Šta će nama Kosovo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stoyo

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
314
Voleo bih da mi neko smisleno odgovori na pitanje: a šta će nama, uopšte, Kosovo?

Dva miliona ljudi koji žive tamo su odlučili da neće sa nama, realno ni mi nećemo sa njima i ne vidim šta je tu problem. Neka idu Albanci svojim putem, a mi svojim.

Valjda je svima jasno da je jedini način da Kosovo zaista bude "naše" taj da proteramo ili pobijemo par miliona Albanaca i rešimo problem.

Nekome je pala neka ideja na pamet da ja imam puno pravo da proizvoljno izaberem neku kuću na Kosovu, udjem kod čoveka u kuću, izbacim ga napolje sa sve ženom i decom, kuću mu spalim da ne može da se vrati, i sve to zato jer je car Lazar 1389. godine bla, bla, bla, bla......
 
Bravo!
PatriJote se zamlacuju sveto zemljom Cara Lazara a istu su zdusno sve trljajuci ruke prodavali Albancima za deeeeeeeeeebele pare,i sada se pene da su ih Albanci proterali.
A Albanci su ih isplacivali koliko god su alavi kosovski Srbi trazili.Ljudi su videli kakav je karakter tih patriJota i zakljucili da im takove komsije nisu potrebne,lepo ih isplatile i poslale na sever.
E sad kako je u glavama patriJota Kosovo kolevka srpstva,kulture,vere....zasto se onda
establisment SPC nepreseli iz Beograda u Pecku Patrijarsiju.
Zasto ti Sinodi ili otadzbinske uprave SPC ili kako je vec zovu,ne odigra do kraja
svoju isposnicku ulogu i bude u Peci bez struje,vode,okruzeni Albancima
na svojoj svetoj zemlji Cara Lazara.
Zasto tu svoju vecitu isposnicku nametljivost ne pokazu prakticno na licu mesta.
U srcu njihovog KiM,nitko im nece braniti niti zameriti sta su se odselili iz Beograda.
 
Voleo bih da mi neko smisleno odgovori na pitanje: a šta će nama, uopšte, Kosovo?

Dva miliona ljudi koji žive tamo su odlučili da neće sa nama, realno ni mi nećemo sa njima i ne vidim šta je tu problem. Neka idu Albanci svojim putem, a mi svojim.

Valjda je svima jasno da je jedini način da Kosovo zaista bude "naše" taj da proteramo ili pobijemo par miliona Albanaca i rešimo problem.

Nekome je pala neka ideja na pamet da ja imam puno pravo da proizvoljno izaberem neku kuću na Kosovu, udjem kod čoveka u kuću, izbacim ga napolje sa sve ženom i decom, kuću mu spalim da ne može da se vrati, i sve to zato jer je car Lazar 1389. godine bla, bla, bla, bla......
Pre neki dan odem ja na vikendicu a komsija pomera medju kao "ispravlja stubove" a njegovi radnici kopaju iz mog placa. E ja poludim pa se njima na**bem m**ke jer neznam ni gde oni zive a kamo li da im se muvam po dvoristu! I nema ih vise... da sam tad ocutao imam utisak da bi h sledeci put zateko na tresnji, u predsoblju ...
 
Pre neki dan odem ja na vikendicu a komsija pomera medju kao "ispravlja stubove" a njegovi radnici kopaju iz mog placa. E ja poludim pa se njima na**bem m**ke jer neznam ni gde oni zive a kamo li da im se muvam po dvoristu! I nema ih vise... da sam tad ocutao imam utisak da bi h sledeci put zateko na tresnji, u predsoblju ...

E pa to nije trebalo da uradis. Jedina prava reakcija je prijavljivanje slucaja nadleznom zvanicnom organu, pa neka on odlucuje.
 
Pre neki dan odem ja na vikendicu a komsija pomera medju kao "ispravlja stubove" a njegovi radnici kopaju iz mog placa. E ja poludim pa se njima na**bem m**ke jer neznam ni gde oni zive a kamo li da im se muvam po dvoristu! I nema ih vise... da sam tad ocutao imam utisak da bi h sledeci put zateko na tresnji, u predsoblju ...

Ključna reč "mog placa". Po čemu je Kosovo tvoj ili moj plac. Plac je onoga koji tamo živi i to je to. Ljudi koji žive tamo neće sa nama, mi nećemo sa njima i šta sad?

Zaklinjanjem u Kosovo i ovom nacionalističkom histerijom (po mom mišljenju) se ništa ne rešava....
 
Pre neki dan odem ja na vikendicu a komsija pomera medju kao "ispravlja stubove" a njegovi radnici kopaju iz mog placa. E ja poludim pa se njima na**bem m**ke jer neznam ni gde oni zive a kamo li da im se muvam po dvoristu! I nema ih vise... da sam tad ocutao imam utisak da bi h sledeci put zateko na tresnji, u predsoblju ...


Djeri jes' to ti?
 
Pa dobro sta da se radi?

Insistirati na podeli Kosova - sever nama, ostatak njima. Gledati da se nekako zaštite Srbi u enklavama i to je to.

Vi nama sever Kosova, a mi vas priznamo i problem rešen....

Samo što su "političari" toliko nabrijali narod da nekog normalnog dijaloga, mimo onog preko nišana, skoro da ne može ni da bude.
 
Moze tako kao sto ti kazes, ali dajte srpsku. Ako cemo etnicki onda etnicki. A da i mi moramo da predamo Presevo (Bujanovac je oko 50%albanci, 50%Srbi, a Medvedja uglavnom Srpska), eventalno Suboticu i Sentu Dimitrovgrad i Novi Pazar.
 
Moze tako kao sto ti kazes, ali dajte srpsku. Ako cemo etnicki onda etnicki. A da i mi moramo da predamo Presevo (Bujanovac je oko 50%albanci, 50%Srbi, a Medvedja uglavnom Srpska), eventalno Suboticu i Sentu Dimitrovgrad i Novi Pazar.

Pa gde bi nam bio kraj.Ima tu blizu granica i vlaha ,bugara a ima i Srba u Rumuniji ..zaplelo se to od ko zna kad.
 
Moze tako kao sto ti kazes, ali dajte srpsku. Ako cemo etnicki onda etnicki. A da i mi moramo da predamo Presevo (Bujanovac je oko 50%albanci, 50%Srbi, a Medvedja uglavnom Srpska), eventalno Suboticu i Sentu Dimitrovgrad i Novi Pazar.

Pobrkao si neshto...
Svet tajno odobrava podelu Kosova...bez Presheva,bujanovca...Ali samo Velichanstveni je josh uveren da ce vratiti celo Kosovo...shteta za nas dok ga imamo na vlasti...
 
Moze tako kao sto ti kazes, ali dajte srpsku. Ako cemo etnicki onda etnicki. A da i mi moramo da predamo Presevo (Bujanovac je oko 50%albanci, 50%Srbi, a Medvedja uglavnom Srpska), eventalno Suboticu i Sentu Dimitrovgrad i Novi Pazar.

Što se tiče Subotice, Sente i sl... niko ne postavlja to pitanje. Ni jedna ozbiljna madjarska partija nikad nije postavila bilo kakve zahteve za otcepljenje. Tako nešto ne podržava ni Madjarska država niti bilo ko. Iz mnogo razloga.

Što se Srpske tiče, tu se slažem....Bosna je ionako podeljena preko svake mere, čini mi se da je održavanje te države ćorav posao.

Bujanovac - pa neka ide Albancima. Šta će nam Bujanovac?

Jedini problem sa podelom i Albancima je situacija u Makedoniji....e to je posebna priča.
 
Sve to što tipkate imaće smisla samo ako svaki od vas darodavaca samoinicijativno pokloni svoju kuću i okućnicu nekom srbinu sa Kosova i Metohije.Onda ću vam zaista iskreno poverovati da ste zaista demokratski ne demoNkratski opredeljeni svim tim vašim uzvišenim idejama.
Zato bih želeo da ovde pročitam tekst nekoga od vas da je to uradio i verujte mi istog momenta biću toliko za vašu "ideju" isto kao i svaki od vas.
Do tada zamolio bih vas da nesmarate više.
 
Sve to što tipkater imaće smisla samo ako svaki od vas darodavaca samoinicijativno pokloni svoju kuću i okućnicu nekom srbinu sa Kosova i Metohije.Onda ću vam zaista iskreno poverovati da ste zaista demokratski ne demoNkratski opredeljeni svim tim vašim uzvišenim idejama.
Zato bih želeo da ovde pročitam tekst nekoga od vas da je to uradio i verujte mi istog momenta biću toliko za vašu "ideju" isto kao i svaki od vas.
Do tada zamolio bih vas da nesmarate više.


Imace smisla kada se sve pare od Kosovskog duga upute tim ljudima na severu i enklavama, a ne da se daju shiptarima...mislim da je to dovoljno za pochetak...
 
Sve to što tipkate imaće smisla samo ako svaki od vas darodavaca samoinicijativno pokloni svoju kuću i okućnicu nekom srbinu sa Kosova i Metohije.Onda ću vam zaista iskreno poverovati da ste zaista demokratski ne demoNkratski opredeljeni svim tim vašim uzvišenim idejama.
Zato bih želeo da ovde pročitam tekst nekoga od vas da je to uradio i verujte mi istog momenta biću toliko za vašu "ideju" isto kao i svaki od vas.
Do tada zamolio bih vas da nesmarate više.

A ti si kao svoju kuću poklonio?
 
Imace smisla da se sve pare od Kosovskog duga upute tim ljudima na severu i enklavama, a ne da se daju shiptarima...mislim da je to dovoljno za pochetak...


Te pare ostavi po strani.Ovde se ne priča o parama nego o zemlji.Znači nemašaj babe i žabe.
Daj primer pa da ti se pridružim.Pokloni kućicu i okućnicu pa eto i mene sa tobom da podržim te napredne ideje.
 
A shto po tebi ja trebam prvi...shto ti, kao ultranazzi ne dash prvi...


Ti prvi zato što se nastrane ideje javljaju u takvim glavama kao što je tvoja.
Ako znaš da pokljanjaš nešto nekog srbina sa Kosova i Metohije onda moraš da daš svoj primer pa da prvo pokloniš svoju kućicu.Onda ću zaista verovati da si ozbiljan i da su to zaista tvoje ideje koje trebaju da se uvaže.
 
Sve to što tipkate imaće smisla samo ako svaki od vas darodavaca samoinicijativno pokloni svoju kuću i okućnicu nekom srbinu sa Kosova i Metohije.Onda ću vam zaista iskreno poverovati da ste zaista demokratski ne demoNkratski opredeljeni svim tim vašim uzvišenim idejama.
Zato bih želeo da ovde pročitam tekst nekoga od vas da je to uradio i verujte mi istog momenta biću toliko za vašu "ideju" isto kao i svaki od vas.
Do tada zamolio bih vas da nesmarate više.

Uuuuuuuuuu patriJoti,a kako to da niko od vas patriJota nece recimo da menja svoj stan ili kucu sa nekom srpskom porodicom sa Kosova.
Ako vam je stalo do Kosova lepo zamenite stan u Beogradu za kucu u Urosevcu,i onda ste lepo na licu mesta i branite vasu patriJotsku kolevku do mile volje.
Ovako samo lamentirate i mrsomudite.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top