MEKSICKA KUHINJA

GroficaR

Zainteresovan član
Poruka
166
Obzirom da sam dugo zivela u SAD, Kalifornija, najvise sam vbolela da idem u meksicke restorane. Meksicka kuhinja mi se jako dopala i imam puno recepata koje cu sa velikim zadovoljstvom i vama prezentirati. za pocetak imate od mene ovaj lep recept!:D


MEKSIČKA PILETINA

Sastojci:
• 2 kašike slatke pavlake
• 2 čena belog luka
• 2 kašičice istucanog crnog bibera
• kašika mlevenog kima
• kašika ljute aleve paprike
• 3 para pilećih grudi bez kostiju isečenih na šnite
• 2 kašičice biljnog ulja
• 750 gr širokih domaćih rezanaca
Za salsu:
• 6 usitnjenih paradajza
• 2 crvenee ljute papričice
• 1 zelena ljuta paprika
• kašika žutog šećera
• 3 kašičice vinskog sirćeta

Priprema: Sve sastojke za salsu stavite u blender, izmiksajte, začinite po ukusu i ostavite po strani. Pomešajte prvih pet sastojaka sa spiska, uvaljajte u to komade mesa pa ispržite piletinu u tiganju na umerenoj temperaturi. Izvadite meso i ostavite na toplom. Skuvajte testeninu, dobro iscedite i stavite u posudu za serviranje. Meso poređajte preko testa i prelijte salsom. Ovu salsu mozete koristiti i za spagete.:)
 
Testo za tortilje pravim sama, nekada koristim samo psenicno brasno, a ponekad dodam i kukuruzno. So, voda i ako bas hocete malo ulja. To se umesi, malo "odmori" , podeli na loptice, razvalja... e, to... Moze da se stavlja fil i pece u rerni, a moze tortilja (mnogo dimi ali je ukusno, uf! ONOLIKO! ) i da se zapece (tj ispece) u nekom starom tiganju, bez ulja, na ringli, samo se malo pritisne varjacom , pa se posle stavlja fila. A moze i ovako: stavi se fil na polovinu, preklopi se drugom, i onda se dve takve tortiljice peku u tiganju, sa obe strane po minut-dva. Ukoliko se ne stavlja odmah fil (koji je, naravno, prethodno termicki obradjen :) ), pecene tortilje se jos vruce stavljaju u lanenu krpu , umotaju se da ne izgube elasticnost .
 

Back
Top