KUMA

B

Balerina

Gost
Pomozite mi...
Moja krstena kuma uskoro staje pred oltar i ja ne znam
sta da joj (im) kupim.
Da cujem Vase predloge.

Ako moze nesto "orginalno" a da nije preskupo
 
Kumo, kumo...c c c

Kad bih ja cula da je moja kuma trazila savet na forumu sta da mi kupi za svadbu - razbila bih je :evil:

Salim se, naravno... Hocu da kazem, da niko od nas ne moze bolje od tebe znati sta je to sto bi se njoj svidelo.. Postoji hiljadu varijanti sta da joj kupis za taj dan, a koja je najbolja, to ti treba da znas...

I kumice, sta si se stisla, nek bude poklon i malo skuplji ako vredi :wink:
 
Vrednost poklona se mnogo puta tesko moze izraziti u novcanim jedinicama! On je mnogo vise od toga i treba znati kome se i sta kupuje... Buduci da ne poznajem ni tebe ni tvoju drugaricu, tesko da mogu biti od koristi osim da ispricam koji je bio jedan od "najuspelijih" poklona vrlo dragim prijateljima...
Drugarica koja se udavala, zavrsila je likovnu akademiju, te mi se cinilo krajnje neprikladno da joj ja krajnje laicki birm ne samo sliku vec i bilo sta slicno, jer je verovatnoca da promasim bila poprilicna. Bese to jedan od onih perioda kad nam je i 10 maraka bilo tesko izdvojiti, a ljudi su takvi da bi ih neka veca materijalna vrednost mozda i uvredila... Poreed svega toga, bilo mi je stalo da ih obradujem... Nedeljam sam razmisljala o poklonu, danima zavirivala po raznim kutkovima i pokusavala da smislim... Na kraju sam se opredelila za jako lep srebrni predmet koji je meni najvise licio na bombonjeru. Pokupovala sam dosta onih lepo upakovanih (i tako privlacnih!) cokoladnih bombona poput "mocart" kugli, "Ferero Rocher", pa jos ubacila i jednu lepu crvenu ruzu (sa onim sundjerom za pravljenje ikebana - da ne uvene) i sve fino aranzirala. Najteze je bilo naci kutiju i sve pricvrstiti tako da se "kreacija" ne pokvari, ali uspelo je.
Bio je to "pun pogodak", a citava procedura ne samo zabavna vec i pravo zadovoljstvo.
 
Na zalost, ja cu da upadnem na temu sa malo realnijim poklonima...Ovo sto je `smeh` napisala je divno i prosto ti zavidim kako si uspjela da obradujes kumu na tako lijep nacin, ispostujes obicaj a opet da to ne bude dio klisea...
Desilo se da sam u dva puta kumovala relativno skoro, 2001 i 2002 godine. Rijesile cure da se udaju i obje mene za kumu :) . Koliko lijepo, nije bilo bas lagano, znate vec, lova ne pada sa neba. Prva mi je onako, kao da nece :wink: , rekla da bi joj trebao fen i nekakve prostirke...I eto tako je ispalo...Da ne pominjem ostale troskove, zlato, itd...I bila je zaista parada kich-a, na zalost. No, njihov izbor. Drugi put je bilo malo drugacije. Kucili su se, ali mi je ova kuma rekla da `ne trosi previse,znam kakva su vremena, znam da se nesto mora, ne opterecuj se`. Mislim da je to vrlo ok. I dobila je je jedan superiska usisivac :lol: , kad je bila tako fina i skromna. Uz sve ostalo sto ide, of course...Ne pitajte kako je to izdrzao moj budzet :oops: . Izgleda da me ceka i trece na ljeto. Ma, neka im je sa srecom :). I sad me svi zezaju fazonom `tri puta kuma,nikad nevjesta` :roll: :lol: .
 
neces verovati, ja sam kumovala i, posto je to celo vencanje ispalo nesto navrat nanos, a ja nisam blage veze s tim sta treba a sta ne treba, nista i nisam kupila... :oops:
ali mogu da ti preporucim najlepse mesto za bidermajer, posto ti i to pada u sevap, ako si iz Beograda. na pijaci Djeram, na Bulevaru imas niz cvecara, poslednja ka centru ti je posebna , prave gotovo umetnicke aranzmane. nikad pre vidjene!

e, i nije ispalo strasno! kuma se nije naljutila na mene. u stvari tek sam nedavno saznala da kume nesto treba da kupe, a kumovala sam pre dobrih 3 godine :lol:
 

Back
Top