Počelo suđenje za Ibarsku pred Vrhovnim sudom

Lacibg

Buduća legenda
Poruka
26.498
Počelo suđenje za Ibarsku pred Vrhovnim sudom - BEOGRAD, 3. marta 2008. (Beta)

Viđu ođe link

- Pred Vrhovnim sudom Srbije u ponedeljak je počelo suđenje za ubistvo četiri funkcionera Srpskog pokreta obnove (SPO) i pokušaj ubistva predsednika te stranke Vuka Draškovića na Ibarskoj magistrali 3. oktobra 1999. godine.

Kako je utvrđeno ponovo se otvara glavni pretres zbog nevalidnih dokaza.

Tako je to kad sudi "demokratski" nezavisni sud pod pritiskom Vuka Drškovića, koji čak traži rečenice koje će se ubaciti u presudu ...
 
E, Laci, Laci... toliko si pristrasan, da čak ni tvoj urodjeni šarm to ne može da ublaži.

Laci se pristrasno seća mnogih tekstova o uplitanju SPO-a, pritisaka na suđenje po ovom pitanju. Važna je bila pravda za koju su VUK i DANA smatrali da je pravda. Čak se ni na televiziji nije snebivao da to krije ...

Laci samo hoće da kaže da smo daleko od nezavisnog sudstva i kakvu srpsko-oktobarski velikani imaju predstavu o tome. Ne bih sad o suđenju Milanoviću ... ;-)
 
Laci se pristrasno seća mnogih tekstova o uplitanju SPO-a, pritisaka na suđenje po ovom pitanju. Važna je bila pravda za koju su VUK i DANA smatrali da je pravda. Čak se ni na televiziji nije snebivao da to krije ...

Laci samo hoće da kaže da smo daleko od nezavisnog sudstva i kakvu srpsko-oktobarski velikani imaju predstavu o tome. Ne bih sad o suđenju Milanoviću ... ;-)
Корупција постоји, у нашем судству, чак и у случајевима људи који нису никакви политичари и важне личности.
Каже један кућни пријатељ, који се бави кривичним правом, да је сад у судству већи хаос него у време Милошевића...
 
Laci se pristrasno seća mnogih tekstova o uplitanju SPO-a, pritisaka na suđenje po ovom pitanju. Važna je bila pravda za koju su VUK i DANA smatrali da je pravda. Čak se ni na televiziji nije snebivao da to krije ...

Laci samo hoće da kaže da smo daleko od nezavisnog sudstva i kakvu srpsko-oktobarski velikani imaju predstavu o tome. Ne bih sad o suđenju Milanoviću ... ;-)

A onoliki ljudi izginuli na Ibarskoj magistrali i nikom ništa?:roll:

A o Milanoviću.... bolje ne počinjati temu.
 
A onoliki ljudi izginuli na Ibarskoj magistrali i nikom ništa?:roll:

A o Milanoviću.... bolje ne počinjati temu.

To onaj što je dobio po njokalici od naroda a od partijskog Upravnika buvare - šah?
Ej, obrisali onolike kultne crtaće i emisije za decu da bi zbog nemogućnosti usled sankicija tj zabrane nabavke traka za kamere snimali intelektualni šljam i moralne nakaze?
 
Ti ljudi su mrtvi. Tri puta je sud donosio OSUĐUJUĆU presudu. U tome je poenta.
Mi smo živeli u režimu, u kome su politički protivnici LIKVIDIRANI.

Ne znam za tebe, ali ja NE ŽELIM da Srbija ikad više bude država u kojoj je nešto takvo moguće.
A za nezavisno sudstvo se treba boriti. Uostalom, ovog puta reč ima Vrhovni sud.

Ne znam da li si o ubijenim političarima govorio samo s jedne strane !? Ubijani su i režimski - ili se oni ne računaju ?!

Da rezimiram, politička ubistva su jako ružna stvar, ali ako se ona rešavaju političkim sudovima stvari nedvosmisleno dobijaju još ružniji karakter ...
 
Zar sam ja protiv pravde sada ? Zato što su prethodni procesi ličili na linč ? :shock:



Tek je ovo parodija na pravdu ... :cool:



Prethodni procesi nisu ličili ni na šta.

A o parodiji na pravdu.. imaš pravo, to jeste parodija na pravdu, zato što isti taj Milanović u zatvoru živi bolje nego 60% Srba na slobodi. A kriv je da krivlji ne može biti. Ljudsko dno.
I nemoj samo da čitaš ono što pišu SPS-SRS-DSS glasila, raspitaj se malo po komšiluku, možda neko ima informacije iz prve ruke.
 
Prethodni procesi nisu ličili ni na šta.

A o parodiji na pravdu.. imaš pravo, to jeste parodija na pravdu, zato što isti taj Milanović u zatvoru živi bolje nego 60% Srba na slobodi. A kriv je da krivlji ne može biti. Ljudsko dno.
I nemoj samo da čitaš ono što pišu SPS-SRS-DSS glasila, raspitaj se malo po komšiluku, možda neko ima informacije iz prve ruke.

Uopšte neću da se raspitujem. Ima ko to treba da radi.

Ako se jednog dana i ovaj slučaj pojavi na vrhovnom sudu za mene to neće biti iznenađenje.

Ja se ne mogu oprati od insinuacija da sam pod uticajem kako kažeš SPS-SRS-DSS glasila, mogu ti samo ponuditi svoju reč da se ne obaveštavam samo od jednog izvora, a da mi je u mišljenju presudna logika ponuđenih informacija. Neću da tvrdim ni da ne grešim, ali mi se čini da se trudim (osim u retkim situacijama) da budem objektivan.
S nekima (na forumu) ne možeš drukčije nego - ja u klin ti u ploču. Verujem da imaš slično iskustvo u ovome ... :lol:
 
nemoj mi reći da veruješ u mogućnost pritiska od strane Vuka Draškovića:mrgreen::lol::lol:
koji je on to faktor?

Pa sad je 0 (nula), a seti se da je do pre godinu bio ministar spoljnih poslova. Ih, pa nikad Vučina nije bio naivan, a pogotovu Dana.
c038.gif


Pade mi na pamet, što nije u Hagu zbog zločina Srpske Garde ? :shock: Ne kažem da bih voleo, ali to jedna od sličnosti s Šešeljem. Znači baja ume da nađe gde treba da se burgija ... :lol::grin:
 
Pa sad je 0 (nula), a seti se da je do pre godinu bio ministar spoljnih poslova. Ih, pa nikad Vučina nije bio naivan, a pogotovu Dana.
c038.gif


Pade mi na pamet, što nije u Hagu zbog zločina Srpske Garde ? :shock: Ne kažem da bih voleo, ali to jedna od sličnosti s Šešeljem. Znači baja ume da nađe gde treba da se burgija ... :lol::grin:

sećam se, naravno, da je bio ministar, ali da je tada rešio posao po ovom pitanju onda bi mogli i o tome da diskutujemo.
pošto nije ni tada, tek ne može sada da utiče.

ti misliš da je srpska garda činila zločine?
srbi?
zločini?
Laci šta ti je?:mrgreen:
 

Back
Top