Колико дугујемо , коме дугујемо, од кад дугујемо и докле ћемо дуговати?

dakica

Ističe se
Poruka
2.605
Драги форумаши, стално се прича о тим дуговима. Али мени није јасно када ће престати наше вечито дужничко ропство. Колико ја пратим садашњу ситуацију, ми и дан данас узимамо неке кредите.

Русија да има данас дугове она сигурно не би била на нашој страни. Не би била изричито против независности Космета, него само декларативно против. Русија је била декларативно бротив бомбардовања 1999. године само зато што била у великим дуговима.

Ко зна какве то последице има и што Србија дугује...

Колико дугујемо , коме дугујемо, од кад дугујемо и докле ћемо дуговати?
 
Драги форумаши, стално се прича о тим дуговима. Али мени није јасно када ће престати наше вечито дужничко ропство. Колико ја пратим садашњу ситуацију, ми и дан данас узимамо неке кредите.

Русија да има данас дугове она сигурно не би била на нашој страни. Не би била изричито против независности Космета, него само декларативно против. Русија је била декларативно бротив бомбардовања 1999. године само зато што била у великим дуговима.

Ко зна какве то последице има и што Србија дугује...

Колико дугујемо , коме дугујемо, од кад дугујемо и докле ћемо дуговати?
Mnogo,svima,od uvek i zauvek.
Dug grzave Austrije je 135 milijardi Evra.Austrija je jedna od dvadaset najbogatijih zemalja sveta.
 
Dugujemo 13 milijardi. Pretpostavljam da je deo od kredita koji su uzimani za razvoj zemlje, tj velikih investicija u Titovoj Jugoslaviji. Neko je morao da izgradi EPS, NIS, da plati za JAT i naravno opremanje vojske (nasi roditelji, babe i dede su platili deo svojim radom, ali ne sve). Osim toga tu su i strani dugovi preduzeca koja su otisla u stecaj pa je drzava preuzela njihove dugove prema nekim stranim poveriocima. Koliko sam video trenutni strani dug nam je 13 milijardi dolara.
 
Dugujemo 13 milijardi. Pretpostavljam da je deo od kredita koji su uzimani za razvoj zemlje, tj velikih investicija u Titovoj Jugoslaviji. Neko je morao da izgradi EPS, NIS, da plati za JAT i naravno opremanje vojske (nasi roditelji, babe i dede su platili deo svojim radom, ali ne sve). Osim toga tu su i strani dugovi preduzeca koja su otisla u stecaj pa je drzava preuzela njihove dugove prema nekim stranim poveriocima. Koliko sam video trenutni strani dug nam je 13 milijardi dolara.

Зашто се онда од приватизације не отплате дугови?
 
Mnogo,svima,od uvek i zauvek.
Dug grzave Austrije je 135 milijardi Evra.Austrija je jedna od dvadaset najbogatijih zemalja sveta.

...najveci deo bogate zemlje duguju same sebi a mi dugujemo njima...na zapadu onaj ko uzima kredit mora ga sam i vracati i za to mora zaloziti nesto sto vec ima...ovde politicari uzimaju kredite i zaduzuju sve nas :)
 
Од кога се то богати задужују!? Од сиромашних, јер од њих нема ботијих8)

Svi se zaduzuju od banaka(svetska banka,mmf,pariski klub,jp morgan,chezi menhetn itd.)
A vlasnici ili glavni direktori tih banaka su Jevreji.
 
нисмо , не знам како ти тек сад сазнајеш

па познато је да је Аврам 1994-5 прекинуо отплате неких Сло -дугова који су ишли преко Београд ка земљама ЕУ и то да није било санкција(ничим изазваних ) шугоносталгичари би још терали одплате
 
Postavljas teska i veoma delikatna pitanja.Dug,ko Vlada svetom itd. i zasto? Da bi se neke stvari shvatile nije dovoljno samo reci tri reci i misliti se da se "ZNA" odgovor i ako je neko nesto odgovorio je puno duzi da bi se shvatio.Jedna stvar je lepo napomenuta "Zidovi" kontroliraju SVET zato sto smo mi GLUPI -GOJ tj. svinje na zidovskom tako oni nas nazivaju.
---»Slobodan čovek ni o čemu tako malo ne misli
kao o smrti, i njegova mudrost se sastoji u razmišljanju ne o smrti, već o životu«.
---1780.godine jedan od najviših u hijerarhiji židomasonske mafije jevrejski bankar
Rotšild – dao je sledeću otvorenu izjavu: »Mene ne interesuje, ko vodi politiku konkretne
države. Dajte mi mogućnost upravljanja novčanim sistemom te države, i ja ću rukovoditi tim
političarima
«.
E sad nas dug koli je to niko nezna u momentu to su sve nagadjanja ali nasa zaduzenja kod Zidova su svakim danom sve veca i veca,pogledaj te Kredite po Srbiji za stanove-kola itd. neko stavlja garant zemlju itd. a ako izbije nesto kao npr. Rat i nebude se moglo isplacivati e onda nastaje PROBLEM za sve u Srbiji ali dotad zivite lepo moj narode trosi TUDJE ali znaj bice ti KUSO!
 
Dugujemo 13 milijardi. Pretpostavljam da je deo od kredita koji su uzimani za razvoj zemlje, tj velikih investicija u Titovoj Jugoslaviji. Neko je morao da izgradi EPS, NIS, da plati za JAT i naravno opremanje vojske (nasi roditelji, babe i dede su platili deo svojim radom, ali ne sve). Osim toga tu su i strani dugovi preduzeca koja su otisla u stecaj pa je drzava preuzela njihove dugove prema nekim stranim poveriocima. Koliko sam video trenutni strani dug nam je 13 milijardi dolara.

Ne, to je neistina. Sva dugovanja su nam oprostena kada se SFRJ raspala (barem prema recima Dinkica koji je u svojoj knjizi to objavio). Mogu samo reci da su dugovanja nastala posle toga znaci u vreme Slobine SR Jugoslavije i ovih drmokrata.
 
Ne, to je neistina. Sva dugovanja su nam oprostena kada se SFRJ raspala (barem prema recima Dinkica koji je u svojoj knjizi to objavio). Mogu samo reci da su dugovanja nastala posle toga znaci u vreme Slobine SR Jugoslavije i ovih drmokrata.

динкићева књига то је добар извор
да ли је ставио и рад његове маме код Дафине тамо
 
Зашто се онда од приватизације не отплате дугови?

Jer bi onda morao ponovo da moljakaš za novu kintu kako bi oporavio industriju i obnovio infrastrukturu od koje živiš!!! Ovaj put bi to sigurno bilo pod znatno nepovoljnijim uslovima (veće kamatne stope) jer kreditni rejting ex JU i današnje Srbije su razlika kao Njujork Siti i MZ Čelopek!!!
 
Bilo bi lepo kada bi g.Dinkic objasnio koliki su kosovski dugovi, kome se vracaju i sta bi za Srbijicu znacilo kada ih ne bi vracala. Da li je kosovski dug koji se za godinu dana vrati dovoljan da se izgradi jedan most u Bg? Ili za neku fabrikicu na severu KiM? I sta bi u ekonomskom smislu znacilo vracanje odnosno ne vracanje tog duga? Malo mi nije transparentno sve to.
 

Back
Top