Moj komp se gasi kad on hoce, shta mu je????

whiteflower

Zainteresovan član
Poruka
168
Pozdrav svima, ja sam pre dva meseca kupila kompjuter i nemojte da mi se smejete ako lupim nesto, posto ja stvarno nishta ne znam o ovome o cemu ovde pisete... Elem, moj kompjuter se gasi kada sam na internetu i sam pocne da se restartuje... To je otprilike jednom dnevno, nekad i nekoliko puta, :shock: a kada hocu da ugasim komp i kliknem na turn off, on nece da se ugasi, nego se restartuje i pojavi mi se neka ikonica na ekranu da se sistem uspesno oporavio od ozbiljnog ostecenja? :cry: Proveravala sam da li sam pokupila neki virus, i nema nista (Kaspersky, Spybot ) :?: E, sad, posto sam slucajno pre mesec dana kliknula na opciju update za Windows i pojavilo mi se upozorenje valjda da imam kopiju ako sam dobro razumela, i stalno mi u desnom donjem uglu ekrana stoji ikonica i pishe your sistem may be at risk, da li to ima veze sa tim? Ili je neki virus? I sta sad da radim, upomoooc..........:cry: :cry: :cry:
 
Prvo to što ti se pojavljuje ima negde na internetu kako se to skida.Probaj na google.com upiši poruku koji ti izbacuje,i uveren sam daćeš rešiti problem jer sam to ja imao pre nekih možda 2 godine i više.
To je updata za windows koji nije legalizovan.
Ne obraćaj pažnju na upozorenje.
A štose tiče restartovanja mogu da budu mnogi uzroci napajanj,temperatura procesora...
Dali se restartovanje dešava kada recimo igraš neke zahtevnije igrice,ali kažeš da je komp novi i da ti nisi baš vična sa korišćenjem pa zato moguće je da je došlo do oštećenja windowsa.Dali se restartovao i kad si uzela komp iz radnje ili je to od skoro.
Moraš da napišeš više podataka kako bi mogli da pomognemo.

Kako ukloniti Windows Genuine Advantage

Evo našao sam ako je to što se javlja kod tebe sledi upustva

Ubij proces wgatray.exe u Windows TaskManager-u , desni klik , end task.Restartuj u save modu ( F 8 ) i obriši sledeće failove
WgaTray.exe koji je u c:\windowss\system32
WgaTray.exe koji je u c:\windows\system32\dllcache
u run upiši regedit i obrishi folder WGALOGON koji je u HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\ Windows NT\CurrentVersion\WinlogonNotify
Obrishi u registry sve što ima veze sa WgaTray.exe koristeci F3 kao search.
 

Back
Top