DA SE MALO I NASMEJEMO

GroficaR

Zainteresovan član
Poruka
166
KAKO ISPECI PRASE U 20 KORAKA

A sada korak po korak uputstvo za pečenje praseta (pogodno za rođendane, slave i druga slavlja).

Kupite prase.
Popijte jednu rakiju.
Stavite prase u rernu.
Popijte još dve rakije.
Postavite celzijuse na 375 rerni.
Popijte još 3 rakije čašice.
Uključite rernu.
Rakijte još 4 čašice.
Prenite okrase.
Rakijte još bocu jednu.
Povi pilo na prase.
Čašite još sipaj rakije jednu.
Pecite rakiju još 4 sata.
Izvadite rernu iz praseta.
Ohladite da se prase sačeka.
Uzmite rakije još bocu jednu.
Isprasite seče.
Stolirajte na servis.
Bogolite se mogu.
Prijatno!!!
 
:D :lol: ovo je dobro... Imam i ja jednu, hobotnica na bosanski način...
Sastojci:
1 jagnje do 15 kg, 1 hobotnica do 2 kg, 2 kg krompira, 1 kg paradajza.
Priprema:
Dok se jagnje vrti na ražnju, hobotnica se kuva sa krompirom u puno vode. Kad je hobotnica gotova, a jagnje ispečeno, izvade se krompiri, voda prospe, a hobotnica baci mačkama. Krompir zapeći u tepsiji, a jagnje servirati u toplim tanjirima. Od paradajza napraviti salatu. Po želji servirati i gajbu pive pored stola...
Prijatno... :D
 
Joj, bio je jedan fenomenalan recept za HAJDUČKI PASULJ u prvom ili drugom broju "Kuhinjice", ako neko ima original obavezno neka pošalje, meni su samo prepričali.

Otprilike ide ovako: uzeti neki specijalni pasulj, staviti u šerpu (piše i koja marka posuđa) doliti i litar vode ali isključivo iz potoka i to donetu u izdubljenoj tikvi, pa ostaviti 1 sat da vri. Naravno, sve se povremeno meša varjačom izdeljanom od tačno određenog drveta.
Prosuti vodu, opet otići sa tikvicom do potoka po litar vode pa kuvati dva sata.
Opet baciti vodu, doliti tikvicom 1 litar vode pa ostaviti 3 sata.
Posle ta 3 sata i pasulj, šerpu, tikvicu i varjaču zafrljčiti u potok, a na vatru staviti prasence da se lepo ispeče na ražnju.
 
nije vic, i nije o prasetu...
Jednom sam bila devojka Indijana Dzonsa.
To sam shvatila kada su mi gostoprimljivi domacini ponudili lokalni specijalitet koji se pravi sa mnogo truda, i za drage goste.
Nesto od govedjeg loja, kao neka pita :(... Odmah su mi pale na pamet one ovcje oci u corbi iz filma o Dzonsu.)
Gutala sam bez zvakanja. Srecom, zalivalo se mućenim kiselim mlekom.
Uzasno sam se osecala. Grlo odrano a nepce OBLEPLJENE lojem (specificnog li ukusa i mirisa ! - sad smajli sa izbuljenim ocima ). Pri tome sam strasno pazila da imam zadovoljan izraz lica, da ne povredim domacine. Ma, ne samo zadovoljan, nego OZAREN pod utiskom konzumacije nevidjenog noviteta.
S druge strane, bojala sam se da ne emanujem preteranu srecu, pa da me jos vise nutkaju...

I tako, naduvena od mleka zavrsih tu veceru i odustadoh od puta za Kairo, molio me Harison da krenem s njim, ali nisam pala u to iskusenje, mala je on kompenzacija za ovakve eksperimente...
 
Upoznau se nova snaja i svekrva:
Svekrva: "Kad ujutru ustanem, obučem se, popijem kafu, pa zadenem ružu za uvo. Ako sam dobre volje - stavim ružu za levo uvo, ako sam loše - onda stavim za desno. Po tome uvek možeš znati kako sam raspoložena i kako da mi se obraćaš."
Snaja: "Ja čim se probudim drmnem jednu rakiju. Dok :Pkuvam kafu - popijem i drugu. Posle kafe popijem još jednu - a posle te treće treće rakije ..be se meni za kojim je uvom tvoja ruža!"
 
-Kupite prase
-Popijte jednu rakiju
-Stavite prase u rernu
-Popijte jos dve rakije
-Stavite celzijuse na 375 rerni
-Popijte jos tri rakije
-Ukljucite rernu
-Rakijite jos 4 casice
-Oprenite krase
-Rakijte jos bocu jednu
-Povi pilo na prase
-Casite jos sipaj rakije jednu
-Pecite rakije jos 4 sata
-Izvadi rernu iz praseta
-Ohladite da se prase saceka
-Uzmite rakije jos bocu
-Stolirajte na servis

Ziveli vam vecera :ok:
 
opet nije vic nego istina...
bejasmo na koktelu posle izlozbe... Zgrada srednjevekovna, izlozba na spratu, posluzenje dole...bas dole, kao neki podrum... Sve poredjano uz zid, diskretno osvetljenje, pa kako se sluzis tako ti senka pada na djakonije... A ono sve neki lepo sareni zalogaji, korpice, ovali sa lepo aranziranomhranom... I ja tu, kao, necu da preterujem, samo cu malo sira... Vidim tako nesto belo, uvaljno u trave. Pomislim - "oho-ho, kozji sir u zacinima !", i stavim TRI pljosnate kuglice, i malo salate...
Udaljim se , krenem da presecem viljuskom - nesto mnogo mekano, hm, hm!
Ja u usta a ono - puter! (smajli sa jezikom do kolena)
 
Ja sam prvi put u životu htela da ispadnem strava domaćica i da napravim domaći kečap, ako zimnicu. Mislim da sma imala 18 godina.
Uzmem od nesuđene svekrve recept, provedem u kuhinji ceo dana; naravno sve po redu, na kraju, probam i bljunem vatru:o:o:o Neki užasno jak a čudan ukus.

Na kraju ukapiram da je u receptu 2 k soli i 1 k šećera značilo kašika, a ne kilogram:rumenko: Šta ti je neiskustvo, na nekolikjo kila paradjza snajka stavila dve kile soli i ceoi kilogram šećera:lol::lol::lol:
 
Ja sam prvi put u životu htela da ispadnem strava domaćica i da napravim domaći kečap, ako zimnicu. Mislim da sma imala 18 godina.
Uzmem od nesuđene svekrve recept, provedem u kuhinji ceo dana; naravno sve po redu, na kraju, probam i bljunem vatru:o:o:o Neki užasno jak a čudan ukus.

Na kraju ukapiram da je u receptu 2 k soli i 1 k šećera značilo kašika, a ne kilogram:rumenko: Šta ti je neiskustvo, na nekolikjo kila paradjza snajka stavila dve kile soli i ceoi kilogram šećera:lol::lol::lol:

:klap::klap::hahaha:
 
Navalila Sosa na Lalu da vode ljubav, a Lala ko Lala,gleda samo kako da izbegne. Te mu je vruce, te mora da se istusira te opet mu vruce...Probala Sosa na sve nacine da rashladi Lalu ne bi li ga privolela na ljubav i na kraju donese ventilator i raspori jastuk sa perjem i napravi vestacki sneg, tek ce ti Lala: "Pa neka te sad tvoj babo j..e po ovom kijametu!"
 
Vidim da je tema zadnji put bila aktivna 2009, al da dodam i ja nesto,

jednom davno, selo Cerije pored Niša, klasična seljačka svadba na livadi. Na stolu svašta, baš kao što i treba da bude. Meni pažnju privukao ratluk, lep poluprovidan, ponegde neka mrvica nečega, pretpostavljam orah ili lešnik.... i tako ja sav ozaren uzimam taj "ratluk", trpam u usta očekujući dobro poznat sladak ukus.... i onda PIHTIJA!!!!!!! (ali neka prazna sa mrvicama mesa, takoreći samo voda....)

Srećom, livada, priroda, blago sam spustio glavu i sve ispljunuo....
 

Back
Top