Ne mogu da otvorim D particiju - Open with...

zlig0r

Obećava
Poruka
54
evo ovako...ne znam iz kog razloga ne mogu da otvorim D particiju preko My Computer-a! izadje mi onaj prozor "OPEN WITH" kao da windows konta D: particiju kao neshto chiju extenziju ne zna, pa pita chim da otvori....
kada idem preko adres bara ili preko total komandera, sve fercera i otvara....

kontao sam da je virus, reinstalirao windows, formatirao naravno C: pre toga, (i sa njom se pre formata isto deshavalo) i sad C mogu dfa otvorim...Instaliram NOD32, ver: 3.0.636.0, uradim update, skine poslednji (danashnji), skenira SVE i ne nadje nishta....**be lud zbunjenog!

jel ima neko ikakvu predstavu shta moze biti!?!

Format D: mi je krajnje reshenje, ali sam pre 10ak dana nabacio preko 50 novih divx-a i ne bih da to tek tako obrishem....
 
Izvinjavam se.Nisam lepo objasnio problem.
Diskove otvaram, ali ne sa OPEN komandom , nego explorer. Nije strasno ni tako, ali me nervira. Navika je navika. Probao sam u FOLDER OPTIONS da ispravim. Sve je tamo ok, ali u praksi nije tako. Skenirao sam ga od virusa i tome slicnih programa, medjutim sve je OK. Eto, desava se nesto prostosto ne umem da resim. Ipak nisam neki pocetnik.
Pozdrav svima, Nesa!
 
Izvinjavam se.Nisam lepo objasnio problem.
Diskove otvaram, ali ne sa OPEN komandom , nego explorer. Nije strasno ni tako, ali me nervira. Navika je navika. Probao sam u FOLDER OPTIONS da ispravim. Sve je tamo ok, ali u praksi nije tako. Skenirao sam ga od virusa i tome slicnih programa, medjutim sve je OK. Eto, desava se nesto prostosto ne umem da resim. Ipak nisam neki pocetnik.
Pozdrav svima, Nesa!
Ма разумели смо те добро. @cvrlebg, у једном од претходних постова те је упутио на тему у којој се релативно скоро расправљало о сличном проблему и исти решио, но тебе изгледа то не интересује да читаш. :rtfm:

Ја бих ипак препоручо програм Combofix који много боље и свеобухватније одрађује посао, али са њим треба знати на правилан начин све то одрадити. На теби је да одлучиш. ;)
 
DA! U pitanju je virus. Imao sam NOD4, Detektovao ga je, ali ga ne moze ukloniti. Zarazene su sistemdke datoteke Win32 itd.
Deinstalirao sam NOD4 i instalirao AVG, koji je do pre mesec dana bio instaliran, ali ni on ne moze da izvrsi deinstalaciju.
Sistem restore mi je iskljucen. Probacu sa nekim antivirusom iz DOS-a.
I pre ovog problema sam razmisljao o obaranju sistema, ali posto i firmu vodim preko njega (lap-top) i pun je bitnih stvar, od toga sam odustao.
Ako to uradim siguran sam da cu dosta podataka izgubiti, nego setio sam se. Ubacicu drugi disk pa onda ispocetka.
Pozdrav svima, Nesa!
 
DA! U pitanju je virus. Imao sam NOD4, Detektovao ga je, ali ga ne moze ukloniti. Zarazene su sistemdke datoteke Win32 itd.
Deinstalirao sam NOD4 i instalirao AVG, koji je do pre mesec dana bio instaliran, ali ni on ne moze da izvrsi deinstalaciju.
Sistem restore mi je iskljucen. Probacu sa nekim antivirusom iz DOS-a.
I pre ovog problema sam razmisljao o obaranju sistema, ali posto i firmu vodim preko njega (lap-top) i pun je bitnih stvar, od toga sam odustao.
Ako to uradim siguran sam da cu dosta podataka izgubiti, nego setio sam se. Ubacicu drugi disk pa onda ispocetka.
Pozdrav svima, Nesa!

Hirens Boot CD 11. pokreneš Mini Windows Live, spasiš sve što je za spasiti na D disk ili neki Externi i instaliraš Windows.U ovom režimu sa Windows Live programom možeš otvoriti D Particiju. Eto ja sam ti rekao kako da spasiš podatke ali mislim da se tvoj Windows može očistiti od virusa.Na tom Hirensu imaš i portable antimalware programa pa pokušaj sa njima...
 
Izvinjavam se.Nisam lepo objasnio problem.
Diskove otvaram, ali ne sa OPEN komandom , nego explorer. Nije strasno ni tako, ali me nervira. Navika je navika. Probao sam u FOLDER OPTIONS da ispravim. Sve je tamo ok, ali u praksi nije tako. Skenirao sam ga od virusa i tome slicnih programa, medjutim sve je OK. Eto, desava se nesto prostosto ne umem da resim. Ipak nisam neki pocetnik.
Pozdrav svima, Nesa!
molim Vas ljudovi da ne lupate do besvesti , ovo je jednostavan problem
1. Otvori explorer i odeš i klikneš gore u meniju na tools - folders option
u prozoru koji ti se otvorio deštrikliraš opcije
- hide hidden files and folders
- hide files know extenzions
- hide operating and system files - na ovo će vam se otvori dodatni prozor koji ćče pitati za potvrdu i tu klikneš na yes

U windows eksploreru klićeš u panelu sa leve strane na oznake za diskove a u desnom panelu se otvara sadržaj istih diskova i svugde pronađeš fajl koji se zove "autorun.inf" i moj savet je - obriši ih , oni su vrlo verovatno nastali kada si ugurao nečiji fleš koji je bio zaražen virusom .
Ponovi postupak iz tačke 1 i štrikliraj polja koja si odštriklirao i sve to zatvori natrag na OK ., sada bi računar trebao da ti radi normalno.
 
Inače na fleševima je isti postupak s tim da je ovo virus koji foldere koji su na fleški sakriva kao "hidden" a umesto njih generiše foldere sa istim nazivima i sa produžetkom .exe.
Ponekada te foldere ne možete vratiti među vidljive datoteke jednostavnim klikom u propertisu na deštrikliranje "hidden" ali podatke unutar istih možete isčupati iz tih foldera negde na hdd namestite foldere kao po originalu ih i nazovete i zatim jednu po jednu datoteku prebacite iz tih sakrivenih u njih , posle toga obavezno formatirajte fleška.
 
molim Vas ljudovi da ne lupate do besvesti , ovo je jednostavan problem
1. Otvori explorer i odeš i klikneš gore u meniju na tools - folders option
u prozoru koji ti se otvorio deštrikliraš opcije
- hide hidden files and folders
- hide files know extenzions
- hide operating and system files - na ovo će vam se otvori dodatni prozor koji ćče pitati za potvrdu i tu klikneš na yes

U windows eksploreru klićeš u panelu sa leve strane na oznake za diskove a u desnom panelu se otvara sadržaj istih diskova i svugde pronađeš fajl koji se zove "autorun.inf" i moj savet je - obriši ih , oni su vrlo verovatno nastali kada si ugurao nečiji fleš koji je bio zaražen virusom .
Ponovi postupak iz tačke 1 i štrikliraj polja koja si odštriklirao i sve to zatvori natrag na OK ., sada bi računar trebao da ti radi normalno.
Inače samo da NAGLASIM da pričam o rootu direktorijuma D diska u ovom slučaju.
 
Ovi mi se desilo sa obe particije, plus imao sam ukljucen vanjski hdd sa jednom particijom i flash memory ukljucene u kompjuter u trenutnku kad sam pokrenuo zarazeni exe fajl, zakljucao sam drajvove.
NIsta nije moglo da se otvori klikom na drajv, ali "Explore" je radio. Uradio sam ovo sto je snejks opisao u prvom od tri posta i na svakoj od memorija rucno obrisao fajl. Pre nego sto sam nasao resenje, formatiorao sam flash, nije bilo promjene.
 
molim Vas ljudovi da ne lupate do besvesti ...
Не разумем зашто је "лупање до бесвести" то што је неко препоручио програм Autorun Eater или рецимо још боље Combofix?! Шта ако поред autorun.inf фајлова у систему има још неких малициозности и грешака које су остале и поред скенирања антивирусним програмом? Combofix то не би могао да одради? :dontunderstand:

Уосталом, "џаба кречимо" јер лик из не знам ког разлога, без обзира шта да смо му предложили, на крају је ипак све то игнорисао и жели да одради по своме нахођењу. Што ли се уопште јављао и тражио помоћ? :think:
 
pošto neki od vas ne znaju da koriste windows eksplorer slikovito da vam objasnim

Aj malo iskuliraj!! Ovaj problem sam imao ja pre nekoliko godina, ali anitivursa niti bilo kakvih programcica nije bilo za njega. Morao sam da se igram sa registrima i da brisem autorun file i pomoglo je, ali je bilo kratkog daha, posle toga sam morao da reinstaliram sistem.

Danas postoji dosta kvalitetnih programa koji mogu da rese ovakav problem, jedan od njih je i Combofix, koji je preporucen ovde i ne vidim zasto bi ti nekome govorio da prica gluposti, kad je covek u pravu.

A za ovog lika koji se zali da ima problem, ako hoces da ti pomognemo, slusaj nas, ako neces radi po svome i lepo reci da ne znamo i radi sam.
 
@snejks je u pravu za ovaj problem i stvarno nema potrebe pustati jos dodatnih 13 programa.
Где ти то виде "додатних 13 програма"?!
Нико није рекао да оно што је @snejks написао није тачно, али "да смо лупали до бесвести"... е са тим не могу да се сложим, а ви "навијајте" за кога хоћете!
 
ma nije ni bitno više , neka rade šta će da rade ,a ja se izvinjavam ako sam nekoga uvredio , ali po meni ovo je bio izuzetno jednostavan problem , ali koliko sam primetio ljudi ne znaju elementarno da koriste windows eksplorer zato sam i postavio slike kasnije sa objašnjenjima za ubuduće da znaju kako može da se otvore diskovi a ne da do besvesti klikću i pitaju šta znači ako se pojavi "open with D?"
 

Back
Top