Uspavanke i pesmice

zlatna koka

Ističe se
Poruka
2.233
Sta pevate vasoj deci pred spavanje???
Ja znam samo jednu uspavanku i jednu onako tihu koja moze za spavanje, ali su i meni vise dosadile. Dajte neke pesmice, moze reci (nesto iz detinjstva da se podsetim), jos bolje s notama (znam da ih citam, mada neznam da ih pisem:oops:)
 
E nasmeja me slatko.:lol::lol::lol:

Meni i sestri je mama pevala "Crnog leptira" Yu grupe, pa onda pevala i mom detetu pa sad tera i mene da mu pevam.
Mi se ipak držimo pričica, pevanje ga nekako ne umiruje.
Mada, kako moja keva peva nije ni čudo što uspava dete sa minut, jadničak ne može da sluša pa misli bolje da zaspim da prestane što pre.:lol:
 
Kakve uspavanke! To je imperijalisticka propaganda kao i citanje prica pred spavanje! :shock:
Probaj sa Marko Kraljevic i Musa Kesedzija, ako je musko dete. Ako je zensko moze Marko Kraljevic i vila Ravijojla!:lol:

Ти се зезаш, али мене су успављивали епским народним песмама (наравно, негде од рецимо 6. године живота), а данас их ја читам пред спавање својим ћеркама. Обожавају Марка Краљевића, Милоша Војиновића, Иву Сенковића... (Јачи су од Нинџа-корњача и бољи од Трансформерса.;):D )

Кад су биле мање, онда сам им читала песме чика Јове Змаја.:)

А кад су биле баш бебе, онда сам им певушила две класичне успаванке, којих се сећам још са хора...али не знам ко их је компоновао.
 
Ти се зезаш, али мене су успављивали епским народним песмама (наравно, негде од рецимо 6. године живота), а данас их ја читам пред спавање својим ћеркама. Обожавају Марка Краљевића, Милоша Војиновића, Иву Сенковића... (Јачи су од Нинџа-корњача и бољи од Трансформерса.;):D )

Кад су биле мање, онда сам им читала песме чика Јове Змаја.:)

А кад су биле баш бебе, онда сам им певушила две класичне успаванке, којих се сећам још са хора...али не знам ко их је компоновао.

Taman posla da se zezam Hellen! :confused:
Kad sam bio mali ,mnogo vremena sam provodio kod bake na selu. Baka bila polupismena ali je znala gomilu epskih pesama napamet! Tako da sam se stvarno uspavljivao uz pesme o narodnim junacima, razmisljajuci tj zamisljajuci kako su izgledali! :roll:
Bajke su me zainteresovale kad sam naucio da citam ali vise ove nase domace nego braca Grim i ostalo!
Bas-Celik, Zlatna jabuka i devet paunica itd.
 
Ovo su one dve koje ja pevam mojim sinovima:

USPAVANKA
Laku noc, laku noc i snovi ce doc
i lagani san, jer nestace dan.

R: Laku noc, snivaj sne, slusaj pesmice te,
snivaj san, laku noc i snovi ce doc.

Spavaj, spavaj zlato ti, dok mati ti bdi,
slusaj pesmica poj, ti decace moj.

R:....

LJUBAV
Kada se voli cvetic sa cvetom, opojni miris siri se svetom, opojni miris siri se svetom.
Kada se golubi vole na grani na svet ce doci mali golubani, na svet ce doci mali golubani.
Kada se vole mama i tata na svet ce doci seka ili bata, na svet ce doci seka ili bata.

I kad je cica i kada veje, ljubav ko sunce ceo svet nas greje, i kad je cica i kada veje ljubav ko sunce ceo svet nas greje.
 
Ja svom sestriću retko pevam prave pesmice, već mu tepam i pevam neke rime koje sama izmišljam ali tonom i glasom koji umiruje i uspavljuje. Ima jedna uspavanka koju ponekad otpevam ali ne znam kako se zove i naučila sam je u OŠ na muzičkom. Ipak, mnogo češće sama sklapam rime u kojima mu tepam, mazim ga rečima i tako. Mislim da je njima ton mnogo bitniji nego same reči.
 
Ja svom sestriću retko pevam prave pesmice, već mu tepam i pevam neke rime koje sama izmišljam ali tonom i glasom koji umiruje i uspavljuje. Ima jedna uspavanka koju ponekad otpevam ali ne znam kako se zove i naučila sam je u OŠ na muzičkom. Ipak, mnogo češće sama sklapam rime u kojima mu tepam, mazim ga rečima i tako. Mislim da je njima ton mnogo bitniji nego same reči.

:heart:
 
Nežan zagrljaj i maženje je najvažnije, a ako vidim da će pomoći, pevam šta mi prvo padne na pamet...
U trenutku kada je bila kriza, Tiho noći mi je prvo palo na pamet pa se nastavilo do danas....
drugih ne mogu ni da se setim... :(

Meni nešto nisu posebno pevali, valjda smo toliko bili napolju, trčali i igrali se, da nam nije bila potrebna nikakva uspavanka... bili smo dovoljno umorni...
 
Cao svima! :)
Htela bih da podelim sa vama uspavanku koju sam ja napisala i otpevala. Nadam se da ce vam se dopasti.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/BbaQJdcETt0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Veliki pozdrav svima od Jelene.
 

Back
Top