Da li neko zna sta se desava sa Kapetanom Draganom !?

limanacNS

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
366
Uhapsen u Australiji pa je trebao biti izrucen hrvatskoj, pa Australija ga ne moze izruciti po njihovom zakonu, a nije ni na haskoj poternici !
On je na nekom tajnom hrvatskom spisku ko i svi mi !
Mora da sam i ja na spisku jer sam neke '88 kao jako mali pisao u lepo njihovo more !
I tada se znalo, mog drugara iz NS koji nije jos ni krenuo u osnovnu skolu zaustavo je neki lik u Splitu i pitao:"Kako se zoves ", a on odgovorio :"Milos" , a ovaj :"Srbin, a" !? i udari mu samar, detetu od 5 godina ! Pravi domoljub !
Da li je neko od vas pratio sta je rekao kanadski oficir u sudenju ademiju i norcu za Cekua ! Vrlo interesantno svedocenje !
Ne bih se slozio sa nasim predsednikom kada ga je nazvao vojnikom, kanadski oficir ga je drugacije nazvao !
A Ceku ima i nase drzavljanstvo, a poternice nema !?
 
Hrvati ne žele da priznaju da su imali ijednog poginulog vojnika u akciji "Medački džep", a pogotovu poriču da je bilo civilnih žrtava. Za njih su i deca i žene "naoružani banditi". Sami Kanađani su rekli da su imali oružani sukob s hrvatskom vojskom, i to je ujedno bio prvi sukob između Unprofora i hrvatske vojske, jer ovi nisu hteli da se povuku s po sporazumu određenih teritorija
Kanadski list Otava sitizen prenosi i odgovor tadašnjeg komandanta kanadskog bataljona, penzionisanog pukovnika Džima Kalvina, koji tvrdnje hrvatskog admirala naziva "pokušajima prekrajanja istorije".

- Znali smo na koga pucamo, a Hrvati su tačno znali gde smo mi. Oni samo pokušavaju da prekroje istoriju - naglasio je Kalvin i dodao da Kanađani veruju da vojnici treba da se bore protiv vojnika, a ne da ubijaju nevine civile.
Zanimljivo je i zapažanje kanadskog lista Hronikl herald da se "dvojica hrvatskih komandanata terete za pokolj u Medačkom džepu, dok jedan od glavnih učesnika nije optužen".
Prema pisanju ovog lista, "taj neoptuženi je Albanac Agim Čeku, tadašnji visoki oficir hrvatske vojske, a danas premijer Kosova".
- Čeku je uspeo da izbegne svaku odgovornost za kriminalno delovanje svojih jedinica u septembru 1993. godine - konstatuje Hronikl herald i izražava nadu da će Kanada ponuditi dokaze i svedoke neophodne da Ademi, Norac i Čeku budu osuđeni.
 
U izveštaju UN se konstatuje da je Hrvatska vojska, oslobađajući područje Medačkog džepa, počinila ratne zločine, zločine protiv čovečnosti i etničko čišćenje.
Pripadnici civilne policije UN su na području Medačkog džepa na ličkom ratištu pronašli 19 leševa, od čega 10 muških, osam ženskih i jedan kome nisu mogli utvrditi pol. Prema navodima iz izveštaja, pet leševa bilo je spaljeno, ili su izgoreli u kućama, od toga četiri žene.
Policajci UN su utvrdili i da je u akciji uništeno 312 objekata - 164 kuće, 148 staja i privrednih objekata.
Najveći deo zločina dogodio se pre nego što su hrvatske snage morale da se povuku s područja koje su nekoliko dana ranije oslobodile, tvrdi se u izveštaju i dodaje da su pre paljenja ili uništavanja srpske kuće u selima oko Medačkog džepa bile detaljno opljačkane i vandalizovane, stoka pobijena, a bunari zatrovani naftnim derivatima i životinjskim leševima.Opisuje se i situacija zatečena u svakom od 16 sela ili zaselaka, gde su pripadnici UN obavili pregled, uz komentar da nisu uključeni podaci o 52 tela koja je Hrvatska vojska posle zauzimanja tog dela ličkog ratišta predala srpskoj strani.
U izveštaju se navodi da ni u jednom naselju nisu pronađeni živi ljudi, a da je u zaseoku Drljići "u životu ostalo samo nekoliko kokošaka".
U cijeloj je zoni Medačkog džepa provedeno temeljito etničko čišćenje kako bi se zona učinila "nenastanjivom", tvrdi UNPROFOR, a tvrdnju da su mladići, vojnici, bez uputa samostalno učinili ono što je zatečeno u Medačkom džepu, treba "bez krzmanja odbaciti". Čišćenje se provodilo uništavanjem imovine, ubijanjem ljudi, ubijanjem stoke i trovanjem bunara,
Uništavanje imovine su provodili "razarački timovi, opremljeni u tu svrhu", sustavnim paljenjem i razaranje kuća uz pomoć protutenkovskih mina, navode Kanađani, a torbe pune opljačkane imovine pronađene na području koje su bile pod hrvatskim nadzorom. Prema izjavama svjedoka i prikupljenim dokazima, hrvatske su snage namjerno ubijale civile.
U izvješću piše kako tome u prilog govori što su vojnici su ubijani iz velike blizine, te izjave svjedoka koji su vidjeli ubojstvo slijepe starice. UNPROFOR je na tom području u rujnu 1993. godine pronašao ukupno 18 leševa, koje su redom bile žrtve nasilne ili okrutne smrti, stoji u izvješću. Deset od njih je na sebi nosilo neku vrstu uniforme, sedam je bilo žena, a jednom lešu nije određen spol, pošto je bio spaljen.
Kanađani naglašavaju da je na području te zone pronađena velika količina kirurških rukavica, za što sumnjaju da su bile korištene za micanje leševa na zabačena mjesta, što upućuje na prikrivanje tragova. Napominju da su spomenuti leševi pronađeni upravo na takvim mjestima.

Mučni opisi ubijenih

Kanađani daju mučne opise žrtava u Medačkom džepu. Navode kako su u jednoj kući u zoni pronađeni leševi dviju mladih žena, koje su izgorjele do neprepoznatljivosti. Smatraju kako su ih hrvatske snage najprije zatvorile u tu kuću, ustrijelile te zapalile, za što je bio upotrijebljen plin.

Spominju i staricu između 70 i 80 godina koja je pronađena u polju mrtva, sa četiri prostrijelne rane, s tim da joj je jednim metkom propucana glava. Pronađen je i muškarac sa 24 rane kojemu je pucano u leđa, tvrde Kanađani. Pronađeni su leševi, navode u izvješću, s odrezanim prstima, amputiranim dijelovima tijela, a jedna je žena imala posjekotinu na dojci.

Namjerno odugovlačenje prekida vatre kako bi se čišćenje provelo
 
ja nisam rekao laz nego istinu, a isto tako moj drug je prolazio kroz zagreb pa su mu razbili kola !
Eto !
Al sta reci tebi kad si ti 5 % postotni kontras, da neces mozda da pohvali cekua !
A da li si video anketu u Splitu iz 2007 koliko njih zeli da vidis srpskog turistu !
Naime, prema istraživanju tiražne splitske Slobodne Dalmacije, samo jedan odsto anketiranih Dalmatinaca izjavilo je da ne bi imalo ništa protiv protiv masovnog dolaska turista iz Srbije u Hrvatsku
 
Uhapsen u Australiji pa je trebao biti izrucen hrvatskoj, pa Australija ga ne moze izruciti po njihovom zakonu, a nije ni na haskoj poternici !
On je na nekom tajnom hrvatskom spisku ko i svi mi !
Mora da sam i ja na spisku jer sam neke '88 kao jako mali pisao u lepo njihovo more !
I tada se znalo, mog drugara iz NS koji nije jos ni krenuo u osnovnu skolu zaustavo je neki lik u Splitu i pitao:"Kako se zoves ", a on odgovorio :"Milos" , a ovaj :"Srbin, a" !? i udari mu samar, detetu od 5 godina ! Pravi domoljub !
Da li je neko od vas pratio sta je rekao kanadski oficir u sudenju ademiju i norcu za Cekua ! Vrlo interesantno svedocenje !
Ne bih se slozio sa nasim predsednikom kada ga je nazvao vojnikom, kanadski oficir ga je drugacije nazvao !
A Ceku ima i nase drzavljanstvo, a poternice nema !?


sacuvaj nas boze od hrvatske kulture i licemerja.
 
Oko 10.000 ljudi učestvovalo je danas na 30. gej paradi "Mardi Gras" u Sidneju, dok se na ulicama okupilo 300.000 posmatrača četiri kilometra duge kolone, organizovane ne samo u znak podrške seksualnim slobodama, već i borbi protiv globalnog zagrevanja i ugroženoj životinjskoj vrsti - tasmanijski đavo. Na paradi su se prvi put zvanično pojavili i pripadnici vojske, prenela je agencija DPA.
"Mislim da je ovo za odbrambene snage važan korak napred u priznavanju šire zajednice iz koje smo zapravo regrutovani," rekao je oficir Stjuart O'Brajan.
U ovom slucaju ja bi sam trazio da me izruce !
 

Back
Top