Vreme za udaju/ženidbu

piskaralo

Aktivan član
Poruka
1.278
Kad je vreme za udaju/ženidbu po Vašem mišljenju? I da li uopšte mislite da je određeno koje su to najbolje godine za žene da se udaju i za muškarce da se ožene? Razmišlja li neko o ovome ili je to totalno ne bitno!?!

Da li Vam je OK da se devojka odmah posle srednje škole uda i rodi dete pa kasnije nastavi školovanja(ako uopšte ima takvih slučajeva, pri tom mislim na upis faksa) ili npr da se mladić oženi vrlo mlad takože posle srednje???
 
Mislim da je to jako tesko generalizovati, od slucaja do slucaja...bolje je misliti koje su to godine za zenu kada je pravi trenutak tj. poslednji da rodi. Naravno da ne bi trebale da cekamo taj poslednji ali nazalost zbog tempa zivota koji namece svakodnevnica to obicno tako bude. Ne slazem se sa tim da se posle srednje skole uda,rodi....jedino ako je to bas velika zelja iste, ja sam pre za skolu, ekonomsku samostalnost pa tek onda za radjanje.
Uzivati u mladopsti i studentskim danima je iskustvo od samo par godina a mama ste za ceo zivot, zato dobro razmislite.
 
0-20 vreme balavurluka

20-30 vreme sticanja početnog kapitala (kako u parama tako i u sexu)

30-35 vreme za brak

35-40 vreme za pravljenje dece

40-60 vreme za vaspitanje

60 vreme za penziju i penzionerska putovanja:mrgreen:

takvo je moje viđenje stvari:)
 
Kad je vreme za udaju/ženidbu po Vašem mišljenju? I da li uopšte mislite da je određeno koje su to najbolje godine za žene da se udaju i za muškarce da se ožene? Razmišlja li neko o ovome ili je to totalno ne bitno!?!
Da li Vam je OK da se devojka odmah posle srednje škole uda i rodi dete pa kasnije nastavi školovanja(ako uopšte ima takvih slučajeva, pri tom mislim na upis faksa) ili npr da se mladić oženi vrlo mlad takože posle srednje???
Ma kakvo dete pa skola..dok ona zavrsi dete krece..ko ce te knjige da plati..;)
Zavisi od vaspitanja..da li neko studira do 30-e..da li ima radne navike..koliko je samostalan itd..
 
Neko je zreo sa dvadeset a neko u cetrdesetoj ostane mamin sin ili kcerka.
Ja sam se udala sa devetnaest ,ne kajem se mnogo,mislim da je to tad bilo najpametnije ako ne i jedino rjesenje,ali ipak kada bi se moja kcerka udala u tim godinam bilo bi mi jako,jako tesko...
 
Vrijeme za udaju/ženidbu bi trebalo biti onda kada to osjete dvije osobe, koje su već dovoljno zrele da znaju da je brak nešto posebno i drugačije od veze, i da će morati da prihvate sve što valja i što ne valja, i koje žele zajedno da stvaraju porodicu, i koje su spremne na sve to i ...ne znam, svašta nešto još...Ne smatram da postoji pravo vrijeme u smislu godina, ali ne vjerujem da su ljudi dovoljno zreli za brak prije ...recimo 25. Mada ima izuzetaka, naravno.
 
Kad je vreme za udaju/ženidbu po Vašem mišljenju? I da li uopšte mislite da je određeno koje su to najbolje godine za žene da se udaju i za muškarce da se ožene? Razmišlja li neko o ovome ili je to totalno ne bitno!?!

Da li Vam je OK da se devojka odmah posle srednje škole uda i rodi dete pa kasnije nastavi školovanja(ako uopšte ima takvih slučajeva, pri tom mislim na upis faksa) ili npr da se mladić oženi vrlo mlad takože posle srednje???
Нема правила.
Најгоре је кад се неко натрипује да му је дошло време, па улети у брак управо због ''времена'', уместо потребе.
Има и случајева удаје и женидбе из страха од непроналажења партнера- и то је трип.

Мислим да сам негде прочитала да се свега 10% бракова слопи из љубави....а године, по најмање су битне. Најбитније је да човек буде спреман.;)
 
rekla bih posle 25. negde od 27 covek treba da bude zreo i odgovoran za sebe i druge u svom okruzenju. da moze da iznese trajno angazovanje koje ponekad predstavlja teret, i decu, i finansijske vratolome, rizike, stres i da bude sposoban da se suoci sa posledicama svojih postupaka... pre 25 mislim da je okvirno govoreci, rano.
 
Meni godine ne predstavlju nesto bas bitno u tom smislu...Mislim glupo je ako do recimo 40-te nisi nikada pozeleo tako nesto jer nisi spreman... to mi je bas krajnost...
Ali iskreno, ja pre 30-te nisam sebe mogla da zamislim u toj ulozi, i mislim da nisam bila spremna.
Jednostavno mislim da je bilo dosta oprecnih razmisljanja i osecanja na tu temu da bih se osetila dobro u svojoj kozi u toj ulozi. Kad se to promenilo shvatila sam ``da je vreme`` tako da godine nisu predstavljale nikakv faktor u svemu.
 

Back
Top