Питање за питањем...

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.859
А ми одговоре немамо. :(

Колико вам се пута десило да детету не можете да оговорите на питање?
Неко малено, једноставно питањце... типа...

Где сам ја био пре него што сам се родио?

Ко је родио првог човека?

Ко је родио Бога?

Ко је учитељицу научио то све што зна, а њену учитељицу, а њену учитељицу...:roll:

Шта то значи када неко умре?

Ето... отприлике, ви наставите са ''својим омиљеним'' питањима...

Шта радите када немате одговор на питање? Или када мислите да дете одговор неће разумети...

Овом мом(3,5год.), деца рекла да смо настали од мајмуна.
А он мукица ушао у кућу и суза сузу стиже... каже...
''Јел да мама да нисмо настали од мајмуна?'' :(

Нити да плачем са њим, нити да се смејем... а још мање сам знала шта да му кажем... :roll:

Истина или бајке?
 
Pa mozes da ga pitas zasto misli da je strasno sto smo nastali od majmuna, i da mu objasnis da je majmun zivotinja kao i svaka druga a da ljudi naziv njihove vrste koriste pogrdno sto ne znaci da su te zivotinje zaista retardirane. Tako bih ja objasnila, samo bez ovih komplikovanih reci koje dete od 3 godine ne razume.
 
i da mu kažeš da se sve u prirodi razvija i da smo mi "bolji" od majmuna.. tako nešto, da ga rasplašiš =)

ja moram opet da pohvalim moje roditelje koji su uvek imali odgovore na moja pitanja, ma koliko složena ili glupa bila, ma koliko ja bila mala.. ne sećam se da sam ostala nezadovoljna ili zbunjena nekim njihovim odgovorom. nisu se ponašali prema menikao prema detetu, tj nekome ko nije u stanju da shvati, nego su mi objašnjavali, ni sama ne znam kako. u drugoj godini sam najnormalnije upotrebljavala reči kao što je led-dioda u razgovoru (jbga, danas to nisam u stanju =D ). to je meni jedan od ideala kad jednom budem bila mama
:heart:
 
Pa mozes da ga pitas zasto misli da je strasno sto smo nastali od majmuna, i da mu objasnis da je majmun zivotinja kao i svaka druga a da ljudi naziv njihove vrste koriste pogrdno sto ne znaci da su te zivotinje zaista retardirane. Tako bih ja objasnila, samo bez ovih komplikovanih reci koje dete od 3 godine ne razume.

:D

Ма сада је све то прошло. Снашли смо се некако...

Било је пар бурних момената.

Он је заправо то схватио као претварање, буквално претварање из мајмуна у човека и обратно... али док смо ми то схватили...:roll:
Тек када је рекао ''Када се ја јуче будем пробудио јел нећу постати мајмун?'':lol: е, тек онда нам је било јасно у чему је проблем и одакле толике сузе...

Воли он животињице, али баш да се претвори у неку од њих... хм... :D
 
ja bez problema vadim enciklopedije i kazem : e, sad cemo zajedno da saznamo zasto je to tako!

ne stidim se da kazem da ne znam
kad tad ce saznati da njihove mame ipak nisu supermegagigasvemocne :D
i tako od malena učiš klince da konsultuju literaturu kad imnešto nije jasno.. iako ne znaju da se to tako zove =)
divno.
(qq što sam danas dobre volje, ovo neće izaći na dobro)
 
ma nemoj,ja jesam svemagicna :p


ja odrzavam taj mit jer mi u ovom periodu odgovara,mislim naravno ne znam uvek odgovor ali npr kad je uhvatim da je npr sakrila neku brljotinu ja dodjem hladno i kazem bacila si carape iza kreveta a ona me gleda "kako znas?" "zato sto sam mama,mame znaju!" hihihi
 
mene su odgajili manje-više kao ateistu, ali sam u najranijem uzrastu dobila dečju bibliju (neko super izdanje, posle svake priče su bila pitanja iz lekcije, predivne ilustracije, malo liči na onih 365 biblijskih priča), grčke mitove, vodili me u džamiju da vidim ko je taj što se tako strašno dere sa raketice =)

edit: zbunjenost u tim stvarima možda nije loša stvar.. nisam pametna..

edit2: nego šta mislite vi, jel ova moje srce mene zavitlava malo?
 
mene su vaspitali u pravoslavnom duhu,a ja ateista
ja lauru vodim po raznim katedralama,crkvama ali prvenstveno kao neke lekcije iz kulture,ne molimo se niti palimo svece
nekako ne zelim da joj nametnem svoje a ne zelim da bude neki preterani vernik ,posebno ne da uzme islam ili slicno.bas je tesko biti roditelj
 
e, pa toga je mene strah, pun je zapad priča o devojkama kojima religija nije naročito bitna, pa se poislame, pa ih muževi odvedu u neku zemlju neizgovorivog imena i tamo zaključaju u čardak.
ja iz prve ruke znam jednu skandinavku kojoj je bilo "interesantno i simpatično" kad je on odveo tamo i videla kako njegovi jedu sa poda i slične gadarije, posle se jedva izvukla kad je ukapirala da sve to nije tako simpatično.
tako da računam da je možda pametno vaspitati ih u duhu (judeo?)hrišćanske kulture i tradicije, a religiju zaobići.. al aj budi majstor pa izvedi to.
 
А ми одговоре немамо. :(

Колико вам се пута десило да детету не можете да оговорите на питање?
Неко малено, једноставно питањце... типа...

Где сам ја био пре него што сам се родио?

Ко је родио првог човека?

Ко је родио Бога?

Ко је учитељицу научио то све што зна, а њену учитељицу, а њену учитељицу...:roll:

Шта то значи када неко умре?

Ето... отприлике, ви наставите са ''својим омиљеним'' питањима...

Шта радите када немате одговор на питање? Или када мислите да дете одговор неће разумети...

Овом мом(3,5год.), деца рекла да смо настали од мајмуна.
А он мукица ушао у кућу и суза сузу стиже... каже...
''Јел да мама да нисмо настали од мајмуна?'' :(

Нити да плачем са њим, нити да се смејем... а још мање сам знала шта да му кажем... :roll:

Истина или бајке?
РЕШЕЊЕ ЈЕ ВЕРОНАУКА ЗА ОДРАСЛЕ:mrgreen::heart:
 
А ми одговоре немамо. :(

Колико вам се пута десило да детету не можете да оговорите на питање?
Неко малено, једноставно питањце... типа...

Где сам ја био пре него што сам се родио?

Ко је родио првог човека?

Ко је родио Бога?

Ко је учитељицу научио то све што зна, а њену учитељицу, а њену учитељицу...:roll:

Шта то значи када неко умре?

Ето... отприлике, ви наставите са ''својим омиљеним'' питањима...

Шта радите када немате одговор на питање? Или када мислите да дете одговор неће разумети...

Овом мом(3,5год.), деца рекла да смо настали од мајмуна.
А он мукица ушао у кућу и суза сузу стиже... каже...
''Јел да мама да нисмо настали од мајмуна?'' :(

Нити да плачем са њим, нити да се смејем... а још мање сам знала шта да му кажем... :roll:

Истина или бајке?

Истина, увек!
Наравно, прилагођена узрасту и испричана у оноликој мери колико дете у том тренутку може да ''свари''.
Понекад једоставно кажем:''Не знам како то да ти објасним, а да ти разумеш...''
Неке ствари (око развода) и даље држим неиспричане и не знам да ли ћу их икад испричати. Кад год ме питају одговарам само:''Мама и тата се нису слагали''. :roll:
 

Back
Top