O kvalitetu muzike...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

***Erioda***

Obećava
Poruka
98
Videla sam brdo tema, "Jelena Karleusha", "Zvezde granda", "Najbolji black metal bend" itd...Pa mi palo na pamet da malo pishemo o kvalitetnoj muzici, pevachima, izvodjachima...Evo dajem primer...Simone Simons (Epica) ...ili Nightwish(tuomas, tarja, marco, juka, empu) ...Nije shto ja slusham tu muziku, ima i drugih primera, pa navedite, shta je po vama kvalitetna muzika...
 
Videla sam brdo tema, "Jelena Karleusha", "Zvezde granda", "Najbolji black metal bend" itd...Pa mi palo na pamet da malo pishemo o kvalitetnoj muzici, pevachima, izvodjachima...Evo dajem primer...Simone Simons (Epica) ...ili Nightwish(tuomas, tarja, marco, juka, empu) ...Nije shto ja slusham tu muziku, ima i drugih primera, pa navedite, shta je po vama kvalitetna muzika...

nije black kvalitetan a nightwish jeste hahaahaahaah ubi se 8)
 
Ja vas ljudi ne mogu da shvatim, postavila sam sasvim normalnu temu da pishte o tome shta je kvalitetno u muzichkom svetu, a ne da se prepucavate...i da vredjate temu, samim tim mene...Ne radi se o METAL vs FOLK & ostalo...Evo ja cu naprimer reci da nash domaci reper marchelo ima kvalitetne tekstove...Da Vlado Georgijev ima kvalitetne pesme...Da nove zvezde granda imaju kvaliteta (glas itd)...Ne radi se o zanru nego o kvalitetu...kontate!!!
 
Ja vas ljudi ne mogu da shvatim, postavila sam sasvim normalnu temu da pishte o tome shta je kvalitetno u muzichkom svetu, a ne da se prepucavate...i da vredjate temu, samim tim mene...Ne radi se o METAL vs FOLK & ostalo...Evo ja cu naprimer reci da nash domaci reper marchelo ima kvalitetne tekstove...Da Vlado Georgijev ima kvalitetne pesme...Da nove zvezde granda imaju kvaliteta (glas itd)...Ne radi se o zanru nego o kvalitetu...kontate!!!

pa postoje manje i vishe kvalitetni zanrovi.. kontash li ti?
 
xmmm
od kvalitetnih izwodjacha....
george michael, queen, billy idol, od novijih amy winehouse, avril stare pesme, him itd.
od domacih maja iz lune ima dobar glas, sestre kovac definitivno, zeljko joksimovic.... ima ih josh
 
Meni nema sta da bude jasnije;)A i sam kvalitet se ne moze bukvalno definisati.Totalno je subjektivno.Mogu da kazem da je to muzika stvorena od jednog coveka(ili grupe) i nastala sintezom kreativnosti i neke vrste iskustva,umeca.Ali to svako shvata na drugaciji nacin.
Niko ne trazi bukvalno..uopsten primer..kao sto rece erioda..Vlado Georgiev na pr...znaci covek pise textove..aranzmane..svira pregrst instrumenata i otpeva svoju pesmu ..produkcija i sto sta jos..o tome se radi..da pojasnimo ljudima koliko zvezde granda nemaju veze sa kvalitetom muzike.;)
 
Kvalitet... Teska rec... Evo npr od nasih mislim da Djordje Balasevic ima najkvalitetniju muziku... Mnogi ga ne voli, ali pise kvalitetno, i onaj bend sto ga prati, Apsolutno romanticno... Momci sviraju skoro savrseno!!! Od stranih grupa mislim da Queen ima daleko najvise kvaliteta, kao i pevacica tipa Enya-e, Loreene McKennit... Stara Metalika je bila kvalitetna... A daleko najkvalitetnija je klasicna muzika.
 
Ja vas ljudi ne mogu da shvatim, postavila sam sasvim normalnu temu da pishte o tome shta je kvalitetno u muzichkom svetu, a ne da se prepucavate...i da vredjate temu, samim tim mene...Ne radi se o METAL vs FOLK & ostalo...Evo ja cu naprimer reci da nash domaci reper marchelo ima kvalitetne tekstove...Da Vlado Georgijev ima kvalitetne pesme...Da nove zvezde granda imaju kvaliteta (glas itd)...Ne radi se o zanru nego o kvalitetu...kontate!!!

Retko samo jedan faktor da utice na kvalitet, mora se poklopiti vise stvari da bi mogao neko reci da je taj izvodjac kvalitetan... Evo jedan dobar primer kvalitetne muzike, novijeg datuma, je Audioslave, pored tekstova i muzika i vokal su im bili odlicni, ovih drugih imas koliko hoces, da ne nabrajam Grand "super-zvezde" i one sto se nazivaju metal bendovima npr. Nightwish, Children of Bodom...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top