stomacne tegobe

at Jasemiti Sam:

OK, vrati se svom lekaru na ponovno misljenje. Tesko je uspostaviti punu dijagnozu bez kompletnih pretraga, a npr. kolonoskopija je vazan deo tih pretraga, pogotovo sto tvoje smetnje ukazuju na problem sa debelim crevom. Utrazvuk sam po sebi obicno nije dovoljan, kao ni rektoskopija, vec su samo deo dijagnostickih pretraga kad se neko zali na simptome koje si ti opisao.

Vazno je da imas pravu dijagnozu da bi naravno dobio i adekvatan tretman.

Sto se neuroze tice, probaj sa autogenim treningom (mislim da mozes naci info na Google-u).
 
@ Dr:
Pretpostavljam da niste primili moj predjasnji odgovor, pa saljem ponovo:

S obzirom na vas komentar, pretpostavljam da nije problem sa ovom recenicom u mom odgovoru: "OK, vrati se svom lekaru na ponovno misljenje.", vec u delu odgovora koji se odnosi na dodatne pretrage. Posto je Jasemiti Sam zamolio za savet, prethodna iskustva itd., samo da razjasnim da je moj odgovor baziran na iskustvu jednog clana porodice.

Dodatno, ukoliko moj prethodni odgovor nije prema pravilniku foruma, molim vas da mi objasnite zasto, kako bi moji sledeci odgovori bili u skladu sa pravilnikom.

@ Blibli:

Sigmoidoskopija je pregled krajnjeg dela debelog creva (sigme, ili silaznog kolona) uz pomoc posebnog instrumenta.
 
@ Dr:
Pretpostavljam da niste primili moj predjasnji odgovor, pa saljem ponovo:

S obzirom na vas komentar, pretpostavljam da nije problem sa ovom recenicom u mom odgovoru: "OK, vrati se svom lekaru na ponovno misljenje.", vec u delu odgovora koji se odnosi na dodatne pretrage. Posto je Jasemiti Sam zamolio za savet, prethodna iskustva itd., samo da razjasnim da je moj odgovor baziran na iskustvu jednog clana porodice.

Dodatno, ukoliko moj prethodni odgovor nije prema pravilniku foruma, molim vas da mi objasnite zasto, kako bi moji sledeci odgovori bili u skladu sa pravilnikom.

@ Blibli:

Sigmoidoskopija je pregled krajnjeg dela debelog creva (sigme, ili silaznog kolona) uz pomoc posebnog instrumenta.
Bryce uz svu zahvalnost sto zelis da pomognes ,ja sam te samo zamolila da ne zbunjujes ostale clanove foruma.
To sto je tebi bliska osoba imala probleme koji su zahtevali dodatna ispitivanja to ne znaci da svaki pacijent to zahteva.
A ovo je ipak forum i ovde ljudi ne iznosi ni deo podataka o sebi koje kazu doktoru na pregledu u ordainaciji.
 
@Jasemiti Sam posto imas problerma sa hemoroidima predlazem ti da jedes hranu koja ne nadima i ima puno celuloze. Iskljuci previse slatku i slanu hranu,ljuto,kiselo,znaci sve sto bi moglo da ti iritira creva i hemoroide.Alkohol i gazirano zaboravi. Vidim da imas sindrom nervoznog creva(laicki receno) na koga moze da utice i stres.Kao sto ti je WW preorucila mogao bi da posetis psihologa ili psihijatra i da malo popricas s njim.To nije nista strasno i nije sramota.Samo je kod nas napravljen bauk od toga.Mi smo seljaci koji odmah okarakterisu coveka da je lud ako ode po savet ili jednostavno razgovor kod doticnog doktora.
Preporucujem ti da ne dizes nista tesko zbog hemoroida koji krvare i da pijes jogurt sa acidofilnim bakterijama koje su jako dobre za uspostavljanje crevne flore u organizmu.Postoje i ampule koje se piju izmedju obroka i zovu se Liobif.Mozes ih slobodno piti i kad imas i kad nemas proliv.Ako ti se proliv ucestali mozes koristiti I Orosal koji se koristi za rehidrataciju - kad osoba ima jake prolive ili povracanje. Tada gubi elektrolite koji su neophodni organizmu.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla
p.s. kad imas zatvor jedi kuvano zito i vodicu u kojoj se kuvalo,super prociscava
za proliv je dobar caj od lista dunje
 
dr. meni opet treba pomoc tj bice mi lakse kada sa nekim malo popricam o tome...
Kao sto sam vec rekla, bolujem od kronove bolesti 3 godine i lekovi tj terapije koje sam koristila su bile sledece : remicade - 3x2 doze, zatim se bolest p[onovo aktivirala - posle 6 meseci i tada sam pila orvazil i ciprocinal - oko 2 meseca i jako slabo sam podnosila tu kombinaciju - povracala sam i imala sam dijareju...samim tim oslabila sam oko 6 kg i pala na 31.zatim koristila sam i pronizon od cega mi je bilo bolje i nakon 6 meseci bolest se opet aktivirala... Analizu krvi radim redovno (koja se odnese profesoru...) i da bi od maja meseca oni bili losiji nego ranije... od svih parametara su losi crp, se, i gvozdje .... Da ne duzim, ja sam u utorak bila kod prof. koji je odlucio da opet primim dozu remicade-a, i moje pitanje je : da li se bolest sama po sebi "vraca" na 6 meseci ili.....
I takodje - mozda je pitanje glupo ali me jeako interesuje, da li posle primljene terapije sme da se izlaze suncu ???? Posto sam cula nesto ali ...
Unapred zahvalna na odgovoru
Pozdrav od Natase
 
Nema pravila , kod nekoga se vraca na 3, na 5 meseci, za godinu dana....
Ne znam na sta tacno mislis, moras da mi kazes sta si cula,posto ne znam da li govorimo o nekim nezeljenim dejstvima leka .
U principu, bilo koji lek da se uzima ne treba se izlagati suncu zbog moguce fotosenzibilizacije.
 
Poslednja izmena:
pa da mislila sam na nezeljena dejstva...i koliko dugo posle primanja terapije - otprilike se ne sme izlagati suncu ???
A inace ja sam cula da se stvaraju na kozi tamne fleke - fleke na kozi nastaju i bez leka ali kao da bas zbog leka....
Hvala
 
hvala Vam na dosadasnjim odgovorima, remicade sam primila u petak i samo tu dozu i trba da primim.za 7 dana cu raditi opet analizu krvi i tada cu pitati......
A sta Vi mislite da li bih smela da idem na bazen,more... posto imam fisuru(izlazni deo creva-rektum)
Hvala
 
Oce li neko i meni da pomogne ???
Imam ceste stolice od 3-10 puta u jutrarnjim casovima obavezno svaki dan
preko dana osecam bolove ali nemam stolicu,isao sam kod doktora rezultati stolice u redu
na ultrazvuku su rekli samo da je zuc malo presavijen,i poslali me kod gastroenterologa
ali oni nikako da zakazu zna li neko sta mi je
 

Back
Top