Gas poskupljuje za 20%

nisam hteo da se zalećem, pa hajde sad da se podsetimo jedne ličnosti i ruskog gasa.
Mirko Marjanović, zvani yeba ga ti dugo je sa braćom rusima pljačkao budžet republike srbije i tome se stalo na put.
Kupovinom preko MOL-a samo je preskočen Mirko&Baćuške, cena je približno ista.

naravno, VI u to ne verujete:mrgreen:


Хехехех... а и та ЦИА више није као што је некад била. Ово је само још један У НИЗУ ПОКУШАЈА ДА СЕ ПОШТО-ПОТО ПОКВАРИ ОДНОС СРБИЈЕ СА РУСИЈОМ. На срећу, па овај народ није блесав као што су жути умислили.:cool::cool::cool:
 
Хехехех... а и та ЦИА више није као што је некад била. Ово је само још један У НИЗУ ПОКУШАЈА ДА СЕ ПОШТО-ПОТО ПОКВАРИ ОДНОС СРБИЈЕ СА РУСИЈОМ. На срећу, па овај народ није блесав као што су жути умислили.:cool::cool::cool:

eh, propade mi pokušaj da pokvarim odnose sa bratskom rusijom:mrgreen:

imaš ti neko obrazloženje za ovo poskupljenje od 30%?
ko je kriv? tadić? čeda? djelić? dinkić?
mislim....rusi nisu, jel da?:mrgreen:
 
Pa moraš da znaš ako si plaćao. Ako nisi šta te briga za poskupljenje od rusa. Dizali su i proviziju a i dizana je cena kako je skakala u Rusiji. Jer je to bio isti gas koji smo dobijali od Mađara.
 
Pa moraš da znaš ako si plaćao. Ako nisi šta te briga za poskupljenje od rusa. Dizali su i proviziju a i dizana je cena kako je skakala u Rusiji. Jer je to bio isti gas koji smo dobijali od Mađara.

sa MOL-om postoji dugoročni ugovor o isporuci i proviziji za transport.
gde piše da su mađari povećavali proviziju godinama kao što tvrdiš?

ili si to izmislio?
 
eh, propade mi pokušaj da pokvarim odnose sa bratskom rusijom:mrgreen:

imaš ti neko obrazloženje za ovo poskupljenje od 30%?
ko je kriv? tadić? čeda? djelić? dinkić?
mislim....rusi nisu, jel da?:mrgreen:

ЈЕдном годишње усвајају се параметри у вези цене гаса. До сада смо куповали гас из друге руке тј. од Мађара. Нова, тј. нижа цена гаса ће се почети да остварује већ од следеће године сходно нашем потисаном уговору са Русијом. Распитај се претходно пре него што почнеш да букачиш.
 
dugovalo se mnogo jer su nas rusi kreditirali tj davali nam naftu bez para.

to je za tebe lose?

evo, malo sam bio vredan:

Beograd, 19. novembra 2001. (Beta) - Ministar građevinarstva Srbije Dragoslav Šumarac izjavio je danas da će Srbija građevinskim radovima u Rusiji platiti "Gaspromu" prirodni gas isporučen ove godine u vrednosti od 60 do 70 miliona dolara.
On je istakao da Srbija duguje 260 miliona dolara za gas!

da ti prevedem, nisu nas kreditirali, mi smo sami odlučili da ne plaćamo.
dug od 260 miliona dolara je zatečen.
kad su tražili da platimo - mi smo se naljutili:mrgreen:
 
ЈЕдном годишње усвајају се параметри у вези цене гаса. До сада смо куповали гас из друге руке тј. од Мађара. Нова, тј. нижа цена гаса ће се почети да остварује већ од следеће године сходно нашем потисаном уговору са Русијом. Распитај се претходно пре него што почнеш да букачиш.

nisam ni jednog trenutka komentarisao kada i u kojoj meri se usvajaju parametri u vezi cene gasa.
Znači: ako je verovati jerry-ju ove godine će da poskupi 30%, a sledeće godine će, shodno našem potpisanom sporazumu, biti jeftinije?:rolleyes:
ok, nemam ništa protiv samo ne znam da li je tim sporazumom predvidjeno i da nam madjari ne naplaćuju tranzit?:mrgreen:
 
Pa ne da su je povećali nego je provizija za Ginisovu knjigu rekorda i to samo za Srbiju. :lol: Inače raspitaj se kad je prvi put povećana na ovu poslednju koju plaćamo godinama.

vrlo interesantna diskusija.
ti tvrdiš da su godinama povećavali provizije.
ja te pitam kada i koliko i to te pitam već treći put.
ti kažeš da se raspitam?
pa evo, raspitujem se kod tebe, reci već jednom:mrgreen:
 
nisam ni jednog trenutka komentarisao kada i u kojoj meri se usvajaju parametri u vezi cene gasa.
Znači: ako je verovati jerry-ju ove godine će da poskupi 30%, a sledeće godine će, shodno našem potpisanom sporazumu, biti jeftinije?:rolleyes:
ok, nemam ništa protiv samo ne znam da li je tim sporazumom predvidjeno i da nam madjari ne naplaćuju tranzit?:mrgreen:

Било би у најмању руку уљудно, да не кажем нешто друго, да си се више ангажовао на овој теми за коју је податке објавио веома стручан часопис Економист:


http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=6120658&postcount=1

уместо што овде жицкаш на ситно...:cool::cool::cool:
 
Било би у најмању руку уљудно, да не кажем нешто друго, да си се више ангажовао на овој теми за коју је податке објавио веома стручан часопис Економист:


http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=6120658&postcount=1

уместо што овде жицкаш на ситно...:cool::cool::cool:

čitam sve tekstove uglednog ekonomiste jerry-ja koje iskopira.
jedino je problem kad počne da ih komentariše:lol:
drugi problem je kad i ti počneš da se utrpavaš u ekonomiju, posmatrajući je iz ugla jerry-jevog navijača:rolleyes:
 
Još jedna jako bitna stvar. Prestolonaslednik je bio kod Putina i Lavrova. Primljen na najvišem nivou. Bio je i Patrijarh Aleksej. BIlo je reči o svemu pa i o gasu. :)

O provizijama nisu hteli da razgovaraju jer smo bratski narod.
 
Prvo kaži kolika je provizija svuda u svetu, pa onda kaži kolika je za Srbiju? I kako se formira cena gasa, šta sve ulazi u nju.

ne razumeš.
ako si krenuo o nečem da pričaš (a očigledno je da lupaš maximalno) onda je normalno da napišeš i konkretne podatke.
nisi ti ovde da zadaješ domaće zadatke.
dok ne obrazložiš svoj post ostaje mi samo da te evidentiram u red potencijalnih forumaških experate opšte prakse:mrgreen:
 
ne razumeš.
ako si krenuo o nečem da pričaš (a očigledno je da lupaš maximalno) onda je normalno da napišeš i konkretne podatke.
nisi ti ovde da zadaješ domaće zadatke.
dok ne obrazložiš svoj post ostaje mi samo da te evidentiram u red potencijalnih forumaških experate opšte prakse:mrgreen:

Možeš da me evidentiraš gde želiš, činjenica je da si ti izgleda ekspert za gasna pitanja.
 
gasna pitanja:roll::lol:

jel ti nije problem kad ispadneš glup u društvu?
navikao si?:mrgreen:

Otkad smo ti i ja društvo? :shock:

Vidim da si ekspert za gasove pa zato rekoh. Imamo i onoga stručnjaka za ekonomiju kome je freelance zanimacija petkom gasna pitanja i koji tvrdi da Nabuko samo što nije gotov te da je Južni tok žvaka za glupe Srbe. :lol: a ne zna ni detalje Ugovora sa Rusima. :lol:
 

Back
Top