Slobina greška u vezi KiM-a?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.015
Sloba je poletio na patriotskim krilima, a kao bivši ********* je mislio nastaviti sa politikom raspirivanja međunacionalne mržnje, i po teoriji 'Zavadi pa Vladaj' mislio ostati na vlasti do duboke starosti.

Prema tome, 'njegovi ljudi' su najverovatnije provocirali sukobe na obe strane, poznato je da su u raznim službama još od tiletovih vremena bili i šiptari, po ključu!

Ukratko, trebalo bi samo potražiti sve te ljude među šiptarima koji bi to mogli da potvrde, i tako bi se saznalo mnogo o tim navodnim višedecenijskim maltretiranjima 'indijanaca' od strane Srba. A mogli bi nešto i neki Srbi da pričaju o tome.

Dalje znate, kada su Srbi konačno odlučili stati tome na kraj, EU, kao 'ideološka' istomišljenica tiletovih zločinaca i slednica Tiletovog puta na Balkanu je Srbiju zaustavila sa bombama!?
 
Slobin najveca greska je sto nije imao NIKAKAV plan za Kosovo....nego je samo pokusavao da odgovara na situaciju na terenu...da je imao ikakav plan izneli bi ga na sudjenju...a gledao sam celo...da je imao plan,trebao je da trazi ista prava za Srbe u Hrvatskoj kao sto imaju Albanci u Srbiji..ali dzaba...pa danas vidimo da za nas ne vaze nikakvi sporazumi,prava i zakoni koji za druge vaze..ne vaze odluke Badinterove komisije,ne vazi rezolucija UNa,ne vazi medjunarodno pravo...pa nije on naoruzavao i organizovao Tacija i OVK.....on nije dovoljno silovito reagovao na njihovo formiranje i postojanje...delom i zbog vezanih ruku od te iste MZ..
 
Slobin najveca greska je sto nije imao NIKAKAV plan za Kosovo....nego je samo pokusavao da odgovara na situaciju na terenu...da je imao ikakav plan izneli bi ga na sudjenju...a gledao sam celo...da je imao plan,trebao je da trazi ista prava za Srbe u Hrvatskoj kao sto imaju Albanci u Srbiji..ali dzaba...pa danas vidimo da za nas ne vaze nikakvi sporazumi,prava i zakoni koji za druge vaze..ne vaze odluke Badinterove komisije,ne vazi rezolucija UNa,ne vazi medjunarodno pravo...pa nije on naoruzavao i organizovao Tacija i OVK.....on nije dovoljno silovito reagovao na njihovo formiranje i postojanje...delom i zbog vezanih ruku od te iste MZ..

Moja teorija je da on NIJE hteo silovito da reaguje, a kada se krenulo, bilo je kasno!?
Zato on i nije imao plan, odnosno, plan je bio da nema neki plan koji bi rešio problem jer je njemu odgovaralo da stalno bude nekih problema i problemćića!?
 
pa na primer kosovo je tradiocionaln bilo stub njegove vlasti(konstantno glasacko telo) a i lokomotiva destabilizacije Srbije.Daj budala vlast i gledaj belaj.

pa on je to glasacko telo dobio kao PRVI srpski politicar koji se zalozio za te Srbe dole posle 45 godina....ukinuvsi autonomiju je vratio nadu mnogima tamo...siptari su zbog toga ispizdeli naravno a volovi koji i danas tvrde da je Milosevic bio uzrok ovoga sto se tamo desava i desilo samo to i jesu....
 
koji su to problemi koje je ON kreirao,mislim,cisto da potvrdis i taj deo teorije?...

Da imam dokaze, već bih pisao tužbe svim sudovima u svetu i tražio revizije svih odluka vezanih za KiM. Trebaju se otvoriti dosijei, potražiti ljude koji znaju nešto o tome i eto dokaza.
Pretpostavljam da se sa tim početo još pre 68-e godine.
Ukratko, svi ti nemiri na KiM-u, u Beogradu, u Zagrebu itd.....sve je to maslo ondašnjih tajnih službi!?

Pitanje je jedino kada je gde to 'izmaklo' kontroli?
 
pa on je to glasacko telo dobio kao PRVI srpski politicar koji se zalozio za te Srbe dole posle 45 godina....ukinuvsi autonomiju je vratio nadu mnogima tamo...siptari su zbog toga ispizdeli naravno a volovi koji i danas tvrde da je Milosevic bio uzrok ovoga sto se tamo desava i desilo samo to i jesu....

Zalagao se on za Srbe na KiM-u, ali, to baš nije bilo uspešno!?
Ako se setimo, tih godina je još bila jaka policijska država, tajne službe i doušnici na svakom koraku, a šiptari tek tako, maltretiraju i iseljavaju Srbe? Zaudara mi nešto u tome!?
 
@tema

moje mishljenje, posle dosta prochianih stvari i rasprava vezanim za to sve manje ide ka tome da je sloba kao iskljucivo kriv. to je, naravno, u sustini, naivan i pojednostavljen odgovor. a i ugodan za praktichnu upotrebu.
shiptarski problem se pojavio i postoji u sistemu. sistemski od starta. i rastao je. i isplivao bi ma ko bio na vlasti.
stvar je do ciste biologije, moci i kapaciteta. oni su jednostavno prevazisli nase moci da apsorbujemo tu teritoriju i narod. kul je mit i sve to, ali oni, od 1945. su vecina koja raste. i jos x stvari.

tome jedino treba dodati to da je, da je vlast srbije bila drugacija, da je stvarno mogla vise da ponudi, ekonomski, 'demokratski', a na kraju, i vojno, da je njen medjunarodni polozaj bio bolji, mozda, ali samo mozda, bi mi mogli da izvucemo nesto vise od kosova za sebe.
ovako je glupi sloba i debilna srbija 90ih samo bila kec na deset
 
@tema

moje mishljenje, posle dosta prochianih stvari i rasprava vezanim za to sve manje ide ka tome da je sloba kao iskljucivo kriv. to je, naravno, u sustini, naivan i pojednostavljen odgovor. a i ugodan za praktichnu upotrebu.
shiptarski problem se pojavio i postoji u sistemu. sistemski od starta. i rastao je. i isplivao bi ma ko bio na vlasti.
stvar je do ciste biologije, moci i kapaciteta. oni su jednostavno prevazisli nase moci da apsorbujemo tu teritoriju i narod. kul je mit i sve to, ali oni, od 1945. su vecina koja raste. i jos x stvari.

tome jedino treba dodati to da je, da je vlast srbije bila drugacija, da je stvarno mogla vise da ponudi, ekonomski, 'demokratski', a na kraju, i vojno, da je njen medjunarodni polozaj bio bolji, mozda, ali samo mozda, bi mi mogli da izvucemo nesto vise od kosova za sebe.
ovako je glupi sloba i debilna srbija 90ih samo bila kec na deset

pa tu ima istine ,ali njihove pobune 45-46-47 pa 68,81 i tako dalje su bukvalno nagradjivanje od strane rezima u Beogradu i onda je dosao Sloba:roll: UH
 
pa sta ti je nejasno..Srbima zabranjen povratak posle 45 na Kosovo..naseljavani Albanci koji su tada prvo trazili Kosovo republjik(68)...74 dobijaju strojenjem Srbije AP KiM....81 opet traze Kosovo republjik...Srbi se u duhu komunizma vaspitavaju da su jugosloveni i da je nacionalizam bolest...rastrzani oko nejasnog,50 godina gusenog identiteta Srpstva i opsteprihvacene ideje jugoslovenstva neretko bahato i groteksno pokusavamo da shvatimo ko smo u stvari i sta nam rade i da preduzmemo nesto povodom toga...Sloba prvi od srpskih politicara dolazi na Kosovo i time krsi 50 godisnju komunisticku jeres govoreci Srbima dole da je to Srbija i da niko ne sme da ih dira(pogledajte snimak tog govora,nigde se nikome ne preti)..........
 
Zalagao se on za Srbe na KiM-u, ali, to baš nije bilo uspešno!?
Ako se setimo, tih godina je još bila jaka policijska država, tajne službe i doušnici na svakom koraku, a šiptari tek tako, maltretiraju i iseljavaju Srbe? Zaudara mi nešto u tome!?

pa to naseljavanje siptara i AP Kim se nisu desili sami od sebe....ako se secas i Azem Vlasi je bio neki komunisticki funkcioner tada...u Drenicu ni 60ih godina policija nije smela da zalazi opusteno...imao si pisma Srba (u "novostima" u feljtonu) jos iz 60ih godina gde jadni ljudi pitaju "druga Tita" zasto ih proteruju i zasto on ne dodje da im pomogne(naravno ubedjeni da on o tome nista ne zna)...kad se Rankovic pobunio zbog takvog stanja na Kosovu i kad je trazio da se izvedu tenkovi i pohapse organizatori sklonjen je po hitnom postupku...posle niko od srpskih politicara nije imao muda da oko toga postavlja pitanje...bile im vaznije fotelje i dodvoravanje....
 
pa to naseljavanje siptara i AP Kim se nisu desili sami od sebe....ako se secas i Azem Vlasi je bio neki komunisticki funkcioner tada...u Drenicu ni 60ih godina policija nije smela da zalazi opusteno...imao si pisma Srba (u "novostima" u feljtonu) jos iz 60ih godina gde jadni ljudi pitaju "druga Tita" zasto ih proteruju i zasto on ne dodje da im pomogne(naravno ubedjeni da on o tome nista ne zna)...kad se Rankovic pobunio zbog takvog stanja na Kosovu i kad je trazio da se izvedu tenkovi i pohapse organizatori sklonjen je po hitnom postupku...posle niko od srpskih politicara nije imao muda da oko toga postavlja pitanje...bile im vaznije fotelje i dodvoravanje....

Drenica ..a sta je sa Velikim Trnovcem:roll:ko mu je tu branio:arrow:
 

Back
Top