Zivot u inostranstvu u horoskopu

Hmmmm ova je tema definitivno mrtva :D ali mozda ima nekoga ko je voljan i ume da mi kaze... kako mi stoji zivot (cak i osnivanje porodice) u Danskoj, narocito u Kopenhagenu? Mada, cela Danska me interesuje :) ako se neko javi, poslacu link za moju natalnu kartu u licnoj poruci. Unapred puno hvala! Ovo mi je u ovom periodu zivota vrlo bitno pa bi mi zaista znacilo da saznam sta mi je ciniti po tom pitanju :)
 
Evo, pročitaj početak teksta, pa ako te zainteresuje, nastavi na liku pri kraju ;)

Putovanja i život u inostranstvu - astrološki pokazatelji


Otići ili ostati (mundana astrologija, astrogeografija)
(sa predavanja astrologa Predraga Peđe Radovića od 14. 12. 2004.)

I najdublja astrološka simbolika uvek je vezana za same osnove astrologije i tu nema velike filozofije bez obzira što je astrosimbolika izuzetno velika.

Uvek domovinu predstavlja znak Raka, četvrto polje i naravno prirodni vladalac Mesec.

Uvek inostranstvo predstavlja znak Strelca, kao deveti znak u horoskopu, deveto polje horoskopa i naravno planeta Jupiter. Jupiter je uvek vezan za inostranstvo i za daleka putovanja baš kao što Merkur predstavlja bliska putovanja.

Normalno je, da ukoliko se stelijum planata nalazi u četvrtom polju ili ukoliko je stelijum u Raku, znamo, čemu je osoba sklona i da je u principu i ne zanima možda odlazak u inostranstvo. Kada je stelijum planeta u znaku Strelca, ili u devetom polju, ljudi putuju, nekad po čitavom svetu.

Ovo su osnovne stvari koje bi trebalo znati.

Međutim, morate znati da su za inostranstvo kada govorimo o poljima, ne o znacima, izuzetno važna inaročito su bitna tri polja.

Pored devetog polja, koje pored duhovnosti, univerziteta, studija, predstavlja prozor u svet, samim tim i odlazak u inostranstvo, deveto polje je ipak polje duhovnosti i ono ne mora uvek da znači bukvalno fizički odlazak u inostranstvo.

Ono je više naglašeno kod ljudi ljudi koji putuju na visokom položaju, kod ljudi koji rade u diplomatiji, u ambasadi, kod ljudi koji rade u svetskim organizacijama bez obzira da li je u pitanju neka humanitarna, kvazi-humanitarna organizacija, ili je u pitanju recimo neka ambasada.

Mnogi svetski ljudi koji su kod nas priznati non stop putuju u inostranstvo, ali su priznanje stekli u zemlji, pa imaju jako deveto polje. Nemojte se èuditi ako neki naš vrhunski sportista, vrhunski književnik, režiser mnogo putuje po inostranstvu i ono što je napravio u zemlji isto to radi i u inostranstvu a ima jako deveto polje.

Međutim, kod ljudi koji su se iselili i žive u inostranstvu, naći æete čak mnogo više naglašeno treæe i dvanaesto polje. Treće polje, je polje direktnog putovanja u inostranstvo baš kao i znak blizanaca.

Kod mnogo naših intelektualaca, obrazovanih ljudi ali i klasiènih gastarbajtera bez mnogo obrazovanja ali opet visprenih, pronašao sam sa vrlo naglašenim i jakim trećim poljem, a pogotovo sa konjunkcijom Sunca i Merkura u treæem polju, sa jupiterom u trećem polju. Uglavnom, od presudnog je značaja bio stelijum planeta u trećem polju nečijeg natalnog horoskopa.

Treće polje predstavlja kraća putovanja, samim tim predstavlja i bliže inostranstvo.

Deveto polje predstavlja inostranstvo u pravom smislu te reèi, dakle nije u pitanju Slovenija, Makedonija, nego predstavlja prozor u svet, vrlo èesto se vezuje za Evropu, i putovanja po Zapadnoj ili Istoènoj Evropi, a vrlo često i malo dalje.


:ok:
 
Poslednja izmena od moderatora:
meni je naglasena 9 kuca u natalnoj
Suce u blizancima
Sunce 9 kuca
Sunce kvadrat Mas
Sunce trigon Lilit
Sunce trigon Ascident

Merkur u Raku
Merkur u 9 kuci
Merkur opozicija Venera
Merkur sextil Jupiter
Merkur kvadrat Lilit

Venera (retro) U Raku
Venera u 9 kuci
Venera opozicija Merkur
Venera Sextil Jupiter
Venera kvadrat Lilit

Dali neko moze bar malo da mi protumaci ovu 9 kucu meni je jednom receno da je velika verovatnoca da cu otici u inostransvu 2012/2013 ali das isto tako postoji mogucnost i za nostalgijom koja ce me i vratiti.
 
Gledam sada i analiziram nešto svoju natalnu...i baš se onako ubijam da nađem dovoljno jake naznake života u inostranstvu ili makar nekih putovanja al mi ne ide..

Ne radim ovo inače, ne kačim karte na net pošto ne volim da smaram ljude..ali ako neko ima vremena da mi malo pomogne u hodu kroz ovu moju polovnjaču od karte ? :lol:
Ako ne, nema veze:)

Samo ću malo da se naljutim na vas :lol:

untitled.jpg
 
Zasto ne vidis ? Po meni bas ima sanse za inostrasvo Tebi stoji brak sa strancem ili neko iz inostranstva.Vladar 9 Sunce je u 7 kucu.Posto je Blizanac druga polovina 7 mozda drugi brak ili druga ozbiljna veza

Isto Mjesec ti je u 9, ( tvoje emocije su uvjek tamo negde daleko :) ) Nadjes svoju ljubav u inostrasvo i iselis se. :)
 
Poslednja izmena:
Svaka devojka (zena) sa Mesecom u devetom ima potrebu da pobegne u inostranstvo,tacnije od drugih a podsvesno od same sebe zbog nemoci koje oseca.Nisam ni otvorio ovaj chart a pao mi je Mesec u devetoj na pamet.Ovo je jedno od onih stvari koji deluje uvek kod svih zena bez da se kombinuje sa ostalim.Poput Marsa u Blizancima,zene koje imaju Mars u ovom sazvezdju uvek narocito zrace,i za njima se uvek okrecu na ulici bez obzira bile lepe ili ne.

Venera8,ne sledi joj inostranstvo,Mesec je masta ona masta o inostranstvu,Saturn,najvece zlo u kosmosu nalazi joj se u strelcu a Sunce vladalac devetog je ugrozen od Jupitera.Polozen je cetvtom,i ako ode trpece porodica,tu ce nastajati haos,i uvek kad se bude vracala na ferje nece se dobro provesti i imace gorka iskustva,ili ona ili njeni.Ne mozes samo na osnovu Meseca u devetom u aspektu sa Suncem doneti zakljucak,postoje jaci fluidi koji odnose prevlast i donose zbivanja,Mesec je nezan i slab,svet maste i promenljivosti.

Wild child,prva razmisljanja i unutrasnja potreba o bekstvu u inostranstvo doslo je sa 22 godinom,inace ta godina ti je jako bitna u vezi studija i donela je dosta zanimljivih desavanja,ljubav 24-ta.

pozz
 
Toga sam se negde i plašila.
Zaglavila sam pa to ti je...počeću da usmeravam misli na sve pozitivne stvari koje me čekaju ovde. Tralala.

Hvala vam oboma:)
Inače , da - ta 22a jeste bila poprilična prekretnica....pogotovo za fax..te godine sam se uplela u lošu vezu i upropastila i sebe psihički i sve šanse da fax završim u roku.
Veza je iza mene srećom ali fax mi još visi nad glavom kao teg od 100 tona...za početak se samo nadam da ću ga i završiti. Rad rad i samo rad :/

Jedino ljubavi nije bilo u 24oj:) Tad je negde pukla i vala suša od tada :lol:
 
Moze jedno pitanje? Saturn u strelcu ne oznacava ucenje spiritulanih lekcija u inostrasvo? Da je tamo mozda bolje za nju da bi se izdigla spiritualno?? ja bi na pr tako tumacila Saturn u sterlcu.

Sjajna analiza .respect.

Svaka devojka (zena) sa Mesecom u devetom ima potrebu da pobegne u inostranstvo,tacnije od drugih a podsvesno od same sebe zbog nemoci koje oseca.Nisam ni otvorio ovaj chart a pao mi je Mesec u devetoj na pamet.Ovo je jedno od onih stvari koji deluje uvek kod svih zena bez da se kombinuje sa ostalim.Poput Marsa u Blizancima,zene koje imaju Mars u ovom sazvezdju uvek narocito zrace,i za njima se uvek okrecu na ulici bez obzira bile lepe ili ne.

Venera8,ne sledi joj inostranstvo,Mesec je masta ona masta o inostranstvu,Saturn,najvece zlo u kosmosu nalazi joj se u strelcu a Sunce vladalac devetog je ugrozen od Jupitera.Polozen je cetvtom,i ako ode trpece porodica,tu ce nastajati haos,i uvek kad se bude vracala na ferje nece se dobro provesti i imace gorka iskustva,ili ona ili njeni.Ne mozes samo na osnovu Meseca u devetom u aspektu sa Suncem doneti zakljucak,postoje jaci fluidi koji odnose prevlast i donose zbivanja,Mesec je nezan i slab,svet maste i promenljivosti.

Wild child,prva razmisljanja i unutrasnja potreba o bekstvu u inostranstvo doslo je sa 22 godinom,inace ta godina ti je jako bitna u vezi studija i donela je dosta zanimljivih desavanja,ljubav 24-ta.

pozz
 
U njenom slucaju ne,vlada umetnutim drugim nalazi se u prvom.Ako se prica o onostranom vise je u pitanju religijski aspekt ( saturn pravoslavlje,Jupiter katolicanstvo )mada i tu joj ne cvetaju ruze,ne ide sve po planu jer su Jupiter Sunce u losem aspektu.

Spiritualnost daje u dvanaestom,cetvrtom,devetom,a i tada uz velika odricanja tek nakon mnogo godina i mora biti jako aspektovan.Ovako je samo sa Venerom,nema zasta da se zakaci.

Ako i ode na neki vid spiritualnosti to ce biti neki oblik lecenja,samostalnim radom, zbog Venere vladara sestog,rukama i vodom.
 
Tu si u pravu...trenutno sam malo u nekom emotivnom rastrojstvu pa sve gledam crno..

Imam još samo jedno pitanjce, al nemoj da se smeješ :lol:
Pravi li razliku to što nisam rođena u Srbiji? Naime ja sam ovde od svoje 10e godine...u rodni kraj putujem jednom do dva puta godišnje i uvek se vratim istraumirana i tužna što moram da se vratim jer iako volim NS uvek me nekako vuče nazad.. tamo se osećam bolje, kao da pripadam tamo ( iako kao dete i ne vučem odande neke lepe uspomene).
Ispunjava li to onda donekle simboliku tog inostranstva koje ne donosi sreću?
 
Mesec je lep,ti se lepo osecas tamo,ali kad budes porasla trpece ili tvoja uza porodica ili rodbina u zemlji.Nista strasno,ali ce dolaziti do raznoraznih neocekivanih prepreka,papiroloskih i zakonskih,raznorazne peripetije odredjenog clana tvoje familije,brat ili sestra ili tvoje trpljenje i odricanja zbog istog.

Sve sto se bude desavalo prihvati to kao izazov koji se mora prevazici,i da si ovde aspekt bi poneo neku drugu simboliku i opet bi se morao reflektovati na neku drugu zivotnu sferu.

Nije tebi lose ni tamo ni ovde,kao sto sam rekao,sreca te prati gde god bila i sto vise ulozis vise ces dobiti,narocito u drugoj polovini zivota.
 
Jedno pitanje,Rodjena sam u Nemackoj,roditelji su me vratili u 6.god u Srbiju,a oni su ostali.Ne mogu se osloboditi nade da cu ziveti u inostranstvu,ali kad god sam pokusala,uvek je iskrslo nesto sto me je vracalo unazad.E,sad,sobzirom da sam rodjena van zemlje,zasto pod pojmom inostranstvom,tu ne spada i Srbija?Razumem ja da sam drzavljanin ove zemlje po roditeljima,ali moje mesto rodjenja nije u Srbiji,pa zar mi po Zvezdama ne bi inostranstvo sve bilo van mesta rodjenja?
 
Jedno pitanje,Rodjena sam u Nemackoj,roditelji su me vratili u 6.god u Srbiju,a oni su ostali.Ne mogu se osloboditi nade da cu ziveti u inostranstvu,ali kad god sam pokusala,uvek je iskrslo nesto sto me je vracalo unazad.E,sad,sobzirom da sam rodjena van zemlje,zasto pod pojmom inostranstvom,tu ne spada i Srbija?Razumem ja da sam drzavljanin ove zemlje po roditeljima,ali moje mesto rodjenja nije u Srbiji,pa zar mi po Zvezdama ne bi inostranstvo sve bilo van mesta rodjenja?

Ово је занимљиво питање.
9. кућа је иностранство
4. кућа је наша земља, отаџбина, наши корени, наше наслеђе...па сад, види где су ти корени и наслеђе, одакле си пореклом па процени сама шта ти је иностранство, а шта домовина. ;)
 
Tako je Sofija.Cetvrto astro polje predstavlja korene,poreklo i gene.U zavisnosti od tog polja (ono je reper na tvoje postavljeno pitanje) se gleda gde osoba pripada,sta je blizu a sta daleko .

U pitanju je genetika sa jedne strane,sa druge tvoja zelja koja je projektovala Nemacku kao osecaj pripadnosti.

Ako su tri kolena pre tebe zivela u inostranstvu,to mesto se moze uzeti kao osnova,ovako ne.
 
molim nekoga ko je upućen da mi pomogne :)

želela bih da saznam da li u mom horoskopu postoje naznake odlaska u inostranstvo. kada sam bila kod astrologa savetovala mi je da odem što dalje odavde, ali sada mi se čini da su mogućnosti za moj odlazak jako tanke.. a proučavajući svoj horoskop zaista nisam optimistična.. :)

moja natalna

hvala puno
 
hvala na izdvojenom vremenu ;)

da, i ja bih rekla da je saturn taj koji ovde komplikuje sve. koliko mogu da zaključim ispitujući ovu temu trebalo bi čekati povoljne prilike, jer sa ovako postavljenim saturnom na silu ne bih ništa postigla...
mada inače na silu se ne postiže ništa fino, nego rekla bih da samo treba pustiti saturna da odradi taj svoj karmički posao i onda se vrata otvaraju..

da l' sam u pravu..? :roll:
 

Back
Top