Ponovno Radjanje- Reinkarnacija.

Pogledaj rezultate ankete: U šta bi ste se hteli najradije reinkarnirati (ponovo roditi) u sledećem životu? U -

Glasova
82. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Čoveka

26 31,71%
  • Životinju

9 10,98%
  • Biljku ili Drveće

1 1,22%
  • Nekog Boga ili Andjela

10 12,20%
  • Vanzemaljca

5 6,10%
  • Energetsko Biće ili Prirodnu Pojavu

6 7,32%
  • Kamen ili Kristal

0 0%
  • Zvezdu ili Planetu

0 0%
  • Ništa (Želim Nibbanu i Oslobodjenje)

9 10,98%
  • Neverujem u Reinkarnaciju

16 19,51%
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 68

Tema: Ponovno Radjanje- Reinkarnacija.

Aktivan član Almsivi (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Ponovno Radjanje- Reinkarnacija.

Čovek nakon svoje fizičke smrti nastavlja da exiztira i dalje, jer je exiztencija prožeta evolucijom i razvojom,
    u svim njenim pojavama. Ne-exiztencija ne postoji. Postoje samo promene, i ciklusi, i večna existencija.

Cilj čitave evolucije je da dostigne savršenstvo, ali to je neprestani tok koji juri stalo u krug.

Evolucija je manifestacija exiztencije, a i existencija je manifestacije evolucije.

Vrhovni Bog je onaj od kojeg potiču i exiztencija i evolucija.

Ostala Bića, Bogovi, Planete i Energije su samo različite manifestacije vrhovnog Boga, koji sam sa sobom dopušta
    da se exiztencija manifestira i evoluira kroz njega.

On je Purushotama, vrhovno Biće! Njegove frakcije(delovi) koje sačinjavaju exiztenciju su Prakriti i Purusha.

Prakriti je Materija a Purusha je Energija.
    Prakriti je Materija ili telo, dok je Purusha Duh ili Duša.
    Prakriti je Majka, Purusha je Otac. Prakriti je Zemlja, Purusha je Seme.
    Prakriti je Posmatrano, Purusha je Posmatrač.

Šta bi vi hteli da budete, u koji životni oblik da se inkarnirate??

Živeli vecno! ♪♫♫♪♫ *Celestial shower and rain* ♪♫♪♫♪♫♪♫♫♫♪♪ ♥

Ističe se Uros12 (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Re: Ponovno Radjanje- Reinkarnacija.

ja bi voleo da sam andjeo

Učlanjen
    29.09.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    53

Ja bih najradije savrsenstvo da dostignem, slobodu od radjanja i od umiranja!

Al ako ne uspem to u ovom zivotu, onda bih najradije opet u coveka, da opet pokusam do savrsenstva.
    Eventualno mozda u nekog Boga ili andjela.

Učlanjen
    06.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio Almsivi Pogledaj poruku
    Ja bih najradije savrsenstvo da dostignem, slobodu od radjanja i od umiranja!

Al ako ne uspem to u ovom zivotu, onda bih najradije opet u coveka, da opet pokusam do savrsenstva.
    Eventualno mozda u nekog Boga ili andjela.
    pa npr.raj je podeljen na spratove (u zargonu receno)
    ako si najmanji sprat tu si neka vrsta sluga
    onda tako spratovi idu idu....na prednajvisem si sa andjelima i smatras se andjelem a na najvisem si odmah pored svete trojice
    e sad koji ces sprat biti to zavisi od grehova i vrlina u ovom zivotu

Učlanjen
    29.09.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    53

Uros12
    .. e sad koji ces sprat biti to zavisi od grehova i vrlina u ovom zivotu ..

Slazem se s ovim, i ja tako mislim. Covek se moze u bilo sta u exiztenciji reinkarnirati.

Hteo sam jos da dodam opciju- u Demona, al nije bilo mesta cisto samo da i takva inkarnacija postoji.

(Steta sto nisam dao opciju- Ne nameravam umreti)
    Poslednji put ažurirao/la Almsivi : 29.02.2008. u 22:34 Razlog: dodatak

Obećava
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Čovjek se reinkarnira kao čovjek, ne kao životinja. Umjesto reinkarnacije može da ide na neke druge nivoe, kao Bog pripravnik, pod nadzorom pravih Bogova. Ne može da bude anđeo, a to je i dobro jer anđeli ne napreduju, oni su kao roboti, stvoreni da rade neke poslove i to je sve. Ljudi imaju dar tj. mogućnost napretka i to je jako vrijedno. Ali to treba iskoristiti kroz ozbiljan duhovni rad a ne traćiti dragocjeno vrijeme koje nam je dato.

Život na Zemlji služi duhovnom napretku i ova planeta je jedina, bar u ovoj galaksiji, koja nudi tako nešto, zato je i velika navala za dobijanje rođenja na Zemlji, ima zanimljiva priča o tome u "Tibetanskoj knjizi života i smrti". Svi su toga svjesni prije rođenja, da dolaze samo radi duhovnog rasta jer ovi životi to nude, kao što neko ide u neku elitnu školu znajući da mu ona nudi nešto jedinstveno. Krajnji cilj je izgraditi svoju duhovnu dušu na osnovu one koja nam je posuđena na privremen period, i ući u vječni život ali u materijalnom tijelu, na Zemlji, ne tamo negdje gore. Mada ima i onih koji idu tamo negdje na druge nivoe, ali mene lično najviše privlači ostanak na Zemlji u vječnom životu, jer vječni život povlači i vječno duhovno napredovanje jer je ono moguće na Zemlji a ne na nebu. Životi na Zemlji su Izazov, moguće je napredovati na veći nivo od onoga sa kojim se došlo, a moguće je i pasti, a sve kroz slobodnu volju koja nam je data i kroz naše izbore.
    "Kome ću govoriti i svjedočiti da čuju? Gle, uho im je neobrezano, te ne mogu čuti; riječ je Božija njima podsmijeh, nije im mila." (Jeremija 6, 10)

Učlanjen
    06.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Uros12
    .. e sad koji ces sprat biti to zavisi od grehova i vrlina u ovom zivotu ..

Slazem se s ovim, i ja tako mislim. Covek se moze u bilo sta u exiztenciji reinkarnirati.

Hteo sam jos da dodam opciju- u Demona, al nije bilo mesta cisto samo da i takva inkarnacija postoji.
    e za demone nisam siguran....mozda i to postoji ali sumnjam zato sto je djavolu cilj da nas zavede u ovom,a unisti u sledecem zivotu odnosno u paklu ako tamo zaglavimo(ne daj boze)

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Uros12 Pogledaj poruku
    ja bi voleo da sam andjeo
    hmmm...ima jena poslovica koja kaze ; pazi sta zelis jerbo mos se desit da to i dobijes...ili tako nekako...
    elem, nadam se da si upoznat sa "svim aspektima andjeoske anatomije"...

btw
    evo, ja bi da se vratim kao krofna, glazirana cololadom (min 70% kakaa) ili neko fino pecivo...pa koristim priliku da zamolim postavljaca teme da doda kategoriju "peciva, kolaci & licitarski proizvodi" u ovu "maestralno" zamisljenu anketu...
    hvala unaprijed.

Učlanjen
    06.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio Vragana Pogledaj poruku
    hmmm...ima jena poslovica koja kaze ; pazi sta zelis jerbo mos se desit da to i dobijes...ili tako nekako...

btw
    evo, ja bi da se vratim kao krofna, glazirana cololadom (min 70% kakaa) ili neko fino pecivo...pa koristim priliku da zamolim postavljaca teme da doda kategoriju "peciva, kolaci & licitarski proizvodi" u ovu "maestralno" zamisljenu anketu...
    hvala unaprijed.
    daj link za te andjeonske anatomije

Legenda svesnaglista (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    740

btw
    hvala unaprijed.

Толики Враг да се спакује у једну крофну.

Уф... Само да се не вратим као нека прождрљивица и убијем те да бих преживела...

Заправо... више никада нећу јести крофне јер... ко зна... можда су ми то пријатељи из прошлих живота...

Aktivan član Cairne (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Bog je JEDAN JEDINI ... al ajde mogu da budem andjeo-chuvar mojoj jedinoj i vechoj ljubavi !!!

Učlanjen
    29.09.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    53

Vader
    .. i ući u vječni život ali u materijalnom tijelu, ..
    .. ali mene lično najviše privlači ostanak na Zemlji u vječnom životu, ..

Hm, ja sam pre oko 3 godine bio uveren da cu ziveti vecno u ovom telu, al kasnije sam promenio misljenje da
    nije potrebno da se zivi bas u ovom telu. Neka moja braca tvrde da im je cilj da zive vecno u ovom ljudskom telu,
    pa ako im nekad dosasi, da ce transcendirati. Al to su samo ideje, a da bi se ih ostvarilo mora se raditi na tome.

U Hinduistickoj Mahabharati sam procitao na nekoliko mesta da su se neki reinkarnirali u zivotinje, mada nisam
    siguran dal je tako ili nije, prihvatam ideje.

Vragana, ovu poslovicu sam nekako ovako procitao negde..
    ..pazi sta dozvoljavas svome srcu da pozeli jer ces to sigurno i zadobiti...

Dodao bih ja jos neke opcije, al je maximum bilo 10, i sve sam ih postavio.

Obećava
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Neka moja braca tvrde da im je cilj da zive vecno u ovom ljudskom telu,
    pa ako im nekad dosadi, da ce transcendirati.
    Mislim da će tada biti sadržaja u životu kakve sada ne možemo ni da zamislimo, što umanjuje šansu za dosađivanje , ali takođe moći će se putovati svemirom što još više smanjuje šansu za dosađivanje. Ne vjerujem da će vladati neko zatočeništvo i ograničenost samo na ovu planetu i s te strane bih se složio sa tvojom braćom

Al to su samo ideje, a da bi se ih ostvarilo mora se raditi na tome.
    Upravo tako

U Hinduistickoj Mahabharati sam procitao na nekoliko mesta da su se neki reinkarnirali u zivotinje, mada nisam
    siguran dal je tako ili nije, prihvatam ideje.
    Nisam čitao Mahabharatu ali sam čuo da tamo ima tako nešto, ali sam od nekoga duhovnijeg čuo da se to odnosi na nešto drugo, ili je tada nekada tako nešto i bilo moguće, ili se tu misli na nešto drugo, mislim da sam čuo da duh umrle osobe može da preuzme "upravljanje" nad životinjom, da se na neko vrijeme "saživi" sa njom, i da se u tim spisima mislilo na tako nešto. Ali klasična reinkarnacija ide samo kroz ljude jer ljudi su kosmička duhovna bića kojima je stvoreno ovakvo ljudsko materijalno tijelo da bi mogli živjeti na materijalnom svijetu i duhovno napredovati kroz duhovnu izgradnju, to mogu kroz svjesni ljudski život sa svojom slobodnom voljom i izborima, a što životinje nemaju. Drugim riječima ljudi su na posebnoj misiji ovde na Zemlji
    "Kome ću govoriti i svjedočiti da čuju? Gle, uho im je neobrezano, te ne mogu čuti; riječ je Božija njima podsmijeh, nije im mila." (Jeremija 6, 10)

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Uros12 Pogledaj poruku
    daj link za te andjeonske anatomije
    ovaj...izvini...potrajalo je trazenje... "adekvatnog" linka, al evo;

http://www.dogma-movie.com/

i sto je najbolje, ima na DVDju za 200 dindzi...

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Vragana, ovu poslovicu sam nekako ovako procitao negde..
    ..pazi sta dozvoljavas svome srcu da pozeli jer ces to sigurno i zadobiti...

Dodao bih ja jos neke opcije, al je maximum bilo 10, i sve sam ih postavio.
    pa obrisi one kristaleistajaznam; ionako su bili njesra od "benda"...

Učlanjen
    06.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

ovaj...izvini...potrajalo je trazenje... "adekvatnog" linka, al evo;

http://www.dogma-movie.com/

i sto je najbolje, ima na DVDju za 200 dindzi...
    fala....

Ističe se
    Učlanjen
    13.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja u reinkarnaciju ne verujem,ali ako bi stvarno postojala,želeo bih u sledećem životu da budem baobab,jer bih tako živeo tromo 5000 godina...

Veoma poznat gazela (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    144

I ne bi mogao da mrdnes sa jednog mesta...:-)

Domaćin
    Učlanjen
    09.01.2008.
    Reputaciona moć
    0

Almsivi, dobra ti je anketa. Glasao sam za "Ništa (Želim Nibbanu i Oslobodjenje)", jer to realno želim nakon ovolikih reinkarnacija kroz koje sam prošao. Malo sam se umorio. Inače u reinkarnaciju ne verujem. Zapravo, ne verujem ni u šta, jer onaj koji veruje time dokazuje da nije siguran da li to u šta veruje postoji ili ne. Ja jednostavno znam da reinkarnacija postoji i funkcioniše, ali bez zakona karme. Malo teško za razumevanje.

Ko veruje u uskrsnuće neka veruje. Čovek je vernik, ali to ne znači da mora da bude i lakoveran. Ali neka se zapita u šta je verovao pre rođenja.

Recimo da je taj neko živeo u Indiji pre 4000 godina. Slučajno se rodio u toj zemlji, primio hinduizam od roditelja, verovao u indijski panteon od nekoliko hiljada bogova, i smatrao da je u pravu. Zatim se rađa u Tibetu pre 2000 godina, od roditelja prima budizam i obožava samoga sebe tražeći svetlost u sebi i težeći nirvani, i ponovo misli da je u pravu. Zatim se rađa u Francuskoj pre 1000 godina, od roditelja prima rimsko hrišćanstvo, veruje u devicu Mariju, Isusa i uskrsnuće, postaje krstaš i odlazi u Jerusalim da kolje muslimane misleći da čini veliko delo za boga, i u ovom životu smatra da je u pravu. Zatim se rađa u Turskoj pre 500 godina, od roditelja prima islam, veruje u dženet i pakao, i kao turski vojnik kreće u osvajanje Evrope smatrajući da će ga bog primiti u raj ako bude ubio što više nevernika koji ne veruju u Allaha, i opet smatra da je u pravu. Zatim se rađa u Srbiji u XX veku, od roditelja prima srpsko pravoslavlje, poštuje kalendar koji za realnim kalendarom zaostaje 13 dana, veruje u nebesku Srbiju i u bogorodicu trojeručicu i ostale svece sa ikona, odlazi u rat na Kosovo da se bori protiv većeg dela sveta uveren da je ceo svet protiv Srbije, i ponovo smatra da je u pravu.

Taj čovek može se izvući iz neprekidnog kruga rađanja i umiranja jedino ako spozna neke stvari. Za početak, da se odrekne sadašnje religije koju je primio od roditelja i da meditira o nekoliko svojih poslednjih života.

Uskrsnuće ili reinkarnacija. Trećeg nema. Nema ni sredine. Zapravo ima sredine, ali u sredini su oni koji ne veruju ni u šta.

Reinkarnacija.

Uskoro ćemo biti svedoci reinkarnacije u prirodi. Proleće koje je umrlo prošle godine, ponovo će se roditi ove godine. I led koji se otopio pretvorio se u vodu koja se u zimu zaledila.

Reinkarnacija.

Učlanjen
    29.09.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    53

ILLUMINAT
    Almsivi, dobra ti je anketa. Glasao sam za "Ništa (Želim Nibbanu i Oslobodjenje)", jer to realno želim nakon ovolikih
    reinkarnacija kroz koje sam prošao. Malo sam se umorio. Inače u reinkarnaciju ne verujem. Zapravo, ne verujem ni u šta,
    jer onaj koji veruje time dokazuje da nije siguran da li to u šta veruje postoji ili ne. Ja jednostavno znam da reinkarnacija
    postoji i funkcioniše, ali bez zakona karme. Malo teško za razumevanje.

Hm, ja mislim da dobro razumem sto zelis reci. Al kod mene znanje i vera su opet slicni ili isti pojmovi.
    Vera je izjednacena oscilacija izmedju dva objekta. Ako nesto verujes ili znas, onda duh oscilira ne toj frekvenciji
    kao sto je frekvencija te stveri u koju se veruje. Oslobodjenje je cilj exiztencije i evolucije. Svako bice ga na kraju dostigne.

Karma po meni je balans, sta god da se desi ili ne desi, pokorava se nekom balansu. Moze ga se nazvati kako god,
    al sve mu se pokorava. A da se ne izmislja nove izraze, najlakse je reci karma.

Domaćin
    Učlanjen
    09.01.2008.
    Reputaciona moć
    0

Almsivi, uvažavam tvoje stavove ali se ne slažem po pitanju karme. Malo je prevaziđena. Ali dobro. Problem je u tome što ti zakon karme ne daje odgovor na pitanje zašto si i kada prvi put ispaštao. Imaš jednu moju knjigu koja govori o mom viđenju ovih ezoterijskih stvari:

http://vuls.org/forum/index.php?topic=48.0

Vidiš prijatelju, ja nisam bio zadovoljan dobijenim odgovorima, meditirao sam, spustio rad mozga na nisku frenkvenciju, kontaktirao više denzitete, imao viziju i napisao ovu malu knjižicu.

Učlanjen
    29.09.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    53

ILLUMINAT, dobro ti je to, lepo napisano. Imao sam namere da ga jos pre procitam, al sam zapostavio, tako da sam sada
    procitao. Doduse ima i kontradikcija. A i simbolike, priznaj, da je simbilocno pisano.

Slazem se sa vecim brojem stihova, al neke stihove bas ne. Npr ne slazem se sa tim da za zlo uzvrate trostruko :rolleyes:
    Kad se zlo pretrpi, to se zove zrtva, ili zrtvovanje. Ja glasam za moc, ljubav i mudrost. Nasilje nikako ne podrzavam.

Dobre su ti vizije. 8-)

Domaćin
    Učlanjen
    09.01.2008.
    Reputaciona moć
    0

Jeste simbolično pisano. Uzvraćanje zlom na zlo nije nasilje već samoodbrana po prirodnom zakonu.

Zainteresovan član Vril (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

u coveka se zelim reinkarnirati. covek je savrseno bice

Domaćin
    Učlanjen
    09.01.2008.
    Reputaciona moć
    0

Ništa nije savršeno. Čovek je najnaprednije biće (životinja).

Slične teme

1. Radjanje-sveta obaveza
    Autor gost 271475 u forumu Religija
    Odgovora: 166
    Poslednja poruka: 06.10.2008., 20:59
  2. radjanje nove drzave
    Autor adem_ks u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.02.2007., 14:55
  3. Teraformiranje - Radjanje Svetova
    Autor montekristo u forumu Književnost
    Odgovora: 17