Pozajmica kod agencije

SDD

Početnik
Poruka
6
Nude mi da preko beogradske agencije Elita plasiram novac za 4% mesecne kamate.
Ima li neko iskustva sa njima, ili slicnim? Znam da je to zelenasenje, ali zarada je laka i nije mala...
Treba mi savet i misljenje...:confused:
Hvala
 
Iskreno ne bih ti savetovala tako nesto, nista od toga nije pouzdano. Znam da je cifra velika, ali isto je veliki i rizik. Najsigurnije ti je da odes u neku banku ali pouzanu, tipa Intesa, Hypo, Unicredit i imas manje % kamate mesecno ali mirno spavas nocu. S obizrom na to da su investicioni fondovi propali, tj nisu propali nego pada berza pa skace, ali uglavnom pada isto je veliki rizik.
Moj savet: Banka.
 
Devojka je u pravu !

Poznat mi je slučaj da su u Austriji uhapsili vlasnika štedionice koji je nudio nešto veću kamatu od uobičajne.
Ne zato što je to tamo zabranjeno, nego su odmah posumnali u njegove namere. I bili su u pravu !

Ne kažem, nije lepo sumnjati u nekoga i nešto unapred ali ....

Dafina is striking back ....



mala-novcanica.jpg
 
Vecina zelenaskih agencija nudi kratkorocne kes pozajmice "za pocetak biznisa", pri cemu nemaju svoje pare. Bar ne u pocetku.
Visinom kamate odredjuju ciljnu grupu.
Sa zajmoprimcem potpisuju dokumente o hipoteci ili o nekoj drugoj vrsti garancije. Vrednost garancije (stana ili kuce) je obicno trostruka vrednost pozajmice.
Isplate "kes za pocetak biznisa", legalno, uz priznanice i prisustvo advokata. To su bile vase pare.
Potegnu SVE veze i (polu)legalne metode da biznis NE krene kako treba.
Uzmu stan (kucu) od duznika i prodaju ga za kes.
Vama vrate pare sa 4% kamate.
Na zaradu placate porez.

Na kraju ostaje gorak ukus i 3%.
Drzavne banke funkcionisu na slican nacin, ne okrecu svoje pare; ja cu danas podici pare koje je juce neko uplatio, a banka ce obojici uzeti proviziju i to bez sopstvenog ulaganja.
 
ja imam pitanje. ja zelim da pozajmim pare od jedne agencije koja se bavi studenstkim pozajmicama,ali jako su mi cudni, sve sto traze od tebe je da im podneses izvestaj o tome da si student i dobijes novac, bez kamate i bez zaloga.Jel mislite da ima ikakve sanse da je to nesto normalno ili neka prevara?

I kako tacno mogu agencije da te zajebu,ako je bez kamate i bez zaloga?u cemu je onda caka?
 
Poslednja izmena:

Back
Top