle jednom prilikom, "ima Ko brine".
 
Mislim stvarno pored jos zivog coveka oni se vec svadjaju ko ce da mu zasedne u fotelju:roll:,nije tajna da je Risto vec fakticki sa svojim poslusnicima preuzeo SPC sto se izgleda Artemiju ne dopada tim pre sto zbog situacije u kojoj se nalazi njegova eparhija danas verovatno smatra da on treba da bude u centru paznje ,al se ni Risto lako ne da ,samo da ne pukne bruka neka
 
Mitropolit Amfilohije je jedan od najpametnijih ljudi u SPC. Vrlo verovatno je da ce naslediti Pavla na mestu Patrijarha i mislim da je to i potrebno. Medjutim, poslednjih nekoliko Patrijarha su pre nego su dosli na tu funkciju bili Vladike Rasko - Prizrenske pa se tako ponadao i Artemije da ce krenuti stopama svojih predhodnika. Inace, to je covek koji mnogo voli vlast i smatra da on treba da pregovara sa svima u ime srpskog naroda sa Kosova.
 
Popovi nacisto popi*deli.Inace obojica su se nazad par meseci nalupali gluposti,da su obojica zreli da okace mantije na civiluk.Deluju ko dva neusglasena mitraljezca,a obojica svojim zilotski glupostima
pucaju corcima i otezavaju polozja ono malo Srba na Kosovu.
Predlazem im obojici da svoje sinode i zilotske stabove presele iz Beograda u Pecku Patrijarsiju,
da se dobro zatarabe i dok se ne dogovore neizlaze na svetlost dana.
Ustvari tako bi najbolje pomogli Srbima na Kosovu da cute i poklope se onim svojim nakaradnim
kutijama i serpama po sedim glavama.Mogli bi usput da dovedu u red kosu u bradu.
 
Mitropolit Amfilohije je jedan od najpametnijih ljudi u SPC. Vrlo verovatno je da ce naslediti Pavla na mestu Patrijarha i mislim da je to i potrebno. Medjutim, poslednjih nekoliko Patrijarha su pre nego su dosli na tu funkciju bili Vladike Rasko - Prizrenske pa se tako ponadao i Artemije da ce krenuti stopama svojih predhodnika. Inace, to je covek koji mnogo voli vlast i smatra da on treba da pregovara sa svima u ime srpskog naroda sa Kosova.

alo vi sto ste plemenski povezani PATRIJARH PAVLE JE ZIV I IMA DA ZIVI JOS 100 GODINA .
 
05 Mar 2008. 21:19 | Izvor: RSE

Razdor u Srpskoj pravoslavnoj crkvi

Episkop raško-prizrenski Artemije reagovao je na izjavu mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija da kosovski Srbi moraju nastaviti komunikaciju sa kosovskim vlastima jer je Artemije sveštenstvu svoje eparhije prije dva dana zabranio komunikaciju sa "nezakonitom misijom EU-a i privremenim kosovskim institucijama".

Artemije je izjavio da je "mitropolit Amfilohije počinio kanonski prekršaj direktno se miješajući u poslove episkopa i eparhije za koju nije nadležan".

Ocijenivši ponašanje mitropolita Amfilohija "neprimjerenim", episkop Artemije je rekao da on sebi prisvaja prava "kao da upravlja cijelom srpskom crkvom mimo postojećih episkopa, što nije dopušteno".

.............................................
Eto, lepo ja rekoh prije neku godinu - Amfi ce postati Veliki Crnogorac sto mi je tada uzeto kao JERES i banovashe me sa ovog foruma (2x) radi takvih izjava. Ali dobro...
"ucimo dok smo zivi" ;) :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Дај немој да лупеташ..и Митрополит Амфилохије и Владика Артемије су ученици Светог Јустина..као и сви људи некада се споречкају, то су два Брата која се никада неће покачити што прижељкују неке зурлотске секте и демократске опције...
 
Da mi njih dvojicu pustimo "obujemo" u bokserske rukavice i da ih pustimo "u žicu" pa nek se tu dogovore ko svi ostali obični ljudi???
Što bi svojevremeno rekao Otac Makarije Čudotvorac : "A šta ću jadan JA!!!???"
О чему ти?
Боље да се молиш за мир у Цркви, данас када нам се смањује животни простор..секте дивљају Србијом ти спомињеш боксерски меч...свашта
 
niko , 05/03/2008, 23:35
moj komentar se odnosi na komentar ispred "da bi ruku u vatru stavio za anfilohija" i njegovu borbu sa crnogorskom vlasti ,velika grijeska u misljenju o njemu ,sve najbolje o njemu kao covjeku koji zna svoj crkveni posao ,ali nazalost predhodnik nezna da anfilohije saraduje sa MILOM jos od 96, kad se prikljucio milovoj kampanji sa svim ljudstvom mitropolije crnogorso primorske za 200 000 hiljada maraka,to su srbi u koje treba da vjerujemo ? /sa politika.co.yu komentari u vezi istog clanka

pitanje je da li je ovo istina?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top