Predlog RS o odnosima sa EU

bezkorisnickogimena

Iskusan
Banovan
Poruka
5.547
Šta mislite hoće li se o njemu raspravljati i glasati u parlamentu i sa kojim ishodom?
Da li je predlog rezolucije dobar ili loš po Srbiju?
Šta dobijamo a šta gubimo ako takav predlog prođe?

http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno&lang=0&sifra=0527fdd8357904a511d683d3c1837d54

"U predlogu rezolucije se navodi da su Srbija i EU u dosadašnjoj saradnji ostvarile značajan napredak.

"Međutim, u trenutku kada EU donosi odluku o protivpravnom slanju misije na srpsku teritoriju, a najveće zemlje EU priznaju jednostrano proglašenu nezavisnsot lazne države Kosovo, mi predstanvici građana Srbije, moramo da upozorimo EU da samo celovita, a ne smanjena Srbija može hoće i želi da razgovara o integraciji Srbije u EU".

SRS predlaže da skupština pozove EU da jasno i nedvosmisleno potvrdi celovitost državne teritorije Srbije kao jedini uslov za nastavak pregovora o pridruživanju Srbije Uniji.

"Srbija neće pregovarati o prijemu u članstvo EU ukoliko Unija ne ispuni ovaj najmanji mogući zahtev", navedeno je u predlogu rezolucije."

SPS već najavio podržavanje predloga...
 
ko zna sta je dobro ili lose?Lepo danas u novostima Sinisa Kovacevic objasnjava svoje vidjenje ove situacije i lazne dileme koju neki cak ni nemaju:sta ce mi lepa kuca i nova kola ako mi komsija bambusa zenu?...ili...hoce li otac udati svoju najmiliju cerku za najlepseg i najbogatijeg momka u selu ako zna da ce je ovaj svaki dan tuci?...ili...ovde se predpostavlja "filozofija" cmara filozofiji srca...ili...ne drze coveka uspravnog creva vec kicma...ili...bolje da sam polusit ali slobodan!!!ne znam,siguran sam da nasi preci nisu mogli uopste imati ovakvu dilemu kao mi danas(tipa ocemo li dati nekome Kosovo da bi mozda usli u neki savez i mozda bolje ziveli?????????????????!!!!?????????)...to bi u svim vremenima kroz istoriju Srbije bilo u najmanju ruku sramotna "dilema"..pre bi bila u pravom smislu reci IZDAJNICKA...a to je i danas ali se dobro kamuflira
 
ko zna sta je dobro ili lose?Lepo danas u novostima Sinisa Kovacevic objasnjava svoje vidjenje ove situacije i lazne dileme koju neki cak ni nemaju:sta ce mi lepa kuca i nova kola ako mi komsija bambusa zenu?...ili...hoce li otac udati svoju najmiliju cerku za najlepseg i najbogatijeg momka u selu ako zna da ce je ovaj svaki dan tuci?...ili...ovde se predpostavlja "filozofija" cmara filozofiji srca...ili...ne drze coveka uspravnog creva vec kicma...ili...bolje da sam polusit ali slobodan!!!ne znam,siguran sam da nasi preci nisu mogli uopste imati ovakvu dilemu kao mi danas(tipa ocemo li dati nekome Kosovo da bi mozda usli u neki savez i mozda bolje ziveli?????????????????!!!!?????????)...to bi u svim vremenima kroz istoriju Srbije bilo u najmanju ruku sramotna "dilema"..pre bi bila u pravom smislu reci IZDAJNICKA...a to je i danas ali se dobro kamuflira

U pravu si!!! Kao kad smo osnovali državu na odsečenoj Karađorđevoj glavi i oktroisanom ustavu? To je baš bilo ponosno i slobodarski! Ili kad smo odbranili Kosovo porazivši NATO vojsku koja nije morala da opali nijedan metak da bi smo se išetali odande? Strašni smo bre mi! A sad smo propali! Puni smo "Brankovića"! Koji ste vi falsifikatori istorije to nije ni smešno!
 
U pravu si!!! Kao kad smo osnovali državu na odsečenoj Karađorđevoj glavi i oktroisanom ustavu? To je baš bilo ponosno i slobodarski! Ili kad smo odbranili Kosovo porazivši NATO vojsku koja nije morala da opali nijedan metak da bi smo se išetali odande? Strašni smo bre mi! A sad smo propali! Puni smo "Brankovića"! Koji ste vi falsifikatori istorije to nije ni smešno!

Glava Karadjordju je odsecena iskljucivo zbog Srbije (i prava na vladavinu Obrenovica)...danas se postavlja pitanje-da li je KiM ta glava i da li vredi seci je? Moguce da su mnogi u pravu kada kazu da cemo da napredujemo bez KiM ali isto tako ovo oko KiM moze biti presudno za Srbiju i nas identitet (koliko god to zvucalo kao fraza). Mozemo postati samo jos jedna drzava u istorijskom nizu koja je nestala sa politicke karte sveta...(u buducnosti)...
 
Nakon svega, čak da 'sutra' svi u svetu kažu da povlače priznanje KiM-a, šiptarima ponište proglašenje, da li bi Srbija trebala da pristane na ulazak u EU!?

Čini se da ti smatraš da ne treba i to mi je sasvim logično posle svega. Većina nas je posle petnaestak godina otvorene antisrpske politike od strane EU ogorčena na nju.

A opet, većina građana se pre mesec dana, glasajući za Tadića, posredno izjasnila za integraciju Srbije u EU. Jer, da li nam je iko ikada ponudio alternativu?
Verujem da je većini građana dosadilo da večno budu ogorčeni, hteli bi da žive "kao sav ostali normalan svet". ..

Ne cvetaju u EU samo ruže, niti je politika EU oličenje morala i poštovanja međunarodnog prava, ali stanovnici EU, uglavnom, nisu okupirani politikom. Žive svoje živote, neopterećeni. Školuju se, rade, putuju, brinu svoje male svakodnevne brige...
 
Čini se da ti smatraš da ne treba i to mi je sasvim logično posle svega. Većina nas je posle petnaestak godina otvorene antisrpske politike od strane EU ogorčena na nju.

A opet, većina građana se pre mesec dana, glasajući za Tadića, posredno izjasnila za integraciju Srbije u EU. Jer, da li nam je iko ikada ponudio alternativu?
Verujem da je većini građana dosadilo da večno budu ogorčeni, hteli bi da žive "kao sav ostali normalan svet". ..

...

Ko nam garantuje da će ulazak u EU da omogući taj brzi napredak? Pa prijem u EU je ispolitiziran do maksimuma! Bivše države Varšavskog su na brzaka primljene, a recimo za RH, njihove ljubimce, se ne zna ni godina?
E sada, kako su Hrvatska i Srbija bile u zajednici skoro 80 godina, njušim tu neku 'tajnu' vezu. Ukratko, dug je to put, popločan dobrim namerama od nekih, ali?????
 
Ko nam garantuje da će ulazak u EU da omogući taj brzi napredak? Pa prijem u EU je ispolitiziran do maksimuma! Bivše države Varšavskog su na brzaka primljene, a recimo za RH, njihove ljubimce, se ne zna ni godina?
E sada, kako su Hrvatska i Srbija bile u zajednici skoro 80 godina, njušim tu neku 'tajnu' vezu. Ukratko, dug je to put, popločan dobrim namerama od nekih, ali?????

Ti si Vaso stari forumaš, a nisi se ni juče rodio (kao ni ja) ;) nismo baš toliko naivni.
Niko ne garantuje brz ulazak, niti brz napredak. Niti ljudi veruju kao u sveto pismo u svaku Tadićevu reč. I Đelić npr. maže kad obećava ukidanje viza do kraja godine, ali nije u tome poenta.
Ono što je bitno jeste upravo ta reč: napredak. Možda spor, ali izvestan. Lično verujem, da ako si član neke moćne organizacije, ipak jesi i na puno načina zaštićen i imaš više mogućnosti nego kada si sam. I ponovo se pitam, a šta je alternativa?

I ne verujem da su Hrvati miljenici, niti verujem da ima smisla da se večno vraćamo na naše antagonizme. Vidi Nemci su ratovali protiv Francuza i Engleza, pa o tome sada ni ne misle.
 
Ono što je bitno jeste upravo ta reč: napredak. Možda spor, ali izvestan. Lično verujem, da ako si član neke moćne organizacije, ipak jesi i na puno načina zaštićen i imaš više mogućnosti nego kada si sam. I ponovo se pitam, a šta je alternativa?

.

To je sve u teoriji OK! Međutim, smrdi mi ovde nešto:
Mi bi trebali da težimo prema ulasku u tu organizaciju, a time bi dobili zaštitu UPRAVO od te organizacije, jer: DANAS NAS JEDINO ONI UGROŽAVAJU, osim naravno, domaćih problema!?:D
 
Prvi ozbiljniji "kontakt" i predlog cenjenim "prijateljima" iz Brisela ce biti sledeci:
Predsednik Vlade Srbije ce odrzati konferenciju za stampu,pokazati novi pasos Srbije i
poruciti gospodi iz Brisela da ukoliko zele razgovor sa Srbijom,treba da u roku mesec dana ukinu vize svim gradjanima Srbije,kako bi mogli nesMetano putovati,poslovati i Komunicirati sa EUropom.
Normalno,nikom iz Brisela nece pasti na pamet da tako nesto uradi.
Ali ako slucajno prihvate poziv Premijera Srbije,e onda sledi SLEDECI KORAK....
 
Prvi ozbiljniji "kontakt" i predlog cenjenim "prijateljima" iz Brisela ce biti sledeci:
Predsednik Vlade Srbije ce odrzati konferenciju za stampu,pokazati novi pasos Srbije i
poruciti gospodi iz Brisela da ukoliko zele razgovor sa Srbijom,treba da u roku mesec dana ukinu vize svim gradjanima Srbije,kako bi mogli nesMetano putovati,poslovati i Komunicirati sa EUropom.
Normalno,nikom iz Brisela nece pasti na pamet da tako nesto uradi.
Ali ako slucajno prihvate poziv Premijera Srbije,e onda sledi SLEDECI KORAK....

Pa, ti se zavitlavaš, čini se :confused:
 
Pa, ti se zavitlavaš, čini se :confused:

Sto?
Nisi upoznat kako su Bugari i Rumuni dali "odjebaus" mlatimudanima dok nisu ukinuli vize.
Ovakav nastup prema EU uopste ne bi bio oprecan.
Ili recimo ako bi svi stanovnici Srbije klecali 24 casa na kolenima Brisel im opet ne bi ukinuo vize.
Dakle,da li je oprecno izaci u javnost i predstaviti novi pasos,svi ostali uslovi su ispunjeni,ama bas svi.
Gospodin Vladimir Todoric je :ispao: iz ekipe za pregovore o vizama jer je momak skapirao da je to"igranka" bez kraja.
 
Sto?
Nisi upoznat kako su Bugari i Rumuni dali "odjebaus" mlatimudanima dok nisu ukinuli vize.
Ovakav nastup prema EU uopste ne bi bio oprecan.
Ili recimo ako bi svi stanovnici Srbije klecali 24 casa na kolenima Brisel im opet ne bi ukinuo vize.
Dakle,da li je oprecno izaci u javnost i predstaviti novi pasos,svi ostali uslovi su ispunjeni,ama bas svi.
Gospodin Vladimir Todoric je :ispao: iz ekipe za pregovore o vizama jer je momak skapirao da je to"igranka" bez kraja.

Meni je samo poznato kako SMO MI PROŠLI svaki put kad smo dali "odjebaus" bilo kome. Svaki put nas oduvaše...
 
Meni je samo poznato kako SMO MI PROŠLI svaki put kad smo dali "odjebaus" bilo kome. Svaki put nas oduvaše...

Aha oduvavanje.
E pa vidis onaj satrap sta lezi ispod lipe u Pozarevcu je celo vreme svoje vladavine drzao gace na kolenima.
Za razliku od njega jednodnevni politicari danas idu bez gaca.
Prema tome sta gubis ako kazes da je crno crno a belo belo.
Ili smatras da kada je kod tebe crno Brisel kaze ne belo je i ti potvrdis.
Slazes li se da vise nema svrhe?
 
Meni je samo poznato kako SMO MI PROŠLI svaki put kad smo dali "odjebaus" bilo kome. Svaki put nas oduvaše...

Ili kako komentarises ovo ili kako se poneti prema ovom licemeru:
Oli Ren - komesar za prosirenje EU
- zemlje jugoistocne Evrope imaju donekle izgledne sanse da se pridruze EU
-Kosovo - je jedinstven slucaj i tu nema nikakvog krsenje povelje UN,zavrsnog dok. KEPS-a,rezolucije 1244...........

Molim?Kakav bi ti zauzeo stav prema ovom ciniku,nazalost on nije kriv on je samo spiker jednog bezobrazluka.
 
Mislim da treba prvo povesti javnu raspravu pa zatim raspisati referendum sa pitanjem "Da li ste za clanstvo u Evropskoj Uniji ako ono predvidja priznavanje nezavisnosti Kosova"?

To treba da bude pitanje na referendumu jer EU kaze da ce Srbija morati da prihvati "novu realnost" ako zeli da postane clan EU.
 
Evo, iz DSS-a najavili da će da PODRŽE rezoluciju Srpske radikalne stranke.

http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno&sifra=3ece57da37ee4b72b65594a0627b081d

Ko će da pravi taj referendum o EU u maju ako se sutra formira nova skupštinska većina??
Meni ljudi više ništa nije jasno...

Ако буду нови избори, ваљда ће ти бити јасно. Мени ће бити јасно.
Е, ако не буду расписани избори, онда ни мени није јасно.

Наравно, јасно да је све без избора мрцварење. Какав референдум, какви бакрачи...
Ако ДС, Г17 и ЛДП буду имали преко 50% у Скупштини могу ратификовати, ако немају не могу и тачка.
 
Ili kako komentarises ovo ili kako se poneti prema ovom licemeru:
Oli Ren - komesar za prosirenje EU
- zemlje jugoistocne Evrope imaju donekle izgledne sanse da se pridruze EU
-Kosovo - je jedinstven slucaj i tu nema nikakvog krsenje povelje UN,zavrsnog dok. KEPS-a,rezolucije 1244...........

Molim?Kakav bi ti zauzeo stav prema ovom ciniku,nazalost on nije kriv on je samo spiker jednog bezobrazluka.

E sad, kad mene lično neko... u zdrav mozak, ja mu kažem: "More nosi se", pa nek košta šta košta.

Samo, ne može jedna država da drži do ponosa više nego do opstanka i boljitka svojih građana.
 
Ако буду нови избори, ваљда ће ти бити јасно. Мени ће бити јасно.
Е, ако не буду расписани избори, онда ни мени није јасно.

Наравно, јасно да је све без избора мрцварење. Какав референдум, какви бакрачи...
Ако ДС, Г17 и ЛДП буду имали преко 50% у Скупштини могу ратификовати, ако немају не могу и тачка.

Jeste, tako i ja shvatam. Tj. ne shvatam :confused:
 

Back
Top